ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
zuvaymerek
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
6
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
07 Mart 2020 17:43
Son Ziyaret:
13 Saat 11 Dakika önce
Toplam Mesaj:
25 [1.09 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
22 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:
1

BİLGİLER

Ad Soyad:
Kerem Yavuz
Doğum Tarihi:
Girilmedi
Yaş:
Bilinmiyor
İl:
Istanbul
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Kerem Yavuz

SON 10 MESAJI

Eheim 2217 Çok Ses Yapıyor ?!?
[QUOTE=BabySoul]Konu 2 hafta sonra hortlamış bari yazayım bişiler.. Pervane denilen şey plastik aksamı çevreleyen mıknatıstır. Sürekli dönmesinden dolayı milin alt ve üstündeki tıpa şeklindeki yerlerde erime oluşmuşsa mıknatıs sürtünmeye başlar. (Sürtünmese bile yine de belli bir ömrü de var tabi) Mıknatıs değilse sesi çıkaran, tıkırtıyı mıknatısın altındaki pervanenin sürtünmesi çıkartır. İlk olarak milin o iki tıpası kontrol edilmelidir. Genelde çürür, deforme olur ya da delinir ve bu sonuçlara sebep olur.[/QUOTE]

Üstadım, söylediğiniz şey o kadar mantıklı geldi ki, şu an problem çözülmüş kadar heyecanlıyım. Çocuklar uyumuyor olsalar hemen işe koyulurdum. Teşekkür ederim
Eheim 2217 Çok Ses Yapıyor ?!?
[QUOTE=CerkesTetra]Benim de sınav senemde karşılaştığım bir sorundu. Ben de eheim kullanıyorum ve 4-5 ay rahatsız etmeyecek düzeyde çalışan filtrem, takırdama ve uğultu diyebileceğim sesler çıkarmaya başladı. Arkadaşlarımdan tavsiye aldım ve pervanenin bağlı olduğu kürdan boyutunda seramik parçanın aşınmasıyla yerine bol gelen işlevsel parça yerinde oynadığından ses çıkarıyormuş. İnternetten orjinal eheim yedek parçaları satan bir siteden 50₺'ye temin etmiştim. Ve problemi çözmüştüm. Filtreyi değiştirmeden bu parçayı araştırıp, değiştirmenizi öneririm. Benimki sadece bir öneri. Probleminize çare olabilir düşüncesiyle yazdım. Umarım çözebilirsiniz.

Bu arada para harcamadan çözmeyi tercih ettiğiniz yeni gördüm; problem seramik parçanın etrafını koli bantıyla sararak çapını genişleterek çözülebiliyor ancak ne kadar güvenli ve uzun ömürlü olur bilemem. Yani parçayı değiştirerek denemenizi öneririm. Saygılarımla.[/QUOTE]

Evet aynı şekilde takırdama ve uğultu problemim var benimde. 1 adet yedek 2217’m var. Yedek parça olarak kullanıyorum onu (eski akvaryumumdan kalma) Onun seramik milini ve pervanesini 1 gece çamaşır suyuna yatırdım ve sabah pırıl pırıl temizleyip taktım ancak sonuç değişmedi. Bir de üstüne debi düştü :)
Eheim 2217 Çok Ses Yapıyor ?!?
Selam dostlar,

Benim 270 lt tankımda bir adet eheim 2217 dış filtrem var.
İkinci el aldım letgo’dan. Eskiden bu kadar ses yapmıyordu, küçük tankımın hava motorunun sesini duyuyordum ama eheim’ı duymuyordum. Şimdş her ne olduysa uğultu rahatsız edici boyutta arttı, ilginç bir şekilde sesle beraber debisi de bir miktar arttı. Araba terimi, motor açıldı sanki :) yani bu bir arıza mıdır yoksa normalmidir bilemedim ama bildiğim bir şey varsa ben bu sesle yaşayamam. Ya paraya kıyıp adam gibi bişey alcam (onun için ayrıca tavsiye isteyeceğim sizlerden) yada eğer mümkünse bu sesi nasıl azaltırım ? (Tercihim para harcamadan çözmek elbet)
Ramirezi Çifti 35 Litrede Ürer Mi ?
Erkek kakadu yemin ediyorum oynuyor benimle. Kepçeyi sudan çıkartıyorum, kayaların altından çıkıp su üstü yapıyor ve bana bakıyor olduğu yerde. Ben akvaryuma yaklaşmaya başlayınca yavaş yavaş aşağı iniyor :) uzaklaşınca yine yukarı çıkıyor :)
Silahım olsa sıkıcam iki tane :))) 3. Gün oldu
Ramirezi Çifti 35 Litrede Ürer Mi ?
[QUOTE=Abacus]Kavanoz gibi bir tuzak kurup içine yem koysan belki işe yarar.

