ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
HOPPALA
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
6
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
26 Ağustos 2022 16:52
Son Ziyaret:
13 Saat 4 Dakika önce
Toplam Mesaj:
30 [0.14 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
25 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Burak
Doğum Tarihi:
Girilmedi
Yaş:
Bilinmiyor
İl:
Antalya
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Burak

SON 10 MESAJI

Su Temizleyiciler Nasıl Kullanılır
Resim eklerseniz hem biz hem de konuya bakanlar için faydalı olur. [:iyi:]
Corydeki Denge Problemi
Pek çok sebep olabilir. Örneğin; aşırı yeme, hava yutma, uygunsuz su sıcaklığı, [U]fiziksel travma[/U], enfeksiyonlar gibi. En mantıklısı daha önce yaptığınız gibi bir süre ayrı bir tankta bakmak ve gözlemlemek diye düşünüyorum. Su değerleri için test yaptınız mı? Beta kaynaklı fiziksel bir travma yaşanmış olabilir. Özellikle beta erkekse.
Bu iki türe daha önce bakmadığım için tecrübeli arkadaşlar konuya dahil olursa çok daha faydalı olur. Alttaki görselde yüzme kesesi için muhtemel nedenleri yazıyor. Olduğu gibi resim olarak ekledim, belki yardımcı olur.

[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/236270/270320231931191.jpg[/IMG]
Corydeki Denge Problemi
Geçmiş olsun. İlk aklıma gelen yüzme kesesi hastalığı olabilir mi acaba? İştahsızlık gözlemlediniz mi?
Su Temizleyiciler Nasıl Kullanılır
Bileşenleri kutu veya ürün üzerinde yazıyor mu? İçeriği oluşturan maddeleri bulamadım, kısa bir araştırma yaptım ancak içerik bilgisi yok. Ürünlere ait bir resmi site olmadığı gibi sanırım firmanın web siteside yok. Dolayısı ile ne olduğu belli olmayan bu tip ürünleri bence kullanmayın. Kendini kanıtlamış, ürünleri stabil, kaliteli markalar oldukça fazla. Daha uygun fiyatlı ürünler arıyorsanız Reeflowers markasına bakabilirsiniz.
Balık Popülasyonu
[QUOTE=Sinan321]Bu akvaryuma karides koyabilirmiyim .Kerevit zarar verirmi karideslere.[/QUOTE]
https://www.akvaryum.com/forum/kerevit_karideslerle_yasar_mi_k937993.asp [:iyi:]
Bakto Tabs Hk.
[QUOTE=Acemi_hobici]Arkadaşlar hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. Malesef ayrı bir karantina tankım yok. Balıklarım genelinde varolduğunu düşünüyorum. Benim asıl sorum Filtreleri kapatmalı mıyım? Bu konuda bilgisi olan var mı?[/QUOTE]

Aktif karbon ve bakteri kültürü ilavesi ile filtrelerin kapatılmasına gerek kalmaz. Tedavi sonrası ilaç (nifurpirinol) kalıntılarını gidermek için aktif karbon ekleyin. Yaklaşık 1 gün sonra eklenen aktif karbonu çıkarıp çöpe atabilirsiniz. Ayrıca, bu nitrofuran bileşeni ışığa duyarlı olduğu için bu işlemleri karanlık ortamda yapmanızı öneririm.
Bakto Tabs Hk.
[QUOTE=GokKurt]20 tane koca balığın alınacağı karantina tankı mı olur hocam ya :) Baktotabs o kadar kritik zararlar verebilecek mahiyette bir ürün değil bana kalırsa. 1 hafta boyunca sadece baktotabs ile besleme yapıp 1 hafta sonra %50 civarı su değişimi bence gayet kafi. Ara ara da ne olur ne olmaz diye öğünlerin arasına katarım ben baktotabsı.[/QUOTE]
20 tane balıkta sorun yok ki neden hepsine antibiyotik verilsin. 2-3 tanesinde sorun varsa sorunlu olanları ayırmak, ayrı yerde bu tedaviyi uygulamak her açıdan daha iyi. Hasta olmayan balıklara antibiyotik vermek ya da hasta olmasınlar diye antibiyotik vermenin zararlı olduğunu düşünüyorum.


Alıntı için teşekkürler Hakan bey. Sera'nın mail ile verdiği yanıt budur. İlk kez BaktoTabs kullanacaklar için umarım faydalı olur.
[B]"Esas olarak iç bakteriyel enfeksiyonları tedavi etmek için aktif bileşen olarak Nifurpirinol (antibiyotik) içeren bir gıda/yem tabletidir. Yine de önleme için değildir, bu bir antibiyotiğin amacıda değildir. Bu nedenle yalnızca teşhis edilmiş iç bakteriyel enfeksiyon durumlarında kullanılmalıdır."[/B]
[EDIT]HOPPALA,2023-03-23 15:27:29[/EDIT]
Bakto Tabs Hk.
Baktotabs döngüyü bozar, bakterileri azaltır veya yok edebilir. Sorun bir kaç balıktaysa onları karantina tankına alıp tedaviyi orada gerçekleştirmeniz en iyisi olacaktır. Tedavi sonrası su değişimi, ardından bakteri kültürü eklemeyi unutmayınız.
Bu Canlı Mı

https://en.wikipedia.org/wiki/Cerastoderma_glaucum [:iyi:]
Hava Motoru
Ali Mert, amacınız nedir? [:)))]

[IMG]https://media.tenor.com/ScFSDTm3UbUAAAAC/gora-bob-marley-faruk.gif[/IMG][EDIT]HOPPALA,2023-03-23 00:05:22[/EDIT]

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.