ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
emrepark
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
221
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
17 Aralık 2016 22:45
Son Ziyaret:
28 Ocak 2020 00:35
Toplam Mesaj:
363 [0.31 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
6 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Emre Park
Doğum Tarihi:
01 Ekim 1988
Yaş:
31
İl:
Izmir
Meslek:
Endüstri Müh.
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Emre Park - 1 adet 400 lt Amerikan ( Oscar- Electric Blue Acara - Red Terror - Green Terror ) 1 adet 350 lt Malawi Mix

SON 10 MESAJI

Erişkin Oscar Ve Erişkin Red Terror Yemleme İmdat
[QUOTE=onuribrahim]Red terör gibi bir balığa kalitesiz yem vermek içini geçirir. Zira narin sayılır Festae amerikanlar dan.
Yem olarak tetra jbl tropical stick gibi yemler öneririm kaliteden ödün vermeyin. [/QUOTE]

JBL novo stick xl yem var mesela internetten baktım, 2200 gram kutu 300 tl diyor.. fena değil gibi aslında.
Erişkin Oscar Ve Erişkin Red Terror Yemleme İmdat
[QUOTE=RobinsonDefoe]En iyisi siz öğün sayısı ve miktarını azaltın açlıktan ölecek değiller ya [:)))] Bazen boğazdan kısmak gerekiyor.[/QUOTE]

aç kalınca öğün azaltınca kudurup birbirlerine sarıyorlar.. hele red terror felaket
Erişkin Oscar Ve Erişkin Red Terror Yemleme İmdat
[QUOTE=ilhannnn01]Merhaba
oscar ve orta amerikan besleyenlerin ortak sorunu [:)]

Bahsettiğiniz yemleri arada bir verebilirsiniz ama sürekli verirseniz yağlanma yapar balıklar hastalanabilir, o yemleri yiyen balıklar uzun yaşamaları için değil çabuk büyüyüp servise hazır hale gelmeleri için yemleniyorlar.

Ben de önceden sera, tropical vs yemleri kullanıyordum ama piyasanın durumu malum, dediğiniz gibi dayanılmaz hale geldi.
Son birkaç aydır yerli markaların kova yemlerini alıyorum, memnunum da, suyu hafif sarartıyorlar ama o kadar da olsun.
Art Aqua Red Parrot, ahm cichlid large xl kova olarak alıyorum özellikle ahm yi iştahla yiyorlar, form olarak tropical cichlid chips in aynısı yani yavaş batan cips yem, suyu da fazla kirletmiyor, firmayı arayıp bilgi almanızı da tavsiye ederim, çok ilgililer.

İthal yemler arasında tetra cichlid sticks in fiyatı uygun, eticaret sitelerinde bu yemlerin kampanyalarını takip ederseniz daha uygun fiyatlara alabilirsiniz. En son kara cuma da tetra kovayı 210 tl ye almıştım.
Ek olarak haftada 1 2 gün tropical spirulina tabletleri 4 e bölüp atıyorum.
[/QUOTE]

ahm cichlid xl bende de var, burada kazıkçı bir petshoptan ufak kutusu 35 tl ye aldım... ama inanılmaz iştahla saldırıyorlar.. kokusu müthiş:) benim bile yiyesim geliyor :D
Erişkin Oscar Ve Erişkin Red Terror Yemleme İmdat
[QUOTE=Ches]Sanırım onlar Alabalık yemi diye geçiyor. Balıkların erkenden yağlanıp kiloya gelmeleri için kullanılıyor. Yunus balıklarında kullanan çok görmüştüm ama pek tavsiye edilmez. Balık sayısını azaltın bence[:D][/QUOTE][QUOTE=Ches]Sanırım onlar Alabalık yemi diye geçiyor. Balıkların erkenden yağlanıp kiloya gelmeleri için kullanılıyor. Yunus balıklarında kullanan çok görmüştüm ama pek tavsiye edilmez. Balık sayısını azaltın bence[:D][/QUOTE]

vallahi kıyamıyorum balıklara.. hayatta vermeye gönlüm el vermez.. hepsi serçe parmağım kadardı aldığımda :) gerçekten inanılmaz miktarlarda yem tüketiliyor haliyle ve cidden pahalı.. verirsem ne zararı olabilir? tavsiye edilmemesinin sebepleri nelerdir ?
Erişkin Oscar Ve Erişkin Red Terror Yemleme İmdat
Arkadaşlar merhaba,

Akvaryumumda 6 adet erişkin oscar ve erişkin red terror , jack dempsey, green terror var.. İnanılmaz iştahlılar ve deliler gibi yem yiyorlar, artık yem ala ala deli gibi bir hale geldim, kaliteli güzel yemler aldım evet, ama artık bunun masrafı dayanılmaz bir hale gelmeye başladı.. Arada dana kalbi vs yemler de cabası..

