ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
HakanYILDIZ
Kullanıcı Grubu:
Forum Özel Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
2434
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
29 Haziran 2021 11:17
Son Ziyaret:
6 Saat 60 Dakika önce
Toplam Mesaj:
2681 [2.41 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
236 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Hakan YILDIZ
Doğum Tarihi:
02 Şubat 1979
Yaş:
45
İl:
Ankara
Meslek:
Chief in the Ministry of Justice.
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Lütfen yanıtlarınızı “alıntı” veya "bildirim" yaparak yazınız.

SON 10 MESAJI

Walstad Methodu İle Betta Ve Karides Yaşarmı?
Tecrübeniz arttıktan sonra deneyin, hem tecrübem yok diyorsunuz, hem küçük hacimde walstad ile birlikte betta ve karides deniyorsunuz. Deneyim adımlarını teker teker ilerleyin.
Akvaryuma Sirke Döktüm
Maya ve sirke bitkilere zarar verebilir, co2 yi akvaryum haricinde bir tankta deneyimleyin, orantısını tutturduktan sonra akvaryumda kullanın. Ben daha önce kullanmadım, bilgim yok.
Lepistes Hamilelik
Satılan tüm dişi lepistesler kısırlaştırılsın!
Walstad Methodu İle Betta Ve Karides Yaşarmı?
15 litre küçük bir hacim, bu metot ile canlılar için ölümcül olabilir.
Walstad metodu tecrübeniz yokken sadece bitki ile deneyin, canlıyı en az 6 ay geçtikten sonra ve su değişimi sonrasında ekleyin.
Beta ile karides beslemeyin, karidesi ve yavrularını öldürecektir, özellikle sizinki kadar küçük bir akvaryumda ikisi birlikte olmamalı.
15 litrede betta dışında başka balık beslemeyin hacim çok küçük olduğu için.[EDIT]HakanYILDIZ,2024-07-14 11:29:36[/EDIT]
Hangi Filtre Daha Sessiz
[QUOTE=KaanE]Evet 34 olanı çok büyük. Bunların kendi içinde hava motoru var anladığım kadarı ile. Acaba konuya cevap yazan diğer arkadaşın söylediği hava motorundan daha mı sessiz olur. İkisini de alıp denemek lazım ama diğerini geri ver vs. uğraşmak istemiyorum. [/QUOTE]
Hiçbir hava motoru, kendinden motorlu pipo filtre kadar sessiz olamaz, tamamı su içerisinde bırakıldığında sessiz çalışıyor, en iyi verimi almak için su çıkış yerini akvaryum suyu yüzeyine paralel duracak ve yüzeyde olabildiğince çok dalga oluştuacak şekilde kullanılır (Suda akıntı olmasıyla filtrelemesi daha başarılı oluyor, yüzeyde dalga yapmasıyla daha fazla oksijen desteği sağlıyor). Ayrıca içerisinde hava motoru yok, sadece pervaneli su çeviren motor var.[EDIT]HakanYILDIZ,2024-07-14 11:11:51[/EDIT]
Hangi Filtre Daha Sessiz
"Dophin sfp 34" veya "Dophin sfp 16" öneririm. Her ikisini de kullandım, 34 modelinin süngeri iki misli büyük, yükseklik farkına bakarak karar verin. 34 modeli akvaryuma büyük gelmezse biyolojik süngerinin büyük olması yönünden daha iyi. Yeni çıkan çin markalı kendinden motorlu pipo filtreler de var, bir tanesini almıştım, markasını hatırlarsam düzeltme yaparak yazarım, süngeri geniş gözenekli olduğundan beğenmemiştim.[EDIT]HakanYILDIZ,2024-07-13 14:11:24[/EDIT]
Lepistes
https://www.akvaryum.com/yeni_tank_sendromu_ve_azot_dongusu_makaler_21_5823.asp
Işığı ve yem miktarını azaltıp, su değişimini daha çok (sık) yaparsanız yeşillenme azalır. Yosun yiyici salyangoz eklemenizde fayda var, örneğin nerite. Ayrıca yosun önleyici ürün de kullanabilirsiniz.[EDIT]HakanYILDIZ,2024-07-13 10:48:29[/EDIT]
Suda Oluşan Kurtçuklar Neden Olur?
Larva olabilir. Uçan böcekler bırakmış olabilir veya akvaryuma eklediğiniz kaya, bitki gibi şeylerle gelmiş olabilir. Gördüğünüzü cımbızla tutup çıkarın. Akvaryumda olmaması gereken canlılar, yavruları uyurken yakalayıp yiyebilir, yemese de hastalık bulaştırabilir.[EDIT]HakanYILDIZ,2024-07-13 10:07:41[/EDIT]
Akvaryuma Deniz Kumu Koyulurmu
Bana sorarsanız kullanmayın derim fakat kullanacaksanız da denizden veya sahilden bakteri bulaşma riskine karşı kaynar su, sirke ve karbonat ile dezenfekte edin, sonra çok kez yıkayıp durulayın.
Betamın Kuyruğunun En Ucu Çatallaşıyor
[QUOTE=Corpse]Petshoptaki dayı metilen mavisi damlatmamı söyledi.[/QUOTE]
Dayıya sor-
mayın. Artık köprüyü geçene kadar petshopçulara dayı demenize gerek yok, internet bilgi deryası her ihtiyaca her an cevap verebiliyor.
Metilen mavisi sudaki zararlı bakterileri öldürürken, faydalı bakterileri de öldürüyor.
Akvaryumda su akıntısı balığı yoruyorsa, düzenli su değişimi yapmadığınız için suda zehirli atıklar (amonyak veya nitrit gibi zehirli gazlar) birikmişse balığın kuyruğunda anormallikler gözlemleyebilirsiniz.
Bu sitenin arama kısmına betta yazıp arayın, daha önce açılmış yüzlerce konu göreceksiniz. Onlara göz atın, ansiklopedi kısmından hastalıklar ve tedavi yöntemlerine de göz atın.
Net olmayan bir görsel ve balığı besleme rutininiz hakkındaki yetersiz bilgi ile size sağlıklı yol göstermek pek mümkün olmaz.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.