ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
BeyzPl
Kullanıcı Grubu:
Forum Özel Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
6925
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
15 Ağustos 2018 22:28
Son Ziyaret:
3 Saat 20 Dakika önce
Toplam Mesaj:
7851 [4.47 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
169 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Beyza Pala
Doğum Tarihi:
09 Şubat 2006
Yaş:
17
İl:
Istanbul
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/208569/220420221411201.jpg[/IMG] "Doğa ile savaş halindeyiz. Eğer kazanırsak kaybedeceğiz." Habert Reeves Beyza PALA

SON 10 MESAJI

Betamın Karnının Bu Kadar Şiş Olması Normal Mi?
Ya birşeylerle karnını doyurmuş ya da bir sıkıntının habercisi. Ama betalar yem yedikçe karnı belirgin bir şekilde şişer. Üstünden ortalama bir gün geçtiğinde şişlik inmiş olur doğal olarak. Yani ciddi bir şeyin olup olmadığını bir gün bekleyerek anlayabilirsiniz.
Bulanık Su
Zararı oluyorsa da fazla değildir. Birkaç kere üst üstte su değişimi yaparak geçmesini destekleyebilirsiniz.
Merhabalar 60 Litre
İleride büyüyecek doğru, onun için de hacim lazım zaten. Siz yeterli hacim sunmazsanız sağlıklı bir şekilde boylanamaz ve yaşayamaz zaten.
Beyaz bulut dağını tek başına 5-6 tane bakabilirsiniz, yukarıda da söylediğim gibi.
Sizce Hangisi Daha Dayanıklı?
Öyle bir ölçüm yapıldığını sanmıyorum. İkisi de hassas, çabuk etlkilenen türler değil. Akvaryum ortamında bir problem olmadığı sürece amonyak vb. inden etkilenme dereceleri, hastalıklara dayanıklılıkları çok mühim konular değil zaten.
Merhabalar 60 Litre
Burada bahsi geçen cennet balığı Macropodus opercularis ise 10 cm lik boyu ile 15-20 litre değil 70-80 litrelik bir akvaryum veya daha büyüğünden beslenmesi mantıklı olan.

Japon balığı farklı türlerle beraber beslenmez. İki tane japon alabilirsiniz 60 litreye. Ama zamanla daha büyük bir akvaryuma geçirmeniz gerekir.

Beyaz bulut dağı en uygunu bunlardan. Onlardan küçük bir sürü olacak şekilde besleyebilirsiniz. [EDIT]BeyzPl,2023-06-04 12:09:04[/EDIT]
Beta'da Kuyruk Erimesi Ve Sera Baktopur Kullanımı
Siz doğru yaptınız. Kuyruk erimesi tuz ile tedavi edilmez. Ama keşke azot döngüsüne de zarar verecek olan baktopuru karantina akvaryumunda uygulasaymışsınız. Şu anda da geç kalmış sayılmazsınız. Betayı karantinaya alıp tedaviye a devam edebilirsiniz.

Su değişimini genelde yazıyorlar sanki. Bu prosedüre göre bence su değişimi yapmadan devam edin.
30 Lt Akvaryum İçin Filtreleme Önerisi
Almazsanız daha iyi olur diyorum, aynen.
4-5 tane lepistes için ilk başta yeterli olabilir. Ama bu hobide "akvaryum ne kadar büyük o kadar iyi" gibi bir kural olduğu için madem yakın zamanda büyük bir akvaryuma geçeceksiniz onu beklemenizde fayda var.

Şelale veya pipo filtre seçimi size kalmış. Modellere göz atın biraz. Size göre artıları eksileri nedir listeleyip karar verebilirsiniz.
Dropsy Tedavisi
Epsom dropsy hastalığını tedavi etmez. Yalnızca bir destektir. Hastalığı geçirecek (iç parazit tedavisinde kullanılan) ilaçlardan alıp uygulamanız lazım.
35 Litrede Ne Kadar Lepistes Beslenir
1 erkek 3 dişi şeklinde alabilirsiniz başta. Ama ilk yavrular gelince dediğiniz gibi büyük bir akvaryum şart olur. (Önce büyük akvaryum alıp sonra lepistesleri neden almıyorsunuz acaba?)

Isıtıcı alın. Pipo filtre de iç filtre de olur. Dekorasyon için bulabileceğiniz yüzlerce kurulum örneği var, fotoğraflarına bakarsınız.
30 Lt Akvaryum İçin Filtreleme Önerisi
Kendinden motorlu olan pipo filtrelere bakabilirsiniz. Yorumları iyi olan bir ürün bulup sipariş verebilirsiniz, markalar arasında fazla fark olduğunu sanmam. Zaten hepsinin boyutu hemen hemen aynı, çok büyük olan yok aralarında.
Yalnız akvaryum hacmine göre tür seçiminiz baya hatalı olmuş. Yavrular büyüdükten sonra hale göre balık sayısı çok olmuş oluyor. Ek olarak o sırada lepistesler üretmeye de devam edecektir.
Eğer vatozun türü cüce vatoz ise akvaryum onun ihtiyaçları için hayli küçük kalıyordur.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.