ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
MurathanM
Kullanıcı Grubu:
Forum Özel Üyesi
Kullanıcı Başlığı:
[C]3,1,144185[/C] [B]13905,2[/B]
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
1094
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrimiçi
Üyelik Tarihi:
12 Mart 2013 00:48
Son Ziyaret:
1 dakika önce
Toplam Mesaj:
2146 [1.32 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
145 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:
2

BİLGİLER

Ad Soyad:
Murathan Mamati
Doğum Tarihi:
11 Kasım 1992
Yaş:
24
İl:
Istanbul
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Murathan Mamati. Satın alırken kulaklarını değil, gözlerini kullan! Denizdeki balığın bini bir paraya...

SON 10 MESAJI

Karidesler De Planaria
Öncelikle petri kabını pipetle kullanmanız gerekir. Hani şu geniş olan pipetlerden. Böylece rahatlıkla dağıtmadan petri kabına amacına uygun olarak kullanabilirsiniz.

Katil salyangoz bir diğer adı ile helena bu canlıları tüketmektedir. Eğer akvaryumunuzda salyangoz yoksa, helenalar planarya bırakmazlar.

Özellikle yavru balıklarınız varsa, karideslerin bulunduğu tanka atabilirsiniz. Yavrular bir kaç saat içinde planaryaları tüketecektir. Sağlıklı bir besin.

Tüm bunların yanında kesinlikle ilaç tavsiye etmem.
Akvaryumda Aquaponic Sistem Denemeleri
Bana kalırsa tıkanma problemi de su emişi sırasında gelen artıklardan oluşuyor. Bakalım bu hafta sonu kurmayı deneyeceğim.

Diatomun önüne geçemiyorum. Camlar çok kısa sürede kahverengi oluyor. Aynı şekilde iç filtremi 3 günde 1 temizliyorum, kahverengi yosuna inanamazsınız. Tıkanıyor iç filtre resmen. Dış filtrede de aynı şekilde, her defasında elyaflar hep kahverengi, süngerler de öyle.
Akvaryumda Aquaponic Sistem Denemeleri
Hocam bir süredir güncelleme yok. Son durum nedir? Ben de yakın zamanda kurmayı düşünüyorum. Benim avantajım akvaryum 100 cm uzunluğunda olduğundan 1 metrelik balkon saksısı bulabilirim. İçerisine aquaclay kum ve geri kalan malzemeleri de kurduk mu iş tamamdır. Geriye bitki seçimi kalıyor ki beni en çok düşündüren bu. Zannediyorum sizin gibi bir aydınlatma sistemi kuramayacağım. O yüzden oda ışığı, sabah vuran güneş ışığını yeterli bulacak bitkilere yönelmem gerek.

Şimdi can alıcı noktaya geçelim, akvaryumumda diatom her zaman var oldu. Eh kokusu da hatırı sayılır bilen bilir. Bu alg üst sistemde sorun yapar mı? Bitkiler açısından olumsuzluk ve koku yaratır mı? Böceklenme de olabilir gibi geliyor. [EDIT]MurathanM,2017-08-05 01:51:14[/EDIT]
Kara Benek
Kara benek derken genetik olabilir bu benekler. Fotoğraf ekleme imkanınız var mı?
Dış Filtrede Yağmurlama Borusu Kullanıyor Musunuz?
Yıllardır şelale filtre kullanırım. Suyun bir bölgeden şiddetli şekilde çıkmaktansa, şelale aparatı ile suyu eşit şekilde dalgalandırıyorum. Debiyi düşürdüğünü de zannetmiyorum. Debiyi düşürüyor olsaydı, dış filtreniz de zorlandığından dolayı ses çıkartmaya başlardı. Herkesin kendi mantık fikri tabii, kimseye yanlış diyemem.

Ben hem su yüzeyini dalgalandırıyorum hem de gündüzleri açık olacak şekilde hava motoru kullanıyorum. Akvaryumdaki balık sayısı nedeni ile bu yola gidiyorum. Su yüzeyini hareketlendirmek ne kadar sağlıklı olsa da hava motoru ile üretilen oksijenin de bir o kadar sağlıklı olduğu kanısındayım. Özellikle dış filtre debisinin yetişmediği köşelere hava kabarcığı yaratırsanız daha da avantajlı olur.
Seachem Purigen
Hazır satılan filtre çorapları var, bunlardan alabilirsiniz. Daha ucuz ve pratik yolu ise kadın çorabı. Kadın çorabında delik olmamasına dikkat edin, içine dökerek kullanabilirsiniz.
Üç Gözlü Lepistes
Dikkat çekici daha önce görmemiştim ama ben de fazla ihtimal vermiyorum. Şans sizinle olsun.

Farklı kan balık katarken dikkat edin, lepistesler bakteri çakışması sonrası ölümlerde başı çeken balıktır.
Eheim 2228 İlk İzlenimler. (son Olaylar)
Kısa bir güncelleme; dış filtre alacaklara bu filtreyi tavsiye etmeye devam ediyorum arkadaşlar. 300 litreden fazlası için tavsiye etmem ama, bundan düşük hacimlerde her türlü sizi uzun yıllar götürecek bir filtre. İç parçaları sağlam ancak tek sıkıntıyı kapatma tırnağında yaşadım. Tırnak uçlarından kırıldı ancak 1 yıldan fazladır bu şekilde sızdırma yapmadan kullanıyorum. Kapağı kapatıp presliyor sadece açarken kapak elime geliyor o kadar.
Gölde Alınan Bitki Akvaryuma Konur Mu ?
Her gün aynı konular açılıyor. İlk mesajınız, foruma üye olana kadar sorunuzu forumu geçtim, internete yazsanız bir çok sonuca ulaşabilirdiniz. Kaldı ki artık noktasına kadar arayan bir arama motoru var forumun. Siz kalıcı olmasanız dahi, bu mesajı gören herkese bu lafım.
Akvaryum Ortamında Yaşayan en Küçük Balık Nedir?
Arı balığı demek istiyorum. Ayrıca çok bilindik bir tür olan ember tetra da çok fazla büyümüyor. [EDIT]MurathanM,2017-07-30 13:03:07[/EDIT]

GÜNCEL 100 TANITIM

-
-

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,487,949 Mesaj
  • 366,017 Konu
  • 91 Forum
  • 124,744 Forum Üyesi
  • 1,345 Özel Forum Üyesi
  • 27 Kıdemli Akvarist
  • 1,522 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.