ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
MiSoSiKiaN
Kullanıcı Grubu:
Yönetici
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
483
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
12 Ağustos 2006 13:42
Son Ziyaret:
16 Saat 32 Dakika önce
Toplam Mesaj:
4541 [0.86 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
9 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Cihan KÖK
Doğum Tarihi:
23 Ocak 1982
Yaş:
39
İl:
Istanbul
Meslek:
KÖK Ahşap
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Cihan KÖK [url=https://www.akvaryum.com/Forum/forum_posts.asp?TID=12733&FID=22]Forum Kuralları[/url]

SON 10 MESAJI

Ulan Aquascaping Nerede?
Merhabalar,
Yönetim adına cevap vermek istiyorum bu yazılanlara.

[QUOTE=Arifhb]

Sevgili Armağan;

Ben bu konunun ve tiye alınan muhabbetin bahsettiğin gibi safiyane olduğunu düşünmüyorum. Hedef de belli, muhabbet de. Gerçek kişi veya kurumlarla ilgisinin olmadığını deklere etmen bu gerçeği değiştirmiyor.

[/QUOTE]

Konuyu bizde yönetim olarak açıldıktan sonra gördük ve birilerine hitaben yazıldığının farkındayız. Fakat konuda kimsenin adı geçmemiş ve kimseye söz hakkı doğuracak bir mesaj yazılmamıştır. Bu bağlamda konu tartışmaya dönemezdi ve bu durum da konu kurallara aykırı olamamaktaydı.


[QUOTE=Arifhb]Eleştiri olması iyidir. Herkes istediği konuyu destekli argümanlarla eleştirebilir. Dozu kaçtı mı o iş eleştiri değil, aşağılama ve küçük düşürmeye giriyor ne yazık ki! Eleştirinizde sonuna kadar haklıydınız. Fakat bu şık olmadı; haklılığınıza gölge düştü. Bu konuya gizli (!) özne olan arkadaşın dışında üçüncü şahıslar da tiye alındı sevgili Caner bey tarafından. Ne alakası vardı mesela?

Üstelik forumda bundan daha masum dalgaya alma girişimlerine göz yummayan yönetim ne hikmetse bu linçe göz kırpmakla kalmayıp ortak da oldu. Nerede kaldı adalet? Dostu haksız da olsa kayır, göz yum; huy kaptığın insana dostun tarafından giyotin çekilince ipin bir ucundan da sen tut! Güveni kalır mı insanların? Şikayet edecektim ama kimi kime şikayet edecektim bu durumda? Yazık vallahi!.. Bu açıdan bakıldığında çete de derler, başka yaftalar da bulurlar! Diyene de neden dediğinin hesabı sorulamaz! Bırakılan intiba bu..


[/QUOTE]

Eleştiri olması elbette iyidir. Forum sitelerinin temel amacıda yanlışı eleştiri ile doğruya evrilmesini sağlamaktır. Bu bağlamda yapılan iyi yada kötü eleştirilere müdehale edemeyiz. Konuda kimsenin adı geçmediğinden kimsenin aşağılandığını yada küçük düştüğünü zannetmiyorum. Konuya mesaj yazan üyelerin tamamı yazdıklarını dikkatle seçmiş ve kimseye söz hakkı doğurtmamıştır. Bahsettiğiniz şahsın konusunda bile sirsürü mesaj silinmişken bu konudan tek mesaj dahi silinmemiştir.
Daha masum dalgaya alma girişimlerinden bahsetmişsiniz. Evet, kimseye sizinde bahsettiğiniz gibi alanen dalga geçme, isim vererek yapmasına izin vermedik şimdiye kadar. Yönetim olarak linçe göz kırpmayıp ortak olduğumuzu yazmışsınız. Yazılı olan kurallara uyduğu sürece forumda kimsenin mesaj yazmasına yada konu açmasına karışamayız. Site benim değil. Diğer yönetici arkadaşlarında değil. Bizlerde sizler gibi üyeyiz foruma. Site sahibi Refet Bey gerekli görürse bu yetkilerimizi sorgusuz sualsiz elimizden alma hakkına sahiptir. Diğer yandan dostumuzu kayırdığımızı söylemişsiniz. Bu durumda Armağan beyin en azından benim dostum olduğunu nereden biliyorsunuz. Böyle bir iddia atmışsınız ortaya ve bu durumu ispatlamanızı isteyeceğim sizden. Şu ana kadar benim Armağan bey ile en ufak bir iletişimim olmamış, mesaj yazmamış, herhangi bir sosyal mecrada ekli değildir. Sizde dostlarınızla bu şekilde mi iletişim kurmaktasınız?

