ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
Carl
Kullanıcı Grubu:
Forum Özel Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
357
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
08 Şubat 2018 18:08
Son Ziyaret:
9 Saat 8 Dakika önce
Toplam Mesaj:
613 [0.82 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
277 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Doğum Tarihi:
10 Ocak 1990
Yaş:
30
İl:
Istanbul
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

SON 10 MESAJI

Mavi Melek Karides
Filtreniz iç filtre sanırım. Pipo filtreye benzetemedim resimlerde uzaktan çekilmiş olduğu için. Yavru karidesleriniz iç filtreye kaçabilir genelde karidesler filtrede gezmeyi çok sever. Eğer pipo filtre ile değiştirirseniz su mercimeği ekleyebilirsiniz hem iyi filtrasyon yapar hem karideslerinize besin olur. Işığınız fazla gelmiş olabilir suyun tamamını doldurun ondan sonra gözlemleyin. Ramshorn, Physa, Yarasakulak türü salyangozunuz var mı ? Siyah kum olunca salyangoz yaşamaya biliyor bu demektir ki tankınızda problem var kumu değiştirmeniz gerekebilir.
Mayalı Co2 Tüm Sistemin Detaylı Yapım Aşaması [ Fotoğraflı ]
En ucuz bu sistemi ne kadar bir bütçe ile kurabilirim ? Tankımda Fessiden-Pelia-Java ve christimas moss var. Bitki olarak bacopa ve limon mevcut. Endler balığı, Pigme Corydoras ve Kiraz,Mavi inci karideslerine sahibim. Sistemi kurarsam onlar zarar görür mü ?
15 Sene Sonra 40 Litre Bitkili
[QUOTE=WalterWhitee]

Kumu güvenilir diye Atakan petshoptan aldım görsel açıdan güzel geldiği için siyah seçtim ve evde iyice yıkadım dediğiniz,, gibi salyangoz alacağım bugün umarım bir sorun olmaz [/QUOTE]
İstanbul'da oturan forumdan arkadaşımızda atakan petshoptan aldı salyangozu ön kaldırırmış gibi gidiyordu sonra kumu değiştirdi düzeldi.
15 Sene Sonra 40 Litre Bitkili
Selamlar kumunuz hagen kum galiba hagen kumu çoğu akvaryumcu arkadaş önermez içinde demir tozu karıştırıldığından dolayı.
https://www.akvaryum.com/Forum/akvaryumda_nicin_reeflowers_siyah_kum_kullanmamali_k927848.asp
Bu konuyu inceleyin size tavsiyem azcık kumunuz kaldı ise mıknatıs testi yapın yok ise bir adet elma salyangozu alın ucuz bir şey zaten çift cinsiyetli değiller ve sizin isteğiniz dışında üreyemezler eğer ölümler ve salyangozda gariplikler görürseniz kumu değiştirin yoksa tüm balıklarınızı 20 gün içinde kaybedeceksiniz.
Albino Çöpçüm Yem Yemiyor Hareket Etmiyor
[QUOTE=lbeyaban]


salyangozlar yaşıyor şuan. Evde kumum var fazladan ama o da hagen kum. Ben bunu alırken baya almıştım. Aslında beni uyardılar ama kapalı alırsan falan pek sıkıntı olmaz demişlerdi. Ben su mercimeğini ve mıknatısı denedikten sonra tekrardan yazacağım.Alıntı yapmayı yeni öğrendim kusura bakmayın forumda çok yeniyim daha[/QUOTE]
Yok hiç önemli değil forumu kullandıkça alışırsınız. Yani magnetle falanda deniyebilirsin bilmiyorum iyi çekermi ama kumun üzerinde demir parçacıkları-tozu görürsen akvaryum kumunu değiştirmen lazım. Normalde ilk belirti olarak salyangozlar ölüyordu hagen kumda siz en iyisi alışveriş yaptığınız petshoptan su mercimeği isteyin biraz zaten ücretsiz olarak hediye edecektir.
Albino Çöpçüm Yem Yemiyor Hareket Etmiyor
[QUOTE=lbeyaban]Bitki olarak saz vardı onlar istediğim gibi büyüme göstermediler hatta çürüdüler. Tam ismini bilmediğim 2 bitki daha var Co2 istemeyen bitkiler aldığımdan genelde akvaryumcunun dediği bitkileri alıyorum. su değişimi olarak dün yüzde 30'luk bir su değişimi yaptım ve su ısısını fazla değiştirmek istemediğimden bir anda yapmadım belirli aralıklarla yaptım. Ama şuan bazı balıklarda halsiz bitkin böyle saklanıyorlar ve yere çöküyorlar. Bu dediğiniz patlamayı önlemek için ne yapabilirim acaba daha fazla kayıp vermek istemiyorum.[/QUOTE]
Salyangozların düzgün bir şekilde yaşıyor mu ? Ben hala kumdan şüpheleniyorumda hagen kum deyince işimi sağlama almak istiyorum. Haftalık su değişimi ve yüzeye su mercimeği olabilir iyi filtrasyon yapar. Açıkta kumun var mı ? Kullanmadığın evinde mıknatıs varsa mıknatısı kumunun içine batırmanı ve sonucunu söylemeni istiyorum. Salyangozların ölmeye başladıysa problem %90 ihtimalle kumdandır.