Ben bir kaç kere vatozları küp içine yem ile yakalamıştım...[/QUOTE]

Abi benim tankta blue acara’da var :) kavanoz daha dibe inmeden yemler biter muhtemelen. Ben akvaryumun yanına yaklaşırken daha su üstüne çıkıp çırpınmaya başlıyolar hemen. Bildiğin köpek gibiler :)

Şaka gibi. Ramirezi çiftini ikinci kez yakaladım. Artık onları attım küçük tanka. Kaladulara saygıda kusur etmem artık. 279 lt tankta otocat leri, ramirezleri, acaraları, hepsini aldım, kakaduları alamadım. Yaklaşamadım bile
Ramirezi Çifti 35 Litrede Ürer Mi ?
[QUOTE=Abacus]Ben 150 litrede 2 adet sae ve 4 vatoz için, 50 litrede 6 vatoz için tankı bozdum.

Ama tavsiyem bi süre kovala (yaklamak için değil) yorgun düşünce yakalamaya uğraş...[/QUOTE]

Dibe bir kavanoz yerleştirdim, içine lazer tutuyorum, kakadular hariç herşey geliyo. Yani aslında bütün balıkları çıkarıp kakaduları yalnız bırakabilirdim orda :)))
Ramirezi Çifti 35 Litrede Ürer Mi ?
[QUOTE=Abacus]Şimdi balıklar için sadece genelleme yapılır.
Misal 50 litrede 7 super red, 3 L333 ve bolca karides varken sterbai üremez derler.
Ama 40 a yakın yumurta aldım ve hala yumurtlamaya devam ediyorlar.
Ana tanktan aldığım anubias üzerindeki yumurtalardan çıkan balıklarım büyüdü ve yumurta vermeye başladı.

Şu andaki 50 litrede sürekli yumurta döküyorlar ama 150 litrede 5 adet damızlık sterbai yumurta dökümüyor.


Benimde 20 litre bir tankım var bir çift ramizi var. Şu anda dişi yer yaptı kimseyi sokmuyor. Bakalım neler olacak...


Uzun lafın kısası, istedikleri ortamı sağlayıp stressten uzak tutup güzel beslemeni yaparsan ufak hacimlerdede yavru alırsın.[/QUOTE]

Teşekkür ederim. Ramirezi ile ilgili her yazılıp çizilende minimum 60lt yazdığı için, aynı anda yakaladığım çiftimi serbest bıraktım ve kakaduların peşine takıldım yine. Cinnet ve intihar aşamasındayım :))
Ramirezi Çifti 35 Litrede Ürer Mi ?
Sevgili dostlar,
Benim 270 litrelik tankımın yanına hobiye ilk başladığım eski 35 litrelik tankımı kurdum.
İçine mangrow kökü, silis kum, anubias ve dibe kuru yapraklar serdim. Pipo filtremi açtım. Ana tanktan çektiğim oturmuş suyu aktardım ve 1 hafta boş çalıştırdım.
Şimdi gelelim asıl probleme :) ben bu tankı kakuda çiftimden yavru almak için kurmuştum ancak 2 gündür ana tanktaki kakuda çiftimi yakalamaya çalışıyorum ve ne denediysem olmadı. Az önce kurduğum tuzağa kakuda çiftimi beklerken ramirezi çiftim düşmüş. Sizce ramirezi çiftim bu ortamda üreyebilir mi ? 35 litre küçük gibi geliyo ramireziler için ama piyasadaki üretici arkadaşlarında her ramirezi çifti için 100cm lik tank kuracağını düşünmüyorum. Sizden gelecek cevaba göre kakudalardan vazgeçip ramirezileri geçireceğim küçük tanka yada 2-3 gün daha kakudaları deneyeyim sonra akvaryumu camdan aşağı atacağım :)
35lt Tankta Kakadu Yumurta Döker Mi ?
[QUOTE=Mr_worldvvide]35 litrede alabilirsiniz hocam. Ama su değerlerini korumak su değişimi ve dip çekimini ihmal etmeyin. Dekoru güzel yapın, tek tür olsunlar, rahatsız eden olmasın yeter onlara. Filtre akıntı yapmasın ona dikkat edin birde.[/QUOTE]

Çok teşekkür ederim cevabınız için. Aslında soruyu şu şekilde değiştirsem daha doğru olacak. İçinde sadece ince bir Parça elyaf olan kalitesiz bir iç filtre problem çıkartır mı ? Yoksa 2 kakadu için yeterli mi ?
35lt Tankta Kakadu Yumurta Döker Mi ?
Selam arkadaşlar,

Benim 270 lt’lik bir güney amerikan karma tankım var.
İçerisindeki kakadu çiftim çiftleşmek istiyor ancak tank karma olduğu için yumurta dökemiyorlar sanırım. Hayvanlar çok gerildiler, diğer balıklarıda germeye başladılar. Erkek kakadu’m alayına gidiyor şu an :)
Bu hobiye ilk adım attığım 35 lt’lik küçük tankımı iyice temizledim. Ana tanktan su çekerek onu doldursam ve 1 hafta boş çalıştırsam sizce iş yapar mı?
Sadece elyafı olan çok basit bir iç filtresi var ve beni korkutan da bu açıkçası. Bizimkileri çiftleştirip tekrar ana tanka atmak istiyorum ama çiftimi kaybetmekten ödüm kopuyor.

