ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
lemur
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
289
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
25 Şubat 2012 23:07
Son Ziyaret:
3 Saat 35 Dakika önce
Toplam Mesaj:
405 [0.14 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
159 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
erkut akkaya
Doğum Tarihi:
06 Eylül 1972
Yaş:
47
İl:
Antalya
Meslek:
hekim
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

KOİ BAKICISI

SON 10 MESAJI

Su Değişimini Kolaylaştırmak Öneri Bekliyorum
İlk akla gelenler:

1)- Akvaryumunuzdaki canlıların ihtiyaçlarını ve biyolojik denge kurmuş olduğunuzu varsayarak, her hafta % 20 su değişimi yapmak yerine sadece eksilen suyu yerine koymanız yeterli olur.

2)- Periyotları kısaltırsanız ve miktarı da ona göre azaltırsanız yani haftada 1 yerine günde ya da iki günde bir değişim yaparsanız bir seferde ekleyeceğiniz su miktarı 40 litreden 6-12 litreye iner.

Su damacanaları standart olarak 19 litredir. 2 damacana suyu oda sıcaklığında birkaç gün dinlendirirseniz kloru gider, sıcaklığı yeterli olur. Karmaşık işlemler yapmanıza gerek yok.
Sabah Bir Şeyi Yoktu (japon)
Nasıl bir ortamda besliyorsunuz? Kaç litrede? Ne kadar süredir sağlıklı yaşatıyorsunuz? Su değişimi yapıyor musunuz? Acil olarak %30 dinlenmiş su değişimi yapın.
Vitalis Yem Tarihi Yazmıyor
En uyduruk markalarda bile skt yazıyor. Birisi kasten silmiştir o zaman.
27 L Akvaryuma Dış Filtre Gerekli Mi ?
Şelale filtre kullanmanızı öneririm. Debisi daha kolay ayarlanabilir ve bakımı da iç filtreden daha kolaydır. Bazı modelleri biyolojik filtrasyon da sağlayacağından o hacimde dış filtre fonksiyonu görür.
Aldatıcı Ürün Ambalajları
Akvaryumda doğala özdeş bir denge kurup işleri yoluna koymak varken, takviye, ilaç, su düzenleyici, test kiti vs. adı altında sürece müdahaleler yapmak genellikle olumsuz sonuçlar doğuruyor. Yeni başlayan arkadaşlar bilgilerini artırdıkça bu tür ürünlere gerek duymayacaklardır.
Vitalis Yem Tarihi Yazmıyor
Bu markalı yemlerin mutlaka kullanma tarihi olur. Kenarında köşesinde, kutunun altında falan olur genelde. Bazen ambalajın üzerindeki desenler ve resimler dolayısıyla ve soluk olduğu için gözden kaçabiliyor. Kasten silinmiş de olabilir, bu da iz bırakır. Tekrar kontrol edin.
Japona Tavuk Eti Vermek
Kendi yemleri ve haşlanmış sebze dışında bir şey vermeniz gereksiz. Kaliteli yemler özel tekniklerle hazırlanıyor. Tavuk ya da balık verdiğinizde suyu kirletmeniz kaçınılmaz. Sazan grubunda %40'ın üzeri protein içeren beslenme bazı özel hastalıklara da yol açıyor.
Lepisteslerim Çok Doğuruyor Ne Yapmaliyim?
[QUOTE=Alina_Meleğim]Bu tabii sizin dininize ve vicdanınıza bağlı ama ben olsam diğer balıklarıma canlı yem olarak veririm ( tabi bir çok kişi diyecektir "Canii, hayvan yavrusuna yapılırmı buu " falan diyen olur kesin )[/QUOTE]

İki saniye önce doğurduğu yavrusunu arkasını dönüp tek hamlede yiyen anne lepistes gördüm. Cama cam bir akvaryumda yavruların tamamının diğer lepistesler tarafından yenmesi mümkün. Bol bitkili, bol saklanma yeri olan ve sığ bir akvaryumda da nüfus patlaması kaçınılmaz. İlke olarak canlıdoğuran yavrularının diğer balıklara yem olarak yetiştirilmesini benimsemiyorum. Avcı karşısında avın da bir şansı olmalı. Bu bir denge meselesi. Akvaryumlarımı buna göre tasarlamaya çalışıyorum.
Altın Başta Şişkinlik
Yayınladığınız fotoğraf çok net değildi ama balık normal görünüyordu.Hareketleri normal mi? Kabızlık falan gibi daha basit şeyleri düşünmeli. Bitkisel yemle besleyin. Hatta haşlanmış ıspanak gibi sebzeler verebilirsiniz.
Balıklarım Kaç Yaşında
Büyüme bireysel farklılıklara,tank hacmine, sudaki nitrat ve nitrit oranına (yani filtrasyon ve su değişimine, verdiğiniz besinin niteliğine göre değişkenlik gösterebileceğinden kesin bir şey söylenemez. Elinizde doğsalardı yaşlarını kesin olarak saptayabilirdiniz. Benim tahminim 6 aylıktan küçük oldukları.

