Rio Huallaga


Muhammet Saylavcı

Açıklama

Rio huallaga havzasının temiz kollarını model aldığım apistogramma akvaryumum. Akvaryumda kullanılan bitkiler :Echinodorus horizontale , tenellus , cabomba bitkileri. Canlı olarak , apistogramma inka çifti , yavruları ve onlara eşlik eden tefe çifti sonradan eklenen cardinal sürüsü bulunmakta. Su değerleri : 6.20 - 6.30 ph , 80 tds , 26,5 C Çıplak gözle seyri daha hoş fakat fotolar telefonla çekilmiş olsa dahi son haliyle (3.foto) , doğala yaklaştığımı düşünüyorum.. Yarışmacı arkadaşlar başarılar..

Katılım Tarihi: 20 Mayıs 2016

Bu katılım 374 oy almıştır.
 

Yorumlar

Eldurmaz - 30 Mayıs 2016 02:47

Biyotop gibi biyotop. İlk 3 bekliyordum ama olmamış. Uluslararası yarışmalarda jürinin dibini düşürebilecek bir tank. Biraz fotoğraf kalitesinden kaybetmiş gibi ;)

Tolga ELDURMAZ

bilentungul - 30 Mayıs 2016 09:31

Akvaryumun bir genel resmi olsaydı ve ısıtıcı filan gözükmeseydi iyi olurdu Muhammet. 5. olmasını beklemiyordum doğrusu. Tebrikler yine de güzel kurulum.

BİLEN TUNGUL

erdemoguz - 30 Mayıs 2016 10:46

İlk üçe girmesine kesin gözüyle baktığım bir kurulum ve biyotopdu. Durumun böyle olması şaşırttı açıkçası tebrik ederim çok güzel bir çalışmaydı.

Erdem Oğuz Başaran

bjkalley - 30 Mayıs 2016 11:27

Akvaryumun genel ve kaliteli bir fotoğrafı olsaydı, ikinci ile arasında büyük bir puan farkı olur, birinci olurdu.

Refet Ali YALÇIN

mcmert - 30 Mayıs 2016 20:33

Kesinlikle uluslararası ölçekte hazırlanmış bir tank ancak tamamen fotoğraflamadan kaybetti. Bana kalırsa asıl fotoğraflar uluslararası bir yarışmada kullanılmak üzere saklı tutuluyor. :) Biyotop kavramının içini yüzde yüz dolduran bir tank, tebrik ederim.

Mehmet Çağrı Mert

capo di capi - 30 Mayıs 2016 21:22

Uluslararası yarışmalarda farklı açıdan genel ve nispeten kaliteli fotoları var da oraya katılmadan burda teşhir edemezdim :) Ben de demosunu yayınladım Tolga. Genelde mütevaziyimdir ama bu tankın asıl görünümü , uluslararası düzeyde zaten..

Muhammet Saylavcı

erdemoguz - 30 Mayıs 2016 21:37

Merakla devamını beklemekteyiz. :)

Erdem Oğuz Başaran

capo di capi - 30 Mayıs 2016 22:50

Kaliteli foto dediğim gene telefondan gerçi :)

Yorum yapan arkadaşlara teşekkür ederim.

Muhammet Saylavcı

Yigidoo - 27 Haziran 2016 15:19

Güzel akvaryum akvaryuma cüce vatoz eklemeyi düşündünüzmü ?

Yiğit Toprak Eyliksever

YORUM YAZIN

İpucu: Sol sağ tuşlarını kullanarak, önceki ve sonraki katılımları görebilirsiniz. Fotoğrafların soluna ve sağına tıklayarak önceki ve sonraki fotoğrafı görebilirsiniz.

Yarışmaya katılmak için üye olmanız gerekmektedir.

