ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
nightmareo
Kullanıcı Grubu:
Forum Özel Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
296
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
01 Mayıs 2006 18:41
Son Ziyaret:
Dün 02:04
Toplam Mesaj:
612 [0.13 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
37 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
İsmail Hakkı ERDOĞAN
Doğum Tarihi:
19 Nisan 1984
Yaş:
34
İl:
Bursa
Meslek:
Finans
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

İsmail H. ERDOĞAN Leptosoma Jumbo Kitumba & Ornatipinnis & Similis & Ocellatus Gold & Signatus & Meleagris & Macrops Red Ndole & Yellow Snake Skin Lepistes & Cüce Vatoz

SON 10 MESAJI

Kızılağaç kozalağı kullanımı hakkında
[QUOTE=Ladres]Evet. Sonra süzün.
Bunun daha da etkilisi; kaynamakta olan suya atın, 10dk kaynatın. Su neredeyse kırmızı olur. Süzün ve yeni suda tekrar kaynatın.[/QUOTE]

Hocam kaynamış suya atmanın sebebi suya salınım yapmaması için mi? Yoksa kaynamış su ile elde edilen özütü mü akvaryuma atın demek istediniz?
Grindal Kurt Kültürü Gelişememe Büyümeme Sorunu
Daha önce 2 farklı yerden aldığım grindal kültürü ile ilgili problem yaşıyorum. İlk aldığım kültür istediğim büyüklüğe ulaşmadığı için sonlandırdım. Son aldığım kültür ise yaklaşık 1 ay oldu. Nemli Hindistan cevizi torfunda, balık yemi ve kedi maması ile besliyorum. Kurtlar hayli çoğaldı. 5 LT saklama kabında 6 öbek şeklinde yoğun hale geldiler. Benim sorunum yaşamaları yada çoğalmamaları değil, boyutları. Aldığım kültürlerin içerisinde 1.5 cm ye ulaşmış boyda kurtlar vardı, ancak benim ürettiklerim mikro kurt boyutunda çok küçükler. Anca yavru balıkların beslenebileceği boyuta geliyorlar. İlkinde kültürde sorun vardır demiştim, ama 2 farklı yerden aldığım kültürde de aynı sorunu yaşayınca sorunun bende olduğunu düşünüyorum. Ortam sıcaklığı 23-24 derecelerde.

Kurtlara hacim kazandırmak için tavsiyesi olanlar var mı? Hangi kısmı atlıyorum. Ne gibi tavsiyelerde bulunabilirsiniz?
Hobihane Isıtma Hakkında
Bu şekil vatoz üretimi yapan bir ustanın sistemini anlatayım. Bodrumda bahsettğiniz gibi bir bölmede, 4 katlı, en alt katı sump(büyükçe), üst katlar ise bölmeli ve taşırmalı şekilde dizayn etmiş. tek sump ile bütün seti filtre edebiliyor. Bölmenin sumpa geçişini engellemek için ise vanalı sistem kurduğu için vana ile kapatarak izole de edebiliyor. Kendisi sistemin etrafına da strafor ile kapatarak kapaklı şekilde yapmış. Yek ısıtıcı ile ısıtmasını da sağlıyor. Onda tek set olduğu için mantıklı olmuş ama siz daha fazla düşünüyorsanız ortamı ısıtmakta haklısınız.
Geçermi..?
Dış filtreyi şelale aparatı ile, suyun yüzeyini dalgalandıracak, ama ses yapmayacak şekilde kullanırsanız hem akvaryumda tatlı bir akıntı oluşur, hemde hava motoru kullanmanıza gerek kalmaz.
Biyolojik Filtre Yerine Kıvırcık Paspas
Süngerin yerini tutmaz. Elyafın yerine kullanabilirsin. Hatta ben dış filtre kullanırken bunu kullanıyordum. Ama sendekiler rengârenk, ne salınım yapar bilemem. Metro markette rulo şeklinde satılıyor. Plastikcilerde de gördüm. Link aşağıda.

http://mssgrup.com/index.php?route=product/product&product_id=344 [EDIT]nightmareo,2019-01-16 12:19:44[/EDIT]
L144 Tül Ve Düz Takım Yavruları Tüller Ölüyor
L144 biraz nazlı balık. Suyunuzda onları etkileyen acaba ne var. Yeminizde sorun mu var. İddia edilenin aksine kimse kayıpsız yavru büyütemez bu türde fire vermek işin doğasında var. Siz yüzde olarak kaçını büyütüyorsunuz? Tüller düzlere göre daha nazik oluyorlar. O yüzden bu türün tülü ciddi paralara satılmakta. Herzaman tüller damızlık olunca bile en ufak olumsuzluğa tepki vereceklerdir.
Ciklet Beyaz Benek Varmı?
Ayrıca balığınızda beyaz benek var gibi. Görsellerden fotolardan arayarak kesin kanıya varın. Balığın vücucunda beyaz küçük noktalar oluşur. Bunlar zamanla artar. Tedavisi kolaydır, ama geç kalmayın, bulaşıcıdır. Isıtıcı kullanıyormusunuz? Beyaz benek ani ısı değişimlerinde oluşur.
Ciklet Beyaz Benek Varmı?
Akvaryuma devamlı müdahale etmek, ufak bir sürtünmede hemen ilaç tedavisi yapmak yanlıştır. İlaçlara para vermektense iyi bir filtrasyon ve bakteri kültürü ve düzenli su değişimi ile suyu sağlıklı tutmak hastalıklara en büyük çaredir. Hastalığa sebep olan nedenleri ortadan kaldırmadıkça tedavi etseniz bile yeniden nükseder.
Ciklet Beyaz Benek Varmı?
Resimde görünen bir şey yok, ama tabi daha net ve yakından foto atarsan daha kesin bilgi alırsın.
Akvaryum Suyu Berbat Etti
[QUOTE=EmperorAngelfish]

