ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
lemur
Kullanıcı Grubu:
Forum Özel Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
2235
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
25 Şubat 2012 23:07
Son Ziyaret:
3 Saat 47 Dakika önce
Toplam Mesaj:
1666 [0.51 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
509 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:
2

BİLGİLER

Ad Soyad:
erkut akkaya
Doğum Tarihi:
06 Eylül 1972
Yaş:
48
İl:
Antalya
Meslek:
hekim
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Erkut Akkaya 8.000lt/16.000lt KOİ Havuzu 110 lt Low tech bitkili tropikal 35lt Low tech bitkili Lepistes-Helena

SON 10 MESAJI

Salyangozlar Tatil Yemini Yer Mi. Nasıl Engellerim
Tatil yeminin yavaş yumuşayan özel bir yem olması bekleniyor değil mi? Salyangozlar 1 günde bitirebiliyorsa balıklar da 1 günde bitirebilir. 1 tane atıp deneyin. Bence kaygılanmanız gereksiz.
Balıkları Dejanfekte Etmeden Koydum Akvaryuma
Metilen mavisi zayıf bir dezenfektan etkiye sahip olsa da balık eklemede ille de kullanılması gereken bir madde değildir. Yararı tartışmalıdır. Yazdıklarınızdan poşetteki suyu akvaryuma karıştırmadığınız sonucuna vardım. Böyleyse doğru yapmışsınız. Balıklarınız görünüş olarak sağlıklıysa büyük olasılıkla sorun olmayacaktır. Bakım şartlarınızı iyi tutmanız da gerekiyor. Bakteri çakışması diye bir durum var ama bu genelde aynı tür balık eklendiğinde ortaya çıkar. Sizinkilerin türleri farklı zaten. O yüzden ekstra bir önlem almayın, ilaç kullanmayın, tuz falan atmayın, su değişimlerini de normal zaman ve sıklıkta yapın.
Balıklarıma Yem Atıyorum Hepsi Yemiyor
[QUOTE=Nahola]Bu lafı sık sık etmeye başladım ama elimde değil maalesef.
Burası kehanette bulunulan bir platform değil. Balığınızın hangi tür olduğunu bile yazmamışsınız kehanette bulunarak bir şey yazacak halimiz yok. Verdiğiniz bilgi hiç yok size tavsiye de bulunmamızı istiyorsunuz.
Lütfen akvaryum hacmini, kaç adet balık baktığınızı yazınız en iyisi bir fotoğrafını çekip atın. En azından bir şeyler söyleriz. [/QUOTE]

Size tamamıyla katılıyorum. Kehanet olarak anlaşılır bir şekilde tanımladığınız aynı ifadeyi bir iki yerde "biz müneccim değiliz" şeklinde kullandım, herhalde sözcüğün anlamı bilinmediğinden yanlış anlaşılıp tepki gördü. Forumu kullanmada acemi kişiler kestirmeden yanıt arayışıyla bu şekilde sorularla geliyorlar. Kişinin ilk mesajı. Soru böyle olunca insanlar da yardım etmek adına yuvarlak cümleler kuruyorlar. Umarım detaya girer de anlamlı bir yardım alır...
Atık Camdan Üretim Akvaryumu Yapımı
Her gün yeni bir proje. Sonuç?

Camı eritmek, dönüştürmek, işlemek sanayi eylemidir. En azından bir atölye gerektirir. Mahalle fırınında yapılamaz. Bırakın cam imalini, ustalığınız yoksa kesim ve ebatlandırma bile ciddi yaralanma riski taşır.

Ek olarak atık camdan akvaryumda kullanılabilir kalitede cam üretebileceğiniz şüpheli. Dönüşüm kaliteyi düşürür.

Uygun şartları taşıyan bir tesis kurup seri üretim yaparak bu işi karlı hale getirirseniz bu iş olabilir. Eminim bu projeye yeterli kredi verecek bir banka vs. bulmakta zorlanmayacaksınız. Önce iş güvenliği.

Fikir jimnastiği iyi bir şey.
Dış Filtre Akıntı Sorunu Hakkinda
[QUOTE=SUARITMACI]
Maalesef yok standart 2 musluk var vanası mevcut değil [/QUOTE]

O standart musluğun sağa sola dönen bir başlığı olması lazım. Vana dediğim odur. Su akış yönüne dik konuma getirirseniz debi düşer, hatta tamamıyla kesilir. 603 modellerinde var. Meraktan internete baktım sizin model daha yüksek kapasiteli olmasına rağmen musluk falan da göremedim. Sadece bağlantı vidaları gözüküyor.[:?]Dış Filtre Akıntı Sorunu Hakkinda
Sunsun modellerinde ve diğer bir çok filtrede giriş çıkışlarda debi ayarı için musluk bulunur. Sizinkinde yok mu? Olmazsa içine elyaf ekleyin tıkanınca debi düşecektir.
Beta Balığı İle Yaşayacak Hayvanlar
Betanın birlikte bakılabileceği balıklarla ilgili detaylı bir forum konusu hatırlıyorum. fakat linki bende yok. Aratırsanız kolayca bulabilirsiniz. Bu konuda deneyimli arkadaşlar da size doğru bilgi iletebilir.

