ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
Cengizhan06
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
420
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
25 Temmuz 2020 02:58
Son Ziyaret:
2 Saat 2 Dakika önce
Toplam Mesaj:
357 [6.26 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
350 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Cengizhan
Doğum Tarihi:
07 Ekim 1994
Yaş:
25
İl:
Ankara
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Cengizhan

SON 10 MESAJI

Tür Tavsiyesi
[QUOTE=drsn]
Anladım teşekkür ederşm. sarı prensesin yanına canlı doğuran veya farklı renkte bir tür daha beslemek istiyorum tavsiyeniz olabilir mi[/QUOTE]
Sarı prenses ile canlı doğuran türlerini aynı ortamda besleyemez,bakamazsınız.Sitede balık uyum tablosu var.Hangi türün hangi türle yaşayabileceği konusunda oldukça yardımı dokunur.
Tür Tavsiyesi
Köpek balığını hiç düşünmeyin.Çok büyük hacim isteyen türlerdir ve ev ortamında akvaryumda bu balığın istediği hacmi karşılamak olabilecek bir şey değil.Toplamda 10 adet balık beslemeyi düşünüyorsunuz ki malesef bu düşüncenizide tekrar gözden geçirmeniz gerekecek.Çünkü hacminiz yetersiz.Sarı prenses en az 120,yunus balığı ise en az 300 litre ister.Yunus besleme seçeneğinide bence eleyin.
İç Filtrem Çok Hava Veriyor Neyapmaliyim
[QUOTE=Denizçuhadar]Şelale aparatının fiyatı nedir[/QUOTE]
Ayrıca satıldığını görmedim.Sadece dış filtreler için ayrıca satılabilir.Herhangi bir ödeme gerektireceğinide zannetmiyorum.Petshopcunuzla görüşün elinde muhtemelen çıkma parçalar vardır.
Turunu Bilen Var Mi
Ben rengi atmış jack dempseye benzettim.[EDIT]Cengizhan06,2020-09-19 23:06:50[/EDIT]
İç Filtrem Çok Hava Veriyor Neyapmaliyim
Hava hortumunun ucuna vana takmak debiyi düşürmez.Sadece motorun su basarken dışarıdan çektiği havayı azaltır.Değerli hobicilerin tavsiye ettiği gibi şelale aparatı kullanmayı deneyebilirsiniz.Eğer şelale aparatı filtre ile birlikte kutudan çıkmadıysa petshopcunuzla görüşüp bir şelale aparatı uydurabilirsiniz.
Bitkili Akvaryum Yapımı
Kesinlikle olmaz.Dere kenarından topladıysanız muhtemelen komple su içerisinde yaşayamayacaktır.Su bitkisi değil sucul bitkidir ki,akvaryumda değil paludaryumda bakılması gerekir.Diğer bir sıkıntıda akvaryumunuza zararlı canlıların,parazitlerin taşınmasına sebebiyet verebilir.
1 Yıldır Büyümeyen Leopar Vatoz Olur Mu?
[QUOTE=Wildfish]

Yanlış kişiye yazdın yorumu. Ben sana yazmadım. Senlik bir konu yok. [/QUOTE]
Bak abi sen yazmadan bile kavga çıkıyor [:)))]
Bu Mavi Prenses Mı?
En son resimde vücudunun yarısı gözüken balık mavi prenses ama diğer çizgili olanlar mavi prenses değil.Muhtemelen kırma bir tür.
Bu Mavi Prenses Mı?
Afra kırmasına benzettim lakin emin olamadım
Akvaryumda Balıklar Birbirini Yiyor
Konunun bir yere gittiği yok.Birkaç hobicinin cevaplarında farklılık olunca kafanız karışmış normaldir.Sitede hangi türler hangi türlerle yaşar,ne kadar hacim ister,nasıl yavrular vs. Gibi pek çok bilgi mevcut.'Küçük melek balığını büyüyünceye kadar küçük akvaryumda besleyim büyüyünce büyük akvaryuma alırım' şeklinde bir mantık kabul edilemez.Bu balık küçükte olsa gelişmesi için gerekli olan hacim değişmez.Aksi durumda yeterli gelişemez.Sizin yerinizde olsam akvaryumu hafif canlı bitkili bir akvaryum yapar içerisinde renkli karideslerden beslerdim.Tabiki fazla abartmamak şartıyla lepisteste besleyebilirdim.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.