ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
BadgeR
Kullanıcı Grubu:
Forum Özel Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
49
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
22 Nisan 2007 22:52
Son Ziyaret:
8 Saat 32 Dakika önce
Toplam Mesaj:
472 [0.09 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:
3

BİLGİLER

Ad Soyad:
Tayfun Özmen
Doğum Tarihi:
07 Mart 1984
Yaş:
38
İl:
Izmir
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

[img]http://foto.akvaryum.com/fotolar/26469/sign.jpg[/img] www.dntaqua.com Tayfun ÖZMEN

SON 10 MESAJI

Vatozun Derisinde Tül Beyaz Oluşum
Bazen ani su ve ortam değişikliklerinde bu tür tepkiler olabiliyor. Anlattığınıza göre bu mukoza değişimi gibi görünüyor ancak takip etmekte fayda var. Deri üstünde beyaz oluşumlar genellikle mantar (fungus) ile ilişkilendirilir. Tekrarlayan ve uzun süre kalıcı olması halinde mantar tedavisini araştırabilirsiniz.
Amano Karidesi Üretimim
Güzel bir paylaşım olmuş, daha detaylı paylaşımlarınızı da takipte olacağım. Teşekkürler.
Amano Karidesi Üretimim
Bu konuda belli ki bir emek sarfedilmiş ve üzerinde çalışılmış ancak açıkçası ben de Mustafa Bey gibi fotoğraftaki canlıyı pek Amano Karidese benzetemedim. Özellikle dişilerde epey belirgin desenler olması gerekiyor. Paylaştığınız fotoğrafta ise bunlar görünmüyor. Burada polemik yaratmak için yazmıyorum, lütfen yanlış anlaşılmasın. Daha fazla fotoğraf ve bilgi ile konuyu beslerseniz biz de faydalanmış, bilgi edinmiş oluruz düşüncesindeyim.
Najas Guadalupensis
Bildiğim kadarıyla zaten Guppy Grass diye geçen bir bitki. Bu şekilde arama yaparsanız bilgi bulabilirsiniz.
Böcek Sorunu..
Göremediğiniz minare salyangozlar olabilir mi acaba akvaryumda? Bu yönden de değerlendirmekte fayda var.
Akvaryum Da Oluşan Bu Canlı Nedir?
Detritus Worm (Tortu kurtları) denilen türe benziyor. Fazla yemlemeden dolayı sayıları aşırı artış gösterebilir. Canlılara bir zararı yoktur aksine fazla organik atıkları tüketerek döngüye fayda sağlarlar. Çöpçü türleri bu kurtlar ile mücadelede faydalı olacaktır. Arama motorlarında arama yaparak detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.
Doğan Yavrularin Hepsi Ölü?
Ayırdığınız tankta su sıcaklığı normal seviyenin üstünde ise erken doğumu tetikleyebiliyor. Su sıcaklığını kontrol etmek faydalı olacaktır.
Gurami Hamile Olabilir Mi?
Bloat gibi gorunuyor. Forumdan veya internetten arastirabilirsiniz.
Parlayan Gurami Yavruları İçin Destek
Mümkünse diğer balıkları ayırarak baba ve yavruları akvaryumda bırakmanız daha uygun olacaktır. Eğer tankınız uzun süredir kurulu bir tank ise bir süre için halihazırda bulunan mikroorganizmalar yavruların hayatta kalmasını sağlayacaktır (ilk günler için). Daha sonrasında hazır satılan mikron boyutlarda toz yavru yemleri ve kurutulmuş rotifer gibi yemler ile destekleyerek sonrasında artemiaya geçebilirsiniz. Bu şekilde hayatta kalma oranı çok daha fazla olacaktır.

İsim konusuna gelecek olursak, birbirine benzer iki tür karıştırılabiliyor. Bu türlerden bir tanesi guruldayan gurami diye tabir ettiğiniz Croaking Gourami ki boyut olarak parıldayan guramiye göre daha iridir. Diğeri ise parıldayan guramidir (sparkling gourami) ve cüce gurami olarak da adlandırılır. Her iki tür de kur davranışları sırasıda ses çıkartır.

Umarım az kayıpla büyütebilirsiniz. İyi hobiler.

Tohumu Kumdan Temizleme
Tuzlu su ile tankı bir miktar doldurduktan sonra kumu karıştırarak içerisinde kalan tohumların yüzmesini sağlayabilirsiniz. En son kalan tohum olma ihtimaline karşı, su sürekli akacak şekilde kumu karıştırıp yıkayarak yoğunluğu nispeten daha az olan tohumların akıp gitmesini sağlayabilirsiniz.[EDIT]BadgeR,2019-09-25 09:45:00[/EDIT]

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.