ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
nightmareo
Kullanıcı Grubu:
Forum Özel Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
245
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
01 Mayıs 2006 18:41
Son Ziyaret:
11 Saat 42 Dakika önce
Toplam Mesaj:
552 [0.13 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
9 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
İsmail Hakkı ERDOĞAN
Doğum Tarihi:
19 Nisan 1984
Yaş:
33
İl:
Bursa
Meslek:
Finans
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

İsmail H. ERDOĞAN Leptosoma Jumbo Kitumba & Ornatipinnis & Similis & Ocellatus Gold & Signatus & Meleagris & Macrops Red Ndole & Yellow Snake Skin Lepistes & Cüce Vatoz

SON 10 MESAJI

Akvaryumda Su Isısını Nasıl Düşürebilirim?
20 lere kadar rahat düşürülür diye düşünüyorum ama dediğiniz gibi 15 bu sistemin kaldıracağından fazla olabilir.
Akvaryumda Su Isısını Nasıl Düşürebilirim?
Yaz aylarında 31 dereceleri bulan akvaryum sıcaklığımı çok rahat 25-26 derecelere indiriyorum. Bunun için akvaryumunuza uygun bilgisayar fanı, strafor, kuluçka termostat ve biraz kablo. Termostatta aynı model olanların pahalısını almanızı tavsiye etmem tecrübelerime göre hepsi aynı ürün ancak ciddi fiyat makasları var. Sistemi kışa girerken bozduğum için basitçe anlatayım. Ben 150 litre tanka 4 adet orta boy fan kullandım. Yarım buhar camlı 300 litre akvaryumum için ise 2 adet fan kullandım. Yani akvaryumun konumuna(güneş alıp almaması, cam önünde olup olmaması gibi sebepler etkili) göre kaç adet fan ihtiyacınız olduğunu siz tecrübe edersiniz ama ben olsam garantiye alıp 4 adet orta boy fan alırım. Strafora fanları gömüp termostat ile düşeceği sıcaklığı ayarlıyorsunuz. Suyun sıcaklığı istediğiniz seviyeye gelene kadar fanlar çalışıyor ve o seviyede duruyor, sıcaklık artınca tekrar çalışarak belirli sıcaklıkta suyu sabit bırakıyor. Sistem çok basit ama anlatımım kötü olmuş olabilir. Termostatı alınca gerek internette gerekse kullanım klavuzunda bağlantı le ilgili bilgiler mevcut. Örnek olsun diye termostat ile ilgili link paylaşıyorum aşağıda;

https://urun.gittigidiyor.com/yapi-market-tamirat/dijital-termostat-12v-akvaryum-kulucka-buzdolabi-derindondurucu-termostat-314627551
Su Arıtma Cihazı Tavsiyesi (osmos)
Merhaba arkadaşlar, konunun üzerinden baya zaman geçmiş, konuyu hortlatayım dedim. Bende de 5 aşamalı sistem var. Yukarıda 4. aşamadan yani tatlandırıcıya gelmeden direk mebrandan su alınması gerektiği bahsedilmiş, Teknik olarak bilgim yok, direk mebrandan suyu çekmek için ne yapmamız lazım. Nasıl bi kesme delme ekleme işlemi gerekiyor?
Ro Cihazı Vatoz Ve Tanganika Tankı
Vatoz ve tanganika tankım bulunmakta. RO cihazı temin ettim. Cihaz 5 aşamalı, 1 mic, karbon filtre, 5 mic, filmtech mebran ve coconat karbon filre sıralamasında. Arıtılmış suyu direk vatoz tankımda kullanıyorum, suyun değeri yaklaşık 13 ppm gibi çıkıyor. Öncelikle aklıma takılan birkaç husus var. Vatozlar için eksik aşama varmı ve coconat filtre kullanmak mantıklımı?

Vatoz tankında RO kullanan arkadaşlar direk RO suyumu kullanıyorlar? Bunun uzun vadede riskleri nelerdir? Bir kısım kişiden RO suyu ile çeşme suyunu karıştırdğını duydum. Eğer karıştırma yapacaksak hangi oranda yada kaç tds değerine getirmemiz gerekir?

Atık suyu tanganikada kullanabilirmiyim? Düşününce mebrandan geçmemekle birlikte 1 mic, 5 mic ve karbon fitreden geçiyor.

[EDIT]nightmareo,2017-12-01 11:41:23[/EDIT]
Filtrede yeni meteryal karsinizda Diatomit resim9
Peki kullanıp iletkenlik testi yapan oldumu? Suya ne gibi salınımlar yapıyor? Bu konuda benim tereddütlerim var.
Davetsiz Misafir
Minare salyangozu, tercihen kullanılır. Ben özellikle tankıma attım ancak bitkili akvaryumlarda çok tercih edilmiyor.
L144 Ppm Aralığı
Tahminimden düsükmüş, neredeyse RO çıkışına yakın seviyede.
L144 Ppm Aralığı
L144 türleri için ideal ppm aralığı nedir?
Japon Akvaryumu Tasarımı Hakkında
Suya koymanı tavsiye etmem. Lüzumda yok. Bir müddet sonra girintili kısımlar yosun tutacak ve görüntü olarak seni tatmin etmeyecek.
2017 Yılı Takvim Dağıtımı İle İlgili Konu.
Bugün geldi elinize, kolunuza, emeğinize sağlık. Çok teşekkür ederim.

GÜNCEL 100 TANITIM

-
-

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,529,390 Mesaj
  • 371,837 Konu
  • 91 Forum
  • 127,500 Forum Üyesi
  • 1,371 Özel Forum Üyesi
  • 27 Kıdemli Akvarist
  • 2,040 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.