ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
Neothauma
Kullanıcı Grubu:
Kıdemli Akvarist
Kullanıcı Başlığı:
[B]14943,1[/B]
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
6605
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
30 Haziran 2007 17:28
Son Ziyaret:
7 Saat 20 Dakika önce
Toplam Mesaj:
3367 [0.58 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
37 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Armağan Yücel Şahin
Doğum Tarihi:
17 Nisan 1994
Yaş:
29
İl:
Yurtdisi
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

[B]Armağan Yücel Şahin[/B]

SON 10 MESAJI

Nano Paludaryum Denemesi - Geoseserma Hagen
Ulan ben gittim cayır cayır hobi yapmaya başladın. Yengeçler, killifishler… Canım sıkılıyor.

Buralarda bulursam bu arkadaşlardan deneyeyim ben de. Al masa bile hazır.
[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/29591/250520230834511.jpg[/IMG]
Walstad Akvaryum Ve Bulanıklaşma
Selamlar,

Yaşadığınız yeşil su ve bulanıklık sorunu istenmeyen bir durum da olsa bu tarz kurulumlarda olması normal bir durum. Bunun sebebi basitçe torfun sağladığı besinin bitkiler için fazla gelmesi, yani besini yeşil su oluşmadan tüketecek bitki yoğunluğunun az olması. Ben walstad kavanozu veya akvaryumu kurduğum zaman başlangıçta mümkün olduğunca fazla sayıda ve çeşitte bitki ekiyorum. Özellikle Echinodorus gibi büyük bitkiler çok etkili oluyor. Akvaryumun oturmasında yaklaşık 1 hafta sonra karides, salyangoz ve varsa su piresi ekleyerek yosun ve yeşil su problemleri başlamadan mücadeleye başlıyorum. Bu şekilde bir sıkıntı yaşamadım. Bir de eğer walstad kurulumu yapılacaksa önce daha ufak hacimlerde başlayıp, biraz tecrübe kazanıp daha sonra daha büyük hacimlere geçilmesini tavsiye ediyorum. Şu durumda eğer mümkünse su piresi ekleyerek yeşil su problemini çözmeye çalışabilirsiniz. Daha sonra ekleyeceğiniz avcı balık türleri bu pirelerle beslenip sayıyı zamanla azaltır veya kontrol altında tutar. Örnek olarak bunlar benim geçmişte kurduğum kavanoz ve akvaryumlar:

[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/29591/030320221128561.jpg[/IMG]
[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/29591/040820221421361.jpg[/IMG]

Dediğim yöntemlerle bu kurulumlarımda hiç yosun ve yeşil su problemi yaşamadım. Tabi bundan önceki kurulumlarımda önce hatalar yapıp tecrübe kazandıktan sonra bunları kurduğum için bir sorun olmadı.
100x50x60 Black Petrol Calvus Tankım
Akvaryumunuz balıklarınızın ihtiyacına uygun ve güzel görünüyor. Balıklarınız da bir o kadar güzel. Başlıktaki ufak bir isim hatasını düzelteyim. Black petrol değil Black pectoral deniyor. Solungacın hemen yanındaki yüzgeçler pectoral yüzgeçler. Bu varyetede bunun belirgin bir siyahlıkta olmasından dolayı isim burdan geliyor.
Killifish Serüvenim ( 3. Yıl )
Bu çok iyi oldu çok teşekkürler. Düzeni iyice oturttuktan sonra iletişime geçeceğim. Killifishler hobisi keyifli, renk davranış yaşam şekli olarak oldukça tatmin edici türler. Koşullarımın el verdiği ölçüde birkaç farklı tür için birkaç akvaryum kurmayı düşünüyorum.
Killifish Serüvenim ( 3. Yıl )
Genç yaşta çok temiz, harika bir hobicilik örneği. Başarılar dilerim. İlgiyle takip ediyorum. Bulgaristan’da, özellikle Sofya’da tanıdığın, iletişim halinde olduğun killifish hobicisi var mı ? Varsa eğer yönlendirmenle iletişime geçmek isterim.
Forumda Durgunlaşma
[QUOTE=ziyasenkaya][IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/178865/180320231217351.jpg[/IMG]

Bence yakın ileri bir tarihe sözleşip bu skoru geçmeliyiz. [:)][/QUOTE]

Niye ki ? Kime neyi ispatlayacağız geçince ? Bu hani zamanında Facebook’ta “bilmem neyi seven 10000000 kişi toplanıyoruz” tarzı takipçi avı sayfalarına benzer bir aktivite olur.

Forumda online olma sürenizin, aynı anda maksimum sayıda üyenin çevrimiçi olmasının ve buna benzer niceliklerin pratikte hiçbir önemi yok. Zaten yıllardır biriken binlerce konu, makale , tanıtım var. 1 kişi de aktif olsa 1000 kişi de olsa kullanmasını bilen faydalanan biri tanıtım, ilan ve ekstrem hastalıklar için danışmak dışında konu bile açmaya gerek duymayabilir. Sosyal medyadaki etkileşim alışkanlıklarımızı forumda da aramak bence çok yersiz.
Paskalya Adasında 1 Konuşan Vatoz
[QUOTE=ErtanGulen]

Hangi dönem kardeşim? Aynı zamanda orada mıydık acaba? [/QUOTE]

2004, güz dönemi. Sen daha mezun olmadan.
Paskalya Adasında 1 Konuşan Vatoz
Aleyküm selam. Ben de Paskalya İlçe Jandarma Komutanlığı’nda sevk bölüğü jandarma er olarak askerlik yaptım. Sahanda yumurtaları çok iyidir, her çarşı izninde yerdim.
Bettarmy: Bir Beta Üretimi Girişimi
[QUOTE=AquaticPlants]Konuyu hortlatayım da armağancığım bi güncelleme atsın. [:)))][/QUOTE]

Merhaba,
Aslında hortlanacak bir şeyim kalmadı. Uzun süredir betam yok. Yakında Sofya’ya taşınıyorum o yüzden hobiye belirsiz bir süre ara vereceğim.
Deprem Dolayısıyla Evde Değilim. Ne Yapacağım?
Konuyu tekrar okuyunca bir uyarı yapmak istedim. 200 litrelik olan akvaryumdaki canlılar öyle bir hacim için çok fazla ve de uyumsuz. Eğer olur da akvaryumu baştan kurmak durumunda kalırsanız hacme uygun ve yeterli sayıda balık ekleyin veya imkanınız olursa tür ve sayıyı azaltın. Öyle bir hacimde ya zebra ve vatozların kalması uygun olur ya da 2 adet astronot. Sarı prensesten devam etmek isterseniz de diğer türleri çıkarıp dişi erkek oranlı sarı prenses sayısını arttırabilirsiniz , 2 erkek 4-6 dişi gibi.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

KULLANICILAR

  • 21 Online Kullanıcı, 12 Üye

Online Kullanıcılar

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.