ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
DeviLLe
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
519
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
19 Temmuz 2018 10:45
Son Ziyaret:
2 Saat 37 Dakika önce
Toplam Mesaj:
502 [0.49 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
89 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:
1

BİLGİLER

Ad Soyad:
Onur
Doğum Tarihi:
01 Eylül 1985
Yaş:
35
İl:
Istanbul
Meslek:
Eğitim
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Onur

SON 10 MESAJI

Melek Balığı Akvaryumu (bitkili)
[QUOTE=hmumdil]Ayrıntılı cevap için teşekkür ederim. Anladığım kadarıyla günde iki sefer yemleme yapıyorsunuz. Yemleme esnasında vatoz ve çöpçüler için ekstra birşey yapmak gerekiyor mu? Vatoz ve çöpçü için kullanılan yemler dip yemimi? Onlar dipten beslendiği için atılan yemleri melek ve moliler yiyecek onlara birşey kalmayacak diye düşünüyorum. [/QUOTE]

Evet günde 2 sefer yemleme yapıyorum. Melekler de Moliler de çok meraklı oldukları için çöpçü ve vatozlar için olan dip yemleri attığınızda onlara hamle yapacaklar ve yiyeceklerdir. Ama yine de çöpçüler ve vatozlar daha baskın gelip yemlerine sahip çıkarlar. Haftada 1 kez çöpçü ve vatozlar için salatalık verebilirsiniz böylece beslenmiyor mu diye düşünmezsiniz.
Melek Balığı Akvaryumu (bitkili)
[QUOTE=hmumdil]Merhaba, akvaryumunuz çok güzel, balıklarda harika duruyor. Bende yeni kurduğum akvaryumda sizin gibi melek, moli, çöpçü ve cüce vatoz bakmayı düşünüyorum. Balıkları hangi yemlerle, nasıl besliyorsunuz, öğrenebilir miyim? Elimde şu an artakua'nin sprilunia ve sarımsaklı yemi var. Şimdiden teşekkür ederim.[/QUOTE]

Merhaba, öncelikle teşekkür ederim.

Yem olarak kendi kullandıklarımı yazayım :
Tetra Tetramin Pul yem
Tetra Pro Vegetable Algae (Vatoz ve Çöpçüler ile ortak kullanım)
Ahm Marin Spirulina Garlic Sarımsaklı Yem
Tropical Supervit Granulat
Tetra Pleco Spurilina Algae Wafers (Vatoz ve Çöpçüler ile ortak kullanım)
Dajana Worms Tropical Pellets Soft
Dondurulmuş kan kurdu

Ben bu yemleri kullanıyorum. Melekler hepsine bayılıyorlar. Moliler de aynı şekilde çok beğenerek tüketiyorlar.

Sizin elinizdeki yemler aslında tam doyurucu değil, biraz daha protein ağırlıklı beslemeniz iyi olacaktır. Sarımsaklı yemi sürekli vermenize gerek yok, haftada 1 veya 2 kez yeterli olur. Spirulina katkılı yem güzel ama bitkisel olduğu için doyuruculuğu yetersiz.
Eğer durumunuz varsa yukarıda yazdıklarımı alıp kullanabilirsiniz, sarımsaklı yem siz de var olduğu için ekstra almanıza gerek yok, durumunuz kısıtlı ise Tetra Tetramin pul yem alarak yemleyebilirsiniz. Gündüz öğünlerini Pul yem akşam öğünlerini de bitkisel yani spirulina katkılı yem tercih edebilirsiniz.
Akvaryuma Göre Hava Motoru
[QUOTE=Kaan Akbulut]Uzunluk 55 cm
En 27 cm
Derinlik 25 cm

Akvaryumunda 6 adet Japon Balığı var.
Hangi ekipmanlar alınmalı?
Kaç watt hava motoru kullanılmalı?


[/QUOTE]

Balık sayısına yorum yapamam ama illa hava motoru istiyorsanız motorlu pipo filtre alıp şelale aparatıyla kullanarak su yüzeyine yeterli dalgalanmayı sağlayıp oksijenlendirebilirsiniz. Aynı zamanda da suyu daa filtrelemiş olursunuz.
Melek Balığı Akvaryumu (bitkili)
[QUOTE=Mussa]

Melekler gerçekten güzel balıklar, akvaryumda süzülmelerini izlemek keyif veriyor. Bulgarian sayısını 6 yapsanız bir iki yıla büyük bir koloniniz olur inşallah.

Teşekkür ederim, instagram hesabında ara ara paylaşım yapıyorum. Bazı paylaşımlar anlık iken bazılarını biraz geriden gelerek paylaşıyorum ne olur ne olmaz diye :)

Akvaryum sayısında bir ara 6-7ye çıkmıştım şimdi totalde 3 tane var. Kafamda değişik projeler var ama hem maliyet hem uğraştırması açısından bir veya ikiye düşürmek mantıklı geliyor. Yoksa 2-3 katlı bir sette balıklar karidesler vs hoş olurdu.

