Tanganyika Biyotop (Kigoma Havzası)


volkan zor

Açıklama

Ölçüler:110*50*60 Canlı Türleri:Tropheus Maswa Duboisi Bitki Türleri: Tankın Yaşı:1 yıl Filtrasyon ve Işıklandırma:Lifetech 839 dış filtre ve eheim uv filtre

05 Şubat 2017 01:44
Bu katılım 728 oy almıştır.
 

Yorumlar

bjkalley - 02 Mart 2017 07:15

Tebrikler Volkan Bey. Birinci olmak için arkadan ne gibi dikkat çekici bariz şeyler döndürdünüz acaba? :)

Bu yorum, buradaki yorumlarınıza istinaden yapılmıştır: https://www.akvaryum.com/Yarisma/tanganyika_golu_biyotop__kongo_havzasi__yarisma_13008.asp

Refet Ali YALÇIN

MustafaAkaydn - 02 Mart 2017 09:10

Burada zaten adil bir oylama olmadığı kanaatindeyim...

Mustafa Akaydın

doruk29 - 02 Mart 2017 09:12

Tebrikler.

turgay çil

Btt007 - 02 Mart 2017 09:30

Tebrikler

Taha Tasdelen

ahmetdvl - 02 Mart 2017 10:23

Tebrikler.
Birilerinin bir şeyler karıştırdığı konusunda birşey diyemicem ama Biyotop alanında tüm üyelere oy hakkı verilmesi haksızlıklara sebep oluyor.(Bu söylediklerimin dereceye giremememle alakası yok sadece konusu açıldığı için söyledim.) Saygılar.

ahmet develioğlu

Erbey - 02 Mart 2017 11:51

Rafet bey sanki birşeyleri biliyormuşta müdahale edememişsiniz gibi bir yorum yapmışsınız!

Can İsmail

zorvolkan - 02 Mart 2017 13:03

çok şeyler var refett bey anlatsam zaman yetmez. sizinda hafızanıza iyi kazınmış demekki bunuda burda anlamış olduk
tebrik eden arkadaşlara tesekkür ederim sağolun
tebrik eden arkadaşlara teşekkür ederim. sağolun

volkan zor

Yasin Oktem - 02 Mart 2017 15:24

Tebrikler.
Gaz beton biyotop.

Yasin ÖKTEM

nuri40 - 02 Mart 2017 15:32

Bende tuğla ile Güney Amerika yapıp katılayım bir sonraki biyotop için..

Tebrikler...

Nuri

zorvolkan - 02 Mart 2017 15:56

zorunuza giden nedir anlamış değilim.

volkan zor

Yasin Oktem - 02 Mart 2017 16:24

Sizlik bir şey yok Volkan Bey
Niye alındınız ki ney zorunuza gitti ?
Yönetimin zoruna gitmesi için yazıldı sadece ama siz alındınız herhalde.
Siz sadece bir yarışmacısınız pek ala gaz betondan da yapmak hakkınız
çimentodan da yapmak hakkınız ya da ne biliyim köpükten de tercih sizin.
Burada siz isterseniz sadece " tebrik " kısmını üzerinize alının zira yorumum da tebrik de var.
Zorumuza gidip gitmeyen konu ile de yönetim ilgilenir.

Yasin ÖKTEM

zorvolkan - 02 Mart 2017 16:28

Yorumlar üzücü ve can sıkıcı, sonuçta ortada bir emek bir çalışma var, genel oylamaya insanlara sunulan birşey var.
Kısacası, güzelce insanları kırmadan tebrik etmeyi esirgeyenler var. Neyse sağlık olsun. umarım Allah herkesin gönlüne göre verir.

volkan zor

Yasin Oktem - 02 Mart 2017 16:29

Bu arada siz buralarda yok haksızlık var yok şu var yok adam kayırma var yok bir şeyler dönüyor deme gibi bir özgürlüğü bulabiliyorsunuz kendinizde. Lakin bizim eleştirilerde v.s illa zorumuza giden bir şeylerin mi olması gerekiyor. Bizim gaz betonu nasıl kabul ettikleri yönünde eleştirimiz v.s olamaz mı ? Tahammüllü olun lütfen.

Yasin ÖKTEM

bjkalley - 02 Mart 2017 16:30

Can Bey ilk mesajımda yazdığım gibi o mesajın altındaki linki okuyunuz.

