ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
BeyzPl
Kullanıcı Grubu:
Forum Özel Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
6057
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
15 Ağustos 2018 22:28
Son Ziyaret:
4 Saat 33 Dakika önce
Toplam Mesaj:
6872 [5.48 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
505 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:
2

BİLGİLER

Ad Soyad:
Beyza Pala
Doğum Tarihi:
06 Şubat 2006
Yaş:
15
İl:
Istanbul
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Denemediği bir şey kalmayan insan, acaba bir gün insan olmayı deneyecek mi? A. Ali Ural Beyza PALA

SON 10 MESAJI

Yemi Nasıl Vereyim
Balıkların boyutu nedir? Bilmeden net bir cevap vermek zor.
Birde, bu yem markası bilindik bir marka değil. Kaliteli olduğunu sanmam. Balıkların sağlığı için bilindik, kaliteli markaların üç dört tane japon yemini temin etmeye çalışın.
Bu Akvaryuma Ne Yapabilirim?
Başka balık eklenemez. Leopar vatoz da beslenemez 40 litrede.[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/208569/190120221427181.jpg[/IMG]
Dekorasyon uygun olursa beta saldırmaz.
Full Red Veiltail (erkek)
Anladım. Şu anda yalnızca bu balık hakkında yorum yapmak istiyorum. Çünkü hastalığın henüz geçmediğini düşünüyorum. Özellikle birkaç fotoğrafta yalnızca vücudunda değil yüzgeçlerinde de beyaz noktalar gözüküyor. Sadece vücudunda olsa belki de dediğiniz gibi pullardan kaynaklı yanılsama olabilirdi.
Mesela aşağıdaki fotoğrafta balığın yüzgeçlerinde benekler gözüküyor.[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/208569/190120220245411.jpg[/IMG]

Beyaz benek tedavisini tekrarlamanızı öneririm.
Balık Cinsi Hk.
Merhaba,
Baliklar japon balığı. Eğer türünü soruyorsanız cevabı bu. Japon balıkları çok uzun yıllardır akvaryum hobisinin içinde. Bu süreçte insanların seçici üretimi, bazen genetik müdahaleleri ile birbirinden çok farklı görünüşte japon balıkları ortaya çıktı. Örnek shubunkin japon ve oranda japon gibi. Eğer bu açıdan, balıkların hangi japon varyetesi olduğunu sorduysanız o konuda çok bilgim yok. Ama yanılmıyorsam bu ikisi de comet.

Bakımı, beslenmesi çok ayrıntılı bir konu tabi. Canlı olunca dikkat etmeniz gereken çok nokta olabiliyor. Kaba hatlarıyla japon bakımı, akvaryumu şu şekilde olmalı,
-Her balığa en az 30-40 litre düşecek şekilde bir akvaryum ayarlanmalı. (örn. iki tane için min 70-80 litre)
-Akvaryum hacmine göre uygun boyutta bir filtre lazım.
-Ani sıcaklık değişimlerini engellemek için bir ısıtıcı kullanmanız lazım.
-En az üç dört çeşit, kaliteli markaların japon yemleri ile iyi bir diyet sunmanız lazım. Bunun yanında haşlanmış sebze ve canlı yem de kullanırsanız çok daha sağlıklı olur.
-En az üç tane japonu bir arada bakmanızı öneririm, ufak bir grup olsunlar akvaryumda. Ve yanında başka herhangi bir balık türü olmamalı.
-Doğal malzemelerle sade bir dekorasyon yapabilirsiniz. Birkaç kaya, ince kum, kalın yapraklı canlı bitkiler vs.
-Haftada bir kez su değişimi genelde tüm akvaryumlar için yeterli olur.
-Günde iki veya üç öğün verebilirsiniz. Haftada bir gün yem vermemeniz de sağlıklı olur.

Bunlar genel hatları. Daha ayrıntılı bilgi için forumun [URL=https://www.akvaryum.com/Forum/sazansigiller_f18.asp]sazansıgiller forumu[/URL]na, [URL=https://www.akvaryum.com/Forum/bilgi_agaci.asp]bilgi ağacı[/URL]na göz gezdirmenizi öneririm. Ve sitede açılmış japon akvaryumu için açılmış [URL=https://www.akvaryum.com/Forum/sazansigiller_tanitimi_f110.asp]tanıtımlar[/URL]a bakabilirsiniz. Örnek olması açısından. [EDIT]BeyzPl,2022-01-18 11:54:24[/EDIT]
Full Red Veiltail (erkek)
Konu açtığınız diğer iki betadan bir tık daha iyi şartlarda olsa da (ısıtıcı) balığın çok formsuz ve hasta olduğunu fark edebilirsiniz.

