ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
Beta_balik
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
449
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
15 Ağustos 2018 22:28
Son Ziyaret:
57 dakika önce
Toplam Mesaj:
806 [2.84 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
749 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Beyza Pala
Doğum Tarihi:
09 Şubat 2006
Yaş:
13
İl:
Istanbul
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Beyza PALA

SON 10 MESAJI

Betta Akvaryumu İçin Bakılması Kolay Bitkiler
Işık hakkındaki bir bilgim yok. Bitki olarak anubias, tilki kuyruğu, elodea, saz, java fern, java moss, kriptekorin ve ışığı kırmak için su üstü bitkisi (su mercimeği, pistia gibi) tercih edebilirsiniz.
Merhabalar Yeni Akvaryum Kuruyorum Öneri
1)Şimdi sizin de dediğiniz gibi hacim az. Bu hacime uyan tek balık beta. Ama betaların karidesleri yeme ihtimali var. Betalar almak isterseniz akvaryumu özellikle moss ile bolca bitkilendirin ve karidesler için saklanma alanı oluşturun. Ayrıca betalar karakterli balıklardır. Yani bazıları karidese saldırırlar, bazıları ise gördüğü halde dokunmaz. İşte bu şekilde uyumlu bir beta bakabilirsiniz.

2)İlk olarak ısıtıcı, filtre lazım. Filtre olarak şelale filtre tercih edin. 50 w lık bir ısıtıcı işinizi görür. Diğer ekipmanlar ve akvaryum dizaynını ise besliyeceğiniz canlılara göre araylayın. Eğer beta almak isterseniz şöyle bir liste çıkarabiliriz.
Betaları bitkili akvaryumda bakmak daha iyidir ve az ışık olan akvaryumlarda bakılması gerektiği için aynı şekilde az ışığı seven yada az ışıkta gelişebilen bitkiler tercih edin. Karides için moss önceliğiniz olsun. Moss dışında java fern, anubias, çam, tilki kuyruğu tercih edebilirsiniz. Ayrıca gölge yapmak için su üstü bitkisi de alabilirsiniz.
Kök, dal, yaprak, mağara ile dizayn edebilirsiniz akvaryumu. Akvaryumun içine plastik ve boyalı şeyler koymaktan kaçının ayrıca.[:)]
Yeniyim
Cory ler sürü balığıdır en az 6 tane olacak şekilde alın.
Beta Baligi Bitki
Java fern de olur. Dediğiniz gibi kökte şık durur.
Garip Bir Göl
Yada alabalık gibi bir tür de koyabilirsiniz. Acıktıkça yersiniz. Karnınız da doyar.[:P][:D]
30lt Akvaryumda?
Beta ile 6 tane rasbora gurubu olabilir.
Tetra ile pigme cory olabilir.
Bir ember tetra sürüsü olabilir.
Yada kabukçul türlerden biri olabilir.

Dekor olarak hindistan cevisinden mağara, taşlar dan kayalık, yati yada mangrow kökü, eğer meşe,dut,malta eriği ağacı varsa dallardan ve yapraklardan da bir akvaryum hazırlayabilirsiniz.
Bitkileri internetten yada ilanlar bölümünden alabilirsiniz. Bitki seçimi size kalmış. Gül, tilki kuyruğu, cabomba, çam, eledoa, moss, ceyptocoryne, su üstünde bitkisi, subulata, saz olabilir. [EDIT]Beta_balik,2019-05-24 01:29:29[/EDIT]
Moli Balığımda Kuyruk Erimesi Olabilirmi
Sağdaki molilerden bahsediyorsunuz galiba. Kuyruk erimesi yok gibi gözüküyor. Sadece bir yerde öyle içe göçüklük var ise ve bu bi süredir ilerlemediyse büyükler ihtimalle doğal halidir.
Bir de akvaryumdaki kum pek uygun değildir. Akvaryuma boyalı herhengi birşey koymaktan kaçının. Boya suya salınımını yapabilir. Hem moliler bitkili akvaryumlarda bakılmalı. Yani kumu değiştirip basitçe bitkiler alırsanız balıklar için daha uygun olur. [:)]
Beta Akvaryum Tavsiyeler
Bu konu hakkında bir şey bulamadım ben. Bi teleskop balığının gözü diğerinden daha büyük diye bir konu var o kadar. Onda da doğuştan öyledir, bir sağlık sorunu yok gibi şeyler denmiş. Bence sizin balıkta da doğuştan.
Astyanax Jordani Daha Önce Beslediniz Mi?
Ben daha önce hiç beslemedim ama görünce ilgimi çekti. Bi araştırınca birkaç bilgi öğrendim. O kadar bilinen bir balık değil. Yani pek beslenmiyor. Bu yüzden o kadar detaylı bir bilgi verilmemiş.
Görme yetileri yoktur ama koku alma yetileri çok iyidir. Yem attığınızda hemen gelir. Hem etçil, hem de otçuldur. Karanlık ortamlarda yaşarlar. Bu yüzden akvaryumda aydınlatma olması tavsiye edilmiyor. Akvaryumuna saklanabileceği dal, kök, mağara koyabilirsiniz. Sürü halinde beslenmesi daha uygun. Canlı doğuran, cory gibi barışçıl türlerle ile beraber bakın. Saldırgan ve etçil türler yüzgecini tırtıklıyabilir.[:)]

He bu arada tecrübe ve ilgi ister.[;)]

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,620,351 Mesaj
  • 384,241 Konu
  • 91 Forum
  • 133,721 Forum Üyesi
  • 1,402 Özel Forum Üyesi
  • 28 Kıdemli Akvarist
  • 1,498 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.