ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
Javamoss
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
264
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
18 Ağustos 2020 10:51
Son Ziyaret:
29 Nisan 2023 20:39
Toplam Mesaj:
260 [0.26 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
121 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
...
Doğum Tarihi:
06 Kasım 1998
Yaş:
24
İl:
Van
Meslek:
Sağlık Teknikeri
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

...

SON 10 MESAJI

İç Filtre Debi Düşürme
Merhaba ben böyle bir konu açmıştım işinize yarar diye düşünüyorum
[URL]https://www.akvaryum.com/Forum/ic_filtre_akintisina_basit_ve_etkili_cozum_k988236.asp[/URL]
Karides Ve Bakır İçerikli Sıvı Gübre İlişkisi
Forumdaki tecrübe göre sıvı gübre karidesleri öldürüyor diye biliyorum genelde bu tip konulara çok rastlıyoruz. Karideslerin doğal yaşantısında gübre bitki falan yok. İnsanlar bitkili yapınce öyle bir algı oluşmaya başladı. Karidesler kıyıda bol oksijenli sirkülasyon olan yosun tutmuş kayalarda gezerler.
Karides Camdaki Yosunlari Temizler Mi?
Benim yosun tutmuş dekorları mı koyduğum gibi gelip temizlemeye başlıyorlar fakat camlarda oluşan yosun tabakası çok sertse temizleyemiyorlar. Yumuşak yosun tabakası seviyorlar. Genelde yavru karidesler camda gezinip kendine göre olan küçük yosunları yiyor. Fakat cam temiz olmuyor.
Fanusta Karides Bakmak
Fanusta karides sağlıklı beslenmez. Çünkü karidesler uyumsuz durumlara çok çabuk tepki veriyorlar ben şuan 30 litrede bakıyorum yaklaşık 4 ayda 100 tane karidesim oldu ve 2. Akvaryum hazırladım. Karidesler çabuk üreyen canlılar ayrıca hava motoru döngü için şarttır. Sizde 30 litre bir akvaryum alın derim. Başlangıç için kiraz karides en iyisi ve dayanıklısıdır. Eğer su içindeki mineraller yeterli gelmezse kabuk değişimi sorunu yüzünden ölürler yani size tavsiyem 30-50 litre ile sağlıklı bir başlangıç yapmanız. Karidesler bitkili yerlerde değil daha çok kayalık ve bol yosunlu yerlerde yaşarlar. Yosun en önemli besinleridir. Yosun içeren yemler alın.
Bitki Akvaryumuna Karides Ekleme
Merhaba yasin,

Ben belli bir süredir sağlıklı bir şekilde karides besleyen biriyim. Senin hatalarını söylemek için giriş yaptım. Karides akvaryumuna bitki toprağı koyman iyi değil kimyasalsalınım veya zararlı organizmalar aşırı üreyerek karidesleri büyük ihtimalle çok çabuk sürede öldürür. Karidesler için bitkiler önemli değildir. Karides için doğal taşlar daha önemlidir. Bitki olması güzel tabi fakat low tech dediğimiz basit ve dayanıklı bitkiler seçersen daha iyi olur. Sadece ışık ve çeşme suyu ile büyürler ekstra birşeye gerek yok. Karideslerin en sevdiği şey yosun dur. Yosunlu yem alman lazım. Bunun dışında oksijen bakteri döngüsü için minik bir pipo filtre alman lazım. Karidesler pipo üzerindeki küçük canlıları da yiyorlar. Karidesler aslında dayanıklıdır. En hassas oldukları şey suya salınım yapan şeylerin olmaması... Bitki toprağı koyarak bu hatayı yapmışsın tabi bu benim fikrim. Bunun dışında su değişimi yaparken çeşme suyunu dinlendirilip kullan çünkü karideslerin kabuk değişimi için çeşme suyunda ki minerallere ihtiyacı vardır. Hazır sular osmoz olduğu için değerleri düşük oluyor.
En güzel fotoğraflarınızı gösterin
Maşallah 😄🧿💙
[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/225327/200320232018421.jpg[/IMG][IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/225327/200320232019401.jpg[/IMG]
[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/225327/200320232023281.jpg[/IMG][EDIT]Javamoss,2023-03-20 20:23:39[/EDIT]
Mesutok Vefat Etmiş
Allah rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun
Karideslerim Verdiklerimi Yemiyorlar
Karidesler yosun veya minik mikro organizmalarla beslenirler. O yüzden spurilina (yosun) içeren yemlerle besleyin. Bende tetra pro algae var çok seviyorlar. Onun yerine spurilina yem alsanız çok daha iyi olur
Neden Lepistes?
Cevap vermişsiniz zaten ucuz, üretmesi kolay, güzel renkleri var daha ne olsun :)

Yumurta ile çoğalan balıkları üretmek çok daha zor ve zahmetli bir seçim profesyonel davranmak gerekir. Lepistes öyle değil açıkçası yavrular dayanıklı ve yeme istekli balıklar. Çabuk adapte oluyorlar. Ayrıca çocukları heveslendiren bir balık yavru alma hevesi oluyor.[EDIT]Javamoss,2023-02-25 00:14:26[/EDIT]
Karidesler Bir Köşede Toplanıp Hareketsiz Duruyor
Merhaba ben kendi tecrübeme dayanarak bir yorum yazacağım ama yeterli olacağını sanmam çünkü daha önceden de buna benzer konular açıldı fakat kimse bir yorum yapamadı. Bu davranış karidesler için normal bir davranış değil.

1) karidesleri tek beslerseniz daha az stresli bir ortam olur. Karidesler çabuk çoğalırlar mutlu gezerler.

2) Karidesler soğuk suya dayanıklı canlılardır. Hatta 20 22 derece en idealidir. 24 derece üstünü sevdiklerini sanmıyorum. Sizin akvaryumda neon tetra var. Neonlar ise soğuk su sevmez. Uyumsuz bir tür..

3) akvaryumda ekstra gübre falan kullanıyorsanız Karidesler gübre konusunda kimyasal şeylere hassasiyet gösterirler. Bu yüzden forumda çok konu açıldı karidesler stabil su şartlarını severler. Doğal ortamlarında akıntılı kayalıklarda yosun yiyen canlılardır.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.