ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
MurathanM
Kullanıcı Grubu:
Forum Özel Üyesi
Kullanıcı Başlığı:
[C]2,1,144185[/C]
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
942
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrimiçi
Üyelik Tarihi:
12 Mart 2013 00:48
Son Ziyaret:
59 saniye önce
Toplam Mesaj:
2017 [1.37 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
259 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:
1

BİLGİLER

Ad Soyad:
Murathan Mamati
Doğum Tarihi:
11 Kasım 1992
Yaş:
24
İl:
Istanbul
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Murathan Mamati. Satın alırken kulaklarını değil, gözlerini kullan! Denizdeki balığın bini bir paraya...

SON 10 MESAJI

Lepistes Ciklet Kısa Süre İçin Yaşar Mi
[QUOTE=Gokdeniz0660]MurathanM beye katılıyorum. Olmazsa ciklet akvaryumuna bir yavruluk takarak bakabilirsiniz. (Geçici süre)
Ciklet ve lepisteslerin su değerleri uymuyor zaten. Bencede 10 lt bir saklama kabı almanız daha doğru.[/QUOTE]

Balıklar damızlık olduğu için yavruluk kapağını kapatsak bile zamanla bir şekilde yavruluktan atlayabiliyorlar. Tecrübe ile sabittir. Sabah kalktığımda balığımın sadece gövdesi kalmıştı, neyse ki kurtarmıştım canlıyı ama aynı akvaryumda yavrulukta bile tavsiye etmem. Zaten yavruluk olayı başlı başına stres sebebi.
Lepistes Ciklet Kısa Süre İçin Yaşar Mi
Bir kaç saat bile olsa akvaryumu sahiplenmiş ciklet türleri lepisteslere vuracaktır. 2-3 günde şansları olmaz. Hani bu "1 milyoncu" kavramındaki her eve lazım yerler var ya, hemen hemen her mahallede bulunur zaten. Oradan 10 litrelik bir saklama kabı alın, içine hava motorunu da koyduktan sonra bir süre sizi idare eder. En sağlıklısı bu şekilde olacaktır.
Tutyakala.com Un Etik Olmayan Satışı
[QUOTE=medcezir999]

Balıkların cinsi killifish en az 20-25 litre gerekirken 1-1,5 sene neredeyse bir avuç büyüklüğündeki plastik kapta bakıldığından bahsediliyor ki bence herhangi bir canlının yaşaması bile mucize olur o ortamda. Ayrıca bu cins balıklar müthiş sıçrıyorlar.[/QUOTE]

Daha önce benzeri bir ürün görmüştüm. İçerisinde normal suda canlı gibi yüzen bir balık vardı. Ama tabii gerçek değil. Ürünleri birbirlerine benzettim. İçeriğine bakmamak hatam oldu yani.

Dediğiniz konuda haklısınız. Bu hacimde bu canlıları ticari kazanç uğruna satmaları çok yanlış.
Tutyakala.com Un Etik Olmayan Satışı
Neresi ya da neden etik değil ki?
Beyaz Benek
[QUOTE=Cmlcngz]28 C de icy nin aktivitesi çok düşüyor ve kolonileşme evresi hızlanıp dibe çöküyor.
Anlamadığım be rahat olmamın sebebi sadece yüzgeçlerde 1 en çok 2 koloni olup düşüyor.
Balıkların mukozasını geçemediği ve yüzgeçlere yapışabildiği kesin gibi.
Isıyı kademeli olarak düşürünce aktivite artacaktır.

