ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
BeyzPl
Kullanıcı Grubu:
Forum Özel Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
5764
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
15 Ağustos 2018 22:28
Son Ziyaret:
9 Saat 56 Dakika önce
Toplam Mesaj:
6642 [5.69 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
792 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:
1

BİLGİLER

Ad Soyad:
Beyza Pala
Doğum Tarihi:
Girilmedi
Yaş:
Bilinmiyor
İl:
Istanbul
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Denemediği bir şey kalmayan insan, acaba bir gün insan olmayı deneyecek mi? A. Ali Ural Beyza PALA

SON 10 MESAJI

Çöpçü Balığı Üretimi
Daha önce üretimi ile ilgilenmedim. Ama bana kalırsa her canlının yavrusunu görmek, o yavruların büyüme sürecine şahit olmak oldukça ilginç ve keyif verici olur.

Eğer uygun ortamı oluşturup, üretime aldığınız coryler için daha sonra bir yer ayarlayabilirseniz yapıp yapmamak size kalmış tabi.
Parlayan Balıklar
Bu videoyu birkaç yıl önce de izlemiştim galiba, acaba ne zaman yapılmış bu.

Ne olursa olsun hayvanların genetiği ile oynanması hiç doğru gelmiyor. 🤷‍♀️
40 Litre Akvaryum
Evet besleyebilirsiniz, hacim olarak yeterli. Maksimum 8-10 tane olabilir.
Tekrardan Merhaba
Merhabalar,
Japon balıklarının sağlığına en çok etki eden iki şeyi şu şekilde sıralayabiliriz galiba,
1. Suyun temizliği
2. Diyetleri
Birinci şeyi açarsak, akvaryum hacmi ve filtrasyon olur. Akvaryum hacmi küçük, filtrasyon yetersiz olmamalı. Bu iki şeye dikkat edin.
İkincisini açarsak da kullandığınız yemlerin içeriği ve sayısı. Olabildiğince çeşitli kuru yem kullanın. İçeriği japons uygun olsun ve kaliteli olsun. Kuru yem dışında arada bir düzenli olarak canlı yem ile sebze vermeniz de oldukça iyi olur.

Sorduğunuz sorulardan ise, ısıtıcı kullanmanızda tabiki fayda var. Suyun sabit ısıda kalması balıklar için son derece önemli.
İkisi de olur. Tabi musluk suyu her zaman riskli olabiliyor, içine koydukları kimyasallar nedeniyle. İmkanınız varsa şişe su kullanın.
Çöpçüm Dikey Hareketsiz Duruyor
5 tane bile olsa 6 taneden farklı olur davranış olarak. "sürü balığı" dendiği zaman 6 taneden bir eksik olabileceğini bile düşünmeyin. Türleri ne ise iki tane daha eklemeniz uygun olur.
Akvaryumuma Sonradan Balık Ekleme
Ekleme yapılabilir bana kalırsa. Birkaç şey yaparak yeni balık eklerseniz problem olmaz. Ama ondan önce akvaryum ortamını ayarlamanızda fayda var. Şu anda oldukça boş ve saklanma alanı yok. Balıktan öncelikle canlı bitki ekleyin. Akvaryum ortamını balıklara daha uygun hale getirip, ihtiyaç duyduklarınds saklanabileceklecekleri alan oluşturmanız şu anda daha uygun.

Daha sonra moli ekleyecekseniz dişi erkek oranına dikkat ederek ekleyebilirsiniz. Ama öncesinden yine başka birşey yapın, çöpçülerin sayısını arttırın. O sayıda beslemeniz uygun değil. Transgenetikiği de çöpçüleri de tavsiyem 10 a çıkartın, olmadı çöpçüyü de min 6 tanede tutun.
Ama yeni balık eklerken karantina süresine dikkat edin. Küçük bile olsa ayrı bir akvaryumunuz olsun. Isıtıcı ve filtre yerleştirmenizde fayda var. En az bir haftayı geçkin süre ayrı yerde tutup gözlemleyin. Ki hastalık durumu varsa ana akvaryumunuzdaki balıklar riske girmesin.
Çöpçüm Dikey Hareketsiz Duruyor
Bu tarz dip balıkları camda çok vakit geçiriyor. Uyumak için de orayı seçmiş olabilir. Büyük bir sorun olduğunu düşünmüyorum. Ondan daha önemli birşey var, galiba tek bir tane bakıyorsunuz. Halbuki öylesi uygun değil, bu tür sürü balığıdır. Akvaryumda ya en az 6 tane olmalı yada olmamalı. Tek başına balık stresli olur.
Çöpçü Üretimi
Aksine, balıkta mantar oluşumuna sıcaklık yükseltmek tedavi sırasında yapılması gereken birşey oluyor.
Erkek sayısı normalmiş, damızlıklar birde değil mi? Yani balıklards hiçbir problem olmadığına emin olmanız lazım.

Yumrutalar ana akvaryumdalardı galiba. Su değerleri iyi ise problem olmaması gerekirdir aslında ama mantar önleyici birşey kullansanız iyi sanki, en bilindiği metilen mavisi. Bir dahaki sefere yumurtaları ayrı bir yere alıp metilen damlatmanızı öneririm.
Çöpçü Üretimi
Çıkmaz maalesef. Eğer dolu olsaydılar iki veya üç güne çıkarlardı. Mantarlaşma nedenleri muhtemelen boş olmasıdır. Dişi cory döllenmemiş bile olsa yumurta dökebilir, galiba sizde olan durum bu. Akvaryumunuzda yeterli sayıda erkek olduğuna emin misiniz?
Betta Balığımın Cinsi Ne ?
Aynen balık erkek. Crowntail diye geçen kuyruk yapısına sahip. Ama çok formda, sağlıklı durmuyor. Akvaryumunun tam olarak uygun olduğuna emin misiniz?

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.