Şikayet edebilirsiniz sonuçta sitenin işleyen bir şikayet istek sistemi bulunmaktadır. Ve şundan kesinlikle emin olun bu konuda bizi şikayet etseniz o şikayetle ilgilenecek olan yöneticinin bu konu ile alakası olmaması gerekir gibi bir kuralımız var. Konuyla en alakasız yönetici kimse şikayet ona paslanır ve tamamen tarafsız olarak olayı değerlendirir. Kim haklı kim haksız konuyla alakasız kişiler fikir belirtir. Bu konuya yapılan şikayette de gene aynı sistem işlemiştir. Konu kimsenin adı geçmediğinden kilitlenmesi yada kaldırılması uygun görülmemiştir. Bu sistem bu şekilde işlerken kimse yönetime çete diyemez maalesef.

[QUOTE=Arifhb]Konuya malzeme olan arkadaşın ne kişiliği kaldı ne haysiyeti.. Üstelik işin buraya varacağı daha ilk mesajdan o kadar belliydi ki, yönetim bile bile müsade etti. Bu taraflı tutum, o arkadaşın yanlışını savunmasından daha ziyan bir hal aldı.

Ben dahil herkes birileri hakkına yeri geldi espri yaptı, yeri geldi atıştı, dalga da geçti ama bu kadar değil! Sebebi ne olursa olsun kimsenin bunu yapma hakkı yoktur.

Kimseyle ikili diyaloğa ve tartışmaya girmeyeceğim; fikrimi beyan edip köşeme çekileceğim ve hiçbir cevabım olmayacak geri dönüşlere..

Keyifli hobiler!

[/QUOTE]
Konuya malzeme olan arkadaşın ne kişiliği kaldı ne haysiyeti demişsiniz. Konudaki tüm mesajlar içinde bana isim belirterek bir kişiyi hedef almış bir mesaj gösterin ben dahil tüm mesaj yazanlara gerekli uygulamayı yaptıralım. Müsaade etmememiz için bir neden yok ortada. Hani ortalarda dolaşan bir laf vardır, Bu işin böyle olduğuna yemin edebilirim ama ispatlayamam şeklinde. Bu konuda tam olarak bu şekildedir. Site işleyişinde ispatsız müdahale hakkı kimsede yoktur. İspat yoksa müdahalede yoktur.

[QUOTE=Arifhb]

Ben dahil herkes birileri hakkına yeri geldi espri yaptı, yeri geldi atıştı, dalga da geçti ama bu kadar değil! Sebebi ne olursa olsun kimsenin bunu yapma hakkı yoktur.

[/QUOTE]