Harekete geçmek için değerli fikirlerinizi bekliyorum.

Sevgiler, saygılar


[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/221578/220320200319561.jpg[/IMG][IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/221578/220320200319571.jpg[/IMG]
[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/221578/220320200321191.jpg[/IMG][EDIT]zuvaymerek,2020-03-22 03:21:32[/EDIT]

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

KULLANICILAR

  • 421 Online Kullanıcı, 229 Üye

Online Kullanıcılar

BlackGoat, krib, Aytug Ayan, deore79, esesserhat, vetet, ozkann, napolyon61, Speedy, thegrigandalf, Oguzkagan, Balikcidede, ternapi, Noyes, eagertr, whitefish, BatuhnB, Bora22, Ahmetduzce, MosfeT, ferdisahin, emreee89, kvancozkan, DeviLLe, istanbul34, alecozan, Axi1i16, Fatih ÇE, İn my tank, OrhuN Sarı, lapseee, EMRECAN12, i_gulistan, Alcynone, 06tuna34, alix, cankose, hakandinler, muratabi54, peker55, aliy, HaSaNaVcU, lokmansaglam, Ahmedis, XerXes, hurricane29, RoIF, muratdeg, Rudas, gorkemyoldas, Street Parrot, Mezarcı1161, eraslan, DADM, keremkose1996, Erdemerol23, YasarEmre, Hilmi16, BekirKemal, ordinaryus1326, sarıyerli 1970, GUARD, DiscusFan, escape039, kadir0606, aslasensiz, lojistisyen, EMRAH16, Green Terror, Leontheprof., MehmedHan, Emin18, Ruknettin, vendetta99, Mete Duru, gyunda, Bonzi, IlkerSalmanoglu, HaydarGul, oki_1655, Mikail Erdoğan, Kınayu, megasuss, YGTYLCN, dusumsel, Uygar Alp, Kuduoglu, SonOfWolf, umitbalcin, kusay, canozcan, Bshkk, su dünyası, Gtuncay, Koksal Gurkan, Keremkurt34, voleren, asikurt69, GokselSunar, beyazgul, alicichlid, legendht, bayindir@msn.com, ONRAYDN, Cagdaas, Akvarist Görkem, KadirSpmz, atiryaki, sawaskoca, Hakanm_, ceyh, homersimson, mkale, eray80, SCORPION_79, Voldimore, Eerkanben, CrazyRipper, nlrdgn, ibdeat, invincible, zaro73, Emre kaya 27, orimohito, erdalakçay, Kayalar, biacar, gokberkgonenc, pestkop, Ykal, ahmetgk16, habipates, bugra_81, JuGgLeR, faruk ömer, MiSoSiKiaN, ferdibjk, aktugsedat, Bysam, ProoF2834, mhmdali, Asamet123, Apistotales, Koklucanerss, TunahanAltın, reano, qokhan89, EmRePoLtR, M.MertKayış, akayrum, orkali, metekaan, gokturkseyhan, canspartan, Berkbsbg, kemosentez, blac324, hasancn, Arifhb, yuksekyasam, denizkusadasi, babyface, ihsan95, mgurdrama, baygezgin, slimseal, brk55, Tutuncu11, OmerF, lizuferum, anestezist16, byrm06, MertGezer, Burak Dişli, selahattinfidan, tolga, mperk, 06serkan06, Birtek, ygtkrsln, Rafayella, Orcun.ceylan, Neothauma, ozkansomali, SaNsAsYoN, METALLAQUA, Redmi, msylyc, MrPePe, Samet545445, BURAK15, Yunus.ciklet, alperemrecakir, s.can, rifai, rseven, Smile, fishbone, ATAKT129, Coskun59, a.gumrah, ridobb963, Fikrep, Gokhanmese, Avcoskar, Mehmetpoad, mustafaolgun, Ankaragucu, m3rt, namsada, yılmaztr, wolf06, lemur, fırat açık, Aykam79, Atmaca35, Atakan26, enderyum, tokatliakvarist, Emir12, Ofsedef, takorina, serkan_tc, Selim1905, Vasfi, Ulvi Özuğur, sonerr, tlspetmarket, Bukowski71, Samettkeskin,

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.