İlk 3'e giren katılımlara plaket ve Aquaforest su düzenleyici, bakteri kültürü veya NEWA Anti-Nitrat

1. Yarışmaya katıldığınız canlının kendi canlınız, akvaryumun kendi akvaryumunuz olması gerekmektedir. Aynı zamanda gönderdiğiniz fotoğrafların da size ait olması gerekmektedir. Örneğin satın aldığınız bir balığın eski sahibinin çektiği fotoğrafla yarışmaya katılamazsınız.
2. Her kategoriye en çok 1 katılımda bulunabilirsiniz.
3. Derece alındığında veya yönetim tarafından gerek görüldüğünde katılımın katılımcıya ait olduğunun kanıtlanması istenecektir. İleride canlıyı satma, kaybetme gibi ihtimallere karşı katılımcının; balığın önüne el yazısıyla ismini yazdığı bir kağıtla beraber balığın fotoğrafını çekmesini öneririz.
4. Katılım yapıldıktan sonra üye talebi üzerine katılımın silinmesi veya fotoğrafın farklı bir fotoğrafla değiştirilmesi talebine yönetim karar verir.
5. Daha önce yarışmaya katılmış ve birinci olmamamış bir akvaryum veya canlı tekrar yarışmaya katılabilir.
6. Daha önce yarışmaya katılmış ve birinci olmuş bir akvaryum tasarımı aynı tasarım ile yarışmaya katılamaz. İlkini andırmayacak tasarım ile tekrar katılabilir.
7. Yarışma oylamaları; üyeliğini cep telefonunu onaylatmış ve sitemizde paylaşım yapan forum üyeleri, forum özel üyeleri, kıdemli akvaristler ve yönetici üyelerin oyları ile seçilmektedir.
8. Forum üyelerinin oyları 1, özel üyelerin ve yöneticilerin 3, kıdemli akvaristlerin 5, jürilerin oyları ise 20 ile çarpılmaktadır. Örneğin özel üyenin pusulasındaki birinci katılıma, 10 puan değil 30 puan eklenir. Bir üye birden çok kategoriye dahilse en çok katsayısı olan değer hesaba katılır.
9. Puan eşitliği durumunda önce katılan yarışmacı avantajlı olur.
10. Katılımlar her ayın 1'inde başlar, 21'inde saat 23:59'da biter. Oylama ise; 22'sinde başlar, 30'unda saat 23:00'da biter. Sonuçlar oylamanın bitmesinin ardından duyrulur.
11. Sonuçlar duyurulana kadar balığın kimin olduğu ve katılımın o ana kadar aldığı oy görünmez.
12. Oylama gizlidir, verilen oylar diğer üyeler tarafından görülemez.
13. Akvaryum kategorisinde akvaryumun en az bir genel görünümü olması zorunludur.
14. Yarışmaya en çok 3 fotoğraf eklenebilir ancak 1 veya 2 fotoğrafla da katılınabilir.
15. Canlı kategorisindeki katılımlara bir canlı katılabilir ve tüm fotoğrafların aynı canlıyı içermesi gerekmektedir. Koloni katılamaz. Örneğin sarı prenses kolonisinin erkeğinin ayrı, dişisinin ayrı fotoğrafı ile aynı yarışmaya katılınamaz. Aynı karede birden çok balık bulunabilir, hatta ağız ağıza kavga eden, yumurtlayan, yavrusuna bakan yani birbiriyle ilişki içindeki canlıları içeren fotoğraflar etkileyici bile olacaktır ancak yarışmaya katılan asıl canlı her fotoğrafta bulunmalıdır.
16. Yarışmada Photoshop gibi çekim sonrası müdahale programlarının kullanımı serbesttir ancak balığın dış görünüşüne, vücut yapısına müdahale (yırtık yüzgeç rötüşü, yara kapatma vb.) yasaktır.
17. Yarışmaya katılan fotoğraflar forumlarda kullanılabilir ancak yarışma sonuçlanmamışsa o fotoğrafın paylaşıldığı konuda yarışmada yarıştığı söylenemez, ima edilemez, üyelerden oy istenemez.
18. Profesyonel olarak akvaryum canlısı ticareti yapan üyeler yarışmaya katılamazlar.
Ödüller 3'er yarışmalık gruplar halinde gönderilir. Örneğin ocak, şubat ve martın kazananlarının ödül ve plakerleri nisan ayı içerisinde kargolanır.

Jürilerimiz
Serkan ÇETİNKOL (serkan_cetinkol)
Tarık BAKICI (nikon_)
Ufuk UÇAR (u.uçar)
Ömer KAYA (omardaing)
Batuhan BAYRAM (batuhanbayram)
Mustafa ERDOĞAR (mustafaerdogar)
Ebubekir ATAR (Ebubekir ATAR)
Uğur Ruşen DOĞAN (BiotopeDogan)
Engin SAĞLAM (ENGİN06)

Jüriler, foruma üyelik tarihlerine göre sıralanmıştır.