ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
Beta_balik
Kullanıcı Grubu:
Forum Özel Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
3861
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrimiçi
Üyelik Tarihi:
15 Ağustos 2018 22:28
Son Ziyaret:
2 dakika önce
Toplam Mesaj:
4668 [5.78 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
820 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Beyza Pala
Doğum Tarihi:
09 Şubat 2006
Yaş:
14
İl:
Istanbul
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Denemediği bir şey kalmayan insan, acaba bir gün insan olmayı deneyecek mi? A. Ali Ural Beyza PALA

SON 10 MESAJI

Bir Kaç Tavsiye
Merhabalar,
İç filtrenin akıntı yapıp yapmadığını bakarak da anlayabilirsiniz. Eğer cidden akıntı varsa filtre de değiştirebilirsiniz tabi. Ama su çıkış ucuna şelale aparatı takıp içine de silikonsuz elyaf koyarsanız akıntı azalacaktır.
Melek balığını çıkartın. Birincisi melek için 40 litre çok küçük. Gereken hacimin 1/3 neredeyse. Melekler en az 150-200 litrelik akvaryumlara ihtiyaç duyar. Daha küçük akvaryumda sağlıklı olacaklarını sanmıyorum. Zaten dediğiniz gibi avcı bir balıktır. Yavruları avlayacaktır, boyu büyük olduğunda küçük boyuttaki balıkları bile yiyebilir.
Balık eklemek yerine elinizdeki balıkların sayısını düzenleyin. Tetra ve çöpçü sürü balığıdır. Haliyle en az 6 tane olmaları lazım. Onları kendi türü ile altıya tamamlayın. Lepistesi de 1 erkek 3 dişi olacak şekilde ayarlayın ki erkekler dişileri rahatsız etmesin. Zaten bunları yaparsanız akvaryum yeteri kadar dolmuş olacak, daha fazlası için uygun değil. Birde lepistes kolay üreyen ve neredeyse her ay yavru beren bir balık. Olacak yavrular bu akvaryumda kalırsa uygun olmaz. Onları ne yapacaksınız?
Madem canlı bitki kullanmak istiyorsunuz neden yapsy da kullanasınız ki. Işığı ve kumu halledip tilki kuyruğu, elado, sessiliflora, bacopa, limon, tütün, gül, çınar, zeytin, java fern, anubias, subulata vb. dayanıklı bitkilerden birkaç tane alabilirsiniz.
Beta Balığımdaki Kuyruk Sorunu
Evet balıkta ciddi bir erime var. İlk başta yaşadığı ortamı düzeltirseniz ilaçsız da tedavi edilebilir.
Ama farklı farklı konulara mesaj yazarak değilde, akvaryumu tüm ayrıntısıyla anlatarak yeni bir konu açarsanız daha iyi olur. [:iyi:][EDIT]Beta_balik,2020-10-30 10:18:47[/EDIT]
Küçük Bitki Akvaryumu Danışma
O hacim hiçbir balık olmaz. Neon tetra, lepistes ve japon için en az 40 litrelik bir akvaryuma ihtiyaç duyarsınız. Beta içinse 15-20 litreden küçük akvaryumlar sağlıklı olmaz.
Arka plan bitkisi olarak cabomba yakışır bence. Onun dışında eledoa, bacomba, sessiliflora, burgulu saz da küçük akvaryumlara yakışabolir.
Neon Ve Ember Tetra
Balık sayısı çok fazla olmuyor, ama yine biraz fazla. Eğer üç balıktanda deidginiz gibi 6 şar şekilde koyarsanız çok problem olmaz bence.
Bu Çöpçü (cory) Bronz Mu Komando Mu?
Büyük ihtimalle bronz çöpçü.
Transgenik Tetralar Ve Beta
35 litrede saydıklarınız kesinlikle olmaz zaten. Akvaryum çok kalabalık olur. Hepsi sürü balığı, hepsinden sürü kurmaya kalkarsanız Bi 20 balık falan olacak, böyle bir akvaryumda ise kısa zamanda birçok hastlik ortaya çıkacaktır.
Beta ile başka balık beslemek istiyorsanız önce betanın uyumlu olduğuna emin olun. Akvaryumu bitkilendirin ve sadece bir tür koyun yanına. Ki benim tavsiyem rasbora olması, en doğru seçenek rasbora olur.
Transgenik Tetralar Ve Beta
Transgenetik tetra yada siyah tetrayı beta ile bakanı görmedim ben. İlk deneyenin de sizin olmanızı önermem. :)
Bu arada akvaryum hacmi nedir?
Kırmızı Kervitim Var Diğer Balıklara Zarar Verir M
Gördüğüm kadarıyla çöpçüler bronz çöpçü. Ansiklopedi bölümünden hakkındaki bilgileri okursanız görebilirsiniz, en 50 litre öneriliyor. Bu bakımdan, ben olsam çıkartırdım.
Bu arada su neden yarım şeklinde? Anlık mı?
Betalar Ve Diğer Türler
Dişi betalar kendilerine zarar vermeyecek balıklar ile uyumlu bir şekilde yaşar. Erkekler ise eğer çok agresif değilse vatoz, çöpçü, neon tetra, rasbora gibi balıklar ile yaşayabiliyor. Ama bir erkek betanın yanına başka bir beta kesinlikle söz konusu değil. Soruda bahsi geçen dişi ve erkek beta hala aynı akvaryumdalarsa hemen ayırmak gerekiyor.
Su Kaplumbağası Akvrayumunda Siyah Kurtçuklar
Sinekler akvaryumun yakınında geziniyorsa bu kurtçuklar onların lavası olabilir. Benim akvaryumumdan da sivrisinek lavası çıkmıştı mesela. Eğer öyleyse bir süre sonra kendileri giderler. Siz teker teker toplayıp da uzaklaştırabilirsiniz.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

