ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
lemur
Kullanıcı Grubu:
Forum Özel Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
2229
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
25 Şubat 2012 23:07
Son Ziyaret:
9 Saat 28 Dakika önce
Toplam Mesaj:
1661 [0.51 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
504 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:
2

BİLGİLER

Ad Soyad:
erkut akkaya
Doğum Tarihi:
06 Eylül 1972
Yaş:
48
İl:
Antalya
Meslek:
hekim
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Erkut Akkaya 8.000lt/16.000lt KOİ Havuzu 110 lt Low tech bitkili tropikal 35lt Low tech bitkili Lepistes-Helena

SON 10 MESAJI

Dış Filtre Akıntı Sorunu Hakkinda
Sunsun modellerinde ve diğer bir çok filtrede giriş çıkışlarda debi ayarı için musluk bulunur. Sizinkinde yok mu? Olmazsa içine elyaf ekleyin tıkanınca debi düşecektir.
Beta Balığı İle Yaşayacak Hayvanlar
Betanın birlikte bakılabileceği balıklarla ilgili detaylı bir forum konusu hatırlıyorum. fakat linki bende yok. Aratırsanız kolayca bulabilirsiniz. Bu konuda deneyimli arkadaşlar da size doğru bilgi iletebilir.

Benim kişisel gözlemim karma akvaryumda diğer balıkların değil, betanın kendisinin daha çok zarar görebileceği yönünde. Özellikle stres ve kuyruğa saldırı alma açısından.
Soğuk Suya Dayanıklı Balıklar
[QUOTE=SelmanTaskin]Yakınımızdabir yapay gölet var orada balık bakmayı düşünüyorum ama hava 0 dereceye kadar düşebiliyor yakınlara martılar var ve saklanabileceği sazlıklar var hang balık oraya uygun (oraya uygun bir balık var mı )[/QUOTE]

Düşündüğünüz, doğaya balık salmaksa bunun yasal sakıncaları var ve yapmamalısınız. Ama kendinize ait bir göletse ve dışarıyla doğrudan bağlantısı yoksa, yani doğal kaynaklara balık kaçırmayacaksanız olabilir. Forum ansiklopedisinden serin su sazansıgilleri'ne bakabilirsiniz. Tehlike martılardan ziyade balıkçıl kuşları ve yılanlardır.
Japon Balığı Sağımı Hakkında:
Sağım yapay dölleme için kullanılan profesyonellerin tercih ettiği bir yöntemdir. Balıklarınıza zarar verme olasılığınız vardır. Yavruları telef edebilirsiniz. Yeterli yeriniz ve imkanlarınız yoksa denemeyin derim.
2,5 Metrelik Tankta Safi Bitki Üretimi
[QUOTE=EhlenvSehlen]

Olayı siyasi boyuta çekerek taraftar kazanma çabanız bence pek iyi değil. Sıradan bir hobi sohbetinde bu kadar yükselmek bence imajımızı zedeler. Tabi benim fikrim.[;)][/QUOTE]

Ha? Ne? Ne taraftarı? Siz kendi söylediklerinizle hatalarınızı ele veriyorsunuz zaten. Bazı kişiler aşırıya gitse de hatalarınızı eleştirmek suç mu oluyor? Siz de lince uğradığınızı mı düşünüyorsunuz? Taraftar toplayarak nasıl bir kazancım olabilir?

Bu forumda olur olmaz her yerde linç sözcüğünün yanlış anlamda kullanılmasından gına geldi. Bunu daha önce de düzelttim, düzeltmeye devam edeceğim. benim derdim sizinle ya da başka bir kişiyle değil, linç kavramının yanlış kullanımıyla. Siyasiyse siyasi. Linç siyasi değil de başka anlama gelen bir şey mi sanıyorsunuz? Hayat bazı gençlerin sandığı gibi siyasetten kopuk değildir, kopartılamaz. Duymak istemediğiniz şeyleri yok sayabilirsiniz. Maksat siyaset yapmak değil, lincin gerçek anlamının ne olduğuna örnekler vermektir. siz de lince uğradığınızı söyleyen kişiyle aynı kanaatteyseniz bir zahmet sözlükten falan araştırın bakalım lincin ne olduğunu. Yardımcı olayım: https://tr.wikipedia.org/wiki/Lin%C3%A7
2 Tane Japon Balığına Hava Pompası Gerekirmi
O sizdeki sözün aslı, "it ürür kervan yürür" şeklindedir. Böyle alakasız bir atasözünü hem de yanlış alıntılayarak siz kabalık etmiş oluyorsunuz fakat alınmayacağım. Eğlenmenize devam edin derim. İyi günler.
2 Tane Japon Balığına Hava Pompası Gerekirmi
[QUOTE=aysun99]Merhaba,gören zann eder siz hiç balık öldurmediz😅Böyle konuşmaya ne var😒 kendiniz bile havuzununzda yaptiginiz hataları söylemissiniz pompa falan,sizinki cehalet diyilmi? ölü de varmış 😅,İnsanı kötü etmek kolaydır,ama iyilik etmek anlatmaq ayrı😅
[:kotu:][:kotu:][/QUOTE]

Aferim, güzel takip etmişsiniz. Eski konularımı zaten başkaları benim hatalarımdan ders alsın diye gündemde tutuyorum. Akvaryum hobisinde hiç canlı ölümüne sebep olmadım diyen zaten yalan söyler.

