ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
Odes5a
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
139
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrimiçi
Üyelik Tarihi:
01 Mart 2021 02:50
Son Ziyaret:
1 dakika önce
Toplam Mesaj:
132 [1.86 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
129 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:
1

BİLGİLER

Ad Soyad:
Enes A.
Doğum Tarihi:
25 Temmuz 1992
Yaş:
28
İl:
Sakarya
Meslek:
K.Q
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Sahilde bir ev , pencere önüne konmuş bir akvaryum , akvaryumun içindeki süs balığı..

SON 10 MESAJI

Balığa Yeşil Erik Vermek
Merhaba,
Flowerhornlarla alakalı pek bilgim yok ama yeşil eriğin asit miktarı yüksek olan bir meyve o yüzden asit balığın sindirim sistemine bir zararı olur mu bilemedim.
Yemleme
[QUOTE=elifada]

hagenin ince siyah taşı ve midye kırığı yok 2 gündür gözlemliyorum sevdiler birbirlerini yan yana yüzüyorlar sürekli.. endişem yem mikterlarını ayarlayamamak mesela sabah 2 adet seranin goldy gran su üstünde duran yemi ve bir göz miktarında diğer yemleri ezerek karıştırdığı attım hani büyük olan hemen goldy gran yemileri kaptı diğeride ezilmiş yem çökerken ne bulduysa artık bu yem miktarları doğrumu acaba tek başınayken büyük olana 3 4 tane verirdim cünkü bu yemlerden ac bırakmayayım hayvanı:=)


[/QUOTE]

Merhaba,
Günde balık başına balığın gözü kadar kadar verin yani kullandığınız goldy yemden balık başına günde sadece 1 adet versenizde olur.Aç kalacak şüphesinde kalmayın balıklar ac kalarak ölmez fazla yemlemeden ölürler ortalama 10 gün aç kalsalar bile bir sıkıntı olmaz.
Yeni Başlayan Birine Tavsiye Ve Öneriler Nelerdir.
[QUOTE=Konuralp..]Bu balıkların boyutunu da iyi seçersen her balık birbiriyle yaşar bir arkadaşımın köpek balığı kedi balığı gibi balıkları çok büyük bir tankta besliyor yani önemli olan balıkların boyutlarının birbirine uyması gerek
.Ciklet ve sazansigiller hep küçük olana saldırıyor galiba beslenmesi için bütün balıkların en az 3 çeşit yeme ihtiyacı var arada sırada canlı yemde olabilir araştırarak başlamak en iyisi [/QUOTE]

Her balık nasıl birbiriyle yaşıyor anlamadım.Örneğin albino cikletle bir japonun nasıl yaşadığını anlatırmısınız.
Gece Işık Açmayın
Tetralarla alakalı pek bilgim yok. Geçmis olsun dikkat etmek lazım.[:(][EDIT]Odes5a,2021-05-09 05:20:33[/EDIT]
Japon Balığı Yan,ters Durma Ve Kuyrukta Açılma
Merhaba ,
Öncelikle geçmiş olsun bence balığınızın kabızlıkla alakalı bir durumu yok. Kabızlık yapacağı kadar karnı şiş olduğunu görmüyorum. Hava %80 hava kesesi problemi var. Bu süreçte pek bilinen bir tedavisi yok maalesef ama size tavsiyem balığınızı aç bırakmanız ve akvaryumunuzu bolca hava taşı ile havalandırınız.
Birdahaki japon balığınızı alırken boyutlarına bakılmaksızın japon başına ortalama 35-40 lt. hacim olacak şekilde alınız. Bir japon balığının ihtiyaçları için gereken temel bilgiler aşağıdaki linktedir.İncelerseniz sevinirim.