Beyaz benek var kesin olarak. Bununla ilgili bir tedavi uygulamaya başlayın.
Black Melano Crown Tail Betta (erkek)
Önceki konunuza ilk görüp yorum yapmıştım. Bu balığınızın durumu daha vahimmiş. :)

Bir kavonoz, veya akvaryum dahi denmeyecek üç beş litrelik kaplar betalarınıza yuva olamaz. İki balığınızın da sağlıklı kalması mümkün değil. Daha birkaç gün içinde dişiye tepkisi azalmış, buradan bile çıkartabilirsiniz. Kavanoz yuvarlak değil, görüşünü etkilemez. Tamamen formu ve sağlığı ile ilişkili bir durum.


Keşke (artık ne kadar varsa) üç beş tane beta alıp bu şartlarda beslemeye çalışmak yerine bir tanesine güzel bir akvaryum kursanız. Umarım böyle bir planınız vardır da ben yanılıyorumdur. [:kotu:]
Red Over White Crown Tail Betta
Balığınız hayırlı olsun. Bu bir öneride ziyade yapılması gereken birşey, doğru bir akvaryuma geçirin balığı. Bu şartlarda uzun süre sağlıklı kalması çok olanaklı değil. Umarım balığı alırken güzel bir beta akvaryumu kurma düşüncesiyle almışsınızdır.
Astronot Balığım Yanık Kalırmı ?
Astronot, balık başı 300 litre düşmesi söylenen bir tür. İki taneyi 120 litrede beslemeye çalışıyorsunuz. Sorunun cevabını siz de bulabilirsiniz aslında.
260 Litrede Kaç Astronot Balığı Yaşar
Maksimum bir tane. Hacim zaten büyük değil, daha fazla koyarsanız hastalık ve ölümler çok olur.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

KULLANICILAR

  • 294 Online Kullanıcı, 160 Üye

Online Kullanıcılar

sckaraoglu, Ereilian, emraherpolat, onur55, Kerevitadam, ardatamay, Barbossa16, Klazomenai, EmreCev, ozkankacan, Shateiel, mcmert, AmazonDream, rasit2009, mmemati, reprise, ibrahim0273, Emincan, batuhaan, HACI LOBO, serhat480, arapaima, sp_paslı, Cingöz Recai, omerali06, thejaponcu, Arda_26, egebrkn, darkaura, impulse101, rccol, zhanugur, Yorum yapmaz, MurathanM, KENT, sametyildiz, Gökhan1907, a.gumrah, hll_aquascaping, iwagumi, okanki, Pamir Kandemir, demirellevent, Kuzgun, erosennin, BaldGuy, Ankaragucu, yelpeli, ternapi, Kaptan Nemo, tablet, chapi, hobim35, MaarifFurkan, GokKurt, kdrackgz, Baranmeng, isorak, masum, selfish, Kusbeyin, kolombo_449, ngerekli, SleepyZiggi, lebowskia, BadWolf, dorukyalcinn, Vitalis, h3lldorado, İsmail YILDIRIM, Sarslanpay, czafer58, sade-ce, Akyuvaryum, VsfAkn, Korhan2008, mhnds16, mevlutyildirimmm, ALTEMUR, deep fish, Erva Deniz, Fatih tll, Thyme, Yas400, eraycalvusizmit, SBoztepe, naat60, Mhmett, Beeman, lazy46, anchor, emrah07, muhengin26, freelife, SmallCandyThing, Bora Bey, GüneyÜNVERDİ, mgokturk, fahrettin, ornies, Alp Atu, egeares, blokurlu, oguzhan06077, rifai, medcezir968, MrListener, ynsdlsz14, replacka, istanimaka, ayvazmemoli, Denizs, isik, Selim802, elcin83, Montesque, rouvax, cengiz han, Erytzsz, Qwedzal, *AKIN*, appeo, smithiseek, mytel, Bysam, ÖzcanÖzkan, UmutF, Cengizhan06, YunusEmin210, Uzay, orhtlnaykn, BitkiliRasbora, egedin, Selin Soylu, ziyasenkaya, Mehmet gunel, Cem Altay, jaloreef, melancholyic, gurcanuras, gltknugr, engin045, Yunus41, fossadeileoni, DtResat, alper_64, selcukpinarci, Kabasakal22, Enver Balcı, beratonur, veyselkahya, Horace, eturan25, SemihSarısoy, Skrylmz, AhmetUygur, izzettanju, Rumeysa Çalışkan, MertSoyumert, ballantines, MehmetOK,

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.