ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
MertA
Kullanıcı Grubu:
Forum Özel Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
705
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
25 Kasım 2005 13:29
Son Ziyaret:
5 Saat 49 Dakika önce
Toplam Mesaj:
659 [0.13 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
151 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:
1

BİLGİLER

Ad Soyad:
Mert
Doğum Tarihi:
08 Şubat 1988
Yaş:
31
İl:
Ankara
Meslek:
Bilgisayar Müh.
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Mert

SON 10 MESAJI

Nls Mi Ahm Mi?
Aradaki mesajları çok ayrıntılı okuyamadım ancak atlandıysa bir ekleme yapmak istiyorum. Sarımsaklı yemler balıklara hergün verilen türde yem değiller. NLS Threa A+ üzerinde bile bu yazmaktadır. O yüzden küçük gramajlar ile alınıp haftada bir/10 günde bir verilmesi daha uygun olur. Bu bağlamda gramaj olarak az alınması gerektiğinden kalitesinden daha emin olduğunuz ürünleri de tercih etmek faydalı olacaktır.
Balıklarınız yem yediği halde karınları çöküyorsa ya da hiç yem yemiyorlarsa yine kalite olarak iyi yemler seçip balığı yeme teşvik etmek ve iç parazit tedavisine yönelmek gerekiyor.

Kuru yeme alıştıramadığım nigripinnis yavrularımı Dainchi plankton ile ilk denemede kuru yemi almaları sayesinde alıştırabildim.
Akvaryum Koku Yapıyor
Yaz mevsiminde akvaryumun üstü açık olmamalı. Buharlaşan su koku yapar. Her akvaryumda bu kokuyu alamazsınız genelinde organik atıklar bu kokuyu oluşturur. Düzgün filtrasyon mekanik ve biyolojik filtrasyon tamamlanmış bir akvaryumda koku minumum seviyededir. Benim akvaryumlarda da koku olmuyor. En fazla oda kapısı uzun süre kapalı kaldıysa buharlaşma olur.
[U]120 litre[/U] - [U]iç filtre [/U] - [U]12 adet [/U] - [U]7-8cm cichlid [/U] , organik olarak yüklü bir akvaryum demek. Denklemlerden en az birini düzenlemeniz iyi olur.
Nls Mi Ahm Mi?
Aynı kalitede bir ürün olsa neden yabancısını yada pahalısını alayım. Ancak kullananların görüşleri ortada. Yerli sermayeyi her zaman destekleriz ancak ben ne balıklarımı , ne paramı sokakta bulmadım. Ben 1 balığımın bile NLS Thera A+ 'a burun kıvırdığını görmedim. Granül yem yemeyi sevmeyen leptosomalardan deniz canlılarına kadar hepsi atılıyor yeme. AHM kullandığınız için bu şekilde düşünüyor olabilirsiniz.
Yemin kapağını açmanız ve hava ile ilk temasından sonra bozulmaya başlıyor. Kapalı kilitli kutular bunu geciktirebilir . O yüzden ben gramaj olarak az ve kısa sürede bitecek şekilde alıyorum yemleri. Bu balıkları ne kadar etkiliyordur kliniksel olarak bilmiyor ancak yapabildiğim bir şey ve yapıyorum. Sarımsak ise sadece birkaç saat içerisinde bozulmaya meyilli bir üründür. Özellikle sarımsaklı su katkılarını kimse tavsiye etmez çünkü içeriğini çok çabuk kaybeder. Sarımsak içeren bir yemi 2 yada 3. kalite diye nitelendirilen bir firmadan almam, kusura bakın.
Nls Mi Ahm Mi?
Evet , en başta balıklar yemiyor. Sarımsak içerikli yemleri mümkün mertebe kaliteli almakta yarar var çabuk bozulma eğilimleri var. AHM markasının kalitesi tartışmaya gerek yok. Kıyasladığınız diğer yeme göre 2. kalite oluyor.
Nls Mi Ahm Mi?
AHM hiç bir balığıma vermem. NLS +1
Pipo İçin Babi Bakabilirmisiniz ?
Çin malı motorlar çok kısa sürede ses sorunu yapıyor veya bozuluyor. Bu hobide benim her zaman söylediğim ucuza kaçmaya çlıştıkça daha fazla para harcarsın. 4,5cmlik pipo hiç bir işe yaramaz.

