ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
MurathanM
Kullanıcı Grubu:
Forum Özel Üyesi
Kullanıcı Başlığı:
[C]3,1,144185[/C] [C]2,2,144185[/C]
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
1546
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrimiçi
Üyelik Tarihi:
12 Mart 2013 00:48
Son Ziyaret:
13 saniye önce
Toplam Mesaj:
2553 [1.29 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
145 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:
2

BİLGİLER

Ad Soyad:
MurathanM
Doğum Tarihi:
11 Kasım 1992
Yaş:
25
İl:
Istanbul
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

MurathanM

SON 10 MESAJI

Melanotaenia Praecox
Bitkiler konusunda bir şey diyemem. Onlar akvaryumdayken pek bitki yoktu açıkçası. Sadece dallar ve yapraklar vardı. O yüzden saz tedirgin ediyor olabilir, fırsat bulursan kütük olayını dene derim ben. Alıştıklarında çok değişik türden hareketler sergiliyorlar.

Melanotaenia Praecox
Bende saklanacak alan da vardı. Köklerin arasında vakit geçirmeyi de seviyorlar. Hatta sana tavsiyem, güzel ayaklı bir kök bulursan almanı öneririm. Çünkü özellikle baskın erkek o bölgeye dişileri çekmeye çalışıyor, kuytuda tek başına edindiği bölgede takılıyor. Bendekiler yaşlılıktan ölmüştü, ama tabii ki yavru alma imkanım olmadı.

Umarım sen uzun yıllar bakarsın.
Melanotaenia Praecox
Bir kaç yıl önce sürü halinde beslemiştim. Karma tankta olmalarına rağmen uzun süre yaşadılar. Karmadan kastım tabii güney amerika, geophagus gibi iri balıklar ile.

Bu akvaryumda zamanı gelince o mossların arasına yumurta saçacaklarını düşünüyorum.
Çam Kozalagı
Çam değil kızıl ağaç kozalağı kullanılıyor. Suyu yumuşatma etkisi, stresi azaltma ve mantarları önleme gibi faydaları olduğu söyleniyor. Karidesler için de besin kaynağı.
Yeni Alınan Balık Dezenfektesi Ne Kadar Sürmeli ?
Herkes farklı bilgiler eşliğinde balık besliyormuş. Şöyle ki; Bazı balıklar Discus, Lepistes gibi bakteri çakışması konusunda oldukça hassaslar. Bu balıkların üzerine biraz daha düşmek gerekiyor. Ama bakteri çakışmasının 10 gün sonra ortaya çıktığını ilk defa duydum. Yoksa kimse ilk aldığı balıkların dışında balık almaz. Ama bakın tekrar ediyorum, özellikle discus ve lepistes akvaryumlarında dikkat edilmeli. Ben de farklı yerden aldığım 5 lepistesi ertesi gün kaybettim. Sadece yeni aldıklarım ölmüşlerdi, bu da ya çok büyük tesadüf ya da bakteri çakışması ön planda.

Yeni Alınan Balık Dezenfektesi Ne Kadar Sürmeli ?
Bu zamana kadar hiç bu işlemi yapmadım. Uzun süre bekletmenizi tavsiye etmem. Ben yapacak olsam, ilk önce 1 en fazla 2 dk bu suda bekletirim, sonra yavaş yavaş akvaryum suyuna aşılar öyle atarım. Diğer türlü balığı daha çok yormayın derim ben.
Altınpark Göletinden Tuttuğum Balıklar
Erhan abi bu durumu dile getirmese, çoğunuzun aklına bile gelmezdi. Bu kadar yüklenmek, söylem ne diye anlamadım. Arkadaş demiş, eğer şikayetçi olan varsa arasın şikayet etsin. Güvenlikler gördüğü halde karışmamış. Ülkede her şey yolunda da, Ankara'nın gölündeki 3 balık mı problem oldu?
Mavi Melek Karidese Planaryaların Saldırması Video
[QUOTE=muratyarici]Geçmiş olsun yusuf hocam..
Güzel yakalamışsın ama..planarya zararlı mıdır diye soranlara örnek gösterebileceğimiz bir video olmuş..
Murathan bey Kurtulma şansı zaten çok çok az dışardan müdahele olmadıkça
[/QUOTE]

Daha önce karides besledim, planarya sorunu da yaşamıştım. Ancak canlılara zarar vermeden, hemen 1 adet canlı doğuran attım, hepsini temizledi. Videoda Karides durumdan hiç rahatsız gibi gözükmüyordu. O yüzden tereddüt ettim ama soğukkanlı canlılar demek ki [:)]
Mavi Melek Karidese Planaryaların Saldırması Video
Halinden memnun gibi baksana kıpırdama yok [:$]

Sağlık durumunu etkiledi mi sahi? Son durum ne?
HAQOS EXPRO-500 Filtre incelemesi
Filtre kapağındaki klips durduk yere kırıldı. Hani plastik güneşte uzun süre kalır da, dokununca dağılır ya, o misal parçalandı ucundan. Üstelik uzun süredir kullanılmadan rafta duruyordu ürün. (Güneşte değil kapalı kutu gölgede)

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,620,351 Mesaj
  • 384,241 Konu
  • 91 Forum
  • 133,721 Forum Üyesi
  • 1,402 Özel Forum Üyesi
  • 28 Kıdemli Akvarist
  • 1,498 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.