Benim kişisel gözlemim karma akvaryumda diğer balıkların değil, betanın kendisinin daha çok zarar görebileceği yönünde. Özellikle stres ve kuyruğa saldırı alma açısından.
Soğuk Suya Dayanıklı Balıklar
[QUOTE=SelmanTaskin]Yakınımızdabir yapay gölet var orada balık bakmayı düşünüyorum ama hava 0 dereceye kadar düşebiliyor yakınlara martılar var ve saklanabileceği sazlıklar var hang balık oraya uygun (oraya uygun bir balık var mı )[/QUOTE]

Düşündüğünüz, doğaya balık salmaksa bunun yasal sakıncaları var ve yapmamalısınız. Ama kendinize ait bir göletse ve dışarıyla doğrudan bağlantısı yoksa, yani doğal kaynaklara balık kaçırmayacaksanız olabilir. Forum ansiklopedisinden serin su sazansıgilleri'ne bakabilirsiniz. Tehlike martılardan ziyade balıkçıl kuşları ve yılanlardır.
Japon Balığı Sağımı Hakkında:
Sağım yapay dölleme için kullanılan profesyonellerin tercih ettiği bir yöntemdir. Balıklarınıza zarar verme olasılığınız vardır. Yavruları telef edebilirsiniz. Yeterli yeriniz ve imkanlarınız yoksa denemeyin derim.
2 Tane Japon Balığına Hava Pompası Gerekirmi
O sizdeki sözün aslı, "it ürür kervan yürür" şeklindedir. Böyle alakasız bir atasözünü hem de yanlış alıntılayarak siz kabalık etmiş oluyorsunuz fakat alınmayacağım. Eğlenmenize devam edin derim. İyi günler.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

KULLANICILAR

  • 366 Online Kullanıcı, 199 Üye

Online Kullanıcılar

Street Parrot, bkEmre, TURAN03, Emre Yaman, ea2344, erayinan, Kınayu, AdnanKaya, tablet, Bahattin Özerengin, AliEfeCin, Emre39, MurathanM, BarisD, Mavi yollarda, kaganbozkurt, yusufragip, erimgorgulu, ApistoAqua, Ejder Günaydın, xSHUSHx, independent, Efruz, Kaantp, dnklozan, vendetta99, ahmdkrks, ahmedfeyzi, Vitilig, ankaryum, Mesut.39, oktaysarigan, abdullahk, A.ege, Ayhan41, kdrackgz, Erbay nadir, makav, htekbicak, Miller, Roger, Gastropoda, SinanBULBUL, AmazonDream, serdar131977, FurkanAkg, MeteAytun, respes, Koksal Gurkan, Noyes, atakanyegin, ayhan2626, 13579, atlantis917, emn76, halikarya, krib, Ilkay54, Enes Demir, aleynaocak, hashhead, nzfszr, mustafasen, mmemati, tar216, kalender01, cengiz han, alperdos, hasancn, Fuat123, Menfa, trkmr02, BAMSI34, ERHAN 26, emradd, mightymurat, m_alialtun, EhlenvSehlen, Adnanyum, muratdeg, heybetmahir, ozkann, Mikail Erdoğan, Arifhb, Haydem, MetinSungu, ast1979, KuhliKarani, OKIRATLI, BAHADIR_71, SedatC, DenizVurucu, muhengin26, lebowskia, anchor, mttari, lucas_74, Delraich, yasinenes, Hoper, Cengizhan06, MERTER161616, oguzburcin, IamArifCAN, yunusincekara, Antonyo, Starion, AHZ, Sevketvarol, ternapi, nedim-43, Gustlof, Ouuz, sahingoksel, smithiseek, gozdekoc__, devko, mutlubaba, atesdagli, osmanyc, Bigfish15, Yusufsrcglu, hamittsurmelii, Erten, NobleSo, AhmetCans, MEO, aXarayli, Cyprichromis, Zoka, Denizhann, Künefeli baytar, Bora Bey, sinan3805, Hamza Özel, yunus_can, BugraYatman, Kemalk41, devito, Cancan59, muratabi54, emretk5, ysnynrdg, cmcrae, Emerse, todchaos, Didon, emreD0, sefo, sarıyerli 1970, jezey, NedimDokuyucu, ErdSNGZR, Fuat.52, AtlasPoyraz, ozgürfreedom, Borika53, Emrejder, hocaburhan01, zagorsawyer, Cumali can, suslu_78, Kugelfang, UGURBEY, AquaticPlant, karadadas, mustafaolgun, Crowntail Betta, Samet039, ChngrSr, yusufsemi, Benozgurum35, arifpolat768, Fatih Özirkin, Yasarozen, ikola, Sheyda27, emree06, Beta_balik, semihberat, orhanönal, AlperTasci, mlh06, Kunan, BULENTKARABULUT, erhan10, AquaAydin, uygar27, Sumeyyekaya, alper512, 4829, calderon, gsx1300rhayabusa, sinor, eraycalvusizmit, brigantes, Kaangzkr, Vasfi, tusege, FurkanYnk,

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.