Bir kaç gündür araştırıyorum da her sitede her konuda alt üst kavramı birbirine girmiş durumda. Galiba moturun suyu akvaryuma hangi taraftan gönderdiği ile ilgili değişiklik gösteriyor. Benim dış filtrede fiziksel olarak üst taraftan dı filtreye su giriyor süzüldükten sonra en alttaki çıkış borusundan motor suyu akvaryuma gönderiyor. Diğer dış filtrelerde farklı olabiliyor mu bu durum? Sizin malzeme diziliş cümleniz çok net ama biraz araştırma yapınca kafa beyin allak bullak oldu. Birinin alt dediğine diğeri üst demiş.[/QUOTE]

Suyun yukarıdan girmesi sizi yanıltmasın, bu filtre akış yönünün yukarıdan olduğu anlamına gelmez. Yukarıdan aşağıya boru ile indirip, aşağıdan yukarıya da suyu basabilir. Dış filtreyi açınca bakarsanız su akış yönünü kolay şekilde anlayabilirsiniz. Zaten kullanılan filtreler genelin kullandıkları olduğu için mutlaka açılmış bir konu vardır.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

KULLANICILAR

  • 474 Online Kullanıcı, 258 Üye

Online Kullanıcılar

armaqan, DeviLLe, Fikrep, ALPERDORTKOL, mbcr06, muratchef, GOKHANKAYHAN, fikret43, gyunda, muratyarici, rccol, Gökhan1907, boragurcay, ernklc, BoraBerkol, AtlasPoyraz, recep3410, aqua08, erdemcoban, ecological, eşkina53, masmac, vildan54, omercldr, azberay, burak618, exfish, oguzburcin, Altispinoza, Barbaros Ramazon, Akvarist Görkem, adem06, Ömer can 301, Omt, interkan, BuRAK, serkan çiçek, asanc, StenkaRazin, ilhannnn01, sempathyc, hacivat, Klazomenai, math06, Mete Duru, BabySoul, Oasis, Selahattin Pekçe, fkarakaser, Aykut guguk, cans, Mderhan, mehmetemindinc, vedat79, Murat8, KeremUlaş, sarıyerli 1970, ibrahim3444, ahmetcirali, gokhan ilhan, Akvarmen, EMRAH DİSCUS, bazalisk, mertank, izzettanju, Abacus, kaleliii, Serkan Odabaşı, kabaktadi, Atakan55, zorluerhakan, Kuduoglu, trkmr02, aXarayli, BuLuT, erkanhalli, umtmtl, bbigec, ybingol, Sahinakbulut, hny001, orimohito, northwestern, Legadema, Foai, muratantalya007, AmazonDream, SCORPION_79, icanpolat, erulusoy, Yasin Oktem, wolverin, cetin77, yagiz1907, Mehmetpoad, flagellum, oscarus, ck84, mkursun, utoku, ERZAT, Ejder Günaydın, MiSoSiKiaN, AHZ, erman84, Zahidâ, yasinmak, redfox69, Tunacan, yavuzsezgin, Kınayu, TA4OSE, jorqe, ferhatyondemli, Selcen&Ergün, Nazımm, catstevens, debreleza, bitocika, runo89, Odeleoy, fahri-, EXAGON, eozen81, ozgurcee, evilways, asturias01, Halil14, anilcem09, CxxE, kawaguchi, elbet20, orcunorcun, hazar1, FATİHH, the__legend, m.güngör, ozgurnez, aktivist06, Mchit, Fatih ÇE, ONRAYDN, mimarist, otuzkilo, afacan80, Hamzayersaloglu, 54muga, zahitciftci, baozturk, vendetta99, volkanizma06, nesta, caspr, alperpetshop, murat35500, ilkayhosgel, bilginstein, ersel, Superozo, icelebi, erisdogan, sari, H.Ocal, gokkurt, enversen79, sedatilg, darkaura, ademakci, olcayacun, Aralti, GoldfishKeeper, g.ates, miralp, lizuferum, LEWO_1453, jjmuzo, TSevil, musatürk, onurxonur, alpeen666, ootkn, Rain, Hasanahshsjh, Tbatu40, abdryy1, Unreal55, Kertenkele94, gokberkgonenc, sefo, mustafatercan, hashhead, Cruelm, fma3280, polar, BerHatS, Seco700, adige42, Gursoyhasan, inifnity, horoz26, ertcavdar, yns325, teksel, suslu_78, Muhendis, AhmetKosovali, ucserbes, rebelfire, aldemirim, Chtt, Shotokan, voltran, Betta06, Aşk-ı semek, Denis06, nzm06, ProsecutoR, Koblenz, gkhnylmz09, Steix26, fgerdan, mmaavii, icaydogan, gkndmrkn, CenK, budak_murat, Splendor, ozan_bolat, kacıran06, Madenci, Legendary, valficevirin, disconnect17, Furkann66, keyman79, killordi3, Kemalk41, KEREMERT, erdem73, kaanz, burakgulsan, hoca0666, tian, mrtcngltkn, cihangir6075, Necat007, Selim802, Ibrahim90, Sturk6, osman belen, Perikızı2916, Neothauma, mutlubalik, hasancn, gokberk, Serdaraktas06, sinor, kapre64, pilotx,

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,620,351 Mesaj
  • 384,241 Konu
  • 91 Forum
  • 133,721 Forum Üyesi
  • 1,402 Özel Forum Üyesi
  • 28 Kıdemli Akvarist
  • 1,498 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.