ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
Selçuks
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
100
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
05 Mart 2018 11:35
Son Ziyaret:
29 Mayıs 2020 02:24
Toplam Mesaj:
147 [0.18 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
71 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Selcuk
Doğum Tarihi:
Girilmedi
Yaş:
Bilinmiyor
İl:
Ankara
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Selcuk

SON 10 MESAJI

Doğal Low Tech Canlı Doğuran Akvaryumu
Bence çok güzel görünüyor. Tek merakım ışığı yeterli buluyor musunuz?bana az gibi göründü. bitkiler ilerde çürüyebilirler.
Komple Boyadım
Bence çok güzel iş çıkartmışsınız. elinize sağlık
Suyu Bulandırdık
[QUOTE=ceyh]

İç filtre dışkıların çoğunu çekemez (dış filtre de bunu yapamaz), öncelikle dışkılar dipte birikir ve iç filtrenin çekiş kısmı dipte değildir çoğunlukla, ayrıca iç filtrelerin çekiş bölümlerinde genelde sünger olur ve bu bölüme ulaşabilse de dışkılar orada asılı kalır.

Dışkıların içerikleri ise sucul ortamda suya hızla karışacaktır, ortaçağ Avrupa'sı bu anlamda doğru bir örnek olmaz, biriken dışkıların akvaryumdan çekilmesi hijyen değil görsel temizliktir.[/QUOTE]

dışkılar suya karışıyorsa neden dip temizliği öneriyorsun hocam? iç filtre, heleki videodaki kadar küçük bir akvaryumda dışkıların çoğunu çeker. çekilmeyen dışkılar için dip temizliği önerilir. etrafta yüzen dışkıları görsellik için çekiyorsanız o size kalmış. ben balıklara daha sonra oluşabilecek hastalıkların önüne geçmek adına daha doğrusu ''temiz tutmak'' adına dip çekimi yapıyorum. forumda lütfen bu konuyu araştırıp öyle yorum yapın lütfen. orta çağ avrupasındaki sokaklara atılan tuvalet pislikleri il insanlar hijyen olmayan ortamlarda nasıl hastalanıyorsa aynı şekilde temizlenmeyen akvaryumdaki balıklara da hastalıklar ve parazitler bulaşır. bkz. http://www.akvaryumforum.com/forum/balik-ve-akvaryum-sagligi-forumu-250/22512-her-yonuyle-planarya-planaria-nedir-fotografli-videolu.htm
planarya denilen ve temizlenmeyen akvaryumların belalısı parazitlerdendir. akvaryumunuzu 1-2 ay temizlemezseniz akvaryumunuzu bu tip parazitler saracaktır. dip çekimi görsellik için de yapılır doğrudur. ama asıl amaç akvaryum balıklarına temiz bir ortam sunmaktır. bu konuyu tartışmayalım bile. lütfen.

not: https://www.akvaryum.com/forum/dip_cekimi_nedir_k657534.asp
http://www.akvaryumportali.com/threads/dip-%C3%A7ekimi-hakk%C4%B1nda.2415/

vs
vs
vs
vs
[EDIT]Selçuks,2020-03-07 21:53:39[/EDIT]
Lepistes
Normalde yavruluklar küçüktür. tek balık içerisine girdiğinde uzun süre kalırsa stres yapar ve ölür. sadece stres değil havasızlık, ortamın temizlenmemesi vs vs etmenler ile anaç balığı kaybedebilirsiniz. sorun aynı anda daha küçük gözlerde ikişer balığı koyuyorsunuz yavrulasın diye. yukarıda saydıklarım haricinde o dar alanda dişilerden baskın olanı diğerini genelde 2-3 gün kalırsa öldürür bu net. yavru alayım derken anaçlarınızı kaybetmeniz çok olası.
Suyu Bulandırdık
[QUOTE=yhackup]

Dip çekim kaç günde bir yapalım ?[/QUOTE]

genelde haftada bir öneriliyor ama 10 günde falan bir yaplıması ve düzenli yapılması önemli. faydasını görürsünüz.
Suyu Bulandırdık
Su motorunun ayarıyla oynamayın. sürekli de çalışsın. amacı zaten o dışkıları filtreye çekip temizlemek. bu işi yaptırmazsanız kısa zamanda o dışkılar çoğalıp balıklarınızı hasta edecektir.
Yazdan Kalma Yavru Lepistes
İyi yemleme yapamamışsınız. kabuksuz artemia ile 2 güne falan bi besleyin 1 ay sonra yavru verecek boya gelir.
Bitkilerim Neden Çürüyor
Akvaryumunuz gün ışığı alıyor mu? alıyor ise ne kadar alıyor? bir de bu hesaplamaya gün ışığı dahil mi? bazı arkadaşlar gün ışığını dahil etmeyip sadece lelerin yandığı zamanı hesaplıyorlar. ama arada gün ışığı alıyor ise akvaryum totalde 15-16 saat gibi rakamlar oluyor. bu da fazla ışık = çürüme ile sonuçlanıyor. bir diğer unsur su seviyeniz düşük. acaba bilerek mi bırakıyorsunuz? yoksa hiç ellemediğiniz için mi? haftada %10-30 arası su değişimi yapmıyorsanız bitkiler sudaki sıvı gübre ile alamayacakları elementleri de tükettiklerinden çürümeye başlamış olabilirler. bir çok neden var o yüzden tank ile ilgili daha fazla bilgi verirseniz daha net sonuçlar alırsınız.
Suyu Bulandırdık
Dışkı hocam.
Lepistesimin Kafası Kanıyor

Akvaryumda ne tür balıklar var? başka bir balık kafasına vurmuş gibi duruyor. bazan bir başka dişi lepistes tankta rakip gördüğü dişiyi sürekli kovalayarak öldürebiliyor. bi kere başıma gelmişti. akvaryumu biraz takip etmenizi ya da daha fazla bilgi ve foto atmanızı tavsiye ederim. bu şekilde daha doğru tespit yapılabilir.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.