Red lace big ear


İbrahim Zaralıoğlu

Açıklama

Ölçüler: Canlı Türleri: Bitki Türleri: Tankın Yaşı: Filtrasyon ve Işıklandırma: Tasarım ve Dekorasyon:

Katılım Tarihi: 01 Kasım 2018

Bu katılım 738 oy almıştır.
 

Yorumlar

Ebubekir ATAR - 02 Aralık 2018 12:40

Tebrikler İbrahim Bey. Geç gelen bir derece oldu sanırım. Pozlaması zor bir canlı. Çok hareketliler gerçekten. Güzel bir an yakalamışsınız.

Ebubekir ATAR

ibrahim35 - 02 Aralık 2018 15:48


Teşekkür ederim Ebubekir Bey, gerçekten çok hareketli ve bir o kadarda izlemesi güzel bir tür. Heyecandan balığımın adını yanlış yazmışım red tail big ear olacak. Beğenen oy veren tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum.

İbrahim Zaralıoğlu

sorceres - 02 Aralık 2018 19:50

Tebrik ederim İbrahim Bey, yavrusu ile birlikte etkileyici bir poz olmuş. Lepistesleri çekerken ben de çok zorlanıyorum.
Kolay pozlanan balık değiller.

Melih AYDIN

ENFARKLISI - 03 Aralık 2018 00:08

Tebrikler, güzel kare.

Erhan Özkan

Serkan Odabaşı - 03 Aralık 2018 09:19

İbrahim abi merhaba.Gerçekten yorumculara katılıyorum bu denli hareketli bir balığı bu kadar net ve estetik çekebilmek bir ayrıcalık balık muhteşem çok iyi bakılmış .Keşke üç fotoğraf olsaymış ama tek deklanşörle derece aldığına göre olay budur. Başarılarının devamını dilerim can abim :) .

SERKAN ODABAŞIOĞLU

serkancilek - 03 Aralık 2018 09:28

Sevgili İbrahim,
Bu güzel balıkla hak ettiğin ve aldığın dereceyi tebrik ederim. En güzel ve önemlisi de ilk 5 balık içerisinde Lepistesin olmasıydı. Bu arada her zaman tek rakibim sensin...

SERKAN ÇİLEK

caga71 - 04 Aralık 2018 08:41

Tebrikler İbrahim bey . Bu güzel kare benim de favorimdi. Başarılarınızın devamını dilerim..

Çağatay Yalçıntaş

bengin2006 - 04 Aralık 2018 10:11

İbrahim bey,
Tebrikler. Favorim olan iki Lepistes fotoğraflarından birisiydi. Başarılarınızın devamı dileğiyle...

bahadır engin

ibrahim35 - 05 Aralık 2018 10:36

Güzel yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Güzel bir yarışma oldu her ne kadar geç açıklansa da. Özellikle Serkan beyin balıkları harikaydı, güzel poz yakalamış.

İbrahim Zaralıoğlu

Kınayu - 05 Aralık 2018 13:40

Tebrik ederim İbrahim bey daha nicelerine .

Erhan UYANIK

YORUM YAZIN

İpucu: Sol sağ tuşlarını kullanarak, önceki ve sonraki katılımları görebilirsiniz. Fotoğrafların soluna ve sağına tıklayarak önceki ve sonraki fotoğrafı görebilirsiniz.

Yarışmaya katılmak için üye olmanız gerekmektedir.

İlk 3'e giren katılımlara plaket ve Aquaforest su düzenleyici, bakteri kültürü veya NEWA Anti-Nitrat

