ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
zindan7000
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
0
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
28 Eylül 2015 23:02
Toplam Mesaj:
26 [0.01 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Suat Sarı
Doğum Tarihi:
15 Mart 1979
İl:
Ankara
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Suat Sarı

SON 10 MESAJI

Ateş Kafa & Zonatus Üretim macerası
Son hallerini paylaşırmısınız
Flower Horn Canlı Yumurta Mantarlaşma Sorunu
Akvaryum 500 lt fakat bölmeler yaptm 3 çift var 2 çift ten yavru alıyorum.

yumurta olduğu zaman 2. günde aynı akvaryum suyu ile 20 tl tanka alıyorum yumurtaları. mantarlaşma sorunu canlı yumurtada oluyor. kullandığınız ilaç vb var mı?

Teşekkürler
Flower Horn Canlı Yumurta Mantarlaşma Sorunu
Merhaba Arkadaşlar;

Flowerhorn yumurta yaptıktan sonra dişi ve erkeği yanından alıyorum 2. gün canlı yumurtalar belli oluyor,fakat bazı canlı yumurtalarda mantarlaşıyor bu giderek yayılıyor 400 canlı yumurtadan 50 tane anca kalıyor bunu nasıl önleyebilirim?

havalandırma olarak hava taşı koyuyorum yumurtalara yakın yetersiz mi geliyor acaba

metilen mavisi kullanıyorum

bunların dışında ne yapabilirim
[EDIT]zindan7000,2015-08-05 17:12:47[/EDIT]
550 lt havalandırma
Merhaba ;

550 lt akvaryumda  dış filtre dolphin 1300c  ile yağmurlama şeklinde kullanıyorum  ve çift çıkış hava motoru ile hortumun ucuna top takarak havalandırma yapıyorum bu yeterli midir ayriyeten iç filtreye gerek var mı içinde 3 e  17 d kafalı yunus var 

Teşekkürler
zindan70002015-02-24 17:17:13
yunus koloni ayrımı
Merhaba abilerim  siz değerli üyelerin tecrübesine sığınıyorum  cevaplar için şimdiden teşekkürler

Akvaryum hobisi daha önceden vardı fakat son 2 ayda artık tamam dedim yunus beslemeye kadar verdim ,  göründüğü gibi kolay değilmiş yaşadıkça öğrenyor insan ;

yunus almaya karar verince 1 kolanimi  9d 2 e  şeklinde aldım
                                            2. kolonimi  3 d 1 e şeklinde aldım
                                            3. kolonimi   7 d 3 e  olarak aldım

tabi burada öğrendiğim acı tecrübeler oldu malesef söylenen ile balıklar birbirini tutmadı ama sonuçta canlı süphesiz besleyecegim

elimde 1. tank 550 lt
           2. tank 125 tl
           3. tank 90 lt

3d 1 e aldığım koloninin erkeği 24 cm civarında diğer erkekler 19- 20 cm civarı 
dişiler de yine 3 d 1 e aldığım koloniden gelen dişilerde diğer dişilere göre 4 cm civarı büyük

Bütün balıları yaklaşık 1 ay önce 550 lt tanka attım10 gün önce 1 dişiden 40 civarı yavru aldım. başka değişiklik olmadı .

1 aylık sürede hala huzursuzluklar devam ediyor bende tekrar ayırmak istiyorum nasıl yapmam gerekiyor.

nasıl bir yol izleyip hem üretimi arttırıp hemde daha sağlıklı bir ortam oluşturayım. yem verme konusunda önerileriniz nelerdir canlı yem dana ciğeri karides gibi besinler veriliyormuş bunları nasıl vereyim nasıl sağlıklı büyürler

vakit ayırıp okuduğunuz için sonsuz teşekkürler.

Dış Filtrede KArbon Kullanımı
Merhaba arkadaşlar;

dolphin 1300 c dış motor aldım bir aydır kullanıyorum  karbonu nasıl kullanayım, araştıma yaptım ama net cevaba ulaşamıyorum , ne kadar takmak gerekir , kullanım ömrü nedir

Teşekkürler
2 koloniyi birleştirdim ama
pardon yazmamışım yunuslar
Cevabınız için çok teşekkür ediyorum. Berkant2015-02-02 01:40:28
Merhaba arkadaşlar 2 yunus  koloniyi birleştirdim  her koloni 3 erkeğe sahipti birleştirince 6 erkek oldu ve birleştirdikten 5 dk sonra erkekler kavga yapmaya başladı ne yapabilirim.  toplam 500 lt akvaryumda 21 d  6 e oldu zindan70002015-02-02 09:59:20
150 * 50 * 60 ölçülerinde akvaryum
Teşekkür ederim aslında burada yapılması gereken bu tür akvaryumları üretimine müdahale etmek gerekir çok basit bir detay yüzünden  büyük felaketle sonuçlanabilir üreticiler daha dikkatli davranmaları gerekir beni yanıltan tek şey ömür boyu garanti dedi ve bu akvaryumun 3 katı kadar yük taşıyor demesiydi ama arkadaşlar uyardı şimdi zaten normal fiyatının üstünde aldığım akvaryuma şimdi bir masraf daha yaparak tekrar dekore edeceğim hem görüntü hemde bütçe açısından maliyet üreticiler duyarlı olması gerek.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

KULLANICILAR

• 31 Online Kullanıcı, 17 Üye

Online Kullanıcılar

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.