KULLANICILAR

  • 318 Online Kullanıcı, 173 Üye

Online Kullanıcılar

Acan1, Kınayu, Burak aras, okan169, psykhe, shark2, Emr35, Beta_balik, muratdeg, Alpercicek35, sefo, Mrzoo, sirhill, nefox5757, fretzly, discus33, ugur7777, ozan026, Serkanjb, vendetta99, emregök, erkanmazici, aqua08, muratfirar, BlackEaglee, TurX, Emirk, tunasoylemis, Eski japoncu, furkaan, praksis, emrepablo11, Ankaragucu, cizgi, Fatih ÇE, Redmi, nejalt, BlackGoat, İsmet.urek.92, Supervenenis, Osprey, Quersian, serkan3536, dream7, monoblane, koagulant, bbkaya06, heybetmahir, Heidfeld, Connor, aktugsedat, matis, MiSoSiKiaN, MurathanM, sorceres, eakca6336, gorkemerden, capp, BlackMesa, karadenizm, Mikail Erdoğan, WaveRider, Cruelm, Cengizhan06, yedili, denizulucutsoy, agbaglama, yetiis, ozan_1903, Ofsedef, Erazer, levent07, Kaya0606, esensml, darkaura, fetih6806, nzm06, yasinenes, arconim, bkaracayir, secaflex, Senthwash, byigrik, likeable25, mosquit0, gandalfthegrey, fevzi1, Eyüp can bilgin7, tosyalı, Sarslanpay, istanbul34, Acil Stop, RuLing, wadee, acerozgur, DeviLLe, tayyaar, Forumcu, orimohito, cengizozcan, jueJ., Gihot, hakancez, Süleyman şenkurt, SemihSarısoy, MetinSungu, mmemati, SCORPION_79, fahri-, Hacanak, kvolkan21, kaanorc, blackstonep, merif, Bihobi, djferhat, Uğur asım, jotkar, Efendi_Kaptan, Hamza kaya, SONADOR, inkaakvaryum, ozkara19, Cem Altay, mustafa_t, ETHICET, Diclomec, Acemi_34, tetikk, gzi33, Leontheprof., NCivic, Zeiss, musatürk, HHY01, demoufuk, benerium, Aras5434, zaza649, aktivist06, jjmuzo, erakay, de4b5, Mehmet Arda, Necati bulduklu, İnegöl Lepistes, MaarifFurkan, ALTEMUR, Genç hobici, hozsoy, yucesoy83, Alihanhoylu, efsane07, CANTEK, Fishkeeper, kurtbey1905, MalawianKeeper, Serdar dmr, Balikcionur, Yunustekel55, AliKURT, eskserkan, Doktorbey, Leonthe pro, Shaggi, otorun, Avare71, nazimba, erdalakçay, FurkanKöse59, abunil, ismailakay, cuce__vatoz, a.kemal,

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.