ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
BeyzPl
Kullanıcı Grubu:
Forum Özel Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
6570
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
15 Ağustos 2018 22:28
Son Ziyaret:
5 Saat 50 Dakika önce
Toplam Mesaj:
7378 [5.37 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
631 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Beyza Pala
Doğum Tarihi:
09 Şubat 2006
Yaş:
16
İl:
Istanbul
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/208569/220420221411201.jpg[/IMG] Denemediği bir şey kalmayan insan, acaba bir gün insan olmayı deneyecek mi? A. Ali Ural Beyza PALA

SON 10 MESAJI

Beta Kafa Derisi
Zaman zaman betaların özellikle kafasında olduğunu gördüğüm bir durum. Ama şimdiye kadar bundan ileriye gidip hastalık şekline girdiğine rastlamadım. Gözlemleyin, ilerleme olmazsa endişe edilecek bir durum olduğunu sanmıyorum.

Bu arada, yanlış anlamadıysan akvaryumda toplam 14 balık var. Bu sayı 30 litre için ciddi anlamda fazla. Acil olarak sayıyı düşürün, hatta 40-50 litre altında betayı mümkün olduğunca tek bakın.
Filtre Lazim Mi
6 saat idealdir. Düşük destekli akvaryumlara uyan bitki türleri için aydınlatmanız muhtemelen yeterli olur. Yalnız su yoncası olarak geçen, tohumdan, çıkan bitkilerin su altında ömrü çok uzun olmuyor.
Beta Beslenmesi Ve Dondurulmuş Yem
Lepisteslerin üreme hızına göre yapılan bir araştırmanın sonuçlarına göre: Balıkları yalnızca canlı yem ya da yalnızca kuru yem beslemek yeterince iyi bir diyet olmuyor. Bunun yerine kurutulmuş yem ile canlı yemi beraber kullanmanız en verimlisi. Tabi burada kastettiğim dondurulmuş yem değil, direk canlı yem. Bu konuda aşağıdaki yazıyı okuyabilirsiniz.
[URL]https://aquariumdunyasi.blogspot.com/2022/04/balklarn-beslenmesinde-canl-yemin-onemi.html[/URL]

Betanın kabız olmasından dolayı ölmesi çok görülen bir durum değil. Tam olarak belirtiler ne idi? Bunları yanlış yorumlamış olabilirsiniz. Veya yemlemeden çok farklı bir ölüm, sebebi olabilir. Akvaryum şartlarını bilmeden bu konuda yorum yapılamaz.

Eğer betanıza ve tetralarınıza üç dört çeşit kaliteli yemin yanında düzenli olarak canlı veya dondurulmuş yem verirsenşz çok iyi bir diyetleri olur. Tetranım türüne göre onlara sebze verebilirsiniz, ama betaya önermem.
Yemleme yaparken eğer tetralar hepçilse hem onların ihtiyacını karşılayacak şekilde hem de etçil olan betaya zarar vermeyecek şekilde yem seçimi ve yemleme yapmanız gerekir. Buna dikkat edin.

Bu arada dondurulmuş yem çözüldü ise maalesef artık güvenilirliği kalmamış. Kullanmanızı önermem. Bu yemler erimediği sürece buzlukta çok uzun bir süre muhafaza edilebilir. [EDIT]BeyzPl,2022-05-19 23:23:33[/EDIT]
Japon Balığımın Karnı Çok Şiş Acil
İlk baştan beri böyle ise bu şişliş büyük bir ihtimalle balığın kendi fiziksel yapısı. Ama ters dönme, denge kaybı dediğim gibi yemlemeden kaynaklı olabilir. Yani yemlerin her açıdan uygun olduğuna emin olun.

Petshop size fazladan balık satabilmek için ya da balıklar hakkında hiçbir bilgisi olmadığı için öyle söylemiş. Akvaryum japonlar için ufak, zaten zebra danio, cory ve vatoz ile anlaşamaz. Bu sebeple japonları akvaryumdan çıkartma konusunda birşeyler yapmaya başlayın.
Zebra danio ve coryler sürü balıklarıdır. Sayılarının en az 6 tane olması stressiz olmaları için önemli. Coryi kendi türünden olacak şekilde zebra danio ile onun sayısını 6 ya tamamlayın. Vatoz için akvaryum yeterince büyük değil, onu da çıkartmanızda fayda var.

Bu arada, balıkların birbirlerini yetmeyeceği yönündeki söylem biraz hatalı. Japonlar cory vs. de dahil ağzına sığan canlıları yiyecektir.
Bu Salyangozun Türü Nedir
Ramshorn salyangozu. Zararı olmaz. Bitkiye beraber gelmiş olmalı.
Filtre Lazim Mi
Filtre şarttır. Hacim lepistes için çok yeterli değil, betaya yönelin.

Filtre şarttır. Hacim lepistes için çok yeterli değil, betaya yönelin.
Yeni Kurduğum Akvaryum Yorumları Alalım
Havuza uygun olan koilerin neden akvaryumda olduğunu pek anlamadım. Kolileri ve vatozları çıkartıp, balık başına 30-40 litrelik su düşecek şekilde sayıyı ayarlarsanız daha güzel bir akvaryuma dönüşür.
Katil Salyangoz Arıyorum
Salyangozların balık ölümleri ile alakası yoktur.
Hobiye Yeni Başladık Yardım
Şu anda akvaryumda bulunan japon için hacim uygun. Muhtemelen cichlidlerin arasından da bu akvaryuma uyan vardır. Hepsi fatkli tür gibi gözüküyor ve her türün ihtiyacına farklı olabilir. Bu nedenle cichlidlerin türlerini öğrenip hacme uyan bir tanesinden devam edebilirsiniz.
Hobiye Yeni Başladık Yardım
Astronotlar balık başına en az 300 litre isteyen iri türlerdir. Ağzına sığan balığı yiyen agresif bir yapısı olduğu için tek bakmak gerekir.

Gördüğüm kadarıyla yunus, mavi prenses, mücevher cichlid vs. var. Beraber bakılabilecek türler değil. Zaten vatozlara, astronotlara ve japona da zarar verirler.

Japon balığı ağzına sığan balığı yediği için tek tür halinde beslenmesi gerekiyor.

Leopar vatoz akvaryumda beslenemeyecek kadar iri boyutlara ulaşan bir balık. Zaten genel olarak akvaryumdaki diğer tüm balıklar vatoza zarar verir.

Acilen balıkların hepsini elden çıkartın, akvaryum çok uzun yaşamaları için elverişli değil.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.