ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
mightymurat
Kullanıcı Grubu:
Forum Özel Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
56
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
28 Kasım 2008 18:38
Son Ziyaret:
Dün 22:23
Toplam Mesaj:
1542 [0.39 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
5 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:
4

BİLGİLER

Ad Soyad:
Murat Binali
Doğum Tarihi:
02 Mayıs 1975
Yaş:
44
İl:
Samsun
Meslek:
Bilgisayar-İnternet
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Murat Binali

-Alışveriş yaptığınız üyelere geri bildirim yapmayı ihmal etmeyin sizden sonraalışverişyapacaklara yardımcı olunuz-+-80+200 litre+-çöpçü,Japon-karides

SON 10 MESAJI

Karideslerim Hasta Mı?
Yemlemeyi azaltıp iyi bir filtrasyon sağlamalısınız pipo filtre de olabilir
Karideslerim Hasta Mı?
Kurtulmanın bazı yolları var tuz banyosu ve ilaç gibi ama ben nasıl önüne geçtim onu anlatayım
Sebepler ve önlemler:
1-Aşırı yemleme (yemlemeyi azaltın ve balık yemi vermeyin bu parazit suda serbest dolaşan mikro canlılarla besleniyor bu mikro canlıların oluşmasını engellerseniz parazit aç kalıp ölecek yada karidesi rahatsız etmeyecek düzeyde olacak)
2-Yetersiz filtrasyon (su cam gibi berrak olmalı havada uçuşan partiküller olmayacak bunu da Biolife C100 yada C160 tarzı yüzen filtre ile sağlıyorum su berrak ve temiz oluyor)
3-Az su değişimi ( düzenli su değişimi yapmalı bu suyu temiz tutuyor ve bitkilerin büyümesini hızlandırıp filtrasyona olumlu etkide bulunmasını sağlıyor)
4-Az bitki olması bitki çok varsa su daha temiz olur

Tedavi:
türkiyede olmayan bir ilaç var ismi aklımda değil ama getirmek ekonomik değil ben ilk başta himalaya kaya tuzu ile sorunu özer gibi oldum ama akvaryumda üreme birden kesildi yavru alamadım . Bu yüzden tuz riskli suyu komple değiştirip kumuda yıkamak zorunda kalırsınız geçici bir çözüm o yüzden zorunlu olmadıkça tavsiye etmem.
Temiz ve berrak su az yemleme bu işin en kolay ve ucuz çözümü tercih sizin.

Konu ile ilgili bazı linkler :
https://www.plantedtank.net/forums/88-shrimp-other-invertebrates/1134962-vorticella-treatment-panacur-safeguard-fenbendazole.html
http://www.aquaticquotient.com/forum/showthread.php/95448-Vorticella-Parasite-(white-mold-fungal)-Treatment-on-Cherry-Shrimps/page2

Panda Cory Ölümü.
Çöpçüler kalabalık tanklarda dibe yemlerin geç inmesi nedeniyle aç kalabiliyor bu nedenle ben yem verince ışıkları söndürüyorum. Verilen yemler siyah renkli dip yemi ise bu yem çöpçülerde sindirim sorunu yapabiliyor balık şişip ölebiliyor. Tetra pro vegetable, jbl novotabs ve jbls novo fect çöpçüler için ideal yemler biraz daha pahalı üst kalite yemlerde kullanabilirsiniz ancak siyah renkli ucuz dip yemleri riskli ve tavsiye etmiyorum. Pigme çöpçüler utangaç ve hassaslar bu yüzden akşsam loş ışıkta da yem verirseniz rahat hissedip yemek isteyebilirler. Ben sterbai, panda ve komando çöpçüler baktım deneyimim var. Pigme henüz kısmet olmadı.
Panda Cory Ölümü.
Yem olarak ne kullanıyorsunuz hangi marka yemlerle besliyorsunuz, gece karanlıkta yem veriyormusunuz
Çöpçü Balıkları
Işıkları açmayın bir süre bu şekilde gözlemleyin zamanla alışırlar, çöpçüler ürkek canlılardır akvaryumda başka balık varsa rahatsız etmiş olabilir. Yemlerini karanlıkta verin gece dibe düşen yemleri bulup yerler. Tuz kesinlikle kullanmayın.
Siyah Çöpçü Üretimi
Üretimi diğer çöpçüler ile aynı şekilde.
Vitasand siyah bitki kumu kullanan var mı?
Vitasand pro kırmızı kum aldım ve kullanmak gibi bir hata yaptım balıklarım öldü kumu kokladığımda bariz boya kokusunu ve vernik kokusunu farkettim firmaya hakkımı helal etmiyorum. Üzerinde yıkanmış olduğu ibaresi var sadece. Alan olursa kontrol etmeden kullanmasın.
Co2 Olmadan Hangi Bitkilere Bakabilirim?
Elodea, Bacopa,Tilki Kuyruğu, java fern, zeytin, çınar, bazı moss türleri,anubias, amazon hançeri,
L144 Ve Sebze Sorunu
Bezelye bende veriyorum karideslerim için sürekli kullanıyorum ama kabağa daha bir iştahla sarılıyorlar bir süre bezelye verip deneyeyim. Vatozların için tablet yemler var onlardan alıp vereceğim Tetra pro vegetable veriyorum ama pek istekli yemiyorlar.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