https://www.akvaryum.com/carassius_auratus_japon_baligi_tatlisur_7_70.asp[EDIT]Odes5a,2021-05-09 05:09:59[/EDIT]
Oranda Japon Balığımın Kuyruk Ucunda Beyaz Tabaka
Bir problem yok renk değişimi geçiriyordur.
Akvaryuma Göre Hava Motoru
[QUOTE=Kaan Akbulut]Peki akvaryumun küçük olması ne gibi sorunlara yol açar ? [/QUOTE]

Bütün hastalıklara davetiye verir.
Tek Bir Japon Ve 80 Litre Akvaryum.
[QUOTE=BERZEMŞAH]Yorumunuz için teşekkür ederim. Tahliye hortumunu çıkardığım zaman da bile çok fazla ses çıkarıyor. Yani şöyle söyleyim hava motorundan bile daha yüksek duyuluyor.
Tek bakacağım için yeterli olacağını düşünüyorum. Akvaryum tabanına ince silis kum yerleştirdim. [:)][/QUOTE]

İç filtrenin kafa kısmı yani motor kısmı suda kalacak şekilde konumlandırın ses kesilir hava motoru daha fazla ses yapar normalde, merak ettim hangi iç filtreyi kullanıyorsunuz
Oranda Japon Balığımın Kuyruk Ucunda Beyaz Tabaka
Akvaryum bilgilerinizi paylaşır mısınız
Çiklet Beslemeyi Düşünüyorum Ama Hiçbir Bilgim Yok
Merhaba ,

Zamanınızı ayırıp forumu detaylı araştırdığınız zaman bilgi sahibi olursunuz.[EDIT]Odes5a,2021-05-04 16:08:00[/EDIT]

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

KULLANICILAR

  • 267 Online Kullanıcı, 145 Üye

Online Kullanıcılar

wetsiz, AliEfeCin, kaanbalcı61, cengiz han, Ozican, Koksal Gurkan, kdrackgz, krib, Swonka26, jazzer, SIRTLAN, Panzivay, Brdk64, extuin, bLind, B U N D Y, Kahramn, numan85, teskere, Emre0012, thejaponcu, rasit2009, Hasantahsin, enginm2000, modetr, Akarakurt, Fishbone, Aşk-ı semek, zinedzal, aybas, BrnKrkz, ozgur_22, zmujin, mightymurat, Noyes, KadirBulut, OKIRATLI, HaydarGul, paoni, erosennin, caglar_1970, artgy, seis, Berkesygl, negronom, Azagthoth, The_Cayci, Guppyfish, EnginKorkmaz, Paimei, ScArFaCe, furkanguler, alicichlid, tayyaar, Emre007, Schatten1907, muratgurer, joe-kr, AlperDemir, Umit2003, Lucerda, lemur, ysnynrdg, emrah39, UBA9, paXua, arutharen, Tetvaryum, Çemşük hobici, Kirklarelili39, Quersian, Altispinoza, RyukinLoveTr, Canata20, beyazgul, Vitilig, ErtanGulen, devito, SerhatU, Zeiss, emreemin, Yiğithan, Leof, bugurdag, mmemati, erdotr, mentalixx, alise7vi, Rmert, mertsarikaya, DtResat, ali çağrı erol, Redmi, Cancan59, taner1616, Foae, KayseriHobici, GokayAkvaryum, ugurtokay, Praton, yakaryus, emrah07, lojistisyen, Phos, mertyk, AtlasAren, sarıyerli 1970, batuhan_24, TokgozMertali, m.emrre0, fcan, HarunYldrm, drersayan, Yavuz ÖZTÜRK, Abu, abdullahk, mrcnnn, captain_55, Armangngr, TheCook14, farukzafer, GodlessTuna, erhan10, TSevil, cagatay19, Genç__Akvartist, İsmailKutlu, kaminari19, Aplot, abunil, Skutal, OrkosBetta, yucesoy83, ultiboard, Adnanyum, CHAMPIOSN1, Rascal, babur1, omdmr, reano, Nursun, Güvenn, ternapi, asder.5, TURAN03, Ruchansuzen,

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.