Ayrıca forumda alıntı yaparak cevap verirsen bize bildirim gelir cevap verme açısından daha hızlı olur. Bazen bildirim gelmediği için konuya bakmıyorum bile şans eseri mesajını gördümde cevap yazdım.
Yati Kökünde Mantar Oluşumu Ve Diğer Problemler.
[QUOTE=thegrigandalf]4-5 gün sonra 7-8 tane kiraz karides ekleyip durumu gözleyeceğim. Ek olarak yine o sürede herhangi bir toparlanma yaşamazsa akvaryum hem bir şelale filtre eklerim hem de farklı bitki türleri ekmeyi düşünebilirim [/QUOTE]
Aynı sorunum vardı hazır akvaryumun dışına çıkmışlarken budayım dedim budadım ofisteki tankıma ekledim bir kaç gün içinde üzerindeki yosunlar kayboldu ve bitki toparlandı çünkü yaprakları yosun kaplamıştı. Şelale filtre değilde kendinden motorlu pipo filtre öneririm sessiz sedasız bir şey. Ramshorn, Physa ve Yarasakulak salyangozuda alırsanız güzel bir görsel olur hemde biyolojik döngüye yardımcı olur.[EDIT]Carl,2020-02-20 19:03:02[/EDIT]
Zebra Elma Salyangozu
[QUOTE=bhdr100]

Olabilir. Çok teşekkür ederim. Peki bitki olarak java moss ideal mi acaba?

[/QUOTE]
Aç kaldığında bitkileri tüketen bir tür sert yapraklı bitkiler seçerseniz daha iyi olur yenmemesi amacıyla.
Albino Çöpçüm Yem Yemiyor Hareket Etmiyor
[QUOTE=lbeyaban]Su değerlerini tam bilmiyorum. Isı olarak 26 derece. Kum olarak alt lav kırığı üst hagen siyah kum. Kapalı olarak almıştım hagenı[/QUOTE]
[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/220916/130220202002481.jpg[/IMG]
Profilindeki akvaryumu inceledim hagen kumlar genel olarak sıkıntılı bir kum ama salyangozların yaşıyorsa sorun başka bir şey olabilir diye düşünüyorum. Hagen kumda genelde demir testi uygularız demir parçacıkları var o kumda ileride oksitlenme yaparak tanka salınım yapıyor ve elma salyangozları ve diğer tür salyangozları öldürüyor. Akvaryumundaki bitkileri yazar mısın ? Limon bitkisi var ama yeni yapraklar çok buruşuk olarak çıkmış gibi geldi pek fotoğraftan seçemedim açıkçası ben amonyak ve nitrat patlamasından şüphe ediyorum bize haftalık yaptığın su değişimini söyler misin ?
Yati Kökünde Mantar Oluşumu Ve Diğer Problemler.
Bacopaların durumu kötü gözüküyor. Kütük üzerinde çıkan pamuksu doku normal. Salyangoz ekleyin bol bol adi salyangozunuz olsun adi salyangoz=döngü. Ramshorn ve yarasa kulak öneririm. Bu arada eğer elma eklerseniz su mercimeklerinizi tüketeceği için sıkıntı olacaktır. 8 Saat ışık en idealidir. O çıkan yosunları ve kütükteki dokuyu kiraz karidesleri çok seviyor bir kaç tane eklerseniz iyi olabilir çünkü benim bacopada oluşan sorunlarımı karidesler çözmüştü. Şahsi fikrimce, siz walstad akvaryumu yapmak istiyorsunuz sanırım o biraz daha tecrübe eden bir şey dilerseniz kendinden motorlu pipo filtre alarak güzel bir döngü kurabilirsiniz.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.