ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
denizim20
Kullanıcı Grubu:
Yönetici
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
314
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
28 Ocak 2012 21:04
Son Ziyaret:
4 Saat 35 Dakika önce
Toplam Mesaj:
1840 [0.60 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
2 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Deniz TURAL
Doğum Tarihi:
14 Nisan 1992
Yaş:
28
İl:
Istanbul
Meslek:
Tarih Öğretmeni
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Varlığı belirsizin anlaşılır mı yokluğu? Hangi dil anlatmaya yetkin yeterince sonsuzu?

SON 10 MESAJI

Büyümek Bilmeyen Yavrular
Merhaba. Tek sorun yavrulukta büyütmeye çalışmanız. Yavruluklar hem alan olarak küçük hem de su sirkülasyonu sağlanmadığı için de oldukça durgun ve balıkların gelişimini negatif yönde etkileyen bir ortam. Bu sebeple yavrularınız yanık kalmış yani gelişimi tam anlamıyla beklenti altında kalmış. Artemia çıkarmak göründüğü kadar zor bir şey değil denemenizi tavsiye ederim. Hem yavruların gelişimine de olumlu katkısı olacaktır. Sevgiler, kolay gelsin.
Çöpçü Balıklar Yavru Yer Mi
Gece yerde pinekleyen yavruları yuttuklarına şahit olmuşluğum var. Ancak daha küçük çöpçüler genelde pek zarar veremiyor. Yani zarar vermez değil. Genelde sağlıksız yavrular da ilk hedeftir.
Lepisteslerin Peş Peşe Ölümleri.
Çok fazla yapaylık var akvaryumunuzda. Daha doğal olabilecek canlı bitkilerle dekor ederseniz durumun önüne geçeceğinizi düşünüyorum. Yapay maddeler suya salınım yapıp, balıkları zehirliyor olması muhtemel.
Coryleri Fanusa Koymak Zorundayım?
2 ay uzun bir süre. Akvaryumumda misafir edebilirim bende de iki tane çöpçü var zaten. Tabi siz daha iyi bilirsiniz. :) Sevgiler.
Dişi Lepisteslerim Çiftleşmek İstemiyor!help!
[QUOTE=MertA]

Ciddiye alabilecek insanlar varsa zaten balık beslemeleri sağlıklı değildir.

Dişi bir çiftleşme ile bir kaç kere hamile kalabilir, bu balıklarda sperm saklama özelliği vardır.Kendi akvaryumumda erkeği ölen endler 3. kez yavru veriyor. Yani yavru vermesi için her doğum sonrası çiftleşmesine gerek yok. Lepistes erkekleri sürekli dişi ile çiftleşmek ister doğada da bu şekildedir. Hamile yada çiftleşmeye ihtiyaç duymayan dişi sazlıklarda saklanır ve sakin bir hayat sürdürüp karnını doyurup doğuracağı günü bekler. 50 lt akvaryumda bu olanağı olmadığından sürekli kaçan bir dişi ,kovalayan bir erkek izlersiniz. Dişi sayısını arttırmanızı saklanacak bitkiler koymanızı tavsiye ederim. Biraz empati yapınız sürekli arkanızdan sizi dürtmeye çalışan biri tarafından kovalanıyorsunuz, çokta hoş bir duygu olmasa gerek. [:?][/QUOTE]
Bu yorumları genç ve hatta çocuk birçok insan okuyor bu sebeple söylemek istedim. Yeni yeni bilgilenmeye başlayan kişiler için bu söylemim. Yoksa elbette balık besleyen biri bunun farkında olur. :)
Dişi Lepisteslerim Çiftleşmek İstemiyor!help!
[QUOTE=MertA]Başı ağrıyordur. 100 lt suya 1 tablet majezik atın. Ertesi gün 1 kaşık mesir macunu eklerseniz 1 aya kalmaz akvaryumunuz yavru ile taşar.

[/QUOTE]
Ciddiye alınabilir bu tarz mesajlar. O sebeple daha uygun mesajlar yazarsak iyi olur. [:)]
Çöpçü Veya Vatoz , Lepistes Yavrusunu Yermi ?
Gece dibe çöken yavruları yiyebilir çöpçü balıkları bizzat şahit olduğum için biliyorum. Genelde güçsüz yavrular oluyor onlar ama.
Uyum
Hiçbir sıkıntı olmaz. Vatozlar akvaryum dünyasının en masumları bence.
Katil Salyangoz Adi Salyangozları Yemiyor
1 tane yeterli gelmiyordur. Genelde sürü şeklinde çörekleniyorlar avlarının üzerine. Yani 5-10 tane daha ekleyebilirseniz etkisini arttırabilirsiniz.
Lepistes Kuyruk Erimesi Mi Var? Fotolu
Sıkıntı olmaz 4 erkek. Normal bakımlarına devam edebilirsiniz bir şey yapmanız gerekmez yani. Akvaryum suyuyla eşit sıcaklık olsun ama alacağınız akvaryum.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

KULLANICILAR

  • 278 Online Kullanıcı, 151 Üye

Online Kullanıcılar

Saliherdogan59, zekigonlum, djsis, CİHAN044, Tsubasa12, IrfanAlm, gyunda, sirhill, MurathanM, fizikci, rifai, niyazi_, ozdoganmehmet, krmbzkurt, kenanbalik, devrimdpt, ArdaLepistes, biacar, Zokoloko, Taskinilsever, Aqua Discovery, valarmorghulis12, TurX, beratonur, aXarayli, Aytukaan, southbluee, Ejder Günaydın, onrcnkeles, Serkanjb, fikret43, gokturkseyhan, heybetmahir, Hellak, bysempathic, ngerekli, FurkanKöse59, paXua, burakbozcelik, Mikail Erdoğan, adnanuluçay, BKAYA, Erbyeee, MiSoSiKiaN, noyinhalil, egehamit, Osprey, muratgurer, Aspet, cagrihirsava, yucesoy83, kyrc1, MURAT111, i_gulistan, praksis, hanil, fatihbozkurt54, orimohito, Fragant, alper223, Mehmet0011, utkuk, muratyarici, Kınayu, Balikcidede, ÖĞRÜNÇ, ersel, HarunYldrm, fahrettin, DeviLLe, dream7, RuLing, ursula, muharremcey, melektrikci, Ahmet580, lazarusv20, lotusice, Arman, Nocturnal, Sparrowhawk, Volkan Sevimli, gokhan0063, vendetta99, Byrol51, devito, ONRAYDN, sbilgic82, Gökhan1907, Hakks, Enver.Ergin, tkahramaner, nurettindincer, delorm, mrt.ozman, ComoDAYI, Koksal Gurkan, batas, gokkurt, By_KadircaN, Pacific, sedatyilmaz, abm26, mbcr06, Murat1940, hero1907, Carl, ternapi, ityo39, Aquay, BRAND, fronlepisus, telatihtiyar, voodoo_83, Supervenenis, AlperD, Sıtkı Sert, Hamza Özel, Erten, HaSaNaVcU, kemosentez, HXYLMZ37, erkanmazici, AleJandro, Kaya34, BahadirS, AhmetKi, ado82, Emir Kara, mracar, Redmi, Serdariekrem, kvancozkan, HardScape, Ankaragucu, Arapaima, Adnanyum, FazgeR, cheavy, FISHCARE, htekbicak, mkale, BlackHorse, denizulucutsoy, koagulant, kobearda, osman-01, Mussa, cnkmcr, ilker aydın, Müptela, kaplana,

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.