ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
Ehtiyar
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
316
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
05 Ekim 2023 20:36
Son Ziyaret:
8 Saat 29 Dakika önce
Toplam Mesaj:
324 [1.40 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
298 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Ahmet Bozat
Doğum Tarihi:
25 Haziran 1963
Yaş:
60
İl:
Kocaeli
Meslek:
Emekli
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Ahmet Bozat

SON 10 MESAJI

Adım Adım Wild Betta Doğal Yaşam Tarzında
Kolaylıklar dilerim, şimdiden [:nazar:]
Güzellikler sizinle olsun.
Betam Hasta Mı
Farkettimde tankın sıcaklığı konusuna pek girmemişsiniz. Yeni tank kurulumunu adım adım izlemezseniz,ısıtıcı bulundurmaz iseniz, akabinde bitkilendirme ve iyi bir filtrasyon sağlamazsanız ilaç yada vitamin fayda etmeyecektir. Ayrıca ben bir ilaç önermedim, kullanacaksanız prospektüsünde yazıldığı şekilde uygulayın diye yazdım.
Betam Hasta Mı
Maalesef, su değişimi kesin yapılmalı, önerdiğim makaleyi bir daha okuyun isterseniz, yeni kuruluma zaten canlı hemen eklenmez.
Betam Hasta Mı
Merhaba, konu oldukça dağılmış baştan bir okudum,tankın koşullarını düzeltebildik mi acaba, pipo çalışıyor süngeriyle, ısıtıcı var 24-26, su değişimi yapiyoruz değilmi.
Sanki geçen haftadan daha iyi durumda, tabii siz daha iyi gözlemleyebiliyorsunuz. Ancak yolladığınız fotolar kadar bilgi sahibiyiz, tankın koşulları düzeldikçe sonuç alabileceksiniz yoksa ilaç çözüm sağlamaz, iyi gelse bile bir süre sonra tekrarlar. İlaca başlarsanız kutusunda nasıl yazıyorsa o şekilde kullanın hacim hesabınızı yapın, ne kadar ve süre denmişse o kadar. Öyle bir ml. değil. Tekrar geçmiş olsun.
Axolotl Soru?
Internette neler yazıyorlar neler. Neriteler ağırlıklı bitkisel beslenir, yosun severler, neritelerde, diğerleride yediklerini sindirir ve dışkılar vedahi ürerler. Ortamınızı bilemiyorum aksolot konusunada yabancıyım fakat salyangoz temizliği dendiğinde yosunlardan kurtulma kastedilğini tahmin ediyorum. Bunun haricinde canlınızın pisliklerini uygun bir filtrasyonla uzaklaştırabilirsiniz.
Axolotl Soru?
Salyangozlar pislik, dışkı yemezler, türlerine göre kendi diyetleri vardır.
Metilen Mavisi Hangi Durumlarda Kullanılır?
Merhaba, metilen mavisi ne yazıkki piyasada 0,5 ve1,5 luk çözeltiler hâlinde satılıyor bir kısmının üzerinde ise kaçlık olduğu bile yazmıyor takdir edersiniz ki ikisi arasında üç katlık bir fark var uygulamada farklı sonuçlar alınmasının temel sebebi bu diye düşünüyorum.
Safını bulma kullanma gibi girişimler kötü sonuçlar doğurabilir. Geçmişten beri antiseptik ve dezenfekte amacıyla kullanıyoruz, özellikle beyaz benekte ve yeni balık karantinasında, artık yeni etkili ilaçlar çıktı pek kullanım alanı kalmadı diyebilirim.
Son olarak metilen mavisi boyar, çok fena boyar. Ana tankta, bitkili tanklarda,velhasıl karantina tankı haricinde hiç bir yerde kullanılmamalı, bitkilerin hücre duvarlarını boyuyor. Zaten biyoljide olsun sanayide olsun farklı amaçlarla boya olarak kullanılıyor. Elbette son kullanım tarihi geçmiş ürünler kesinlikle kullanılmamalı. Keyifli hobiler.
40l Lepistes+plati (olucak)
Hocam haklı tek tür ve az sayıda yapın. Lepistes,platiler şişede durduğu gibi durmuyorlar,nüfus artınca filtrasyon yetmeyecek gelsin hastalıklar vs.[;)]
Limon büyük gelebilir, yapraklar falan...[EDIT]Ehtiyar,2024-05-21 20:30:35[/EDIT]
Betam Hasta Mı
Rica ederim,teşekkürlük bir şey yok hepimiz hem öğrenciyiz hemde becerebilirsek öğretmeniz.
Yalnız bir hafta çok kesin olmuş, olmazsa nedir alternatifin,hücre cezası mı verceksin balığa disiplinsizlikten[:)))]
Şaka bir yana elbette yaklaşık bir haftada iyi yönde evrilmesi lazım, kötüleşirse fark etmeniz bir haftayı bulmaz zaten,yanlış yoldasınız demektir. İyilesmesi tankın durumuna,balığın özgücüne,yediği yemin kalitesine,miktarına göre uzayıp kısalabilir. Sonuç olarak kötüye daha çabuk iyiye daha yavaş varacaktır.
Betam Hasta Mı
Akvaryum hobisinde panik,acele davranmak, hemen sonuç beklemek başta ben çoğumuzun yaptığı hataların ilk sıralarında geliyor maalesef. Serinkanlı davranabilirsek sorunlara teşhisi daha gerçekçi koyabilir,çözümüde o denli kolay sağlayabiliriz. İyi akşamlar dilerim.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.