ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
capo di capi
Kullanıcı Grubu:
Forum Özel Üyesi
Kullanıcı Başlığı:
[C]4,2,112546[/C] [B]10251,3[/B]
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
1768
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
14 Haziran 2011 05:35
Son Ziyaret:
3 Saat 8 Dakika önce
Toplam Mesaj:
2718 [0.92 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
83 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:
1

BİLGİLER

Ad Soyad:
Muhammet Saylavcı
Doğum Tarihi:
14 Mart 1986
Yaş:
33
İl:
Istanbul
Meslek:
Öğretmen
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Muhammet SAYLAVCI

SON 10 MESAJI

Sıfırdan İleriye Güney Amerika
Taktir edersiniz ki her silis kumun üstüne kök yatırmak o akvaryumu güney amerika yapmıyor.
Hacminiz de bir çift ramirezinizin yanına 8-10 lu bi tetra grubu ve 6lı bir corydorasdan fazlasını kaldırmaz. Altum minimum 55-60cm yükseklik ister. Rahat olması içinse gereken 70cm yüksekliktir.
Bitki olarak hydrocotyle leucapala ve köklerin diplerine subulata eklerseniz hoş durur.
Cüce Amerikan Dünyası
Devir değişti.
1. Gelişen medya: Bilmeyen insanların da bu türlere ilgisini arttırdı
2. Gelişen pazar: Yurtdışında da zor bulunan türleri, yabancıların arz etmesini sağladı
3. Gelişen materyaller: En önemlisi bu, yeni arkadaşlar sonuçların % 90ını buna borçlu.
Ada malaya marka aktif toprağı minik bir akvaryuma koyuyosun, suyu filtreliyorsun ve çiftin çifleşmek için 2 hafta kızışmasını bekliyorsun.. Nescafe 3ü 1 arada ile kahve hazırlamak gibi bişey artık. O yüzden çok da büyütmemek lazım mevzuyu. Üretime ve paylaşıma odaklanmak gerek. Paylaşım yoksa, üretimi milli mesele gibi misyonlara yüklemek gereksiz.
Satılık daire afişlerinde "uranyum zenginleştirmiş profesör" gibi poz veren emlakçılarla, bir balık türü konusunu milli mesele yapanlar ölümüne kapışır :)) Bu konudaki güncel fikirlerim bu.[EDIT]capo di capi,2019-07-07 03:20:04[/EDIT]
Sheydanın Aklı Karışık Akvaryumu
Ben neden anubiaslarınızda insanı telaşa sokacak bir sorun göremiyorum ? Video filtreli veya oynanmış değilse şu mevsimde normale yakın bir bitkiniz var. Hatta bu bakımla olabilecek en iyi haldeler.
Sizin yapmanız gereken, ışık süresini biraz daha arttırıp, düzenli su değiştirmek. (yapılmalı)
Extra bişey yapmak isterseniz: fan takıp suyun ısısını düşürmek. (olsa iyi olur, olmasa da olur)

İlla bir gübre eklenecekse akvaryuma, potasyum olmalıdır. Nitrat fosfata bağlı, değişken etkili bir girdidir. Fosfatın girmediği yere nitrat sokmak gereksizdir.
Ayrıca anubiasa makas atılmaz. Anubias rizomunu, insanın dişeti gibi düşünün. Çürümeye başlayan dişin üstünden kesip sapını bırakmak nasıl ki sorun yaratırsa, anubiasın kesilen yaprak sapları doğal olmayan şekilde çürür ve rizoma zarar verir. İlla ortadan kaldırılması gereken bir yaprak varsa, rizomla bağlantısı olan yerden, elinizle dipten kırmalısınız.Zaten gidici bir yaprak ise tık diye kopar. Anubias hakkaten küser. 15-16 yıldır anubias büyütüyorum, terbiye etme dışında kestiğim hiç bir yaprak ileride olumlu etki yaratmamıştır.. Bu da benden tavsiye.[EDIT]capo di capi,2019-06-27 20:41:37[/EDIT]
Bitsin Artık Japon Balığı Düşmanlığı
[QUOTE=Aquasecron2]Bakın konuyu yanlış anlıyorsunuz.Japon balıklarının ancak düşük hacimde bakılabileceğini söylüyorlar.Dışlamak kelimesinin anlamını bende biliyorum fakat amacım dil bilgisi çalışmak değil.Amacım buraya tepkimi koymak.Konuyu çok yanlış yere götürüyorsunuz.Ben balıkların fanusta eziyet çekmesini istemiyorum ve nokta.[/QUOTE]

Nerden bilyorsun yanlış anladığımı.. Konunun özü hakkında yanlış fikir belirttim mi ? Ben seni anladım ama sen anlatabildiğin için değil. Bence öncelikli amacın dil bilgisi çalışmak olsun. Duygusunu, düşüncesini doğru şekilde ifade edemeyen gençlik bizi üzer. İleride seni de üzer.
Bitsin Artık Japon Balığı Düşmanlığı
Bir konuyu savunurken veya iddia ederken kavramları karıştırmamak gerek. Öncelikle [B]dışlamak[/B] aynı grup topluluk içinde olur. Yani bir kedi sürüsünün bi kediyi dışlaması. Yada bir sınıfta öğrencilerin başka öğrenciyi dışlaması, annenin yavruyu dışlaması gibi. Yani bir insan bir balığı dışlamaz.