Olta av malzemeleri satan dükkanlarda palet yemler var, çiftliklerdeki balıkların da beslenmeleri için kullanılan sıkıştırılmış palet yemler. Bu yemlerden kiloyla alsam ve balıklarımı bu yemlerle beslesem sizce mantıklı mı ?

Sonuçta bu yemleri de denizlerde çipura levrek vs balıklar yiyor, hepsi de etçil balıklar nihayetinde..
[EDIT]emrepark,2020-01-22 16:21:18[/EDIT]
225lt Geri Dönüş malawi
[QUOTE=Kubilay*]Teşekkürler güzel yorumlarınız için. Green terror ve Demasoni yapacağım gibi gözüküyor. Güncellemeleri paylaşacağım.[/QUOTE]

Hocam selamlar ,hem karışık amerikan hem de malawi akvaryumlarım var,, ikisi de 400 er litre

Green terror de besliyorum.. Nacizhane tavsiyem, green terror de güzel fakat bence red terror besleyin.. İnanılmaz güzel, iştahı ve doğasıyla, büyümesi vs vs vs tarifsiz eğlenceli bir balık.. Alın 2-3 tane red terror göreceksiniz zamanla nasıl büyüdüğünü..
Astronot ( Oscar ) Balığım Ölüm Döşeğinde Help !
[QUOTE=ilhannnn01]Umut yok gibi görünüyor.[/QUOTE]

Çıkartmak zorunda kaldım.. Vatoz eme eme kan oturtmuş, diğer oscarlar da inceden dürtüklemeye başladı ben de çıkarttım mecburen atmak zorunda kaldım. Kedi kapmış onu da.. Kedi bayram etti bu durumda, üzüldüm ama kaç ay bakmıştım o balığa..
Astronot ( Oscar ) Balığım Ölüm Döşeğinde Help !
Arkadaşlar merhaba, aylardır besleyip ciddi derecede büyüttüğüm oscar balıklarım var karma amerikan tankımda. Ateşkafa biraz agresiflik yaptı ve oscarlardan birtanesini ciddi şekilde hırpalamış. Ateşkafayı ayırdım tek olarak başka akvaryuma. Dayak yiyen oscarı 2 gündür ölmedi, ama kesinlikle akvaryumun dibinde taş misali duruyor ters birşekilde. Vatoz geliyor arada dürtüklüyor ama tabii etkili olamıyor, diğer oscarlar blue acaralar green terror red terror vs kimse dokunmuyor ama bu balık 2 gündür sadece solungaçlarından nefes alarak tamamen hareketsiz birşekilde yaşıyor. Ölmediği için çıkarıp atmaya gönlüm el vermiyor. Öylece duruyor akvaryumda. Sizce ne yapmalı? Balık aldığı darbeler yüzünden belli ki felç olmuş bence. Ama bir umut olabilir mi???
Astronot ( Oscar ) Balığım Ölüm Döşeğinde Help !
Arkadaşlar merhaba, aylardır besleyip ciddi derecede büyüttüğüm oscar balıklarım var karma amerikan tankımda. Ateşkafa biraz agresiflik yaptı ve oscarlardan birtanesini ciddi şekilde hırpalamış. Ateşkafayı ayırdım tek olarak başka akvaryuma. Dayak yiyen oscarı 2 gündür ölmedi, ama kesinlikle akvaryumun dibinde taş misali duruyor ters birşekilde. Vatoz geliyor arada dürtüklüyor ama tabii etkili olamıyor, diğer oscarlar blue acaralar green terror red terror vs kimse dokunmuyor ama bu balık 2 gündür sadece solungaçlarından nefes alarak tamamen hareketsiz birşekilde yaşıyor. Ölmediği için çıkarıp atmaya gönlüm el vermiyor. Öylece duruyor akvaryumda. Sizce ne yapmalı? Balık aldığı darbeler yüzünden belli ki felç olmuş bence. Ama bir umut olabilir mi?
Green Terror Lar Ne Zaman Birbirine Alışır
Çooooooook yanlış.... Silis kumu şart. Bu taşlar bu dekorasyon olmaz.... Doğal taşlardan saklanma alanları ve silis kumu şart bu balıklar için !!!

