kırmızı karınlı capon semenderi


Aycan Kurt

Açıklama

Beslenmesi çok keyifli semenderlerden kareler

Katılım Tarihi: 17 Ekim 2011

Bu katılım 621 oy almıştır.
 

Yorumlar

bjkalley - 28 Ekim 2011 00:04

2. fotoda elimi ekrana dokunsam elim ıslanacakmış gibi hissettim. Tebrikler.

Refet Ali Yalçın

omardaing - 28 Ekim 2011 00:09

Karede birden fazla canlı olması normalde olumsuzluktur ama 3. fotoğraf tam bir sanat eseri olmuş. Diğer karelere zaten diyecek bir şey yok. Tebrik ederim.

ömer kaya

tosyalı - 28 Ekim 2011 00:09

1 nci olacağını düşündüğüm bir fotoydu aycan hocam forum düşüklüğü var fotoğrafların bariz bir şekilde güzelliğiyle kalitesiyle aycan kurt foto su olduğunu anlatıyor.tebrikler.

fatih domurcuk

Saner Karakus - 28 Ekim 2011 00:14

Evet, bende direk anlamıştım fotoğrafların kime ait olduğunu ve ilk yüklenidği günden itibaren birinci gözüyle baktım. İlk fotoğraf cidden her yiğidin harcı değil. Tebrikler.

Saner Karakuş

Demasonilover - 28 Ekim 2011 00:37

İlk yada ikinci fotoğraf bence üçüncünün yanında sönük kalıyor. Üçüncü fotoğraf tam anlamıyla fantastik. Canlılar sanırım karasal alandan suya atlarken yada yem kapışırken çekilmiş. Kurgu inanılmaz ve tüm güzellik ayrıntılarda saklı. Fotoğraf kalitesiyle yarışmanın benim için favorisiydi fakat japon semenderi bence hiç bir yarışmayı kazanmayı hakkadecek güzellikte bir canlı değil malasef. Aycan hanıma yaratıcı ve kaliteli katılımı dolayısıyla canı yürekten tebrikler.

Bahri Ayaz

Levent BEŞTEPE - 28 Ekim 2011 01:24

Kesinlikle birinciliği hakeden canlı ve fotoğraflar. Kadraj netlik harika. İkinci fotoğraf özellikle ayrı bir hava katmış. Tebrik ederim

Levent Beştepe

Barbarossa42 - 28 Ekim 2011 10:22

Rahatlıkla ilk 3'te olur dediğim bir katılımdı. Tebrikler.

serkan sahinkaya

guramimania - 28 Ekim 2011 11:05

Ben birinci olacağını tahmin ediyordum. Gerçekten çok güzel fotoğraflanmış. Tebrikler.

Yunus Emre ÇALIŞKAN

Serhann - 28 Ekim 2011 11:15

Birinci olmasini bekliyordum. Olsun bu da iyidir, çok harika fotoGraflama var.Tebrik ederim. 2. resim dergi kapaGi olabilecek nitelikte. Tebrikler...

Serhan Karaağaçlı

aycan kurt - 28 Ekim 2011 12:53

Çok teşekkürler arkadaşlar övgü dolu sözleriniz için, izleyen ve oylayan bütün dostlara teşekkürler, yarışmaya katılan herkesi tebrik ederim.

Aycan Kurt

GÜVEN - 28 Ekim 2011 19:55

Garip dikkat etmemiSim demekki. Aycanin fotoGrafi olduGunu bile anlamadim. Ilk fotoda arka planin sonradan eklendiGini düSündüm. Tebrikler

GÜVEN CEBECİOĞLU

Onur Nergiz - 28 Ekim 2011 20:20

Ben zaten Aycan abinin olduğunu direkt anlamıştım paylaştığı semender fotoğraflarından.Ancak onlardanda şahane ve güzel olmuş keşke birinci olsaydı.

Onur Nergiz

batuhanbayram - 28 Ekim 2011 21:16

Daha önce hiç fotosunu görmemiştim bu canının ama bu fotoları görür görmez Aycan olduğunu anladım. Hep Aycan'a mı 10 puan verecez, bu sefer vermiyecem dedim ama haksızlık yapmaya gönlüm el vermedi. 10 puan.

Batuhan Bayram

fidangül - 29 Ekim 2011 20:54

Olağan üstü resimler professionel fotoğrafçıları kıskandıracak derecedetebrikler

enver fidangül

dogangk - 30 Ekim 2011 19:10

İlk fotoğrafta bu canlı uçuyor sandım ikinci fotoğraftaki poz çok güzel olmuş ama biraz daha ışık ihtiyacı var üçünçü fotoğrafta ise ne olduğunu anlıyamadım bile.Derecenizi tebrik ederim.

Doğan Gözükara

Burak BULUT - 31 Ekim 2011 14:56

Çok güzel kareler tebrikler açıkçası resimlere bakarken çok keyif aldım doğrusu.

Burak Bulut

YORUM YAZIN

İpucu: Sol sağ tuşlarını kullanarak, önceki ve sonraki katılımları görebilirsiniz. Fotoğrafların soluna ve sağına tıklayarak önceki ve sonraki fotoğrafı görebilirsiniz.

