ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
FerKan
Kullanıcı Grubu:
Forum Özel Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
1306
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
06 Eylül 2019 17:36
Son Ziyaret:
1 saat 40 dakika önce
Toplam Mesaj:
826 [2.65 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
593 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Ferhat K.
Doğum Tarihi:
29 Kasım 1974
Yaş:
45
İl:
Istanbul
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Ferhat K. Doğallık ve Sadelik..

SON 10 MESAJI

Yeni Labidochromis Caeruleus Akvaryumu. (fotolu)
Güzel, kayalık bir mbuna akvaryumu olmuş elinize sağlık. Kayaları arttırmanız isabetli olmuş ve seyir zevkini ikiye katlamış. Benim önerim üç türüde 1er erkek 4-5er dişi şeklinde koloni olarak beslemeniz olacaktır. En azından Paslılarıda 1 erkek 4-5 dişi olarak koloni haline getirmeniz. Sağlıklı hobiler.
Ciklet Tür Tavsiyesi
300 litrede tek tür olarak Yunus Cichlid kolonisi olur. İki tür olarak Sarı Prenses Yunus Cichlid kolonisi veya Sarı Prenses Demasoni ikilisi koloni olarak olur. Papağan Cichlid bu türlerle uyumsuzdur ve çeşitli nedenlerden dolayı (Doğuştan omurga, yüzme kesesi ve ağız/çene sorunları olan, hatalı genlere sahip, tamamen ticari amaçlarla üretilmiş insan yapımı bir balıktır. Anatomik engelleri nedeniyle yaşı ilerledikçe yüzme güçlüğü çeker. Kendi erkeğiyle üreyemediği için, midas erkeğiyle çiftleştirilir.Bu nedenle piyasada saf midasların gittikçe azalmasına neden olmaktadır. Ağzını kapayamaz, yemi gırtlakta çiğnemek zorunda kalır. Ticari bir ürün olması nedeniyle boyama, kuyruk kesme gibi insanlk dışı yöntemlerin de en çok kullanıldığı balıklardan biridir. Tüm bu nedenlerden dolayı ülkemizde ve yurtdışında bilinçli akvaristler tarafından tepkiyle karşılanan, SATILMAMASI ve ÜRETİLMEMESİ gereken bir balık) akvaryum ortamında bakılmaması gereken balıklardır. Frontosa için akvaryum hacminiz yetersiz ve diğer türlerle uyumsuzdur. Sağlıklı hobiler.
Mayıs'ta Aşk Başkadır
[QUOTE=adige42]Maşallah gerçekten çok güzel balık, yavrular ne durumda Ferhat bey? [/QUOTE]
Güzel görüşleriniz için teşekkür ediyorum Kadir Bey. Akvaryumdan bir süredir uzağım, malum tatil dönemi. Gittiğimde son durumu sizlerle paylaşırım inşallah. Bu arada üstteki fotoğrafta poz veren yavru balık, ilk batından kalma tek yavrumuz. Kendi halinde takılıp gelişimine devam ediyor. Sağlıklı hobiler.
[QUOTE=ozdoganmehmet]Ferhat abi kendi belgeselini izliyorsun imrendim [:iyi:][/QUOTE]
Teşekkürler Mehmet kardeşim, aynen belirttiğin gibi belgesel tadında[:)]. Bende senin ve Kadir Bey'in balıklarını imrenerek izliyor ve takip ediyorum. Sağlıklı hobiler.
Akvaryuma Uygun Zemin,sehpa
[QUOTE=Gagulkerkov]

Taşıma işlemlerine başladık. Akvaryumu koyacağız birazdan. O ikili fiskosu alt kata koyduk. Duvara sıfır yapsak iyi olur mu yoksa arkasında boşluk kalsın mı ? destekler mi duvar ?