Evet Volkan bey, bu bana özgü değil, her insanın uğradığı haksızlıklar aklında kalır. Maddi manevi uğraş verdiğimiz yarışmayla ilgili şu cümleleri kurmuştunuz;
"Kesinlikle burda adil bir oylama yok. Her defasinda çok dikkat çekici bariz şeyler dönüyor. Sizde bunun farkına varirsiniz zaten. Neyse benim için bir önemi yok daha. Benim için bitmiştir."
Bu şekilde bizi zan altında bırakmıştınız. Dönen şeylerin farkındaymışız. Hala dönen şeyler var ve birinci olduysanız siz de bir şeyler döndürdünüz demektir, anlatın da bir dahaki sefere engel olmaya çalışalım, yarışma daha adil olsun.

Bu tarz güzellik yarışmalarının "adaletleri" hep tartışmalı olur. Biz oy verenlere cep telefonu onayı ve mesaj sayısı ile elimizden geldiğince çoklu oylamayı azaltmaya, oylamayı üyelere mesaj ile de duyurarak katılımı arttırmaya çalışıyoruz. Bundan daha iyisi olarak jüri sistemine geçilebilir ancak kişilerin yarışmayı kazanamaması sonucu bulunduğu bu çirkin imalar, değer verdiğimiz jürilerimizi siteden soğutacaktır, bu da en son isteyeceğimiz şey.

Refet Ali YALÇIN

Sansursuz - 02 Mart 2017 17:03

Tebrik ederim birinciliği hakeden bir tank olmuş. Başarılarınızın devamını dilerim. Sevgiler saygılar dilerim..

Arda Karaduman

yekim - 02 Mart 2017 19:45

Tebrik ederim.

Yusuf İlker EKİM

MustafaAkaydn - 02 Mart 2017 20:24

Refet Ali Yalçın bey dediklerinize tamamen katılıyorum.Burada kriter nedir?neye göre kime göre ne icin oy veriliyor?ama ben sunu söylemek istiyorum bu oylamarda sadece juri secmeni olmadigi taktirde bu sekilde haksızlıkların önüne gecemessiniz...
Tamamen katılmıyorum olacaktı...
Tamamen katılmıyorum olacaktı.

Mustafa Akaydın

ahmetdvl - 02 Mart 2017 20:45

Rafet bey oylamayı bir kenara bırakalım şu yarışmaya akvaryumda kullanılan materyallerin tam manasıyla yazılmaması bile bu yarışmaya girememe sebeplerinden biri olmalıdır yani akvaryum hobisine en çok katkı gösteren platformlardan birisi bu platform böyle basit şeylere dikkat edin en azından haksızlıkların önüne bir nebze geçersiniz diye düşünüyorum.
Tekrardan kusura bakmayın volkan bey size bi tepkim yok yanlış anlaşılmasın.

ahmet develioğlu

hozsoy - 02 Mart 2017 21:43

Bir şeylerin döndüğü aşikar. Yoksa bu gaz beton biyotop sonlarda olurdu.

Harun Özsoy

Sansursuz - 03 Mart 2017 00:24

Benim için bitmiştir yazmış volkan bey şimdi derece almış helal olsun size tekrar tebrikler.Yılmadan devam kutlarım...

Arda Karaduman

bjkalley - 03 Mart 2017 01:16

Bu yarışmalar hep böyleydi zannediliyor.

Bu sitede 2009 yılında dünyanın tartışmasız en büyük üstatlarından Juan Miguel Artigas Azas, Pam Chin, Cüneyt Birol, Heiko Bleher, Dr. Sun. jürilik yaptılar.
Örnek link: https://www.akvaryum.com/Yarisma/leopar_snake_skin_yarisma_3616.asp#b

Yerli jürilerimiz dünya kadar laf yiyip antipati çekince bu jürileri getirdik. Onda bile ne tip yorumlara maruz kaldığımızı eski üyelerimiz bilirler ve bir yol ayrımına geldik, ya yarışma bitecekti ya da böyle "halk oylaması" diyip bu yükten kurtulacaktık. Bu yolu seçtik. Daha önce yazdım, yine yazayım belki bu sefer anlaşılır:
Bundan daha iyisi olarak jüri sistemine geçilebilir ancak kişilerin yarışmayı kazanamaması sonucu bulunduğu bu çirkin imalar, değer verdiğimiz jürilerimizi siteden soğutacaktır, bu da en son isteyeceğimiz şey.