Yarışmaya katılmak için üye olmanız gerekmektedir.

İlk 3'e giren katılımlara plaket ve Aquaforest su düzenleyici, bakteri kültürü veya NEWA Anti-Nitrat

1. Yarışmaya katıldığınız canlının kendi canlınız, akvaryumun kendi akvaryumunuz olması gerekmektedir. Aynı zamanda gönderdiğiniz fotoğrafların da size ait olması gerekmektedir. Örneğin satın aldığınız bir balığın eski sahibinin çektiği fotoğrafla yarışmaya katılamazsınız.
2. Her kategoriye en çok 1 katılımda bulunabilirsiniz.
3. Derece alındığında veya yönetim tarafından gerek görüldüğünde katılımın katılımcıya ait olduğunun kanıtlanması istenecektir. İleride canlıyı satma, kaybetme gibi ihtimallere karşı katılımcının; balığın önüne el yazısıyla ismini yazdığı bir kağıtla beraber balığın fotoğrafını çekmesini öneririz.
4. Katılım yapıldıktan sonra üye talebi üzerine katılımın silinmesi veya fotoğrafın farklı bir fotoğrafla değiştirilmesi talebine yönetim karar verir.
5. Daha önce yarışmaya katılmış ve birinci olmamamış bir akvaryum veya canlı tekrar yarışmaya katılabilir.
6. Daha önce yarışmaya katılmış ve birinci olmuş bir akvaryum tasarımı aynı tasarım ile yarışmaya katılamaz. İlkini andırmayacak tasarım ile tekrar katılabilir.
7. Yarışma oylamaları; üyeliğini cep telefonunu onaylatmış ve sitemizde paylaşım yapan forum üyeleri, forum özel üyeleri, kıdemli akvaristler ve yönetici üyelerin oyları ile seçilmektedir.
8. Forum üyelerinin oyları 1, özel üyelerin ve yöneticilerin 3, kıdemli akvaristlerin 5, jürilerin oyları ise 20 ile çarpılmaktadır. Örneğin özel üyenin pusulasındaki birinci katılıma, 10 puan değil 30 puan eklenir. Bir üye birden çok kategoriye dahilse en çok katsayısı olan değer hesaba katılır.
9. Puan eşitliği durumunda önce katılan yarışmacı avantajlı olur.
10. Katılımlar her ayın 1'inde başlar, 21'inde saat 23:59'da biter. Oylama ise; 22'sinde başlar, 30'unda saat 23:00'da biter. Sonuçlar oylamanın bitmesinin ardından duyrulur.
11. Sonuçlar duyurulana kadar balığın kimin olduğu ve katılımın o ana kadar aldığı oy görünmez.
12. Oylama gizlidir, verilen oylar diğer üyeler tarafından görülemez.
13. Akvaryum kategorisinde akvaryumun en az bir genel görünümü olması zorunludur.
14. Yarışmaya en çok 3 fotoğraf eklenebilir ancak 1 veya 2 fotoğrafla da katılınabilir.
15. Canlı kategorisindeki katılımlara bir canlı katılabilir ve tüm fotoğrafların aynı canlıyı içermesi gerekmektedir. Koloni katılamaz. Örneğin sarı prenses kolonisinin erkeğinin ayrı, dişisinin ayrı fotoğrafı ile aynı yarışmaya katılınamaz. Aynı karede birden çok balık bulunabilir, hatta ağız ağıza kavga eden, yumurtlayan, yavrusuna bakan yani birbiriyle ilişki içindeki canlıları içeren fotoğraflar etkileyici bile olacaktır ancak yarışmaya katılan asıl canlı her fotoğrafta bulunmalıdır.
16. Yarışmada Photoshop gibi çekim sonrası müdahale programlarının kullanımı serbesttir ancak balığın dış görünüşüne, vücut yapısına müdahale (yırtık yüzgeç rötüşü, yara kapatma vb.) yasaktır.
17. Yarışmaya katılan fotoğraflar forumlarda kullanılabilir ancak yarışma sonuçlanmamışsa o fotoğrafın paylaşıldığı konuda yarışmada yarıştığı söylenemez, ima edilemez, üyelerden oy istenemez.
18. Profesyonel olarak akvaryum canlısı ticareti yapan üyeler yarışmaya katılamazlar.
Ödüller 3'er yarışmalık gruplar halinde gönderilir. Örneğin ocak, şubat ve martın kazananlarının ödül ve plakerleri nisan ayı içerisinde kargolanır.

Jürilerimiz
Serkan ÇETİNKOL (serkan_cetinkol)
Tarık BAKICI (nikon_)
Ufuk UÇAR (u.uçar)
Ömer KAYA (omardaing)
Batuhan BAYRAM (batuhanbayram)
Mustafa ERDOĞAR (mustafaerdogar)
Ebubekir ATAR (Ebubekir ATAR)
Uğur Ruşen DOĞAN (BiotopeDogan)
Engin SAĞLAM (ENGİN06)

Jüriler, foruma üyelik tarihlerine göre sıralanmıştır.