Şu boyutta bir sünger filtre almalısın;
https://www.akvaryem.com.tr/Xinyou-XY-380-Uretim-Filtresi,PR-2815.html

Ayrıca bir motor da alman lazım onun içinde 30/35tl gözden çkarman lazım atman yada resun alabilirsin.
Pipo İçin Babi Bakabilirmisiniz ?
Piponun boyutlarına bakmadınız sanırım. 6cm*4,5 cm oyuncak gibi birşey. Fiyat olarak da oldukça pahalı. Sana daha önce önerdim ama önceki mesajları okumak yerine herseferinde yeni başlık açıyorsun. Muhtemelen bunu da okumayacaksın ama dophin sfp16 al. Almayacaksan da doğru düzgün bir siteden alışveriş yap.

[URL]www.ozelyem.com[/URL]
[URL]www.akvaryem.com.tr[/URL]
Balık Mı? Akvaryum Mu?
Söylediklerinize katılmıyorum. Siz gerekli ortamı sağlar ve canlıların ihtiyaç duyduğu bakımı sağlarsanız, en güzel renklerini en güzel dekorlu (biyotop,hightech) akvaryumlarda alırsınız. Yazınız biraz yanlı/taraflı olmuş , zaten soruyu sorarken cevabınız belli gibi.

Bol bitkili akvaryumda discusun yanık kaldığını yada Hightech bir akvaryumda büyüteç ile renk arandığını ilk defa duyuyorum.Benim bildiğim hightech akvaryumlar rengarenk olur. Düzenli su değişimleri, ona uygun kimyasal destekler ve uygun diet ile yanık discusunuz olmaz.

Benim düşüncem, bir hayvansever olarak onlara en güzel en doğal ve en mutlu olacakları ortamı sağlamak. Bunu cama cam akvaryumda yapmanın da mümkün olacağını düşünmüyorum , yani biyotop diyorum.
Pipo Filitre Aldım Ona Hava Mototru Lazımmı
Öncelikle almadıysan , alma.

1. Canlıpetsop gibi bu hobiye leke süren başka bir firma yok. Forumda haklarında açılmış onlarca konu ve yüzlerce yazı bulabilirsin.
2. Bu filtreyi kullanırsan hava motoruna da ihtiyacın var onun yerine başta ücret olarak çok gözüksede hava motoruna da para vereceğini hesaba katarsak dophin sfp16 alman daha iyi olur. Bu kendiliğinden motorludur.
Karides Akvaryumu Kurulumu İçin Destek
Farklı renkteki neocaridinalar beraber beslendiğinde melez yavrular bir süre sonra saydam orjinal rengine döner. Kiraz karides, bloody marry, sakura, blue dream, sarı ateş bunların hepsi neocaridina karideslerdir. Eğer bir kaç jenerasyondan sonra renksiz karidesiniz olsun istemiyorsanız tek renk besleyin. Ayrıca n11 gibi siteleri değil akvaryum.com ilanlarından seçin. Bu tarz ilanlarda ya çok düşük kalitede canlı gelir yada karidesleri ölü alma şansınız yüksek. Karides gibi küçük canlılarda pipo filtre kullanmanız tavsiye olur. Yavruları da haliyle çok küçük olduğundan sumpa kaçma ihtimalleri yüksektir.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,733,339 Mesaj
  • 400,393 Konu
  • 91 Forum
  • 141,384 Forum Üyesi
  • 1,445 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,608 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.