Bir de bu kadar akvaryuma yaptığım masrafı 300+ litrelik tek bir akvaryuma yapsam en iyi malzemelerle co2 vs tam set bir sistem kurarmışım aslında.
[/QUOTE]

Tabi ki ne kadar fazla akvaryum o kadar ısıtıcı, filtre vs. masraf demek. 1 akvaryum olsaydı öncelikle elektrik sarfiyatından, sonra da diğer tüm malzemelerden tasarruf etmiş olabilirsiniz. Ama bizim gibi hobiciler hiç bir zaman tek akvaryum ile yetinemezler mutlaka 2 ya da 3 tane yaparlar [:)]
Power Led Armatür Yapcağım.
Daha yeni powerled yaptım bende, 36w 100cm alüminyum profil üzerine. Toplam 300 tl civarına gelmiştir en fazla.
[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/208024/250420212100341.jpg[/IMG]
Melek Balığı Akvaryumu (bitkili)
[QUOTE=SaRCoPhiLiuS]Pek tabi melekler ile molyler birlikte olmamalı. Su koşulları vesilesi ile yaklaşımda sonuç bu çıkacak. Lakin izleyince gayet keyifliler. İzlenesi bir tank. Elinize sağlık.

Ek olarak şu küpte ne buluyorsunuz, kontrast bozuyor. Çılarsanız daha bir güzel olacak. [:)][/QUOTE]

Teşekkür ederim önerileriniz için, o küp benim ilk aldığım aksesuar olduğu için bendeki yeri çok değerli o yüzden de akvaryumumda bulunduruyorum. [:)] Yoksa hiç bir esprisi yok gerçekten, öylesine gereksiz bir aksesuar işte [:)))]
Melek Balığı Akvaryumu (bitkili)
[QUOTE=Mussa]

Ben de mümkün olduğunca fazla bulunmayan canlılara yönelmeyi ya da en azından tek tür bakmayı seviyorum. Bulgarian sayısını artırma imkanınız varsa diğerleri elden çıkarılıp tek tür devam etmek uygun olabilir. Ya da farklı bir Akvaryumda bulgarianları çoğaltmak ve diğerlerini tutmak da çözüm olabilir.

Evet karma tank 216 litre olan. Şimdi aktif tank sayısını ikiye indirdim. Ilerde 300 litre civarı tek bir tanka geçiş yapabilirim (dolap içinde 96 litre kalır belki).
Karma bitkili tank daha çok hoşuma gidiyor. [/QUOTE]
Bulabilirsem 6 tane daha alıp türü devam ettirmeyi düşünüyorum. Meleklerimi çok seviyorum çünkü hepsini yumurtadan büyüttüm ve çok emek var [:)]
Instagram üzerinden hesabınızı inceledim çok güzel akvaryumlarınız var maaşallah.
Ben de karma bitkili tank daha çok seviyorum. Gerçi şuan meleklerim ayrı yerde, molilerim ayrı yerlerde.
300 litre tek akvaryum yapmaktansa diğerlerini de elinizde tutma imkanınız varsa çok güzel akvaryumlar hazırlanabilir.
Melek Balığı Akvaryumu (bitkili)
[QUOTE=Mussa]Bulgarian melekler benim de gözüme takıldı, farklı oldukları için hemen dikkat çekiyorlar. Maşallah.
Sizden daha önce kendi meleklerim için görüş ve öneri almıştım. 4 defa yumurta dizen meleklerden ayırma şansım olmadığı için yavru alamamış ve tanka canlı doğuran eklemek için melekleri elden çıkarmıştım.
Ara ara melek paylaşımlarına denk gelince karma tanka melek de mi koysam diye düşünüyorum.

Karma tankım epey karışık halihazırda (tuxedo koi lepistes, siyah tül vatoz, orange ve pigme cory, apistogramma çifti, dişi beta, rasbora, kırmızı burun ve kardinal tetra, otocat, kiraz karides vs) bir çift meleği de kaldırır sanırım [:)][/QUOTE]

Sanırım benim melekler standart yerli üretim olduklarından pek dikkat çekiciliği kalmamış çünkü her yerde var sonuçta bunlardan [:D] Acaba tümünü elden çıkarıp tamamen bulgarian cinsine mi geçiş yapsam, kolay bulunmuyor Türkiye'de üretimini de yaptım mı tamamdır [:)]

Sizin durum maşallah epey bir karışıkmış, eğer saydıklarınız 216 lt olan tankta ise 1 çift olabilir ama yine karma akvaryumda yavru almanız çok zor.
Melek Balığı Akvaryumu (bitkili)
[QUOTE=ceyh]Çok güzel, ellerinize sağlık. Yeni kökü gösterdiğiniz sırada gözüm o balığa takılmıştı, yalnız değilmişim demek ki. [:)]

[/QUOTE]

