ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
Beta_balik
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
1298
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
15 Ağustos 2018 22:28
Son Ziyaret:
6 Saat 34 Dakika önce
Toplam Mesaj:
1672 [4.49 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
1368 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Beyza Pala
Doğum Tarihi:
09 Şubat 2006
Yaş:
13
İl:
Istanbul
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Beyza PALA

SON 10 MESAJI

Akvaryum İçi
[QUOTE=Sofuoglu61] Öneri için sağol 7 tane alıcam o zaman daha az alsam sıkıntı olurmu?[/QUOTE]
Coryler sürü balıklarıdır. Diğer sürü balıkları gibi en az 7 tane bakılmalı. Daha az bakılırsa strese girerler ve hastalanabilirler.
Akvaryum İçi
Coryler 7li sürü halinde beslenmeli ve çok aç kalmadıkça yavrulara zarar vereceğini sanmıyorum. Zaten bitkili bir akvaryum yaparsanız yavrular balıklara yem olmaz.[:iyi:]
Migrosta Gördüğüm Sıvı Besin
Bence pek işe yaramaz. Sonuçta biri suda yetişen bir bitki, diğeri saksıda. İstekleri farklı olur.
Bitkili Discus Akvaryumu
Çok güzel bir akvaryum olmuş. Doğrusu şu discuslar çok garip balıklar, kağıt gibi.[:3]
'hacmin Kücük'çüler
Yalnız ben o balığı aldığımda beta hakkında çok az şey biliyordum. Malum çoğu sitede akvaryum hacmini yazmıyorlar. Sonra akvaryumu büyülttüm. İmkanım el verdiğince. 30 litre alsaydım d masayı mı çökertseydim?
Bakın şimdi imkanım daha da genişledi, 45 litrelik akvaryum aldım. Belki aradan bir yıl geçti. Sonuç olarak petshopta durduğu kaptan daha iyi bir ortamdaydı. 3 tür yem, 8 litre hacim ve bitkiler mi iyi, yoksa 1 tane kuru yem, 1 litre, boş bir akvaryum mu? Sanki oturdum, balık umrumda olmadan onu seyrettim!

Ayrıca bence bu başlık ve konu çok saçma. Size diğer tartışmada da söylediğim gibi, bana göre doğru olan "ansiklopedi" de yazan. Bunu inkar edemezsiniz. Ben inandığım şeyi savunurum. Siz nasıl 30 liteede beta ve rasbora dışında balık bakılabileceğini savunuyorsunuz, bende benim doğruma gore insanlara bililer veriyorum. Tabi her isteyen kafasına göre bilgi veremez. Benim söylediğim sözlerin arkasında bir kaynak var en azından.
Beta Yuzgec Kararmasi
Kuyruk erimesi olduğunda, genelde rengi solar, durgunlaşır ve iştahı kesilir.
Benim betamda yaklaşık olarak bir yıl önce bunları gözlemlemiştim. (Hatta bunun hakkında konu da açmıştım.) Artık yemlerini yemiyor, mağarasından dışarı çıkmıyordu. Ve rengi koyulaşmıştı, canlılığını yitirmişti.
'hacmin Kücük'çüler
Ben sizin kişisel tercihletinizi ne yapayım. Benim umrumda olan balıklar. 100 tane tatra koyamazsınız demedim ayrıca. Kim engel olacak? Ban bir balık gördüğümde sadece iyi besleniyor mu, suyu temiz mi diye bakmıyorum. Aynı zamanda hacim balığa uygun mu, dar geliyor mu diye bakıyorum. Ama belli ki siz bu konuyu pek kafaya takmıyorsunuz. Beta üreten ve satanların nasıl bir yerde baktıklarını biliyorum. Tabi siz tek taraflı bakabilirsiniz olaya. Ne yapsın 60-70 tane balık için 30 litrelik akvaryum mu alsın. Yer mi yeter buna? He fanusu 5-10 litrelik akvaryumu satmaması için protesto edebiliriz.

[QUOTE=Altispinoza]
Harçlık biriktirerek aldigi[K]niz[/K] 8 9 litre tankta Betta besleyip insanlara hacmin küçük demek o zaman yanlış olmuyor mu?
[/QUOTE]
Tabi kide üstüme alınacağım. Başka ne yapayım.[EDIT]Beta_balik,2019-08-21 21:00:29[/EDIT]
Beta Yuzgec Kararmasi
Hafif bir tırtıklanma var ama erimemi yoksa kendi kuyruğundan mı emin olamadım.
Biraz daha bekleyin. Eğer kuyruk erimesi ise artacaktır. Fazla aramadan tedavi edebilirsiniz. Zaten daha başlangıç ise yani fazla ilerlemeşse iyi ve protein ağırlıklı bir diyet ile düzelebilir.
Balik Uyumu
Emir Bey'e katılıyorum. Fazla agresif olmayan bir beta ile neon tetra bakılabilir. Ama en az 50 litre ve bitkili ölmasinin tavsiye ederim. Fazla balık koymazsanız strese gireceklerini de sanmıyorum.
Akvaryumumun Berraklığı Iyi Mi
Berraktır bence gayet iyi. Yani fotoğraftan bir sorun gözükmüyor. Minik bir pipo filtre suyun berrak olmasına yardımcı olabilir. Haftalık su değişimini ve dip çekimini aksatmazsanız su o kadar bulanık olmaz.[:iyi:]
Büyük balıkların, yavrulara zarar vermediğine eminseniz ana tankta kalabilir.

Ayrıca dekorasyon için küçük bir-iki öneride bulunacağım. [:)]
Tabana düz ve koyu renkli bir kum alırsanız daha güzel durur bence. Hagen v.b. bir kum olabilir mesela. Eğer değiştirmek istemezseniz, kumun üstündeki renkli çakılları almanızı öneririm. Hem tek renk olsun diye hem de salınım olayı olmasın diye.
İkinci tavsiyem bitkileri canlı bitki ile değiştirmeniz. Renkli çakıllarda olduğu gibi yapay bitki de salınım yapar. Tilki kuyruğu hem yavruların saklanması için iyi rol oynar, hem de kolay bir bitkidir.
Diğeri ise hava motorundan çıkan hortumu köşeye saklamanız. Tam ortada, göz önünde durması görselliği bozacaktır. [:)]

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,752,968 Mesaj
  • 402,709 Konu
  • 91 Forum
  • 142,406 Forum Üyesi
  • 1,452 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,622 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.