ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
aquagarden
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
8
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
01 Ekim 2008 14:58
Son Ziyaret:
8 Saat 22 Dakika önce
Toplam Mesaj:
76 [0.02 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Fatih Nehir
Doğum Tarihi:
07 Şubat 1984
Yaş:
35
İl:
Istanbul
Meslek:
Yazılımcı
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

SON 10 MESAJI

Kendi Çapımda Bitkili 😀
Tebrik ederim. Maşallah akvaryumunuz çok güzel olmuş. Aliexpress te lovegrass adıyla satılan tohumlara benziyor.
Suda Ki Sis
Merhaba , 7 litrelik akvaryumumda yeni kurulumda suyun berrak hale gelmesi 10 günü bulmuştu. Üstelik hacim küçük olduğu için yüksek oranda su değişimi yapabildiğim halde. Sanırsam bakteri kültürü tam oturmadan su berraklaşmıyor.
Su Piresi Balkonda
Merhaba Serkan Bey, bu şekilde gayet yoğun yeşil su üretiminin sırrı nedir :). Suya özel bir katkı yaptınız mı?
Kübalı (Yeni foto)
[QUOTE=Keys]Gelişmeler güzel ama yosun biraz can sıkıyor tabi. Fotoğraflardan tam çıkaramadım. Zemine doğru bayağı bir yeşillik var ama camda mı yoksa bitkilerde mi tam anlayamadım. Camdaysa çok da korkacak birşey yok aslında.

Bir de arkaplanı sormak istiyorum. Film falan var mı yoksa direkt duvarı mı görüyoruz :) [/QUOTE]
 
Bitkilerin yapraklarında ve taşlarda hızlı gelişen fuzz algi var. Diatom bittikten sonra fuzz algi hız kazandı. Aslında gördüğüm kadarı ile lepistesler büyük ölçüde tüketiyor ama gelişimi yavaşlayan yaprakları hemen sarıyor. Bundan dolayı cuba'ların arasında yer yer yoğun yosun öbekleri oluşuyor. Ama cuba'nın ve diğer bitkilerin gelişimi yosunlara kıyasla daha iyi görünüyor.
Tespit ettiğim önemli bir durum oldu. Camdaki yosunları temizlemek hem suyu kirletiyor hem de buradaki yosunlar imha edildiğinde yosunları temizlemenin zor olduğu bitki ve diğer dekorların üzerinde artış göstermeleri mümkün. Bundan dolayı ön cam hariç yosunlara dokunmuyorum.
Arka plana bir şey koymadım. Şimdilik camdaki yosun biraz doğallık katıyor :).
Kübalı (Yeni foto)
Cuba'ları ekleyeli 40 günü geçti. Yosunlardan kurtulabilmiş değilim ama sanırım durum kötüye gitmiyor. Akvaryumun son hali ;
 aquagarden2014-01-20 01:24:12
Yeşil Bahar
Elektrik faturasına ne yansıdığını merak ediyorum :).
Kübalı (Yeni foto)
Evet kiraz karides. İki tanesi diğerlerine göre daha kırmızı ama daha çekingenler.
Kübalı (Yeni foto)
[QUOTE=karaefe]Zemin bitkileri ilk uygulandiginda Zemini karistiracak balik onermiyorum[/QUOTE]
Makrakanta'nın zemine dokunmadığını tecrübe etmiş oldum. Gayet uslu ve sempatik bir hayvan maşallah. :) . Sabahları çıkıp ortalığı kolaçan ediyordu. Geri kalan zamanını taşların altında geçiriyordu. Karideslere zarar verirmi diye şüphe duyduğum için dün akvaryuma  karides eklerken makrakanta'yı komşuma hediye ettim. Karides ile birlikte Staurogyne repens, Hygrophila polysperma Rosanervig(damarlı zeytin), Heteranthera zosterifolia  bitkilerini de ekledim. Umarım onlarda randıman verir.
 
