ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
474mert
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
4
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
06 Ağustos 2020 18:13
Son Ziyaret:
2 Saat 32 Dakika önce
Toplam Mesaj:
21 [0.25 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
16 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Mert
Doğum Tarihi:
Girilmedi
Yaş:
Bilinmiyor
İl:
Antalya
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

20L Crs, wine red karides 15L Crs, wine red karides

SON 10 MESAJI

Malawi Ve Sump Malzemesi Tavsiye
Hala tavsiyeleri bekliyorum :)
Yüksek ihtimal msobo magunga ve şeker pembe olucak yanına ekleyebileceğim bi tür var mıdır :)

Sump için

Sera siporax 2 L
Biyolojik sünger
Elyaf

Elimde lav kırığı var küçük boyutlarda kullanmam gerekir mi ve eksik birşey var mı ?
Malawi Ve Sump Malzemesi Tavsiye
[QUOTE=frknsyl]Filtre malzemelerini ikinci el de alabilirsiniz sitenin ilanlar bölümünden kontrol edebilirsiniz. Balık konusunda daha önce İceman besledim çok sevmiştim çok yavru aldım otçul ağırlıklı beslenen bir tür, bildiğim kadarıyla mboso da otçul besleniyor ama emin değilim sitenin ansiklopedi kısmından kontrol edersinir. Hepsinin aynı şekilde beslenmesine dikkat edin biri etçil biri otçul ağırlıklı besleniyorsa sindirim problemleri falan yaşabilirsiniz. [/QUOTE] ice man otçul olarak msobo otçul etçil şeker pembe de etçil otçul olarak diyebiliriz bu durumda iceman olumsuz galiba:/ Teşekkür ederim tekrar :) Karışık malawi besleyen kişilerde biraz yardımcı olsa aslında çok iyi olur ama nedense kaybolup gidiyo konularım :)
Malawi Ve Sump Malzemesi Tavsiye
[QUOTE=frknsyl]Normal siporax alabilirsiniz mini olmasına gerek yok açık olarak ta alabilirsiniz güveniyorsanız aldığınız yere ben kapalı paket olarak almıştım. Bence imkanınız varsa he siporax hem substrat pro kullanın derim. Yani bu biraz akvaryumunuzun yüküne bağlı ne kadar fazla biyolojik filtre malzemesi olursa o kadar iyi filtrasyon olur suyunuz o kadar temiz ve hastalıktan uzak olur diyebilirim. [/QUOTE] normalini bulmaya çalışıyorum aslında fiyatları çok yüksek olduğu için uygun fiyata arıyorum ilk kurulumda hepsini alabilicek bütçem yok maalesef ilerleyen zamanlarda ekleyebilirim başka tavsiye edebileceğiniz malzemeler nelerdir siporax sünger elyaf harici

Birde şeker pembe msobo magunga ve ıceman uyumlu olur mu ?
Geri dönüş yaptığınız için teşekkür ederim :)
Malawi Ve Sump Malzemesi Tavsiye
[QUOTE=By_KadircaN]Daha önce bir arada beslemedim fakat bir sorun olmayacağını düşünüyorum, genelde tür içi baskınlık kavgaları olabiliyor dişi erkek oranını iyi ayarlamanız lazım. Dişilerde de güzel bir görsellik istiyorsanız özellikle magunga beslemenizi öneririm forumda da birkaç ilanı vardı bakabilirsiniz. Magunganın görselini göstermek amacıyla şöyle bir video bırakıyım:
[VID]https://www.youtube.com/watch?v=tEtu8nSGZsI[/VID][/QUOTE]
Görselini biliyorum aslında tam aradığım balıklardan bir tanesi sorun olmazsa eğer şeker pembenin yanına gayet güzel bi tercih olur teşekkür ederim fikriniz için :)

