ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
Öğretmen Ali
Kullanıcı Grubu:
Forum Özel Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
82
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
12 Nisan 2009 16:04
Son Ziyaret:
15 Saat 3 Dakika önce
Toplam Mesaj:
1197 [0.26 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
22 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:
1

BİLGİLER

Ad Soyad:
Ali Gökce
Doğum Tarihi:
06 Ağustos 1988
Yaş:
33
İl:
Bursa
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Ali Gökce-Bursa

SON 10 MESAJI

İlk Bitkili Deneyimi
Temel isteğinizin balıkların gruplar halinde sürü olarak gezmesi diye düşünüyorum. Ancak sürü davranışı balıklar stres halindeyken, avcı balıkların olduğu ortamda sergilenir. Bu yüzden en, sakin ve ürkek neon bile uyumlu balıkların olduğu ortamda darmadığın geziyor.
Bitki Maşası Ve Makası
Presel diş yazdığınız zaman çeşit çeşit cımbız bulacaksınız
Bitki Maşası Ve Makası
Dişçi malzemesi satan yerlerde uygun fiyatlı, paslanmaz malzemeden cımbız ve makas bulabilirsiniz.
Akvaryum Bitki
[QUOTE=Atay KUMBAR]Hiç internetten bitki almadım ancak Atakan Petshop'u öneriyorlar.[/QUOTE] Firmadan yeni bitki türleri üretmek için bitki aldım. Maalesef satış fotoğrafındaki bitkiler ile gelen bitkilerin benzerliği yoktu ayrıca saksı bitkilerinin sayıları, boyları hiç tutmuyordu . Yıllarca bitki ürettim ben bile bu bitkiler sipariş ettiklerimmi diye düşündüm. Altına yorum yazınca yayınlanmadı ...Nereden alırsanız alın satın alacağınız ürünün gerçek fotoğrafını isteyin.
Yerlibitki.com Hasan Arıman firma olarak şu ana kadar sorunsuz alışveriş yaptığım yer.
Üretim Hane Açıyorum Satış Yapabilirmiyim
İşini dürüst yapıp çok para kazanma derdi olmayan her zaman kazanır. Bağlantılar, ön siparişler ...bunların hiç bir garantisi yoktur, ekonomik durum, artan maliyetler, bol bol verilip tutulmayan sözler.... Uygun fiyatta, standart kalite yakalarsanız ve müşteri memnuniyetini ön plana çıkarırsanız sonuç alırsınız. Bu iş eline kalem kağıdı almakla olmuyor, maliyet hesaplarsanız hiç başlanmaz, biraz gözü karartmak lazım :)
Yalnız şu evinizin balkonunun bir görselini atarmısınız? ayda 10 000 balığı satış boyuna getirmek için 20 ton kapasiteli akvaryum sistemleri gerekiyor. Kaç akvaryum olacak, ısıtma, aydınlatma, soğutma, izalasyon...projeniz çok belirsiz hiç detay paylaşmamışsınız.
Armatür Yaptırmak İstiyorum, Ama Kimden ?
Bu arkadaşımdan bitki akvaryumu için led aldım, kaliteli ve özenli işçilik ...
selahattinfidan https://www.akvaryum.com/Forum/smd_led_armatur_i68351.asp
[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/73007/100920212121351.jpg[/IMG][EDIT]Öğretmen Ali,2021-10-05 19:16:05[/EDIT]
170 Litre Bitkili Akvaryum Kurumulu Yardım
Bütçeniz sınırlı ise en alta mercimek iriliğinde kırmızı lav taşı, üzerine 1-3 mm büyüklüğünde dere kumu...Lav taşı 2 cm, dere kumu da 5-6 cm yüksek olsun yeterli...Yani zemin en az 7-8 cm olsun ki tabanda, zamanla gübre yatağı oluşsun böylece takviye gübre vermekten kurtulun.
170 Litre Bitkili Akvaryum Kurumulu Yardım
Led çok daha uzun ömürlü, çok daha az enerji harcıyor fakat ledle hiç bir zaman florasandaki bitki kalitesini yakalayamadım. Özellikle kırmızı bitkiler tam rengini almadı, zaman zaman yosunlanma oldu. Şunuda söyleyeyim forumda, led ile çok iyi neticeler alan arkadaşlar var onların hakkını vermek lazım bu yüzden akvaryumunuzun boyutlarına göre led sıralaması ve maliyeti ile ilgili önerilerini dinlemenizi öneririm.
Not: Eğer florasan almaya karar verirseniz, balansınız sıcak ateşlemeli elektronik balast olsun. Bunlar yüksek performanslı ,florasan ömrünü uzatan balastlardır.
170 Litre Bitkili Akvaryum Kurumulu Yardım
Yıllarca sadece gralux ve daylıght starla mükemmel formda bitkiler yetiştirdim. Özel türlere bakmayacaksanız bu 2 florasan beklentilerinizi fazlasıyla karşılar. Tabi her yıl değiştirmek gerekiyor. Siz kumu ne sırayla yaparsanız yapın zamanla karışacaktır, bütçeniz sınırlı ise paranızı kuma değil ışığa harcayın. Bakımı kolay bitkileri dere kumu, lav taşı, deniz kumu gibi bir çok kumda denedim, sorun olmadı.
170 Litre Bitkili Akvaryum Kurumulu Yardım
50 ye yakın bitki türünü dere kumuyla büyüttüm, çoğalttım. Eğer görsellik istiyorsanız, bütçede sorun değilse seçenek çok... ama düşük destekli akvaryumda, bakımı kolay bitkiler için uygun çözümler var. Aydınlatma ledmi florasanmı olsun istiyorsunuz.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.