ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
Kckfrk
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
1
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
17 Ekim 2021 14:06
Son Ziyaret:
24 Kasım 2021 00:57
Toplam Mesaj:
7 [0.13 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
6 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Faruk Koçak
Doğum Tarihi:
Girilmedi
Yaş:
Bilinmiyor
İl:
Istanbul
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Faruk Koçak

SON 5 MESAJI

Akvaryum Camı Türü - (yeni Kurulacak Akvaryum)
Teşekkür ederim. Akvaryumu koyacağım yerden dolayı 30 yapıyorum. Aslında alanım olsa daha büyük yapmak isterdim.

Evet vatozum sanırım leopar vatoz resimdekine benziyor. Bendeki çok küçük olduğu için hiç büyüyecek gibi hissetmiyorum :)

Akvaryum ebatından dolayı japonları azaltıp çöpçü artırmak gerek o zaman daha bir güzel olacak grup gezmelerini bilmiyordum.
Benim çöpçülerden biri çok hareketli, diğeri devamlı yerde ara ara geziniyor saklanıyor falan. Bir de akvaryum camına falan dokunduğunuz da yada masaya falan eliniz çarptığında ani tepkiler veriyor. Normal değil gibi belki biraz daha alışması gerekecek.

Neyse asıl karar vermem gereken konu cam extra clear olup olmaması. Gerek yoksa gereksiz masrafa girmeyelim.

Akvaryum Camı Türü - (yeni Kurulacak Akvaryum)
Arkadaşlar 50×20x30h ölçülerinde akvaryumum var. Ancak balıklarım için küçük olduğunu bu forum sayesinde öğrendim. Akvaryumcu ısrarla içindeki balık sayısı az bile demesine rağmen tatmin olmadım.

100x30x50h şeklinde bir akvaryum kuracağım. Mobilyasını falan herşeyini yaptıracağım. Ancak cam için extra clear olması şartmı normal camdan da yapılabilir mi? Camın tamperli olması gerekir mi? Bir arkadaşım normal cam kullandığı için bulanık olduğunu extra clear cam kullanmak gerektiğini söylüyor.

Ayrıca camı 8mm düşündüm güvenlik için.

Birde aydınlatma önerisi verirseniz sevinirim. Mobilyayı ona göre dizayn edebilirim.

Siyah kum kullanacağım. Başka bir akvaryumda 1 yıl kullanılmış ve şuanda o akvaryum bozulmuş kumlarda boşta. Bozulan akvaryumda yaklaşık olarak benim kuracağım akvaryum ölçülerinde bu nedenle kumda yeterli olacaktır kanaatindeyim.

6 Adet Japon
2 Adet Çöpçü
1 Adet Köpekbalığı (Kedibalığı)
1 Adet Vatoz

Akvaryumu büyüttüğümde vatoza bir tane daha ekleyebilirim aynı boy ve türde...
Su Neden Böyle
Lav kırığı ve beyaz kuvars nasıl temin edeceğiz yani internetten temin etsek bunlarda boya falan olmuyor dimi. Güvenilir önereceğiniz yer var mı? Ben şu renkli taşlardan kurtulmam lazım. Arkadaş cahilliğimize geldi akvaryumcuda yasladı bize bunları. Beyaz kum boyasız diye aldım yeni ilave yaptım. Epey yıkadım süzdüm kaynattım ama herhalde oda salınım yapıyor.
Su Neden Böyle
Bu malzemeler ile berraktı. Suyu yavaş yavaş boşalttım. 1 haftadır bu problem var. Bir malzeme salınım yaptı o malzemeyi çıkarttım sonrasında da dikiş tutturamadım. Bu görüntü şuan normal ve bir kaç düzelecekse iyi olur. Hevesimiz kursağımızda kalmasa bari.

Bakteri vs ise düzelecektir diye düşüniyorum ama ya pislikse ne yapacağız.