[QUOTE=frknsyl]Sump içine sera siporax, eheim substrat pro, seachem matrix gibi filtre malzemeleri de eklemeniz gerekiyor. Akvaryumdaki yararlı bakterilerin tutunması yani biyolojik filtrasyon için. [/QUOTE] sadece sera siporax eklemeyi düşünüyorum yeterli gelir mi sizce ?
Birde o kadar farklı fiyatlar var ki siporax için anlayamadım hangisi hangisi siporax prof. Muhtemelen mini olan birde pond var açık satılıp kalitesi düşük olan bunları değil de iyi olanını ayırt edemiyorum internetten kaç mm olması gerekiyo 25mm var 15mm var (bence 25mm) artık satan kişileri srayıp detaylı sorucam pond mu mini mi diye :)
Malawi Ve Sump Malzemesi Tavsiye
[QUOTE=By_KadircaN]Merhaba öncelikle tankınız hayırlı olsun. Tür tavsiyesi olarak şahsen o hacimde ben yaprak veya kral cikletleri gibi büyük malawi türleri düşünebilirdim büyük boya ulaştıklarında erkekleri çok güzel renkler sergiliyorlar fakat dişileri renksiz, dişileride renkli türler arıyorsanız msobo magunga veya saulosi alternatif olabilir.[/QUOTE] teşekkür ederim tavsiyeler için söylediğiniz türler şeker pembe ile uyumlu olur mu sizce
Akvaryuma artık yeni diyemiyorum 3 aydır boş bi şekilde bekliyo :)
Malawi Ve Sump Malzemesi Tavsiye
[QUOTE=nejalt]Merhaba, besliyeceğiniz balık bu mudur? https://www.akvaryum.com/seker_pembe_tatlisur_3_270.asp[/QUOTE]
Merhaba doğrudur
https://www.akvaryum.com/Forum/malawi_cesitleri__nadir_ve_klasik_bolca_cesit_i89365.asp bu linkte yazdığım türlerden bazıları mevcut şeker pembenin yanına dişisinin de renkli olduğu türler arıyorum aslında
Malawi Ve Sump Malzemesi Tavsiye
Herkese merhaba daha önce de başka bölüme konu açtım ama cevap gelmedi maalesef. O yüzden tekrar yazmak istedim.
150.60.60 akvaryumum var bu hafta iç arka kısıma sump ı yerleştireceğim.

Sump içine kullanacağım malzemelerden tam olarak emin değilim malawi akvaryumu kurmak istiyorum tavsiyeleriniz nelerdir?

Aldığım malzemeler
Eheim compact on 2100 kafa motoru
Eheim jager 300w ısıtıcı
Biyolojik sünger
Elyaf
Mercan kırığı ve silis kum karışık

Balık olarak şeker pembe malawi besleyeceğim yanına tavsiye edebileceğiniz canlılar nelerdir ve aşağıdaki canlılardan hangileri uygun olur ?
Afra cobue
Taynatus
Red rubin
Albino Metriaclima Greshakei

Herkese şimdiden teşekkür ederim :)

Sump,hmf Ve Canlı Tavsiyesi
Herkese merhaba,diğer açtığım konuda filtreleme kısmında kararımı netleştiremediğim için tekrar konu açmak istedim.
Beslemek istediğim canlı şeker pembe yanına tavsiye edebileceğiniz mavi,lacivert tonlarında malawi veya canlı renklerde başka bir tür düşünüyorum fikirlerinizi bekliyorum :)

Filtreleme konusunda

Akvaryum boyutu: 150.60.60

1. Hmf kullanarak arka kısımdan sağdan ve soldan olmak üzere 2 kafa motoruyla filtre etmek uygun olur mu ?(2 tane eheim compact on 600)
Maliyet: 2 adet biyolojik sünger 100TL
2 adet kafa motoru 400 TL

2. Arka köşeye iç sump yapsam eheim 2100 kullanarak filtre etmek yeterli olur mu?
Maliyet: Sump maliyetini ve
Sump iç malzeme fiyatlarını hesaplamadım.
Kafa motoru 520TL

Açıkçası dış filtre kullanmayıda düşündüm fakat fiyatları nedeniyle vazgeçtim.

Sump şeması bu şekilde uygun mudur?

Sump boyutu 54.54.16

A4 kağıdına çizdiğim için 1/2 ve 1/3 oranında ölçeklendirdim.
Dikey oklar 1/3 Yatay oklar 1/2

[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/225178/220920202339421.jpg[/IMG]

Fikir ve tavsiyelerinizi bekliyorum şimdiden teşekkür ederim :)

Sump yapılırsa arka plan siyah olduğu için görünen kısmı siyah pleksi kaplanıcak.

Çizimde cam boyutu 10mm 1/2 ölçekle 0.5cm.
Cam boyutu daha ince olabilir mi yoksa 10mm uygun mudur?