Aşağılamak da insanın, karşısındaki durum yada kişiyi kendinden yetersiz görmesi, küçük görmesi sonucunda ortaya çıkan durumdur.. insan pskolojisi kendi sahip olduğu şeyi aşağılamaz. Dışa dönük bir tutumdur. Yani bir insan kendi isteğiyle seçip aldığı bir balığı aşağılamaz, fakat memnuniyetsiz davranabilir.

Bu durumda insan,
1. Ya edindiği canlıya hakettiği değeri vermeyi bilmiyordur.
2. Ya edindiği canlıya uygun koşul sağlayacak durumu/ortamı/imkanı yoktur.
3. Ya edindiği canlının varlığından bezmiştir.

Her 3 durumda da aşşağılama veya dışlama görülmez.
Dicrossus Filamentosus F0
Güle güle besle Ahmet kardeşim..

Balık şüphesiz blackwaterda kendini daha iyi sergiliyor haberin olsun.
Günlük Foruma Mesaj Yazma Sınırlaması
Konuyu en temelden tanımla ele alırsak, akvaryum hobisi bir bilim değildir. Her durumda müspet sonuçları olmayabilir. Akvaryum hobisi, içinde fizik, kimya, estetik, matematik barındırır fakat bu onu bilim yapmaz. Akvaryum hobisi disiplinler arası etkileşimle gelişen sosyal bir uğraşıdır. Bu nedenle nesnel değil özneldir. Bazı belli başlı kurallar dışında, bizi akvaryum dünyasında doğruya götürecek birden çok yol vardır.. Keza yanlışa düşürecek yol da çoktur. Kimse bunu cetvelle ölçemez.

Bu yüzden, bir yorumun içinin boş olması, gereksiz olması, niteliksiz olması kişiden kişiye değişir. Bir moleküler biyoloji ve genetik uzmanı akvaristin yanında, burdaki en donanımlı hobicinin örneğin canlı doğuran çaprazlamasında yazdığı şey niteliksiz olabilir. Fakat bu, yazan kişiyi yazmaktan mahrum bırakacak bir durum değildir çünkü genetikçi akvariste göre bayağı veya niteliksiz olan bir cevap yeni bir hobici içinse ilerde edineceği kazanımların ön koşulu olabilir.

Demem o ki , neyin gerekli neyin gereksiz, neyin içi dolu neyin içi boş olduğu kişiden kişiye farklıdır. Bana göre forumun %90'ı niteliksiz yorum olabilir ama diğerine göre çoğu önemli bir aktarım olabilir. Bu yüzden kimse kimsenin yorum sayısına veya içeriğine bu açıdan yaklaşamaz.

O zaman bir yorumun gereksiz olmasındaki ölçüt şunlar olmalıdır:
Üslup, imla, doğruyu doğru şekilde aktarmama, örneklendirmeme, savı havada bırakma, gereksiz sözcüklerle mübalağa, manipüle etme, aşağılama, hakaretle söyleme, kandırma.[EDIT]capo di capi,2019-06-16 02:13:09[/EDIT]
Goldfish.yine,yeni,yeniden (sayfa 313)
[QUOTE=rccol]

Hasan hocam merhaba;
Ben 3 günlüğüne gittim, 2,5 kilo alıp döndüm.
Artık gerisini sen düşün [:)))]
[/QUOTE]

Abi bugün de benim 3. günüm Antepde. 1.5 kilo alabildim henüz. Beşe tamamlayıp dönmeyi planlıyorum :)
Reçetesiz Flagyl
[QUOTE=fatihkuzen]Toplum sağlığı içinse reçeteyi bedava versinler:)[/QUOTE]

Zaten amaç çok kolay ulaşılabilmesini de engellemek.. Şimdi şöyle ki, antibiyotik denen şey bakteriyle savaşır. İnsanlar kolay ulaşıp, yerli yersiz her şeye antibiyotik kullandığında, bakteriler bu kadar sık karşılaştıkları şeye karşı zamanla bağışıklık kazanır, kendi savunma mekanizmalarını güçlendirip form değiştirirler. Bu gelişmiş salgın, diğer insanlara bulaşır. Yeni ve değişmiş bakteriye karşı antibiyotik bu sefer işe yaramaz.. Bu yeni form bakteri bu sirede ne yapar ?

Çocukları öldürür, bebekleri öldürür, hassas insanları öldürür, o bakteriye karşı savunması olmayanı öldürür. X toplumunun bilinçsizce kullandığı antibakteriyeller anti biyotikler Y toplumu için ölüm şeklini alabilir. Örneğin kuş gribinin ölümcül olmasının nedeni, gribe karşı kullanılan aşılardaki ve ilaçlardaki antibiyotiğin işe yaramamasıdır.. Bir de başka enfeksiyona neden olan bakterilerin geliştiğini düşün ?

Toplum sağlığı için yapılacak doğru şey reçeteyi bedava vermek değil, reçetede o ilacı kullanması gereken kişilere ilacı bedava vermesidir.. O ayrı bir konudur.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,743,471 Mesaj
  • 401,525 Konu
  • 91 Forum
  • 141,845 Forum Üyesi
  • 1,447 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,402 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.