ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
MurathanM
Kullanıcı Grubu:
Forum Özel Üyesi
Kullanıcı Başlığı:
[C]2,1,144185[/C]
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
901
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
12 Mart 2013 00:48
Son Ziyaret:
7 Saat 13 Dakika önce
Toplam Mesaj:
1994 [1.38 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
280 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:
1

BİLGİLER

Ad Soyad:
Murathan Mamati
Doğum Tarihi:
11 Kasım 1992
Yaş:
24
İl:
Istanbul
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Murathan Mamati. Satın alırken kulaklarını değil, gözlerini kullan! Denizdeki balığın bini bir paraya...

SON 10 MESAJI

Cüce Amerikan Dünyası
[QUOTE=mnfc]Herkes elindeki balığa sahip çıkmalı artık mümkünse üretmeli yaymalı, dış ticaretin zorlaşması, artan döviz kuru bu balıkları görmeyi zorlaştıracak, çok bildiğimiz akvaryumcunun bile ürettiğin balık var mı diye sorması tehlikenin habercisi. [/QUOTE]

Doğru diyorsunuz da ülkemizdeki üretimhanelerin çıkış fiyatı da yurt dışından çok farklı değil. Endonezya gibi ülkelerden gelen balıklar biraz daha ucuzken, çek cumhuriyetinden gelenler daha pahalı. Bizdeki yerli üretimler çek cumhuriyetinden bile daha pahalı neredeyse.
Ülkemizde Beslenen Tatlı Su Karides Türleri
Şimdi videoda izlediğimiz türler bizim ülkemize mi özel? Eğer öyle ise bizim güzel bildiklerimiz yanında çirkin kalır.
Muhteşem Fernando
Katılıyorum, arkası çok belli ediyor kendini. Arka fon alırsanız ve kabloları sağa ve sola çekerseniz görüntü iyileşecektir. Sonuçta hava motoru kenarda da, ortada da aynı görevi görecek. Gözden uzak olması en iyisi.


Işıklandırmanız mavi gibi gözüküyor, bunun yerine farklı ışık kullanmanızı tavsiye ederim. Mavi biraz stres yapıcı bir renktir, aynı zamanda resiflerde kullanılır. Normal akvaryumda yosun patlaması yapar.

Kabukları ters çevirmenizi tavsiye ederim, bazen balıklar kendini sıkıştırabiliyor, keskin kenarları ile kendilerine zarar verebiliyorlar. Bunun yerine mango kökü kullanmanız daha sağlıklı olabilir.
Kullanılmış Kumun Tekrar Kullanımı !
Tercih sizlerin. Ben kendimce garanti olanı yaparım her zaman. Aklımda hobi ile ilgili olumsuz fikir olacağına sizin deyiminiz ile "taş dediğin nedir ki? Gider parası ile alırım!"

Burada canlı besliyoruz, kendimiz için en sağlıklısı ne ise, balıklar için de onu uygulamak gerekir.

"Ucuz mal kullanacak kadar zengin değilim" gibi bir söz var, hobiyi daha iyi bir atasözü açıklayamazdı. Kumunuz da, yani sizin deyiminiz ile "taşınız da" herhangi sıkıntı olduğunda yaşayacağınız balık kayıpları sizi hobiye tekrar başlarken hevesinizi kırabilir.
İstanbul Sealife Akvaryum Köpekbalığı
Bana doğum yapıyor gibi gelmedi. Doğum yapmak için yeteri kadar büyük olduğunu da düşünmüyorum. Petshopta; "lepistes ile astronot yaşar abi." demeye benzemiş cevapları. Doğru düzgün, "kardeşim ekosistemde de kayıplar oluyor, burada da elimizden geldiğince doğal sistem kurmaya çalışıyoruz, böyle kazalar olabilir" deseler sanki insan haklarına şikayet edeceğiz...

Merak ettiğim, müdahale edildi mi balığa? Yoksa olduğu gibi bıraktılar mı? Gözlemleyebildiniz mi?
Kullanılmış Kumun Tekrar Kullanımı !
Burak Bey, 2 yıldır ıslak kalan kumu bence düşünmeden atın. Yenisini alıp kurmanız daha sağlıklı olacaktır. Siz sıcak su ile yıkayıp, tuz, sirkeli su içinde bekletip tekrardan dinlendirmeye alsanız bile akılda soru işareti kalır. Dile kolay, 2 yıldan bahsediyoruz.
Kavanoz Purigen Reaktör | Kavanoz Dış Filtre
Hüseyin bey, konuyu sabah haliyle tam kavrayamadım. Süngerler purigenin kaçmasını engelliyor. Buna göre olumsuz yanından ziyade, güzel bir çalışma ortaya çıkıyor. Ama tek düşüncem camın sağlam seçilmesi, sürekli sürkülasyon olacağı için camı zamanla patlatabilir. Mesela saatte 2000 litre su devri yapan filtreler kavanozu zamanla basınçla patlatabilir.
Balıkların Akvaryumdan Atlaması
Önlemi kapağı açık bırakarak kendiniz engellemişsiniz. Balıklar en ufak aralıklardan bile atlayabilir. Gece bir ışık görüp atlayabilir, korkup atlayabilir bir çok sebep var. Kapağını açık bırakmamanızı tavsiye ederim. İmkanı olan herkes bu tür olaylar yaşamamak için akvaryumun üstünü kapatmalı.

Önlem olarak, kapağınızı kullanın [:)] Özellikle geceleri açık bırakmayın ki benzeri bir durum başınıza gelmesin.
Kavanoz Purigen Reaktör | Kavanoz Dış Filtre
Küçük sistemli akvaryumlar ve tabii ki filtreler için uygun olabilir ama büyük filtreler için dayanıklı olacağını düşünmüyorum. Ama yine de, Elinize sağlık. Güzel bir çalışma olmuş.
LALE AKVARYUM DAVUTPAŞA GİTTİM MÜKEMMEL YER
Bazı akvaryumcular malzemeye ağırlık verirken, bazıları balığa veriyor. Lale akvaryuma hiç gitmedim ama zannediyorum onlar da malzemeye ağırlık verdiler. Gitmeme sebebim ise, bir gün aradım ve mango köklerinin fotoğraflarını rica ettim. Eğer hoşuma giden olsaydı gidip alacaktım. Ancak fotoğraf atamıyoruz gelip görmeniz gerekli gibisinden bir yanıt aldım. Sanki matematik öğrenmeye gideceğiz... Yakın olan zaten gidiyor, ama benim gibi kıtanın diğer tarafında oturanlar için sırf "acaba bulabilir miyim?" diye bir yapı ile gitmekte avantajlı gelmiyor.

GÜNCEL 100 TANITIM

-
-

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,397,403 Mesaj
  • 354,429 Konu
  • 91 Forum
  • 120,036 Forum Üyesi
  • 1,348 Özel Forum Üyesi
  • 26 Kıdemli Akvarist
  • 2,738 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.