Sump yapılırsa cam kalınlığını kaç yapmamı önerirsiniz 10mm yapmayı düşündüm fakat gözüme kalın geldi.
Pleksi veya cam kullanıcam tavsiyelerinizi bekliyorum.
Filtrasyon Ve Tür Tavsiyesi
Tekrardan herkese merhaba,bazı durumlardan dolayı akvaryumu hala kuramadım.
Balık seçimine karar vermiş bulunmaktayım malawi besleyeceğim filtre konusunda hala kararsız bir halde fikirlerinizi ve önerilerinizi beklemekteyim :)

1. Hmf kullanarak arka kısımdan sağdan ve soldan olmak üzere 2 kafa motoruyla filtre etmek uygun olur mu ?(2 tane eheim compact on 600)
2. Arka kısma iç sump yapsam eheim 2100 kullanarak filtre etmek yeterli olur mu?
Açıkçası dış filtre kullanmayıda düşündüm fakat fiyatları nedeniyle vazgeçtim.
Filtrasyon Ve Tür Tavsiyesi
[:?][QUOTE=yaşar3428]

Ben seyyar sump öneririm çünkü filtreler çok pahalandi ithalat da olmayınca bı dış filitre almaya kalksan 300 lirayı bulur en az sump konusunda daha detaylı yardımcı olurum karar verirsen iç filirteyide pek onermem[/QUOTE] haklısınız seyyar sumpta kullanabilirim fakat yan kısımlardan daraltmak istemiyorum akvaryumu o yüzden akvaryumun arka tarafına sump veya hmf olarak düşünmüştüm hmf yaparsamda ileride belki karidese çeviririm diye mantıklı gelmişti aslında o yüzden sump değilde hmf taraftarıyım diyebilirim. Hmf de daha düşük kapasiteli kafa motoru kullanılacağını düşünüyorum sumpa göre bir nevi maddi kısmınıda karşılaştırıyorum bu konuda sump kullananlar ve hmf kullananların yardımını bekliyorum. Sump maliyet hmf maliyeti ve işlev açısından hangisine karar vereceğimi bilemedim açıkcası [:?]

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

KULLANICILAR

  • 317 Online Kullanıcı, 178 Üye

Online Kullanıcılar

peace41, Sergen 00, okanats, Metehan Yılmaz, Emr35, vendetta99, tunasoylemis, totaku, bekir erdem, bbaldiran, memoli07, Baha, ereneroglu, G0S0, erayinan, AliKURT, Kaangzkr, MiSoSiKiaN, ahmdkrks, ferop, DeviLLe, burkiatalay, yasinenes, Kınayu, lemur, mehmetaksel, yessGlory, MetinSungu, FurkanKöse59, Korhany, Nursun, Eti, kribensis7, melektrikci, arapaima, muratgurer, 25at42, Gihot, flowerhrn, Sirri42, keremmina11, aleko61, K3r3m, Hasmetmeap, halimsuzen, gandalfthegrey, omerali06, BiotopeDogan, Tolgahan.usta, Dextran, ftugan, Ugur79, rhn35, Syrex, Acemi_34, yildizmusa, Sütçü, Noyes, midnight, kebüç, Balikcidede, Serkanjb, yasin1761, sener40, Projectcagrii, gunhan gencay, Bihobi, capp, ternapi, umutakyol19, By_KadircaN, SedatC, Street Parrot, OrkosBetta, Kaan Frt, Impheatus, MaxKrone, lebowskia, shark2, dream7, Akarslan, demasonici, Huleyn, jueJ., otorun, OrcunAltun, Valkyrja, wmelontr, eyupozkan, wxsg, Blackpearl34, Cagdaas, Naçarakvaryum, bicerilker, Emre0012, onenineone, MEGALODON34, HXYLMZ37, Adnanyum, ufukxx61, Kaya34, Mkaplan92, Comratex, muzaffer_81, a.kemal, sercaninceler, onurxonur, Arifhb, cevahir0671, Aras5434, KENT, arifyilmaz, Krmsrn4rr, Deadsong, lizuferum, diaslayt, MehmeT, ssakar, aquarium_life, vlkncm, BoluluBurak, soylu, FtKy, adnanulku, FISHERMAN01, kartalpençesi, Splendor, caglarm, AdoniS, ertcavdar, iezgi, sarıyerli 1970, Onur Yıldız, RuLing, selimcayir, CmKrbn, Cloneldre, Said Sığar, emreemin, akyamaner, muyat, zmrc, alydgn, İncictk, yusufhboglu, egehamit, sinanb85, Sezginkurut34, Serhat.onal, Süleymaneti, Mehmetpoad, Ahmtkr, YeniHobist14, ALTEMUR, Kader Nur Tekin, Furkanbaba76, Barbossa16, alimuzaffer, ibrahim3444, diper, arif98, Foae, hakancez, Curse, MalawianKeeper, Zeiss, muratdeg, dus_zamani, OgzhnGenc41, Frasperx, ktekinoglu, TNAK, Lofta, Sheyda27, mhmtak0642, Oğuzhan0618, yldrmali, Cengizhan06, Abu,

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.