Burdaki olay farklıdır. Ama farkı algılayabileceğinizden şüpheliyim:

1)- 2 tane japon balığı mevcut, hangi ortamda beslendiği şüpheli. Filtre vs. almaktan bahsediliyor. yani temel şartlar oluşmadan balık beslenmeye başlanmış.
[QUOTE=StormAnqel27]Arkadaşlar 2 tane japon balığım var iç filtre haricinde bişey almam lazımmı[/QUOTE]
Sonrasında ne balıklar hakkında bir bilgi ne de ne yaptığına dair bir ipucu...

2)-15 gün sonra da şu mesaj (sanki balıkları biz kurtarmak için bir şey yapacaktık da yapmadık):
[QUOTE=StormAnqel27]
arkadașlar balıklarım öldügü için gerek kalmadi sağolun 😭😭😭[/QUOTE]

Elbette ki, böyle bir duygusal tepkiyi hakediyor:
[QUOTE=Yorum yapmaz]

2 Ocak 17 Ocak.

15 günde başardınız demek ki hobiye uygun değilsiniz. [/QUOTE]

Cehalet, hatalarından ders çıkarmayıp aynı hataları tekrar ve ısrarla sürdürmektir. Yani öğrenmemekte ısrar etmek gerçekten ayıp oluyor. Eleştirmeye kalktığınız konum 6 yıl öncesine aittir ve açık yüreklilikle hatalarımı tartışmaya açtığım bir konudur. https://www.akvaryum.com/Forum/koi_havuzu_kurarken_pes_pese_yaptigim_hatalar_k836509.asp
Eminim ki bu konu sayesinde birçokları benim yaptığım hataları tekrarlamadan kendilerini gerçekleştirme fırsatı bulmuşlardır. Siz sadece cevabımın size dokunan tarafı için laf ebeliği yapıyorsunuz.
2,5 Metrelik Tankta Safi Bitki Üretimi
[QUOTE=Fischmeister]Arkadaşın yaşı küçük bile olsa çok gereksiz linçlemişsiniz arkadaşlar. Tıpkı günümüz Türkiyesi gibi her yerde olduğu gibi de burda da sürü mantığıyla linç kültürü oluşmuş. Bu tarz konulara yazmak yerine, bilgiye ihtiyacı olan tecrübesiz akvaristlerileri bilgilendirmeye, bilinçlendirmeye zamanınızı ayırırsanız herkes için daha sağlıklı olacaktır.[/QUOTE]

Kişinin önceki açtığı konuları da kapsayan genel eleştiriler yapıldı. Yazdıklarındaki tutarsızlıklara dikkat çekildi. Yaşının ufak değil de 26 olduğunu siz kaçırmışsınız. Bir konuda herkes hemfikirse bu sürü mantığı mıdır... Yanlış olanı eleştirmek linç midir... Eleştiriye uğrayanı boş sözcüklerle savunmak marifet midir... Bu sözcükle savunma yapmak moda oldu. Herkes bilip bilmeden bir linç lafını diline dolamış. Bu kavramın sözlükteki, ansiklopedideki karşılığına baktınız mı hiç... Linç kültürü başka bir şeydir. Diyaloğa değil, yargısız infaza dayanır. Maraş ve Sivas katliamlarında olduğu gibi. Şimdi ben de bunları size karşı yazarak sizi linç mi etmiş oluyorum...
2,5 Metrelik Tankta Safi Bitki Üretimi
Bir amaca hizmet etmeyen işlere "abesle iştigal" (boş işle uğraşmak) denir. 100x40x50 tankı kestirince asla başlıktaki gibi 2,5 metrelik bir tank olmaz.
2 Tane Japon Balığına Hava Pompası Gerekirmi
[QUOTE=aysun99]Merhaba,Bilmemek ayıp diyildir,öğrenmemek ayıp diye bişey var,Birde özel üye olucaksınız😅,eminim balık ölduyune göre mutlu olmamışdır😅[/QUOTE]

Öğrenmemek ayıp evet. Cehalet bir canlının ölümü için mazeret olmamalı. Pet'inize sağlıklı şartları sağlamanız sizin mutluluğunuzdan-mutsuzluğunuzdan önce gelir. İnternet çağında bilgiye ulaşmak artık çok kolay.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.