ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
OKIRATLI
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
198
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
05 Temmuz 2017 14:09
Son Ziyaret:
4 Saat 26 Dakika önce
Toplam Mesaj:
182 [0.15 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
52 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:
3

BİLGİLER

Ad Soyad:
Osman KIRATLI
Doğum Tarihi:
14 Şubat 1961
Yaş:
59
İl:
Ankara
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Osman KIRATLI

SON 10 MESAJI

Su Soğukluğu
Tekrar merhaba,

Konu ile ilgilenip cevap yazan arkadaşların hepsine nazik ilgi ve alakaları için teşekkür ederim. Kolay gelsin.
Filtrasyon Çözümü
Merhabalar,

Filtre kapasitesi olarak genelde hacmin 5-6 katı debi uygun görülüyor. Nano tanklar için pipo yada küçük şelale filtreleri tavsiye ederim. Kolay gelsin.
Su Soğukluğu
Merhabalar,

Ansiklopedide bazı balıkların yaşama sıcaklıkları için şöyle yazıyor.
Pontios tetrazona : Sıcaklık: 22°C - 26°C
Petitella georgiae (Kırmızı burunlu tetra): Sıcaklık: 22 - 26 °C
Paracheirodon innesi (Kırmızı burunlu tetra):Sıcaklık: 20-25 °C
Danio margaritatus (Galaxi rasbora):Sıcaklık: 20°C - 26°C
Brachydanio rerio (Zebra) :Sıcaklık: 18°C - 24°C

Bu şartlar altında 24 C altı neden riskli oluyor anlıyamadım. Ayrıca yine bu değerlere bakarsak 26 C ortalama sıcaklık değil bu hayvanların yaşayabileceği en üst sınır.

Sonradan buldum "aquariumadvice.com "adlı siteden alıntıdır.
Scientific Name: Capoeta tetrazona (Bleeker)
Synonyms: Barbus tetrazona, Puntius tetrazona, Barbodes tetrazona
Common Name(s): Tiger Barb, Sumatra Barb, Damsel Barb
Region: Sumatra, Borneo, Thailand and Malaysia (with unconfirmed reports from Cambodia)
Maximum Size: typically to about 7cm (2.7 inches)
pH Range: Tolerates varied conditions. Will thrive in water with pH from 6.5 – 7.5 and hardness from 100 – 250 ppm KH.
Temperature Range: 65-92 degrees F. Best temperature is 72-78 degrees F. Ideal breeding temperature is 78 degrees F.
"sıcaklık aralığı: 18-33 C en iyi aralık: 22-25 C üretim için en ideal sıcaklık: 25 C.

[EDIT]OKIRATLI,2020-09-28 23:05:16[/EDIT]
Su Soğukluğu
Merhaba arkadaşlar,

220 Lt. akvaryumdaTetrazon ve tetra türleri beslemeye çalışıyorum. Su sıcaklığı 25 C. Sadece merakımdan soruyorum, su sıcaklığı ne kadar düşerse balıkların hastalanma olasılığı olur. Ankarada kışın musluk suları çok soğuk oluyor . Su değişimi sırasında dikkat etmek açısından soruyorum. Balıkları hasta etmek gibi yada soğukta bırakmak gibi bir niyetim yok. Bilgisi olan cevap verirse sevinirim. Kolay gelsin.[:?]
Power Led Isınma Sorunu
Elinize sağlık güzel olmuş. Bir sıkıntı yok herhalde.
Power Led Isınma Sorunu
Bazı ledler neden kararmış anlamadım. Oldukça fazla oksitlenme var bütün ledler yanıyorsa tavsiyem her şeyi, ledleri , pcb leri söküp temizleyip ledlerin altına ısı iletici pasta yada yapıştırıcı sürüp bütün montajı yeniden yapman.
Power Led Isınma Sorunu
Üç driver ve üç armatür tamamen birbirinin aynısımı? Kontrol edermisin?
Power Led Isınma Sorunu
Muhemelen bağlantı şekliniz ve armatürler ve driver arasındaki uyumsuzluktan oluyordur.
Power Led Isınma Sorunu
Merhabalar,

Malzemeleriniz ve bağlantı şekliniz nedir acaba? Bu arada bilmediğimiz konularda yorum yapmayalım, seri bağlı devrelerde geçen akım devrenin her noktasında aynıdır. Kolay gelsin.
Filtre Torbası Olarak Tül
Merhabalar,

Çiçekçilerin kullandığı malzeme non-woven kumaş denen malzemedir. Dokuma yerine ilflerin sıkıştırılıp birbirine yapıştırılması ile elde edilir. Birincisi suda faza dayanmayıp liflerine ayrılabilir, ikincisi salınım yapabilir. üçüncüsü bunlar olmasada çabuk tıkanıp engelleme yapabilir. Bence kullanmayın derim. Kolay gelsin.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.