Üye oy vermek için zaten cevaplı iki konuya cevap yazıyor, sonra pusulasına sadece bir katılım ekliyor diğerlerine puan vermeyecek sadece o katılım puan alacak sanıyor, pusula dolmadığı için oyu sayılmıyor, sonra taştan tekerlek yontmuş kişinin pirelli fabrikasına tekerleği buldum diye girmesi misali jüri lazım diyor. Bizim 11 senedir aklımıza gelmemişti.

Beni gerçekte ve forumda tanıyanlar bilir bu tip bir üslup takınmam, yapıcı davranırım ancak ifade özgürlüğüne sığınıp bu şekilde nedenini sorgulamadan suçlayıcı yaklaşırsanız, cevabınızı alırsınız.

Ahmet Bey yapıcı eleştrileriniz için teşekkürler. https://www.akvaryum.com/Biyotoplar/ şöyle güzel bir bölüm hazırlıyoruz. Biz eleyeceğimize, seçimi üyelerimizi bilinçlendirip onların yapmasını istiyoruz. Bu tarz bir katılımı onaylamamak; yönetim istediğini yarışmaya katıp istediğini katmıyor gibi intiba oluşturabilir, bunun yanında üyelerin hevesini de kırabilir. Bir çok nedenden ötürü kısıtlamayı sevmiyoruz. Profesyonel bir yarışma değil, eğlenceli bir aktivite olarak görüyoruz.

Refet Ali YALÇIN

zorvolkan - 03 Mart 2017 11:14

Refet bey bakin ben tekrar diyorum. Halk oylamasina sunulan herseyden şüphe duyuluyor bence ki bende bunu demek istedik. Soyleki burdaki bir kac yoneticiyi de yakindan tanıyorum. Surekli sohbetim muhabbettimde oluyor. Yonetici olmanin zorluklarini az cok bende biliyorum. İnsanlari memnun etmenin zorluklarinida biliyorum. Belki ben o zaman sinirle biseyler soylemis olabilir ama bu tamamen yoneticilere degildi cunku yoneticilerin bu oylamada yapacagi birsey yok halka sunulmus birseydi. Bana kalirsa oylamada tamamen juri ve yoneticiler tarafından yapilmali. Tekrar soyluyorum ben sizin yazdiklariniza degil burdaki bir kac yoruma üzüldüm.sizde bakarsaniz hangileri olduklarini anlayacaksiniz
Emeği geçen herkese de teşekkürler.

volkan zor

MetinSAYDAM - 03 Mart 2017 11:33

Tebrik ederim Volkan Bey.

Metin SAYDAM

ahmetdvl - 03 Mart 2017 12:00

rafet bey oluşturduğunuz sistem harika inş. bu sistemi üyeler iyi kullanılır ve dahada tecrübe kazanır ve tecrübe arttıkça daha profesyonel ve daha katı kurallı yarışmalar düzenlersiniz. :)

ahmet develioğlu

zorvolkan - 03 Mart 2017 12:16

Teşekkür ederim

volkan zor

Uğur üstünbaş - 20 Mart 2017 11:44

Biyotope Yarışma bittimi yoksa hala katılım varmı?

Uğur üstünbaş

zorvolkan - 22 Mart 2017 03:21

şu anda biyotop yok. canlı ve bitkili var.

volkan zor

YORUM YAZIN

İpucu: Sol sağ tuşlarını kullanarak, önceki ve sonraki katılımları görebilirsiniz. Fotoğrafların soluna ve sağına tıklayarak önceki ve sonraki fotoğrafı görebilirsiniz.

Yarışmaya katılmak için üye olmanız gerekmektedir.