KULLANICILAR

  • 417 Online Kullanıcı, 227 Üye

Online Kullanıcılar

H. KAYA. GEMLİK., Therbosstat, ka2n, bhdr100, fretchord, Akvarist01, aykutiii, Osman711, invincible, tekinkpl, Goksen, Ufuk akgündüz, dusumsel, DenizAslan, erguneo, senolerdivan, Engkesk, neşet69, gattar5050, pilotx, Bonzi, cevo, AlperenBey, cenkistan, younnes52, Soul, CaagriBey, barus, ARMONYS, frknsyl, enginm2000, oscar., vendetta99, eppinger, ozgurtpcogl, erdalakçay, senjori, Carl, cyhn84, Ofsedef, murataslan, arap, EmreCev, omercldr, rizasirman, HarunYldrm, Aeran, ozksrt, alperibis, MaxKrone, bumega, FerKan, Neontetra, emretez, Umit-G, Amatör, gunata2003, petalita, guppy3636, erayt, Ekr06, Unal54, EFEvcfx, SonOfWolf, SmallCandyThing, CagriSindirac, Mikail Erdoğan, Tebriz101, balıkhastası, sinan1166, Nerogatto, AtlasPoyraz, apistoapisto, huseyin22, GirayKaan, noobhodja, SONADOR, SJess, Kınayu, AmazonDream, cashercash, fma3280, BlackGoat, MiSoSiKiaN, Umutekinn, tosbag, uguryasul, icelebi, Noyes, hakancez, DoğanSonar, bcirav, suleymansane, Tropicall34, erdemovic, Lovernes16, Gastropoda, furkantenekeci, ahmdrm, arapaima, eskiyapar, Yasarozen, Speedy, MURATKARAGOZ, Fuad97, Morpho, CanBarut, Emerse, gknbdyn, Supervenenis, Tugberk, ankara0606, ers1905, Aquarist101, soliter83, Hüseyin Eroğlu, Mojoo33, berkbolk, Akyuvaryum, ErincGurler, Senol, MertGun, vlkncm, ozan_1903, hepatik, ktulgar, devko, Ugurtt, Zenar, Serkan4504, Ali Turkay, akhenatoN, Apistotales, yucesoy83, mlh06, firstourlove, pilot32, aktasg, cyilmaz10, OttoByrak, ys34, asabijapon, freediscus, HBora, Adnan53, twinsoul, hakanycl, Kamil009, Hak@N, Gokberkates, fatihsanli, HobiciGencoo, m.aydin93, Sedatkoc52, altan16500, Molyfun, muyat, Panzehir, rata39, çulsuz, blokurlu, ziyasenkaya, mgokturk, mgurdrama, nevzatc, Mrtypc26, Cüneyt sönmez, zekigonlum, teksel, Behzad, smithiseek, Tako, Beta_balik, hak45, Hamza Özel, turuncuismail, osmank., MustafaCingil, hunted86, ternapi, erkankucukgungor, Kromatit, Ahmetcrbs, K3r3m, Mert3343, Volkan1925, Şakir Üçoluk, i_gulistan, mustafaolgun, AnkaraOnur, irfokingg, Arifhb, onurozgen, mrah, Yılmazqq, Fatih1903, serkan_tc, karadadas, osmnunlu, abdullahk, Maswaşk😍, ismailizmir, Arapaima, lazarusv20, emresnl, MEOzbay, erman212, JaponFish, Yıkıkbeta, MeRichJane, RaspberryChoco, kursatesen55, ssezer, anchor, hocaa82, lewent20, inspector, AhmedVural, RoadSing3r, farshid, koridoras, DenizVurucu, nikon_, nagisberat, CHAMPIOSN1, CarrasiusAuratus, serdar131977, Repoer,

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,771,559 Mesaj
  • 405,343 Konu
  • 91 Forum
  • 143,615 Forum Üyesi
  • 1,449 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,722 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.