Evet en önemli kısım burası bana göre. Sizde tasarım yapıp konular açıyorsunuz. Eleştiri alıp konu hakkında düşüncenizi paylaşıyorsunuz ve neyi neden o şekilde yaptığınızı açıklıyorsunuz. Forum sayfasına girerek bir tanıtım açıyorsanız iyi yada kötü eleştiri geleceğini de biliyorsunuz demektir. Bahsettiğiniz kişinin konularını incelerseniz aradaki farkı göreceksiniz. Örneğin ben konunuza bir hususu beğenmediğimi yazsam siz aslında o konunun benim düşündüğüm gibi olmadığını, doğal ortama uyum sağlaması için yapıldığınızı, evet doğal ortamında yok ama su şartlarının eşitlenmesi için bu gibi hilelere başvurmanız gerektiğini, vs. vs. açıklayacaksınız. Yanlışsam düzeltin. Ben yaptım oldu tavrı takınıp " o kadar araştırdım ben, sen benden daha mı iyi bileceksin" demezsiniz diye düşünüyorum. Yada benim lafımı havada bırakacak şekilde sadece teşekkürler yazmazsınız sanırım. İkili görüşmelerde önemli olan kısım iki tarafında birbirine olan saygısıdır. İkimiz arasında ki herhangi bir muhabbette siz bana saygı göstermezseniz yada ben size saygı göstermezsem herhangi bir konuda bilgi alışverişi yada tartışma yaşayabilirmiyiz? Bence hayır.

Burada bu konunun çıkış kaynağı aslında burasıdır.

İyi yorumlara uzun uzun cevaplar verirken yapılan eleştirilere tşk, saol vs kısa ve umursamaz tavırlar takınılmakta ve "bu tasarım yabancı sitelerde 3-5k like almaktadır" diyerek yorum yapanı aşağılamakta ve küçük düşürmektedir. Bir kişi bana bir eleştiri yaptığında bunun neden kaynaklandığını düşünürüm ben. Ne hatam varda bu eleştiri geldi bu adam neden bu şekilde dedi diye bi özeleştiri yapmam gerekir. Aklı başında herkes bu şekilde düşünür diye tahmin ediyorum. Bahsi geçen kişi ise takındığı tavırla "siz kimsinizde işime karışıyorsunuz" der gibi hareket edince (bu şekilde dememiş ama tavırların anlamı buraya gelmektedir) bu şekilde mizahi bir konu ortaya çıkıyor. Bu şekilde olunca da olaya bir tepki doğuyor. Bu konudaki mesajlar nasıl ki kurallara uygunsa o kişinin mesajlarıda uygundur. O kişiye yaptırım uygulanmıyorsa buradaki kimseyede yaptırım uygulanmaz.

Konun un daha fazla uzamaması ve amacından sapmaması için konuyu kilitliyorum. Belli bir süre sonrasında da tamamen sileceğim.

Herkese kolay gelsin.
Saygılar,

Ulan Aquascaping Nerede?
[QUOTE=Mikail Erdoğan]Merhaba,

Gelen şikayetleri inceledikten sonra, konuda foruma kurallarına aykırı olarak sadece konunun bulunduğu forumun uygun olmadığını gördük ve konuyu "Akvaryum Dünyasından Haberler" forumuna taşıdık.

Konu hakkında yönetim olarak gerekli inceleme ve değerlendirmeleri yapacağız.

Keyifli hobiler. [/QUOTE]
Merhabalar,
Gerekli inceleme ve değerlendirme yaptıktan sonra kurallara aykırı bir durum olmadığından ve konuya katılan üyelerin mutluluklarınız gözlerinden okunabiliyor oluşundan dolayı konu normal seyrinde devam edecektir. Kamu oyuna saygıyla duyurulur.
Saygılar,
Ulan Aquascaping Nerede?
[QUOTE=Eldurmaz]
[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/119483/120120212055171.jpg[/IMG]
[/QUOTE]

Bu arada çok bilgili bir beyefendiye benziyorsunuz. Sizde engin bilgilerinizi paylaşacakmısınız acaba??
Ulan Aquascaping Nerede?
[QUOTE=Eldurmaz]

Abi biz bu işin ithalatını yeri geldi ihracatını yaptık.
[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/119483/120120212055171.jpg[/IMG]

Direkt yükleyiciden sertifikalı F0'dan F16'a kadar her klasmandan her kalitede kayacım var. Foai renklerinde birinci sınıf florit prizmalarım var.
[IMG]https://www.dhresource.com/0x0/f2/albu/g6/M00/16/61/rBVaR1qpLqeAcnvWAAJPXBYgaXM136.jpg/natural-green-fluorite-wand-purple-crystal.jpg[/IMG][/QUOTE]