Salınım yapan malzemelerin salınımı biter mi beklenmeli mi onu da bilemiyorum.

Akvaryuma su nasıl ilave edilmeli ben bunu bir araştırayım.
Su Neden Böyle
[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/232637/311020211804131.jpg[/IMG]


Neredeyse suyun tamamını değiştirdim. Gene de böyle. Bir ara berraklaşmıştı ancak tekrar bu hale geldi. İçinde beyaz beyaz parçacıklar mı var nedir çözümleyemiyorum bir türlü.

İçindeki bitki yapay. Suda taşlar vs herşeyi kaynatıp koyduk. Ancak hala aynı artık dokunmama kararı aldım bir süre.

Zevkle izleyebileceğim bir hale getirseydim büyütecektim ancak emin değilim. Yeri falan hazır ancak bekleme kararı aldım. Evvela çözmem lazım bu sorunu.

Yardımlarınızı rica ederim.

50-20-28h akvaryum ölçüleri.
6 japon
1 kedi balığı
1 vatos
2 çöpçü[EDIT]Kckfrk,2021-10-31 18:10:07[/EDIT]

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

KULLANICILAR

  • 301 Online Kullanıcı, 164 Üye

Online Kullanıcılar

canga, bahadrylmz, erdemirkan06, Sahinn, mecx23, Kaos, SuPiresiAtakan, Selçuks, G.S.İ, Nagihan, krib, Pamir Kandemir, Baranmeng, Taylan, yasinenes, Alpb9, madenci67, stormare, aXarayli, umutak, muratdeg, Baki42, sckaraoglu, Yuaina, samah, yiitferhat, alcncnl, Selin Soylu, BoraBerkol, plutarkhos, ibrahimkilich, lemur, Shateiel, Gokhanagsar, Serhat190909, İsmail YILDIRIM, Kınayu, Adeptred, Quaan, kdrackgz, Aviationn, Epifizpine, husnu58, MBurakA, Ercngrr, ternapi, HarunYILDIRIM, MiSoSiKiaN, Vitalis, bulobos, svg1000, Voyageur, ziyasenkaya, hakanzen, arudacool, mcmert, Ploxiv, yigitteker, ScArFaCe, yesilzeytink, Tekay, alfonso_32, Shrimpswillrise, serotonin, nejalt, eryan, Aliokayk, Eyuboglu, Altunkurt, fossadeileoni, Vural06, neleus, engin045, akemal, rccol, AmazonDream, saltun, Celal Şahin, swordfishhhh, Gastropoda, modetr, OmerS., osman-01, lebowskia, frieyjia, Emr35, Yasmin, alperemrecakir, Ankaragucu, MertSoyumert, PlecoTown, Osmn5734, Yorum yapmaz, aires, mightymurat, rseven, emreeeuslu, atakan71, emreg, psikomagnet, Uerakman, veloci, 00mert00, Malier, RuLing, banned, ArifhbsAquatics, K3r3m, DeviLLe, Kantimur, allytourgood, sinan3805, melektrikci, SITKI GÜLHAN, melankolia5, Laetacara, MuratSt, blueWORLD, ustabuneya, Ömer 66, anchor, erdogan41, Kemal KİREZCİ, Bertaba, solaytekin, musanpa, seyitomeryucel, kaptanevoo, mutlubaba, hoca0666, Can Bir, sezerdmn, Rafayel, massimomassi, Bysam, Tegin, Kennase, HardScape, Heinzen, burakinal, selimpasa, bpamuk92, hakanz, Oguzhank, Kemalk41, twinsoul, IzzetCaglar, Rauf Yılmazlar, Firefighter, Trop006, fahrettin, mcetindas, Trakia, lojistisyen, Koblenz, STLGBLT, Emerse, noeldayi, Bilaltmkc, whoami, Fuat.52, FULL RED MEHMET, urhanoglu, byorhan26, farukzafer,

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.