İkili komidinin arasında yarım cm fark var tam düz olmuyor bir sıkıntı olur mu ?[/QUOTE]

Oğuzhan Bey kolay gelsin. Benim sizin için kullanmanızı istediğim sehpa şeklini zaten yazmıştım. İkili şekil hakkında diğer iki seçenekten daha güvenli olduğunu belirttim. Duvara yakın veya uzak koymanız evinizin durumuna göre sizin tercihiniz olacaktır. Her iki şekilde de kullanılabilir. Ben akvaryum sehpasıyla duvar arasına veya akvaryumla duvar arasına her zaman mesafe koyarım. Çünkü gerektiğinde arka tarafa müdahale şansımın olmasını isterim. İki sehpayı tam olarak birleştirip üzerine 2 santim kalınlıkta strafor kullanırsanız bir sıkıntı olacağını sanmıyorum. Bunun için sehpa ayaklarının sağlam olduğundan ve zeminin düz ve sehpaların terazide olduğundan emin olmanız gerekir. Yine de belirtmek isterim ki akvaryumunuz için özel yaptıracağınız sehpa her zaman en iyisi ve güvenli olanıdır. Sağlıklı hobiler.
Akvaryuma Uygun Zemin,sehpa
En güvenli olanı akvaryuma özel imal edilmiş sehpaları kullanmaktır. İmkan var ise üşenmeyip akvaryum ölçülerine göre, tercihen daha sağlam olması için mdf mobilyadan, bu işi bilen ve yapan bir mobilyacıya yaptırmak her zaman içinizin rahat olmasını sağlar. İmkan yok ise ikili komidini yanyana koyduğunuz sistem diğerlerine göre daha güvenli olacaktır. Straforu 2 santimlik kullanıp tam olarak akvaryum taban ölçülerine göre kesmeniz ve arada örtü vb kullanmamanız daha sağlıklı ve güvenlidir. Sağlıklı hobiler.
Apistogramma Cacatuoides Tankım
Çok hoş bir akvaryum ve güzel türler maşallah[:nazar:]. Bol ve sağlıklı yavrular almanız dileğiyle. Sağlıklı hobiler.
Akvaryum içine strafor?
[QUOTE=likeable25]Çok ince yeşil straforlar var 1mm gibi sadace balıkların kazmasina tedbir amaclı 1mm koysak sıkıntı olur mu? 1cm bana gereksiz yüksek geliyor amaç taş ile camin temasını kesmek sonuçta.
[/QUOTE]
Amaç taş ile camın temasını kesmek evet doğru. Ancak asıl amaç, taş veya kayaların cama yapacağı nokta basıncı strafor koyarak dağıtmak ve cama direk baskı ve basınç yapılmasının önüne geçmek. Ayrıca taş ile cam arasına girebilecek kum, çakıl vb. maddelerin strafor kullanılarak, cama baskı yapması yerine strafora girmesini sağlayarak, cama nokta basınç yapılmasını engellemek. Kullanacağınız taşların altlarına ağırlık ve büyüklüğüne göre strafor kalınlığını ayarlamak her zaman daha güvenlidir. Bahsettiğiniz 1 mm strafor çabuk çatlayıp kırılabilir. En az 5 mm kalınlıkla başlayıp duruma göre kalınlığı arttırmak daha güvenlidir. Strafor yerine kullanılabilir malzemeler varsa (ben kullanmadım) ve dayanıklı bir malzeme ise daha incede tercih edilebilir. Sağlıklı hobiler.
Gömme Akvaryum Kurulumu
Dekor ve hacim olarak göz doyuran ve dolduran bir tank olmuş elinize sağlık. Sağlıklı hobiler.[:nazar:]
Bu Balıkların Türü Ve Cinsiyeti Nedir?
Balıklarınız Malawi İmparator türleri. Alacalı olanlar Aulonocara Calico erkek, kırmızı olan Aulonocara Firefish erkek, renk almamış hafif sarı olanın cinsiyeti erkek, tür olarak emin olmak için renk alması gerekir. Sağlıklı hobiler.
Oranda Tankımız Hazır!!
[QUOTE=ozdoganmehmet][IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/223347/110720200026031.jpg[/IMG]


[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/223347/110720200026081.jpg[/IMG]


[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/223347/110720200025561.jpg[/IMG]

Turuncular formlarında [:)][/QUOTE]

[:nazar:][:nazar:][:nazar:]

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

KULLANICILAR

  • 250 Online Kullanıcı, 136 Üye

Online Kullanıcılar

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.