Kafa yapıları oturmamış, büyük ihtimal kırma bu kayaçlar. Sertifikaları varmı acaba??
Ulan Aquascaping Nerede?
[QUOTE=ternapi]

Hmm... Denişik bir sponsorluk uygulaması[:?][:lol:][/QUOTE]
Merhabalar,
Şu anda revaçta olan sponsorluk sistemi bu şekilde işlemektedir. Bu şekilde olduğundan daha dikkat çekici daha akılda kalıcı olmaktadır. Neticede reklamın iyisi kötüsü olmaz.
Saygılar,
Nano Tank 30x30x33h
[QUOTE=Abu]

Düşüncenize saygıyla karşılıyorum. Mert beyden gerekli açıklama gelmiş. Ben görüntüye güzel dedim. Şahsen bana göre güzel. Eleştriler veya hakaretler olmasına anlam veremiyorum sadece. Kimse kimseyi zorla beğenmek zorunda değil. Kimseninde kimseye hakaret etmeye hakkı yok. Dün konudaki hakarete varan bazı mesajlar silinmiş. Yukarı bakarsanız hala hakaretler devam ediyor. Burası bir forum. Herkes kendince birşeyler paylaşıyor. Başarılı olur olmaz veya beğenilir beğenilmez beni ilgilendirmiyor.

İyi günler dilerim. [/QUOTE]

Merhabalar tekrardan.
Hakaret içeren mesaj göremedim ben. Siz bildirin gereğini yapalım. Forum üzerinden kimse kimseye hakaret edemez ama istediği gibi eleştirebilir. Hakaret ile eleştiri arasındaki farkıda sanırım hepimiz biliyoruzdur.
Nano Tank 30x30x33h
[QUOTE=Abu]Mert bey hassasiyetinizi anlıyorum ama bu forumda ne konular açıldı ne akvaryumlar gördük... 16 yıldır forumdayım hala kavanozda balık besleyenler konu açıp yardım istiyor. Eleştirinizi anlıyorum, hak veriyorum ama tasarım olarak değerlendirilirse güzel işler çıkmış. Mert gelince kendi açıklama yapar ama beni rahatsız etmedi görüntü. [/QUOTE]
Merhabalar
Haklı olduğunuz ve gözden kaçırdığınız iki konu var.

Haklı olduğunuz konu forumda hala uygun olmayan şartlarda yada kavanozda, fanusta balık besleyenler var.

Gözden kaçırdığınız kısım ise bu kişilerin foruma girerek profesyönel görünüm takınıp bilmişlik taslamamaları, yardım istedikleri kısımlardır. Yani insanlar yanlışta yapsalar bu yanlışın farkındalar ve yanlışı düzeltmek için çaba sarf ediyorlar. Yok emanetti yok güzel görünüyordu gibi söylemlerle ben bu işi güzel yapıyorum havalarına girmiyorlar.

Saygılar,
Yönetime Mesaj Gönderdim Ulaştığına Emin Değilim
Merhabalar,
İki hesabı birleştirmek gibi bir durum maalesef söz konusu değil. Diğer hesabınızı kullanmak istiyorsanız o üyeliğin kayıtlı olduğu mail adresine yeni şifre talebinde bulunabilirsiniz. Gelecek kodla o hesabı kullanmaya devam edebilirsiniz.
Saygılar,
Atakan Petshoptan Alışveriş Yapan Varmı
Fiyatları uygun. Sadece malzeme aldım ben ve hiçbir sıkıntı yaşamadım. Fiyatlarıda gayet uygun genele göre.
Geophaguslarım
[QUOTE=HarunYldrm]Maşallah Cihan ,

Balıklar ve akvaryum çok güzel.Ortamlarıda çok iyi gözüküyor... Yavrular kayıpsız hızlı bir şekilde büyür inşallah...[:iyi:][:nazar:]

Selamlar...[/QUOTE]

İyi dileklerin için teşekkürler Abi. Elden geldiğince doğal ortam yaratmaya çalışıyorum. Ne kadar mutlu olurlarsa bende o kadar mutlu oluyorum. Yavrularda şimdilik kayıp yok gibi birşey. Toplamda 8-10 tane yavru kaybım olur. Bu kadar yavru içinde önemsenmeyecek bir rakam bence.

