ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
OKIRATLI
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
351
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
05 Temmuz 2017 14:09
Son Ziyaret:
1 saat 55 dakika önce
Toplam Mesaj:
338 [0.13 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
31 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Osman KIRATLI
Doğum Tarihi:
14 Şubat 1961
Yaş:
63
İl:
Ankara
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Osman KIRATLI

SON 10 MESAJI

Bitkili Akvaryumda Co2 Şart Mı
Bitkilerinde kendilerine göre yaşam şartları var. Sıcaklık, su kimyası, ışık, besin ihtiyacı gibi, hangi bitkileri yetiştirecekseniz ona göre seçim yapmanız gerekiyor. Bunun için ansiklopedi bölümünde bitkilerle ilgili kısımdan bilgi alabilirsiniz. Daha önce bitki bakmadıysanız bakımı kolay bitkilerle başlamanızı öneririm. Kolay gelsin.
Bitkili Akvaryumda Co2 Şart Mı
Merhabalar,

High-tech yapmıyacaksanız gerekmez.
Su Arıtma Cihazı Ve Sıvı Gübre İle Bitki Ve Balık
Merhabalar,

Öncelikle gübrelemeyi kesin sistem kendine gelsin. Aydınlatma miktar ve süreniz az. "Bitkili tankta led kullanımı" konusunu okuyun. Su arıtma cihazı suyun Ph değerini değiştirmez Tds değerini değiştirir. Basit bitkiler bakıyorsunuz Gh ,Kh gibi değerlerle fazla işiniz olmaz. Ph ın yüksek olması muhtemelen gübrelerden dolayıdır, bir kaç defa su değişiminden sonra düzeleceğini tahmin ediyorum. Elinizde nasıl bir Ph ölçer var bilmiyorum ucuz aletlere fazla güvenmeyin doğru ölçüm yapamıyorlar. Emin olmak için suyu akvaryuma koymadan Ph ını ölçün. Kolay gelsin.
Azot Döngüsü Yapamadım
Merhabalar,

Forumdaki "Yeni Tank Sendromu Ve Azot Döngüsü " başlıklı konuyu bir kaç defa okuyup iyice anlayın. Ayrıca satıcılara kulak asmayın onların birinci derdi mal satmak siz yada akvaryumunuz umurlarında değil. Kolay gelsin.
Walstad İçin Toprak ?
Merhabalar,

İnternet üzerinden bulmanız zor. Ben bahçe toprağı satan bir yerden aldım. Sahibinden.com . Kolay gelsin.
Akvaryum Soğutma
Merhabalar,

Buz işi verimli ve sürdürülebilir değil. kontrol altında tutmak zor. Bende bir tane bilgisayar fanı var düşük voltaj ile az ses çıkaracak kadar yavaşlatıyorum. Ortam sıcaklığı 30-32 lere çıktığında 220 litre akvaryumu yaklaşık 24-25 dereceye kadar soğutuyor. Akvaryumun üstü açık hava hareketi suyun yüzeyine deyecek şekilde paralel. Gece yatarken kapatıyorum. Bence abartılı sistemlere gerek yok.
Lümen Ve Akvaryum Suyu İle Armatür Uzaklığı
Merhabalar,

Sayfanın yukarısında reher bölümü var, led sayısı bölümünden faydalanabilirsiniz.
Akvaryumumda Ne Yaparsam Yapayım Bitkilerim Ölüyor
Piyasadaki ürünler hakkında bilgim yok, bu tür konularda kendi işimi kendim hallediyorum. Bahsettiğim konuyu okursanız cevabınızı bulabileceğinizi tahmin ediyorum.
Akvaryumumda Ne Yaparsam Yapayım Bitkilerim Ölüyor
Merhabalar,

Bence kurduğunuz sistem hatalı. Full spectrum lambalar kara bitkileri için uygundur akvarym bitkileri için uygun değildir verim alamazsınız. Avaryumun hacmine göre aydınlatmanız yetersiz, 40-50 Watt civarında olmalı. Bitki sayınız az CO2 ve gübre kullanmanıza gerek yok. Ayrıca bitkilerden kabarcık çıkmaması fotosentez yapmadıkları anlamına gelmez, kabarcıklar genelde hightech akvaryumlarda görülür. Aydınlatmanızı en kısa zamanda değiştirin . Kolay gelsin

Forumda" Bitkili tankda led kullanımı" başlığnda bir yazı var okumanızı tavsiye ederim.
Bitkili Akvaryumda Böcek Sorunu
Merhabalar,

Eğer yanlış görmüyorsam camdaki 2-3 mm boyunda şeffaf şeylerden bahsediyorsak, tatlı su limpeti denen canlılar. Bir zararı yoktur bir çeşit salyangoza benzetebiliriz. Daha fazla büyümezler.
Resimleri sonradan gördüm çok net görülmemekle beraber salyangoza benziyor. Balıklara bir şey yapmazlar.[EDIT]OKIRATLI,2024-05-09 21:43:48[/EDIT]

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.