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

KULLANICILAR

  • 392 Online Kullanıcı, 213 Üye

Online Kullanıcılar

WaveRider, gurkangokce, Ali.65, ankara0606, monster, Fatihbozkus2121, lemur, fikret41100, agatam, omer87, ferdisahin, onralbyrk, FerhatKaya, toprakzan, corax, erginsogut, Atahaniist, ibrahim_, KeremUlaş, eakgundogdu, borutrampet, Mert D., esperjenza, MertYılmaz, yigit3558, Remediless, taotin, Mydonose26, baymehmet, Balikcidede, nzmyksl, Traveller, M.bybrt, Supervenenis, scorpion26, karhanakin, eray80, bozocorduk, capo di capi, KILLIFISH, m4n4q4, SaddenDeath, EsraCem, egeturkmen, muratteyhan, akyamaner, mereny, PsyArt, aksuharun, asliaral, cansani, mrah, Sezgin Karabıyık, ternapi, Selcen&Ergün, yigit6565, ibdeat, Oğuz.K, ErincGurler, newbornfish, Mehmetpoad, ruhunazenin, Mehmet3124, jueJ., i_yilmaz, Alcynone, sinanb85, Sedatcb, kurtbey1905, AlenSariarslan, BlackGoat, ertcavdar, ihsan95, sina cen, MiSoSiKiaN, Apoca1ypse, pasha1988, OrhuN Sarı, raymalifalitiko, rhino, RuFKaD, brk55, MKA1923, Serkahan, icelebi, vendetta99, mcmert, calderon, Gökhan1907, erimgorgulu, -RBG-, a.gumrah, TahaArif, Melih Arslan, tomtombala, meka130, Aquarisma, harunefe, MalawianKeeper, Chensy, Goksen, Selim1905, kemosentez, cankan_06_3, Feeb, basakboy, AmazonDream, Aysr, Doğuş09, MehmetDEMIRTAS, Hasanali gerez, MURATKARAGOZ, CANERXCX, HarunYldrm, CsKa, omer417, nolimetangere, kadirik, arapaima, serhat480, edabilsel, merif, Onuryst, Grolux, sarıyerli 1970, captain_55, Emin18, oguzkaymakcicom, nord, Strsprsnlty, DRARH, scorpion2884, akvar_ist, Serkanjb, vlkncm, madencii, budak_murat, Astronotus, erdimtnn, Fishloverxx, Said Sığar, ozan_1903, KADİR26, MaxKrone, s.burus, Cozkan, noshmpty, Baroxia, kristal, AUlucan, viper_78, A. İhsan Akşen, Ladres, alisandokuz, Birol, Ilgın Ö., Tugberk, TCEmrebey, CrazyRipper, abunil, semih3922, romanticcello, OguzDEMIR, alyanak, ealparslan, Cicek, aykutmu, ProScotch, alecozan, omerali06, drersayan, basarir54, brigantes, Kaspas, alicichlid, emarult, mahmut1905, gambler, CERANOXE, SERCAN06, FurkanKöse59, zeynelyaman, frgmgdn, johannastephen, keremmina11, yasnergn, Osmanlı🇹🇷, Burak85, Ahmet Haşim, cameroon06, RobinsonDefoe, Hasann1903, erten, serkantezel, idiopatik, mrtgrgn16, tarik-ata2xx, Wayreth, blueWORLD, iezgi, UnalCevahir, yucesoy83, Kemal45, iakyol, AliCeylann, mkursun, bakaya, ozgurrrrr, Catleo, Habitat, Carl, Fatih Gökbörü, emre yaşar, ErenBatmazz,

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.