Çok teşekkür ederim, konumu uzun zamandan sonra güncelleme fırsatı buldum. O melekler biraz farklı geliyor göze sanırım, Instagramdan da ulaşıp soruyorlar sürekli, bende en güzel yolunu bu şekilde açıklayarak buldum [:D]
Melek Balığı Akvaryumu (bitkili)
Merhaba,
Uzun zamandır güncelleme paylaşmadığımı fark ettiğim bitkili melek balığı akvaryumum ile ilgili bir paylaşım yapmak istedim. Öncelikle güncelleme yapmama nedenim bu sıralar instagram hesabıma daha fazla yoğunlaştım ve onu geliştirdiğim için youtube hesabımı bir süre güncellemedim.
Bu videomda en son paylaşım yaptığımdan sonraki değişiklikleri göstermek istedim. Öncelikle gül bitkisi ekledim ve yeni bir kök ekledim. Bunlardan daha önemlisi eski led aydınlatmalarımı iptal edip ışık yoğunluğu daha yüksek ve bitkili akvaryumlar için en ideal aydınlatma şekli olan Powerled aydınlatmaya geçiş yaptım. Daha bu videoyu paylaşmamdan 2 gün önce aktif ettiğim için ne gibi gelişmeler olacağını ileride paylaşacağım videolarda anlayacağız.
Powerledleri aliexpress üzerinden aldım, alüminyum profili de sönmez mühendislik firmasından aldım. Piyasada yaptığım araştırmalara göre markalı ürünler minimum 1000TL üzerine çıkıyordu ben bunu 3 te 1 fiyatına mal ettim.

Instagram hesabım : https://www.instagram.com/melekbaligiakvaryumu/
Youtube hesabım : https://www.youtube.com/channel/UCLqcXjXkeaigZLFS8h40cmA

25.04.2021 Güncelleme:

[VID]https://youtu.be/cI_ZuQ0Y-YA[/VID][EDIT]DeviLLe,2021-04-25 16:54:00[/EDIT]

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

KULLANICILAR

  • 349 Online Kullanıcı, 190 Üye

Online Kullanıcılar

Tolgahan.usta, Nursun, kaanbalcı61, serdümen, Spavz06, CevdetSERBEST, reel_passion, elifada, ahmdkrks, numan85, tabirimcaiz, TURAN03, gardanli, demirellevent, Toxema, OgulcanGngr, halimcanyazar, vortia, husumut, Emre0012, Hekim, cansani, alaiyes, Panzivay, BurtayTugayARTAR, kdrackgz, diaslayt, YnsEmre3, BerkayC, arutharen, giorgiobaramidze, levent07, xmenw, Ilkay54, dragut_34, BoraBerkol, arapaima, Schatten1907, Edipo, agbaglama, Cezalıyım Yar, ErhanDavid, MeteAytun, SONADOR, Menfa, BarisD, Lucerda, ismailoguz, Alikaçak, MiSoSiKiaN, fahrettin, frgmgdn, Aplot, Kemalk41, sbilgic82, yusufibal, ForTheHorde, HaydarGul, rseven, rapolra25, Günkut, tanerkazancı, aycan kurt, ali çağrı erol, Cancan59, sade-ce, Altispinoza, ahmet22, Swonka26, mrtmct58, ufukdemirturk, bpamuk92, lovtek, TuranATAKAN, MuzafferKLC, BrnKrkz, mimar55, serhat480, oguzburcin, OguzhanY, Kınayu, ternapi, Durul26, Pamir Kandemir, selimcayir, BUGRACAGATAY, yakaryus, Anuenlil, FurkanYnk, Eyuboglu, mgokturk, engin045, Hurkan hobi, LutinoPandaGuppy, serkantezel, ZeynepAssude55, HLLDNLYC, aliy, MehmethanSofuolu, Hasan117, Hobilenyum, smithiseek, Rmert, Kurama, akvaryumodam, kastaniga, Sercan3528, emretez, eyupburak, Denizs, Qwedzal, Erytzsz, tolgama, lkrshn34, darkaura, HarunYldrm, erhansavan, A.Cubuk, emreemin, rhn35, i_yilmaz, Piyanist., frieyjia, metekaan, CERANOXE, Redmi, Eldurmaz, fahri-, Mert3eki, yemrekyunus, Ahmetcrbs, Ankaragucu, ArifhbsAquatics, Vitalis, CanBarut, istanbullu61, mustafacoban, mesagac, serkan1903, SemiCakR, Melih İsmail, ErenArabul, ahmet karataş, reano, hanil, hulusiuynk, kaminari19, Tanganyika07, Javamoss, Safrane42, abunil, orcunydz, cirsaf, EmirY, Wretched, Mfevcil, hakanycl, yedili, Cozydoras, baho123, selahattinfidan, calderon, brkygt, polat74, Skopos, Emerse, Tarik Celik, umutii, Talat1515, a.kemal, serhatemanet, xack, RyukinLoveTr, mentalixx, sherloock, yavgaf, SORCEROR, Batuhansrclk, Güvenn, kans, Gönenç, metsi, OrhuN Sarı, akvaydemsa2, Onelove, Slayertr, MKayra, spesifik, fajfate, Anoska, emirhansaracc,

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.