ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
BeyzPl
Kullanıcı Grubu:
Forum Özel Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
5651
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
15 Ağustos 2018 22:28
Son Ziyaret:
Dün 15:53
Toplam Mesaj:
6527 [5.74 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
818 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:
1

BİLGİLER

Ad Soyad:
Beyza Pala
Doğum Tarihi:
Girilmedi
Yaş:
Bilinmiyor
İl:
Istanbul
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Denemediği bir şey kalmayan insan, acaba bir gün insan olmayı deneyecek mi? A. Ali Ural Beyza PALA

SON 10 MESAJI

Şişme Havuzda Kaç Betta Beslenir?
Dişi beta besleyin. Erkekleri aynı yere koymaktan yine kaçının. Gerçi vahşi bettalara bakacaksınız onlardan erkekleri geniş alanda aynı anda yaşayabilen türler var. Ama betta splendens ise dişi tercih edin. Zaten balıkları yukarıdan göreceksiniz, görsel olarak uzun veya kısa kuyruklu fark edilmez.
Beyaz Bulut Dağı Tetra/white Cloud Mountain Minno
[QUOTE=Rafayel]Ben bu soruyu niye daha önce görmedim 🤦‍♂️[/QUOTE] Gözden kaçmıştır, olur öyle şeyler. [:)))]
Bilgiler için teşekkürler. O sırada kafamda olan sorulara yanıt oldu. Gerçi çok besleyen olmadığı için içim rahat olmamıştı. Vaz geçmiştim ama uygun bir ortam ayarlayabilirsem tekrar düşünebilirim belki bu türü.

@K3r3m, öneri için teşekkürler. Hacme de dikkat ederek, tekrardan bu türe yönelirsem ilk olarak adiste soracağım o halde. Umarım kargo imkanı vardır, konumu biraz uzak kalıyor çünkü. :))

@ShowaSanshoku, uyarı için teşekkürler. Sazansıgillerden olduğuna forum kısmında rastlamıştım. Serin suda beslenen türler daha çok oradan çıkıyor sanki. 🤔
Yeni Balık Aldım
Merhaba,
Arkadaş yanlış bilgilendirme yapmış. Bahsettiğiniz ürün su düzenleyicisi değil, ilaç. Zaten rengini söylemişsiniz, internetten içeriğine bakınca da görülebiliyor, metilen mavisi içerir. Ama galiba ürünün üstünde de "su düzenleyicisi" yazıyor. İlaçta bile bunu yazmaları üzücü, satış yapmak için galiba.
Metilen mavisi daha çok mantar ve dış parazitlerde kullanılan bir ilaç. Katmamanız iyi olmuş. Çünkü size bir faydası olmaz, boşuna kimyasal maruz kalmış olur balık. Şu anki ortamda geçerli değil ama, ilaçlar yararlı bakteri kültürüne de zarar verir. Şu anda zaten yararlı bakterilerin üreyebileceği bir ortam, filtre yok. Bu ilaç kullanmanızdan da riskli bir durum.

Diğer sorularınıza gelirsek,
1. Muhtemelen alan çok dar olduğu için yapıyordur o hareketi. Yaptığı hareket değil, harekete neden olan şey büyük bir problem. Yani fanus. Japon balıkları geniş alan isteyen bir tür. Bu açıdan karakteri için de hiç uygun değil fanus. Başka neden uygun olmadığı konusunda aşağıdaki linki inceleyin ve bir an önce, gittiğiniz petshoptan olmak zorunda değil tabiki, uygun boyutta bir akvaryum alın.
[URL]https://hayvanlar.net/konular/fanusta-balik-beslenir-mi.3507/[/URL]

2. İlk günlerde yem verilmemesinin sebebi, balığın genelde zaten yememesi. Balık yemediği için suda atık oluşuyor yalnızca. Yer değişimi, taşınma vs. balıklarda strese neden olabilir. Eğer bir önceki yerinde iyi bakılmadıysa (petshopta bu olası) hemen toparlanmaz. Siz şimdi bir iki parça yem atın yinede, yemiyorsa bi iki gün beklersiniz. Sonra düzenli yemlemeye başlarsınız.
Yemleme sıklığını az ama sık sık olarak ayarlayın. Günde 3-4 öğün verebilirsiniz. Ama aklınızda olsun, bağışıklığı yüksek, iyi bakılmış bir balık bir hafta gibi süre rahat yemlemeden kalır.
Tür Bulamamak
Yosun ile beslenen canlı sorarsanız otocinclus veya neritte salyangozu olabilir. Ama eğer ciddi bir yosunlanma varsa sebebini bulup onu ortadan kaldırmanız gerekiyor. Yosun yiyen canlılar ile çözülemez.
Transgenetiklerime Arkadaş
Transgenetik ağzına sığan karidesi yemeye davranacaktır. Bu durumda yavrular zaten yaşayamaz, yetişkinler ise sağlıklı bir ortam oluşturmaz. Beraber beslemenizi önermem.
Bu Balığın Hastalığı Nedir
Balık fotoğraflardan hiç belli olmuyor. Hastalık varsa dahi göremedim, yalnızca sabit durma ise stres veya doğum öncesi olabilir.
Bunun Türü Nedir ?
Bunu türlerin fiyatı hakkında bir bilgim yok. Ama hepsi erkekse kesinlikle hata yapmışsınız. Üstüne akvaryum da gerektiğinden daha kalabalık gözüküyor. Çok değil, yakında kavgalar başlar, keşke araştırıp bilgi sahibi olmaya özen gösterseydiniz.
Yanlış Akvaryum Seçimi?
Cam kalınlığından şüpheli iseniz kaç mm olduğuna söylemek mantıklı olur. Ki fikir verilebilsin.
Haşlanmış Yumurta Beyazı Ve Betta
Su piresi parazit taşıyan bir canlı değil. Beyaz dışkılama değil ana dropsy başka bir sebepten olur zaten. Daha çok kalitesiz yemleme veya kirlilik. Tamamen tesadüf muhtemelen.

Seachem markasının kuyruk erimesi için olan ilacını alabilirsiniz. Veya sera blatopur da etkili olur.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.