Saygılar,

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

KULLANICILAR

  • 373 Online Kullanıcı, 203 Üye

Online Kullanıcılar

Mustafax06, Ejder Günaydın, 35kaan, ayhan2626, Kınayu, halikarya, Sevketvarol, cacaman34, Bora Bey, MetinSungu, Ankaragucu, Sisyphos, oguzburcin, MurathanM, msurucu, Hakan26esk, ikola, narchissos, Burakt122, lucas_74, Ilkay54, capodicapii, ea2344, hasancn, sarıyerli 1970, H.e.k, Mysecrets, TURAN03, oktay ak, Sarı_prenses123, AHZ, kaminari19, Demirsoy, Hoper, ApistoAqua, Mesut.39, Cancan59, gokhankum, independent, Ynsmr, Balikcionur, Ouuz, burak065006, Vitilig, ast1979, Menfa, AdnanKaya, G_can, MERTER161616, yunusincekara, tablet, Wardey, Noyes, Mikail Erdoğan, hemdoğan, BarisD, altaygumus, yusufragip, respes, erimgorgulu, Starion, hakanycl, SedatC, ozkann, Gastropoda, alperdos, ademh, xSHUSHx, krib, burakdurusma, dnklozan, vendetta99, ahmdkrks, Kuzey Onur Üstoğ, Frknny, yasinenes, tar216, destina_23, FerKan, burak_metn, ankaryum, mrtcngltkn, Mert TÜRKORHAN, mightymurat, ahmedfeyzi, Koksal Gurkan, OguzDEMIR, SinanBULBUL, zafer3490, abunil, Aycaaa, Gustlof, ARMONYS, mgurdrama, howl, orkut_k, emn76, Oğuz.K, Kturan06, cengiz han, Abu, ogurcay, CERANOXE, BULENTKARABULUT, muhengin26, arapaima, HarunYldrm, mmemati, kdrackgz, hero1907, AliEfeCin, mustafaisik, atlantis917, omererbas, Leof, aysun99, TolgahanA, madrugada, 13579, jjmuzo, Cemc58, ternapi, sahingoksel, yunus_can, Aquaplantunye, bitkici1, Ronaldo7, Milkamm, Genç__Akvartist, Erdemyilmz1, Brdk64, şansal, Thldrn, atik2526, goldfishlove, atanur1, Ecem, Elafe, DarkFisher, Ayhan K., FuaTKaya, takilerkan, nejatcn33, idagduran, Fischmeister, Cengizhan06, darkaura, kartalpençesi, ALTANIL, Laetacara, Bugger54, Arifhb, Emre Yaman, Mhmtcn90, Ahmet Haşim, 28fatih28, Alper87, Paimei, erhan10, AmazonDream, yigitozb34, bytrmrt, hanil, corail79, Halil.Ayaz, Keremkurt34, gizemli16, Suyar, Sabri Öztürk, blokurlu, serdar131977, ademakci, Hobilenyum, Nahola, capitain, orhanönal, viper_78, Zenar, idiopatik, CevdetSERBEST, A.ege, nzfszr, HKN_ESK, mutlubaba, vedat79, thercan, H.polat, berattkn, SGY, Aytekeli, z.b.s.k, mKeLegend, UcmazcanYasin, inanc91, alper512, noeldayi, yusufsemi, kalender01, emreemin, Osprey, Mehmetpoad, Erdem82222, Brk78, k3rp3t3nn,

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.