ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
sobetta
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
759
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
30 Eylül 2018 00:03
Son Ziyaret:
4 Saat 52 Dakika önce
Toplam Mesaj:
1392 [5.16 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
592 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Göktan Ç.
Doğum Tarihi:
Girilmedi
Yaş:
Bilinmiyor
İl:
Istanbul
Meslek:
Öğrenci
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

[B]Göktan Ç.[/B] Yurtdışında ki içerikleri foruma yansıtmaya çalışmış, vahşi ve bozulmamış genlere ilgi duyan, genellikle Betta ve Neocaridina ağırlıklı bitkilerle ilgilenen genç.

SON 10 MESAJI

Lepistes
@bettakoi o zaman vazgeçilmeli. Akvaryumda Koi beslenmez bu arada, belirtmek isterim konu sahibine.
Arıtma Suyu Dinlendirilirmi
@HobiciBalıkçı Merhaba, bahsedilen şey arıtma cihazı ama bundan kastı konu sahibinin hangi ürün bilemiyorum. Yani kalitesine göre filtrelemesi de o kadar yüksek. Olması gereken zaten 0ppm 7.0ph'dır yanlışım yoksa kısaca saf su elde etmek. Fakat kartuş filtre gibi bir cihazda kullanabilir karşımızdaki o ise eski mi, yeni mi vs bilemem eskidikçe de değerler yükselir. Ondan bahsettim yoksa her cihaz aynı değeri verir^^ Biraz karışık oldu ama anlamışsınızdır.
Arıtma Suyu Dinlendirilirmi
Suyun ph ve iletkenlik değerlerini ölçmenizde fayda var, arıtma cihazları hep aynı değerleri vermeyebilir çünkü. Canlınızın istediği ph ve gh'a getiriniz suyunuzu, bildiğim kadarıyla dinlendirilmesine gerek yok tekniken içindeki zararlı şeyleri ayrıştırıyor ama kesin konuşmayayım.
Lepistes
@bettakoi düzeltme: vatozlarda sürü halinde yaşarlar o yüzden onlarda asgari 6 önerilen 8 ve üzeri şeklinde beslenmelidirler.
Bitkili Akvaryum Canlı Önerisi
@Neothauma Baştan okursanız kelimenin anlamının "vahşi formunu birbiriyle bakabilsenizde elimizdeki canlılar karma olmaz" demişim. Bunu "olmamalı" diye düzeltebilirim ama burası forum ve dediğim "bence" bir düşünce. İş bilimden çok mantık ya da gözleme dayalı olduğundan da bu tip konularda net konuşmak yanlış olabilir, hatam için kusura bakmayın. "Sobetta" ismiyse hesabı oluşturduğum zamanlarda çok fazla Betta'ya kafa yormamdan ibaret fakat artık bir miktar azaldı o ilgim. Daha önce bir kaç kişiye demiştim ama siz olmayabilirsiniz veya unutabilirsiniz tekrar edeyim: henüz bir wild Betta deneyimim olmadı çünkü bunun için yeterli vaktim ve malzemem yok. "Wild ile wild olur" ama "asla" ya da "kesinlikle" gibi cümleler kurduğumu hatırlamıyorum. İmzamda da yazdığı ve yanıtımda da dediğim gibi "Bozulmamış vahşi genlere ilgi duyuyorum, canlıların doğal ortamlarındaki canlılarla bakılması gerektiğini düşünüyorum ama karma isteyen/seven biriyse hobici, uyumlu canlıları besleyebilir.
Akvaryum Balık Sayısı Önerisi
Vatozlar için sayıyı 6-8'e yükseltiniz. Sürü halinde beslenmelidirler, melekse daha yüksek bir tanka ihtiyaç duyduğundan sadece japon besleyebilirsiniz bence.
Akvaryum
Su akıntısı olup olmadığına bakın ve etil alkolle temizleyin camları fakat alkol kalmaması için iyice suyla temizleyip peçete ile silin camları. Yalnız her şeyden önce akvaryum ve su canlıları hakkında bilgi edininiz. İyi hobiler.
Bacteria Feeder
Geçmiştir onun tarihi, üretimden 2-3 bilemedim 4 yıldı yani kullanmayın.
100 Litre İçin Balık Tavsiyesi
Canlıların uyumluluğunu bilmesemde çöpçüler en az 6 önerilen 8 adet beslenmelidir Tetra'lar gibi çünkü sürü canlılarıdır.
Semender Karidesle Beraber Yaşar Mı
Karidesler kendi ırkları dışındaki karideslerle yaşamamalı, salyangoz dışında hiç bir canlıyla bakılmamalıdır.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,733,810 Mesaj
  • 400,428 Konu
  • 91 Forum
  • 141,403 Forum Üyesi
  • 1,445 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,628 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.