ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
shark
Kullanıcı Grubu:
Forum Özel Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
525
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
10 Ağustos 2006 12:52
Son Ziyaret:
16 Şubat 2020 07:28
Toplam Mesaj:
1908 [0.39 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
101 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Gökhan Demir
Doğum Tarihi:
04 Ağustos 1985
Yaş:
34
İl:
Burdur
Meslek:
Sosyal Bilgiler Öğretmeni
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

90 litre:Corydoras zygatus-trilineatus Nannostomus eques-beckfordi 35 litre:Limon tetra Gökhan Demir

SON 10 MESAJI

Filtrede Aktif Toprak Kullanmak
Kaç gram kadar kullanıyorsun Arif ?Bu bağlamda filtre sepetlerinin sayısının fazla olması oldukça avantajlı olacaktır.
Laetacara Dorsigera (kırmızı Göğüslü Acara)
Harika.Olsun protein olur [:)))] Şaka bir yana akvaryumlarını tam doğal yaşam alanları olarak gördükleri belli.Biyotop yarışmasının sonuçlanıp akvaryumun genel halini görmeyi sabırsızlıkla bekliyorum.
Sağlıklı Balıklar.[EDIT]shark,2020-02-06 00:24:07[/EDIT]
Amazon Yeşili
Emre Bey merhabalar.Her yönüyle iç açan bir çalışma olmuş.Canlılarınız bambaşka. Nannastomus beckfordi harika bir türdür.Oldukça hareketlidir ve akvaryuma can katar ama olur da Apistolardan yavru alırsanız şimdiden tehlikeyi bilimenizi isterim .Beckfordiler tam bir avcı.😊 Trilineatusların dip yemlerini bile alıp kaçırmaya çalıştıklarını gözlemledim.
Elinize sağlık.
Sağlıklı Balıklar.
Beta'mın Nacizane Yeni Dairesi 🤗
Betanız şanslı elinize sağlık.Zamanında bende bettam için bir akvaryum kurmuştum.Yaşadığı uzakdoğu coğrafyasında sıklıkla sık bitki örtülerinin konumlandığı sulak alanlarda bulunur.Hatta çeltik tarlalarında bile.Daha önce bettam için bir akvaryum kurmuştum.Alt kısma linkini ekliyorum.Sizde sazlarla biraz daha sık bir bitkilendirme yaparsanız betanız için ideal olacaktır.
Sağlıklı Balıklar.

https://www.akvaryum.com/Forum/cin_bahcesibettamyeni_fotograflar_eklendi_k704457_sn1.asp
Nls Thera A
Nls There A çoğunlukla otçul bir yemdir.İçinde özellikle sarımsak karışımı, yemi ayrıcalıklı kılıyor.[EDIT]shark,2020-02-01 12:16:00[/EDIT]
Sonunda Orinoco
Tortu oluşturmak için özellikle ağaç kabukları birebir.Eğer mazı meşesi ya da pırnal meşe gibi çalı formunda meşe ağaçlarının kabuklarını kullanırsanız(kurumuş) tortu oluşturma sürecinin hızlandığını göreceksiniz.
Elinize sağlık.
Sağlıklı Balıklar.
Bir İnka Hikayesi
[QUOTE=Arifhb]

Bebelerin çoğunu tetralar tüketti malesef, 4-5 adet kaldı.[/QUOTE]
Tahminimce inkalara elveda dedin Arif ama bu alıntı üstünden bir deneyimimi paylaşmak istedim.Macmasterilerden ne zaman yavru alasam tetralar dişinin tüm baskısına rağmen 1 er 2 şer yavruları hüpletiyordu.Dither konusunda, özellikle yavruların korunması anlamında kesinlikle nannastomus eques'i (roket kalembalığını) tavsiye ederim.Dar ağız yapıları,ağır hareketleri yavrular için tehlikeyi minimuma indirgiyor.Söz konusu kalembalığı ve dither konusuysa kesinlikle nannastomus beckfordi'yi( altın kalembalığı) önermem.Tam bir avcı.
Apistogramma Kakadu Yavrusu
Yavruların anneyle birlikte yüzüşe geçtiğini gördüğünüzde artemia vermeye başlamalısınız.İlk etapta yavrular nispeten biraz büyük boy artemiaları yeme konusunda zorlanabilir.Bu aşamada artemia hasatını yüksek sıcaklıkta erken yaparsanız daha küçük boy artemiaları yiyebileceklerdir.Bu süreçte artemiaları ve diğer yemleri yavrular tükettikce veriniz aksi halde fazla yemler nitrat artışı gibi bir çok sorunu ortaya çıkaracaktır.İlerleyen süreçte kuru yemlerin toz halini de yavaş yavaş vermeye başlayabilirsiniz.Yine eğer tortulu bir akvaryuma sahipseniz tortunun içinde ki bir çok partikül ve organizma yavrular için yine yem olacaktır.

Sağlıklı Balıklar.
Dicrossus Filamentosus F0
Dicrossus Filamentosus harika görünüyor gerçekten çok güzel bir canlı.Ahmet bir de mizacı açısından videosunu ekleyebilirsen çok iyi olur.Bu arada kapı süsleri tortuyu harika tutmuş.Zeminde tortuyu az dusunuyordun biyotop gereği ama tortu azıcık daha mı artmalı dersin?[EDIT]shark,2020-01-30 11:17:30[/EDIT]
Bir İnka Hikayesi
Tekrar kolay gelsin. sanki benim apistolarım yavrulamış gibi mutlu oldum.Evet allpahuayo'yu A planı olarak belirledim.Ben özellikle erkeğin yavrular üzerinde ki davranışlarını merak ettim.Saldırganlık dürtüsü nasıl?Devreye anne mi giriyor yoksa erkek biraz daha pasif mi kalıyor?

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.