ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
BeyzPl
Kullanıcı Grubu:
Forum Özel Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
6764
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
15 Ağustos 2018 22:28
Son Ziyaret:
16 Saat 14 Dakika önce
Toplam Mesaj:
7678 [4.87 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
196 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Beyza Pala
Doğum Tarihi:
09 Şubat 2006
Yaş:
16
İl:
Istanbul
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/208569/220420221411201.jpg[/IMG] Denemediği bir şey kalmayan insan, acaba bir gün insan olmayı deneyecek mi? A. Ali Ural Beyza PALA

SON 10 MESAJI

Yosun Günlüğü
Çok güzel bir iş olmuş. Kozolağın içinde yetişmiş mantar çok estetik görünüyor gerçekten.

Bakteriler ile ilgili konular hakkında bir kaç yerde aktif karbon kullanımını görmüştüm. Şart bir malzeme olmadığı hakkında yazılar da vardı. Siz bu konuyu biliyorsanız, neden kullanmadınız?
Akvaryumum
Akvaryum demeye bin şahit.
Beta Ve Yem Çeşitliliği
Omnivor değil de tamamen etçil olan balıklarda bitkisel besinler sindirim konusunda sorunlara sebep olabilir. Beta için haftada bir kez bitkisel bir besin verilmesini söyleyen de var, bahsettiğim şekilde düşünen de. Riske girmemek için bu konuyu araştırmanızda fayda var.
5 Lite Akvaryum Da Ne Besleyebilirim
Dayanıklı karides türleri olabilir diye tahmin ediyorum. Veya salyangoz türleri bakılabilir. Başka bir canlı olamaz.
Beta Ve Yem Çeşitliliği
[QUOTE=BeyzPl]Bitkisel yem kullanmayın, betanın beslenme biçimi etçildir.[/QUOTE]Bu bilgi üzerine sizi tetra pro algea aldırıp iki gün ondan vermeye iten sebep nedir?
Balığım Neden Ölmüş
Kabız olması bir balığı öldüremez. Üstüne bu beyazlık lepistesin organları gibi duruyor.
Halbuki kuyruk yüzgecindeki erime gözle görülmeyecek gibi değil. Belli ki balıkta uzun, zamandır bu hastalık varmış.

Akvaryumun kaç litre olduğunu söyleyin? Su kaç derece? Kurutulmuş karides dışında kullandınız yemler neler? Su değişim sıklığı ve oranı nedir? Akvaryumun bir fotoğrafı da faydalı olur.

Yazdıklarınızdan, dişi erkek oranı hatalı. Bu dişi lepisteslerde çok rahat stres sebebi olabilir. Ya iki erkeği çıkartın ya da altı tane daha dişi lepistes ekleyin.
Beta Ve Yem Çeşitliliği
Ahm markası kalitesizdie. İlk olarak bu marka yemi kullanmamanız lazım.

Tetra betta, omega one betta pallets ve su piresi şeklinde üç tane yem kullanabilirsiniz. Su piresini canlı olarak temin ederseniz uygun bir bidonda üretim yapabilirsiniz. Sürekli yeminiz olur, ekonomik ve sağlıklı bir seçenek.
Her öğünde birisi olacak şekilde dönüşümlü olarak verebilirsiniz.
Bitkisel yem kullanmayın, betanın beslenme biçimi etçildir.
Sarımsaklı yem alabilirsiniz isterseniz, isterseniz de haftada bir kullandığınız kuru yeme sarımsak suyu emdirip kullanın.
Bir gün yem verseniz de olur vermeseniz de. Size kalmış bu konu.

Yalnız, 12 litre bir balık için oldukça küçük bi' yaşam alanı olur. 20 litrenin üstü akvaryumlara bakın, beta için ideal olan ölçü odur.
Dişi Beta Ve Bir Çift Zebra Ciklet
Zebra cichlidler betaya zarar verir. Bunun yanında bırakın iki kısma bölmeyi, 10 litrelik bir akvaryumun hepsi bile balık beslemek için çok küçük.
Betalar için verebileceğiniz en doğru karar 75 litrelik olanı onlara ayırmanız. 10 litrelik akvaryumu ise balık besleme adına kullanmamanız.
Dişi veya erkek betadan birisini elden çıkartıp uygun türler ile bol bitkili karma akvaryum kurabilir ve kalan betayı orada besleyebilirsiniz.
Veya bahsettiğiniz gibi akvaryumu ikiye bölerek (kesinlikle sineklik benzeri arkası görünen birşeyle değil ama) bir tarafta erkeği, diğer tarafta dişiyi besleyebilirsiniz. Dolu hali ile her bölme ortalama 30 litre su alır, beta için ideal boyut bu zaten.

Oda sıcaklığı 25 °C ise, oda ısısındaki su sıcaklığı ondan 3-4 °C düşüktür. Bahsettiğimiz balık türü için ise 26-27 °C ideal. Yani bu şartlarda ısıtıcısız beta beslememeniz gerekir, su soğuk kalır.

Filtrenin görevini su değişimi üstlenemez. Balık sayısı hacme göre az olduğunda belki su değerlerinde sorun yaşamazsınız. Ama boşuna bu riski almayın tavsiyem, sık sık su değişimi yapacağım diye kendinize de eziyet etmeyin.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.