1. Yarışmaya katıldığınız canlının kendi canlınız, akvaryumun kendi akvaryumunuz olması gerekmektedir. Aynı zamanda gönderdiğiniz fotoğrafların da size ait olması gerekmektedir. Örneğin satın aldığınız bir balığın eski sahibinin çektiği fotoğrafla yarışmaya katılamazsınız.
2. Her kategoriye en çok 1 katılımda bulunabilirsiniz.
3. Derece alındığında veya yönetim tarafından gerek görüldüğünde katılımın katılımcıya ait olduğunun kanıtlanması istenecektir. İleride canlıyı satma, kaybetme gibi ihtimallere karşı katılımcının; balığın önüne el yazısıyla ismini yazdığı bir kağıtla beraber balığın fotoğrafını çekmesini öneririz.
4. Katılım yapıldıktan sonra üye talebi üzerine katılımın silinmesi veya fotoğrafın farklı bir fotoğrafla değiştirilmesi talebine yönetim karar verir.
5. Daha önce yarışmaya katılmış ve birinci olmamamış bir akvaryum veya canlı tekrar yarışmaya katılabilir.
6. Daha önce yarışmaya katılmış ve birinci olmuş bir akvaryum tasarımı aynı tasarım ile yarışmaya katılamaz. İlkini andırmayacak tasarım ile tekrar katılabilir.
7. Yarışma oylamaları; üyeliğini cep telefonunu onaylatmış ve sitemizde paylaşım yapan forum üyeleri, forum özel üyeleri, kıdemli akvaristler ve yönetici üyelerin oyları ile seçilmektedir.
8. Forum üyelerinin oyları 1, özel üyelerin ve yöneticilerin 3, kıdemli akvaristlerin 5, jürilerin oyları ise 20 ile çarpılmaktadır. Örneğin özel üyenin pusulasındaki birinci katılıma, 10 puan değil 30 puan eklenir. Bir üye birden çok kategoriye dahilse en çok katsayısı olan değer hesaba katılır.
9. Puan eşitliği durumunda önce katılan yarışmacı avantajlı olur.
10. Katılımlar her ayın 1'inde başlar, 21'inde saat 23:59'da biter. Oylama ise; 22'sinde başlar, 30'unda saat 23:00'da biter. Sonuçlar oylamanın bitmesinin ardından duyrulur.
11. Sonuçlar duyurulana kadar balığın kimin olduğu ve katılımın o ana kadar aldığı oy görünmez.
12. Oylama gizlidir, verilen oylar diğer üyeler tarafından görülemez.
13. Akvaryum kategorisinde akvaryumun en az bir genel görünümü olması zorunludur.
14. Yarışmaya en çok 3 fotoğraf eklenebilir ancak 1 veya 2 fotoğrafla da katılınabilir.
15. Canlı kategorisindeki katılımlara bir canlı katılabilir ve tüm fotoğrafların aynı canlıyı içermesi gerekmektedir. Koloni katılamaz. Örneğin sarı prenses kolonisinin erkeğinin ayrı, dişisinin ayrı fotoğrafı ile aynı yarışmaya katılınamaz. Aynı karede birden çok balık bulunabilir, hatta ağız ağıza kavga eden, yumurtlayan, yavrusuna bakan yani birbiriyle ilişki içindeki canlıları içeren fotoğraflar etkileyici bile olacaktır ancak yarışmaya katılan asıl canlı her fotoğrafta bulunmalıdır.
16. Yarışmada Photoshop gibi çekim sonrası müdahale programlarının kullanımı serbesttir ancak balığın dış görünüşüne, vücut yapısına müdahale (yırtık yüzgeç rötüşü, yara kapatma vb.) yasaktır.
17. Yarışmaya katılan fotoğraflar forumlarda kullanılabilir ancak yarışma sonuçlanmamışsa o fotoğrafın paylaşıldığı konuda yarışmada yarıştığı söylenemez, ima edilemez, üyelerden oy istenemez.
18. Profesyonel olarak akvaryum canlısı ticareti yapan üyeler yarışmaya katılamazlar.
Ödüller 3'er yarışmalık gruplar halinde gönderilir. Örneğin ocak, şubat ve martın kazananlarının ödül ve plakerleri nisan ayı içerisinde kargolanır.

Jürilerimiz
Serkan ÇETİNKOL (serkan_cetinkol)
Tarık BAKICI (nikon_)
Ufuk UÇAR (u.uçar)
Ömer KAYA (omardaing)
Batuhan BAYRAM (batuhanbayram)
Mustafa ERDOĞAR (mustafaerdogar)
Ebubekir ATAR (Ebubekir ATAR)
Uğur Ruşen DOĞAN (BiotopeDogan)
Engin SAĞLAM (ENGİN06)

Jüriler, foruma üyelik tarihlerine göre sıralanmıştır.