ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
hasan_ali05
Kullanıcı Grubu:
Forum Özel Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
650
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
13 Aralık 2008 00:14
Son Ziyaret:
06 Aralık 2021 12:27
Toplam Mesaj:
2094 [0.44 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
30 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
hasanali şekerci
Doğum Tarihi:
03 Eylül 1995
Yaş:
26
İl:
Antalya
Meslek:
öğrenci
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Acemi arkadaşlar ÖM den soru sorabilir elimden geldiğince yardım ederim.
Hasanali Şekerci

SON 10 MESAJI

70 Litrede Hangi Balıklar Beslenebilir ?
Akvaryum ölçüleri nedir acaba bana 70 lt den büyük gibi geldi.Diğer taraftan bende mücevher ve ateşağzını önerebilirim.Diğer yandan bulabilirseniz pelvicachromis taeniatus moliwede önerebilirim, hep beslemek istediğim ama hiç bulamadığım bir tür.
Karides/kerevit Ve Yem Vermemek
Karidesler sistemi oturmuş bol bitkili bir akvaryumda belki hiç yem vermeden bile beslenebilir ancak bir akvaryum 1 ay boyunca tamamen müdahalesiz dayanabilirmi bilmem.Bence riskli ışıklandırması arızalanabilir ,filtre arızalanabilir ,olaki akvaryum sızdırabilir diğer taraftan sürekli su buharlaşacak bunun takviye edilmesi gerekiyor.Yani evet karideslere 1 ay yem vermeden bakabilirsiniz ama bir akvayuma 1 ay boyunca bakmamak büyük sıkıntı.
Antalya Akvaryumcu Tavsiye
Malesef öyle bir yer bulmak şuan zor Antalyada hobi çok yavaş.Kendimde pet shop açmaktan bu sebeple vaz geçtim.Ancak balıkçılar çarşısının orada discus house veya discus clup tarzında ismi olan bir yer var farklı türler geliyor ve dediğiniz tarzda türlerle uğraşıyor ağırlıklı olarak şansınızı deneyebilirsiniz.
Akvaryum Suyu Hep Sarı
[QUOTE=Umut3434]

şimdilik kendim saklama kabından iç sump yaptım içine penqiun dahil filtre malzemeleri ile doldurdum alttan delikler delip üste de kafa motoru koydum. Yanında eheim 2012 iç filtre var bu ikisi 100 lt için çok fazla bile. Kumu suyu komple değiştirdiğim zaman 1 saat sonra pırıl pırıl olmuştu 1 hafta sonra tekrar sararmaya başladı bakalım şu an için beklemedeyim

https://www.hizliresim.com/6yv841h][img]https://i.hizliresim.com/6yv841h.jpg[/img]

https://www.hizliresim.com/eoybjne][img]https://i.hizliresim.com/eoybjne.jpg[/img]

https://www.hizliresim.com/4kyb89p][img]https://i.hizliresim.com/4kyb89p.jpg[/img][/QUOTE]

Ben diyorumki sıkıntı en baştan geliyor size en sağlam çözümün sıfırdan kurulum olacağını söyleyebilirim.Bu durumda problem halledilmezmi tabiki edilir ama ben olsam baştan kurarım.Sıfırdan yapmak yanlışı düzeltmekten kolaydır.
Akvaryum Suyu Hep Sarı
Konunun Akkaya beyin düşündüğü gibi bakteri kültürüyle alakalı olduğunu düşünüyorum.Sudaki sarılıktan ziyade öncelikli problem su bulanık bu oturmamış veya çöken bir bakteri kültürünü işaret eder.Neredeyse her kurulumumda (buda cama cam olmayalar hariç tüm dekorlu akvaryumlarım demek oluyor bu arada) su ilk dolumda bulanır oturur berraklaşır sonraki gün (2.gün) yeniden bulanır bu duruma göre 3-4 gün sürebiliyor sonrasında yeniden berraklaşıp içinde dal ,kök ,kuru yaprak gibi suya renk verecek unsurlar yoksa çeşmeden aktığı gibi cam gibi olur.

Demeye çalıştığım şey acemiyim demişsiniz, sistemin yaşından ve kurulumdan bahsetmemişsiniz.Açıkçası sıkıntının kurulumun başından kaynaklandığını düşünüyorum.Değilsede daha sağlıklı ve doğru yorumlar için kurulumdan ve kullandıklarınızdan daha detaylı bahsetmelisiniz.
Türü Ve Cinsiyetleri Nedir
Ahli biraz daha uzun ince bir yapıya sahiptir.Bence balıklar ahli değiller ama ne olduklarınıda söyleyemeyeceğim.Bu aulonacara ve nyassalarda türleri birbirinden pek ayırt edemiyorum istisna birkaç tür dışında ancak bu türlerde şöyle bir durumda söz konusu bir çok birey birbirleriyle çiftleşebildikleri için melez.
Balığın Türü
Japonlarda nadir de olsak zıplayıp ölebiliyor.Ancak bu normal japonlardan biraz daha kıvrak bir japon türü olan shubunkin gibi geldi.Suyun dışında olunca yanılmış olabilirim ama shubunkin değilsede koidir.
Ciklet Akvaryumumdan Lepistese Geçiş
O düğüm sıkıntı çıkartmaz ama çözmelisiniz şuan o havayı da üflemesi lazım çünkü yüzeyiniz hareketsiz motor hala suyu ,suyun içine püskürtüyor bahsettiğin şey suyu su yüzeyine vererek yüzeyde dalgalanma oluşturmak.Ama çok gerekli değil bana göre sadece birkaç avantajı var o kadar.Siz yine hortumu çözüp devamda edebilirsiniz.
Diğer filtre için bu cevabı vermek için devrini bilmek lazım ama sizin akvaryumunuza yeterli gelecek gibi durmuyor.
Ciklet Akvaryumumdan Lepistese Geçiş
Denenebilir akıntıya azaltmak adına, ancak bununda aşırısı çok iyi olmaz suyun akvaryumun her yerinde sirküle olması lazım o obje çıkışı tam kaparsa sirkülasyon olmaz.Bir süre gözlemleyin eğer bir problem yoksa devam edebilirsiniz bu şekilde.
Ciklet Akvaryumumdan Lepistese Geçiş
Eğer bu tarz bitkiler istiyorsanız ışıklandırma olayını bitkileri spariş vermeden önce çözseniz daha güzel olurdu çünkü ışıklandırma gerekecektir.
Ürünün salınım yapmadığına eminseniz durmasında sıkıntı yok.Sadece kendim tercih etmediğim ve gözüme böyle şeyler hitap etmediği için ben olsam çıkarırdım salınım yoksa tamamen şahsi tercih bundan sonrası :) .
Filtre eğer gerçekten o debiye sahipse akıntıyı kesecek dekorlar veya başka etkenler olmazsa lepistesleri o akıntı ciddi yoracaktır.Motor suyu havayla karıştırıp suya vermesindense suyu su yüzeyine vermesi durumunu eğer yapabiliyorsanız yine tavsiye ederim.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.