Cuba baya yayıldı ama hızlı gelişimine rağmen bazı yaprakların ve dalların üstünde hafif yosunlaşma var. İnternette yeni kurulan akvaryumlarda diatom ve yeşil toz yosunu olabileceğini öğrendim. Benim akvaryumumda da bu durum oluştu. Yeni eklediğim bitkilerin de gelişmesi ile birlikte umarım yosun sorunundan fazla sıkıntı çekmeden kurtulurum.
 
Yeni fotoğraflar ; 
 
Kübalı (Yeni foto)
[QUOTE=sedat05] Güzel bir başlangıç ama Bende aynısını sorucam bu bitki gerçekten cuba mı ? eyer cuba ise ışığınız yetersiz geliyor ve bitki yukarı doğru gelişiyor[/QUOTE]
Teşekkürler.
Mikra'nın yaprakları daha uzun . Cuba' nın yaprakları ise yuvarlak. Mikra beslemiştim. İkisi arasında belirgin farklılık var.
Kübalı (Yeni foto)
[QUOTE=zangef92]Akvaryum güzel görünüyor, ışık konusunda cool daylight 6500 kelvin olan ampullerden 2 adet öneririm, ayrıca bitkiniz sanırım cuba değil micra.[/QUOTE]
 
Teşekkür ederim.
Bitki cuba ancak diktikten sonra yaprakları biraz genişledi ve boyu uzadı. Işık konusunda tereddüt etmemin sebebi aslında bu. Bu durumun adaptasyon süreci ile ilgili olabileceğini düşünmüştüm ama dediğiniz gibi ışığı artırmak iyi olacak gibi.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

KULLANICILAR

  • 280 Online Kullanıcı, 155 Üye

Online Kullanıcılar

tayfund, halfbloodprince, vendetta99, secaflex, MiSoSiKiaN, smckr, m3mm7r, psykhe, aliuzar, Kınayu, yakaryus, dusumsel, gokberkgonenc, hasancn, Kamil009, Salihk117, Therbosstat, sbilgic82, erencanhrz, ffeytt, onur887, namsada, mvltkbk, Woland, KILLIFISH, freediscus, macagil, esref03, DRARH, aybas, Ysfalts, hkn06, beyazgul, Beta_balik, emreemin, istanbul34, DeviLLe, erman212, TurX, turgut3423, tammer, Nursun, Eski japoncu, Mehmetfatasavun, Sisyphos, tkagba, enespekyürek, alecozan, enginm2000, serdal durgan, ers1905, deatacita, rifai, czafer58, vedatbucak, Stokeley, Mikail Erdoğan, Sedj, Vatoz, smithiseek, twinsoul, FurkanKöse59, Yigitcerb, ardaarda, rexxter, Ejder Günaydın, DarkSaqa, icelebi, akvarym3135, idiopatik, Shateiel, JapoJupo, samah, halil05, muratgurer, Murat75, 06bora34, ternapi, fatih8103, muratceylan45, ankara0606, Gtuncay, Aspet, esensml, apistoapisto, blokurlu, Okansari, halilsa, tanbayar, oktay ak, cnydnlp, ilturk, ahmet_gonenc, mkeank, Ibrahim90, Aqua Discovery, barxbull, krib, byyilmaz, oguzkerem01, rccol, ferhat33, Balikcionur, Yas400, y_a_s, Hakuguardian, Ebrar34, AmazonDream, ibas34, sataev1903, yakub01, Tropikalbalık, oblomov, tosyalı, Darkle, zekigonlum, NedimDokuyucu, Mannugor, efsane07, Oguzhank, TalhaDUTGUN, dati_bubu, Umitunver, murat4255, devito, mad men, stonemage, ESTAR, FurkanYnk, Beratk., Arifhb, Enginberktas1, viper_78, ENFARKLISI, Alperenpkr, CaagriBey, jaws78, segado, bunerf, reano, Foai, ngokkaya, Gkhndemir, Özgür Karlı, zorroBlack, bedlis, bonbon, BoraAquascaping, çulsuz, Ulvikerem, HardScape, HarunYldrm, AlperTasci, dmhrt, malibuonur, Gökhan Kadir,

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,760,199 Mesaj
  • 403,705 Konu
  • 91 Forum
  • 142,871 Forum Üyesi
  • 1,452 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,549 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.