İlk 3'e giren katılımlara plaket ve Hikari'den yemler

1. Yarışmaya katıldığınız canlının kendi canlınız, akvaryumun kendi akvaryumunuz olması gerekmektedir. Aynı zamanda gönderdiğiniz fotoğrafların da size ait olması gerekmektedir. Örneğin satın aldığınız bir balığın eski sahibinin çektiği fotoğrafla yarışmaya katılamazsınız.
2. Canlı kategorisine 1, akvaryum kategorisine 1 katılımda bulunabilirsiniz.
3. Derece alındığında veya yönetim tarafından gerek görüldüğünde katılımın katılımcıya ait olduğunun kanıtlanması istenecektir. İleride canlıyı satma, kaybetme gibi ihtimallere karşı katılımcının; balığın önüne el yazısıyla ismini yazdığı bir kağıtla beraber balığın fotoğrafını çekmesini öneririz.
4. Katılım yapıldıktan sonra üye talebi üzerine katılımın silinmesi veya fotoğrafın farklı bir fotoğrafla değiştirilmesi talebine yönetim karar verir.
5. Daha önce yarışmaya katılmış ve derece kazanamamış bir akvaryum veya canlı tekrar yarışmaya katılabilir.
6. Daha önce yarışmaya katılmış ve birinci olmuş bir akvaryum tasarımı aynı tasarım ile yarışmaya katılamaz. İlkini andırmayacak tasarım ile tekrar katılabilir.
7. Yarışma oylamaları; üyeliğini cep telefonunu onaylatmış ve sitemizde paylaşım yapan forum üyeleri, forum özel üyeleri, kıdemli akvaristler ve yönetici üyelerin oyları ile seçilmektedir.
8. Forum üyelerinin oyları 1, özel üyelerin ve yöneticilerin 3, kıdemli akvaristlerin 5, jürilerin oyları ise 20 ile çarpılmaktadır. Örneğin özel üyenin pusulasındaki birinci katılıma, 10 puan değil 30 puan eklenir. Bir üye birden çok kategoriye dahilse en çok katsayısı olan değer hesaba katılır.
9. Puan eşitliği durumunda önce katılan yarışmacı avantajlı olur.
10. Katılımlar her ayın 1'inde başlar, 21'inde saat 23:59'da biter. Oylama ise; 22'sinde başlar, 29'unda saat 23:00'da biter. Sonuçlar oylamanın bitmesinin ardından duyrulur.
11. Sonuçlar duyurulana kadar balığın kimin olduğu ve katılımın o ana kadar aldığı oy görünmez.
12. Oylama gizlidir, verilen oylar diğer üyeler tarafından görülemez.
13. Akvaryum kategorisinde akvaryumun en az bir genel görünümü olması zorunludur.
14. Yarışmaya en çok 3 fotoğraf eklenebilir ancak 1 veya 2 fotoğrafla da katılınabilir.
15. Canlı kategorisindeki katılımlara bir canlı katılabilir ve tüm fotoğrafların aynı canlıyı içermesi gerekmektedir. Koloni katılamaz. Örneğin sarı prenses kolonisinin erkeğinin ayrı, dişisinin ayrı fotoğrafı ile aynı yarışmaya katılınamaz. Aynı karede birden çok balık bulunabilir, hatta ağız ağıza kavga eden, yumurtlayan, yavrusuna bakan yani birbiriyle ilişki içindeki canlıları içeren fotoğraflar etkileyici bile olacaktır ancak yarışmaya katılan asıl canlı her fotoğrafta bulunmalıdır.
16. Yarışmada Photoshop gibi çekim sonrası müdahale programlarının kullanımı serbesttir ancak balığın dış görünüşüne, vücut yapısına müdahale (yırtık yüzgeç rötüşü, yara kapatma vb.) yasaktır.
17. Yarışmaya katılan fotoğraflar forumlarda kullanılabilir ancak yarışma sonuçlanmamışsa o fotoğrafın yarışmada yarıştığı söylenemez, ima edilemez, üyelerden oy istenemez.
18. Profesyonel olarak akvaryum canlısı ticareti yapan üyeler yarışmaya katılamazlar.
Ödüller 3'er yarışmalık gruplar halinde gönderilir. Örneğin ocak, şubat ve martın kazananlarının ödül ve plakerleri nisan ayı içerisinde kargolanır.

Jürilerimiz
Serkan ÇETİNKOL (serkan_cetinkol)
Tarık BAKICI (nikon_)
Ufuk UÇAR (u.uçar)
Ömer KAYA (omardaing)
Batuhan BAYRAM (batuhanbayram)
Mustafa ERDOĞAR (mustafaerdogar)
Ebubekir ATAR (Ebubekir ATAR)
Uğur Ruşen DOĞAN (BiotopeDogan)
Engin SAĞLAM (ENGİN06)

Jüriler, foruma üyelik tarihlerine göre sıralanmıştır.