ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
Balikcionur
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
306
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
18 Haziran 2019 16:20
Son Ziyaret:
20 Haziran 2021 12:34
Toplam Mesaj:
336 [0.46 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
113 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:
1

BİLGİLER

Ad Soyad:
Onur Balıkçı
Doğum Tarihi:
26 Ağustos 1994
Yaş:
26
İl:
Kirklareli
Meslek:
Öğretmen
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

175*70*53 Tropheus Red Belly Lüleburgaz Deutschlehrer

SON 10 MESAJI

Tropheus Akvaryumu
Gayet güzel bir akvaryumunuz var. 30 litre başına 1 balık olarak düşünürsek 20 balığa yakın güzel bir koloni alabilirsiniz. 16/3 15/3 12/2 gibi, bence çok fazla balık koymak yerine oranlı balık koyarsanız hem balıklara alan kalır hemde olası karmaşaların önüne geçmiş olursunuz.
Yedek Seachem Purigen Nasil Muhafaza Edilmeli
Yemleri nasıl plastik kaplara koyuyorsak bence aynı şey purigen için de yapılabilir.
Yan Sump İçin Kafa Motoru Seçimi
[QUOTE=uAslan34]
Cevaplarınız için teşekkür ederim o zaman eheim compact ı alayım ben kafam rahat olsun[/QUOTE]
Unistar ve ya resun tarzı filtreler iç filtre mantığıyla üretildiği için yatay kullanımda ses ve titreşim yapıyor o yüzden.
Yan Sump İçin Kafa Motoru Seçimi
[QUOTE=uAslan34]
Cevabınız için teşekkür ederim. Peki önerebileceğiniz bir kafa motoru modeli var mı? Ses ve performans yönünden memnun kalabileceğim[/QUOTE]
Açıkcası yukarda arkadaşında dediği gibi yan sumpta ses/titreşim olabiliyor ama tabi markaya göre bu azalıp artabiliyor. Ben eheim compact on ve newajet kullanıyorum çok memnunum akvaryumda uyuduğum odada. Unistar-resun marka filtreler kullanılabilir ama onlarda ses yapabilir. Bütçenize göre 2.el sorunsuz eheim bulabileceğinizi düşünüyorum.
Yan Sump İçin Kafa Motoru Seçimi
Uzunluk az olduğu için yüksek debili kafa motoruna ihtiyacınız yok, 2000litre saatlik bir kafa motoru fazla geleceğini düşünüyorum ve bu yüzden de sumpta ki su seviyesi düşük olabilir 1500 litreye kadar bir kafa motoru işinizi görür.
Duboisi Maswa
Maşallah. Arka fon olsun kayaların uyumu çok hoşuma gitti. Böyle tropheus akvaryumları görmek çok güzel, tebrik ederim.[:)]
F0 Kalitesinde F1 Tropheus Yavrusu Yetiştirmek
[QUOTE=celalabay]

Teşekkür ederim kardeşim. Artemiadan sonra enerjik olmalarının sebebi halen ortalıkta belki artemia buluruz diyeden ibaret gibi geliyor bana [^_^] Her taşın arkasını, her koğuğu arıyor, kumlarda resmen koyun gibi sürü halinde otluyorlar :)) NLS Grow formula artemiadan sonra alıştıktan sonra en besleyici yem. Granül formda ve boyutuna göre oldukça besleyici. 3algae, super forte pul ve tabletler de o aşamada destekleyici olarak kullanıyorum bende. Şahsi kanaatim, boylamada olan bütün balıkların öğününde en az bir tür granül olmalı. Ben 4. aydan sonra artık 1mm dainichi mix yeme başladım. [/QUOTE]

Tamam abi ben de bi 50 gr sipariş verip deneyeceğim tekrar güncellerim son durumu. Ayrıca belki biliyorsun ama saf spriluna da yemlere emdirilerek verilebilir o da bir seçenek. Granül yem daha iyi emdiği için vitaminle iyi olur düşüncesindeyim, en azından deneyip görmekte yarar var biliyorsun doğruyu biraz da deneme yanılma yöntemi ile buluyoruz.
F0 Kalitesinde F1 Tropheus Yavrusu Yetiştirmek
Tebrik ediyorum Celal abi gerçekten üst sıralarda tutulması gereken bir konu. Ben de gün aşırı artemia vermeye çalışıyorum ve şöyle bir gözlemim var artemia yedikten sonra balıklar inanılmaz enerjik oluyor, canlılıkları en üst seviyede. Nls grow kullanmamıştım zira yavruları yeme alıştırmak daha kolay denenebilir, ben de 3 algae/superforte-tablet ve tetra pro ile yoluma devam ediyorum.
200x50x60h Tavsiye ve Öneriler
Tamamen bitkilendirmek arkadaşların dediği gibi pahalı ve meşakkatli bir yol olarak görünebilir, belki bir kaç mangrow kökü ve ya dal parçalarıyla güzel bir akvaryum çıkartabilirsiniz. Sadece bir bölümü bitkilendirip diğer kısımları dediğim şekilde dizayn edebilirsiniz.
Tropheus Tankım
[QUOTE=Yorum yapmaz]Merak içindeyiz. [/QUOTE]
Teşekkürler. Uzun süre olmuştu konuyu güncellemeyeli bildirim gelmese varlığını bile unutmuşum koşturmadan. Tam kapanma da gelmişken bol bol güncellerim gibi duruyor.[:((]

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.