Isıyı tekrar arttırayım ama ne kadar zaman 28 de tutayım.10 gün 30-32 olduktan sonra bile hala tankta varsa bu beleşçilerin tankta yok olması ne kadar zaman sürecek[:(((][/QUOTE]

Aslında sürekli bulunuyorlar. Sadece su değişimlerinde ani ısı kaybında, düzensiz ışıkta, balık strese girdiğinde gibi sebeplerde ortaya çıkıyorlar. Isıyı biraz arttırıp dip çekimi ve dozunda tarçın kullanmanızı tavsiye ederim. Işık olarak mümkün olduğunca az ışık açın akvaryumunuzda. En azından balık bir kaç günü bu şekilde geçirsin.
Beyaz Benek
Evet bu beyaz benek.
Beyaz Benek
Yüzgeç dediğini üst yüzgecin başladığı yerde beyaz nokta var ondan bahsediyorsunuz zannediyorum. Beyaz benek için dip çekimi yapmalısınız. Balıkları yormadan yavaş tedavi etmelisiniz. Kaya tuzu kullanımına bir süre daha devam edip aynı zamanda az miktarda mikofish kullanmanızda fayda var. Sıcaklığı da biraz daha arttırmalısınız.

Tek seferlik dezenfekte etki etmez. Dediğim gibi bu bir süreç ve bu süreçte ısıya, dip çekimine dikkat etmelisiniz.

Benim tedavim şu şekilde oldu;

1-)Isıyı 32 dereceye çıkarttım. (Dış filtreyi kapatarak sadece hava motoru ile hava sağladım)
2-)Akvaryum için özel hazırlanan metilen mavisini suya döktüm. (Ortalama 50 cc olarak satılmaktadır. Akvaryum litreniz fazla ise suyu azaltıp kullanmakta fayda var, ben öyle yaptım)
3-)4 kaşık kaya tuzunu sıcak suda hızlıca eriterek akşamları yatmadan önce akvaryuma döktüm. (Balıklar amerikan olduğu için 2-3 günde 1 tekrarladım)
4-)Bir miktar toz tarçını suda karıştırıp süzerek akvaryuma boşalttım. Fazlasından kaçınmak gerekiyor, zira balıkları kaybetmenize yol açabilir. (Bunun faydası ise dökülen beyaz beneklerin yerini hızlıca tedavi etmek)

Tabii sizin için baştan başlamaya tekrar döngüyü 0 dan yapmaya gerek yok. Isıyı arttırıp, biraz daha sık dip çekimi yaparsanız bundan kurtulabilirsiniz.
2017 Yılı Takvim Dağıtımı İle İlgili Konu.
[QUOTE=Emyy]

Murathan Bey bu şahane canlının size ait olduğunu biliyoruz biz, hatta en akılda kalıcı görüntülerden biri olacak emin olun..[/QUOTE]

Teşekkür ederim. Akılda kalıp kalmaması önemli değil aslında. Bir başkası olsa yine dile getirirdim konuyu.
2017 Yılı Takvim Dağıtımı İle İlgili Konu.
Sonraki sayfalarda herkesin katılım ismi bulunuyor. Sadece zannediyorum kapak fotoğrafı olması dolayısı ile benim ismim yazmamış. Sağlık olsun.
Canlıpetshop Uzak Durun
Bu site ile ilgili gazeteye ilan mı vermek gerekiyor? Ya da akvaryum.com üyeleri için sayfaya mı reklam vermemiz gerekli? Bu tür olayları yaşadıktan sonra internet hayatına küsüyor ve "güvenli" dediğimiz sitelerden de ilişkiyi kesiyorsunuz.

Kaç sayfa şikayet var bu adamlar ile ilgili? Alış veriş yapmadan önce internete yazsanız sayfalar dolusu şikayet ortaya çıkacaktır. Adamların gönderdiği hiç bir canlı sağlıklı gelmiyor ki size...

Umarım artık bu son olur. Zararınız gideriniz olsun, gelecek sefere imzamda belirttiğim gibi gözünüz ile canlı almaya dikkat edin. Ya da sitede güvenilir hobicilerin ilanlar kısmından alış veriş yapabilirsiniz. [EDIT]MurathanM,2017-03-03 17:32:15[/EDIT]

GÜNCEL 100 TANITIM

-
-

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,417,279 Mesaj
  • 357,020 Konu
  • 91 Forum
  • 121,070 Forum Üyesi
  • 1,348 Özel Forum Üyesi
  • 27 Kıdemli Akvarist
  • 2,580 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.