Kum doğal bir ortam sağlar, bir çok yararı vardır. Japon balıkları özellikle kumu eşeleyip yem aramayı sevdiklerinden onlar için çok uygundur. Dikeceğiniz bitkilerin gelişimi için zemin sağlar. Zemini 4-5 cm kaplayacak iri kum ya da küçük çakıl yeterlidir. Ben 2-3 mm çapında deniz ya da dere çakılını iyice yıkayarak bitkili akvaryumda kullanıyorum. Akvaryumunuzu ışık gereksinimi fazla olmayan, sert yapraklı bitkilerle bitkilendirmeyi düşünmelisiniz. Kum ve bitkinin yararlarını forumda bir çok yazıda bulacağınız için burada detaylı anlatmıyorum.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

KULLANICILAR

  • 433 Online Kullanıcı, 241 Üye

Online Kullanıcılar

coolion, Mstyizm, Japonerdem, livadi, Turgay 34, mereny, Erol0660, Sheyda27, EsraCem, bulutaner, makyol61, Rango, goxel1979, vetselim, beratonur, Fg26, iamthezeus, Emrah44, EmreKircan, Nursun, Dimidiochromis, caga71, gambler, emretez, heybetmahir, ankara0606, LethalShark, Mderhan, Hasancangüleç, lazokaikan, arconim, Ronay, barus, unal758, karadadas, Alidndr, kaya1234, HüseyinUysal, z.b.s.k, mguney79, psykhe, Yigits, oscar., Mustafa Yurtseve, extuin, tore0001, Safa_Akd, BarisD, CoTHeP, S r K n, 21Murat, thecrash, Goksen, mehmetguel, 06bora34, a.gumrah, cenkistan, Aktasefe, cassay, Alcynone, lazarusv20, JohnWick, Rstokms, bymndnc, ahezer, zamankedisi, Hpeker, muzaffer03, Eldurmaz, Aqua Discovery, Ismail.sezer1718, neksek, Arapaima, evilways, ProScotch, ityo39, hasancn, yqttt, boran.123, Acz, yılmaztr, tanerberkgulec, sargnn, DenizVurucu, sherloock, smckr, Kınayu, MurathanM, cunuak, onurozgen, muhengin26, borani, MaxKrone, AliA, capo di capi, EgeHacioglu, Merdan onluel, Noyes, lprnvr, dmond2, xCielia, 0FLu61, Alp19, Merty, Mikail Erdoğan, Street Parrot, ksznr, Ali3426, Gokaykiras, Emeth, burhan0534, ternapi, Ali Turkay, mehmetak, kuzucus, serengeti, Burak Dişli, selam123da, yaBiz, ahmetselvi77, su dünyası, icelebi, fb, onurxonur, Bonzi, CarrasiusAuratus, darkaura, EmreCev, atlantis917, delil, ssezen, Aspet, FurkanKöse59, asikurt69, Divane, UnalCevahir, Heinzen, Aşk-ı semek, elixira, Soyturk_16, nefox5757, OnrCsr, brigantes, mehmetaydin, mehmetcihan, jaloreef, kursatufukcoskun, KRaL_MaLaWi, omerdonmez, PetVaryum, cankurt, Poyraz07han, yakutck, Yunus_Karagül, byigrik, Erman1963, hakanakgun, yusuf21, atiryaki, Aquarist101, Yücel BOZDEMİR, Yenici58, Akvarya, asabijapon, PoyrazAtlas, AtlasPoyraz, Akifyıks, TalhaAkif, smithiseek, zatonica, gkhngndz, BurakDURHAN, 0NUR, Comratex, vedat79, muyat, emreeeuslu, Trkksr, Mevlüt Dündar, Stass, onenineone, engin045, harunefe, T.can, Umitunver, master, AreS, Morpho, oguzhanakbas, KingScorpion, Kaya0606, yasarcelik, Mrsurucu, Bthnztrk, Arow_06, emreur, Splendor, TheAtay, muzaffer_81, HarunYldrm, Oguz00k, Cengizek053, BURAK15, CevdetSERBEST, Madmax55, Tosbicik, Klazomenai, teksel, Aeran, Deniz Demircan, emree06, hakan45, ozan_1903, mkrbgaL144, EXPRESSiONS, emrahbilik, er35han, Rzpnr, hayaLkahvesi, TahaArif, Erc özş, Oguztastan, ÇirkinKral07, fahrettin, sinan3805, DRARH, Yasmin, Haydem, Ayhan1806, cuce__vatoz, gokhancinar, Arifhb, hakancez, musti8191, akdede, erman212, OsmanEnes, Emrah ÇÖLGEÇEN, Mehmet0011, gokberkgonenc, abdullah kg, P.TOLGA,

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,789,620 Mesaj
  • 407,522 Konu
  • 91 Forum
  • 144,640 Forum Üyesi
  • 1,465 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,930 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.