ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
SaRCoPhiLiuS
Kullanıcı Grubu:
Forum Özel Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
244
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
09 Ekim 2005 00:04
Son Ziyaret:
17 Saat 41 Dakika önce
Toplam Mesaj:
2583 [0.55 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
1 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Süleyman Sülün
Doğum Tarihi:
18 Nisan 1983
Yaş:
35
İl:
Tekirdag
Meslek:
C.İ.T.E.M.
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Süleyman, Tebdil-i Kıyafet Moderatör..

SON 10 MESAJI

200x70x60 Karma Malawi (mbuna)
[QUOTE=baskurtlu]Üyelik olarak 5 yıl ama öncesiyle beraber daha fazla süredir akvaryum.com sitesini takip ederim. Önceleri sitede online kişi sayısı sayısı olsun , tecrübeli profesyonel hobiciler olsun sayıları bolcaydı. Şimdi bakıyorum da site bitik durumda... 😔[/QUOTE]

İş güç çoluk çocuk artık forumlara vakit ayıramaz olduk..[:cool:] arada şöyle bir göz gezdiriyorum şahsen ben..[;)]

Güzel bir dev tank, dekorunu beğenemedim. [:?] Tabi ki zevkler ve renkler tartışılmaz. Kayalar hantal geldi gözüme, biraz daha uğraşmak, ilave etmek mi gerek?
Yönetimin Kendi Mesajını Bile Silmesi.
Bende yıllarca bu sitede yöneticlik(moderatörlük) yaptım. 2005 yılından beridir faal olarak forumumuzdayım. An itibari ile aktif vazifem yok ama her zaman bu sitenin herşeyi için birşeyler yapabilecek durumdayım. Yıllarımızı verdik, emek var, hele ki [B]bjkalley[/B] hayatını vermiştir o kadar net bunu söyleyebilirim.

Yöneticiler fevri davranmazlar, herşeyi bilmek zorunda değildirler ve belirli kriterler neticesinde seçilirler. (uzun süre aktif olma, Türkçe'mizi düzgün yazabilme, anlık müdahalede sağ duyulu ve soğukkanlı olma v.b.)

Velhasıl, bu tarz sahte üyelik açmak durumu ayrı bir konu kendi açtığı konuya yine kendinin olan başka bir ( sahte üyelik,ikinci üyelik) üyelikle cevap verme, övme, reklam yapma ayrı bir konu. Şimdi bir üyelik açıp reklamınızı yapabilirsiniz -ki bunda nasıl bir tuhaflık var? Dediğim gibi bir durum ise zaten yaptırım gerçekleştirilir. (yalan,yanlış,yanıltıcı, birden fazla hesap ile konuyu övme,reklam yapma v.b.)

Özel mesajlarla yaşanan gerilimler forumda yetki kullanılarak çözümlenemez. Yönetici burada kendi yetkilerini "bireysellik" için kullanmaz,kullanmamalı. Tabi ki olay nedir, neler yaşandı bilemiyoruz. Ancak durum yani konu değerlendirilip her üyenin mesajı silinebilir, konusu çöp kutusuna taşınabilir, uyarı verilebilir hatta üyeliği bile silinebilir. Eskiden sitemize çok saldırı olurdu, ben yüzlerce hesap sildiğim, "ban"ladığım olmuştur. Bu bir müdahale yöntemi olup yetki kullanımıdır ve Yönetici Forumu'na durum bilgilendirilmesi yapılır. Bunda otoriterlik aramaya gerek yok. Gereken yapılması gerekiyorsa yapılır. Burada bireyden çok forumun salahiyeti, gereksiz konuları, yazıları arındırarak lüzumsuz münakaşa ortamının ortadan kaldırılması, önemli bilgiler içeren bir konu ise tartışma rayından çıktıysa konunun faydası dokunacağı üyelerimizin ulaşması için silinmemesi ancak yoruma süreli yada süresiz kapatılması, konu sahibine durumun özel mesaj yoluyla bilgilendirilmesi v.b. bir sürü işlemler yapılır, yapılmıştır da. Nitekim ben bjkalley'i daha öğrenciliğinden tanırım, hiçte öyle bireyselci bir insan değildir, otoriter hiç değildir.

Sanırım ben biraz sert yönetici idim zamanında. [:)]

Fevri hareket etmek kimsenin yararına olmaz mevzu forumumuz değil ise..[;)]

Saygılar,

Tekirdağlı bu hobiye gönül vermiş kaç kişiyiz acaba
Elle tutulur bir o var sanırım. Tekirdağ merkezde hiç yok ya biz ne yapalım? [:(((]
Neon Tetra Dişileri
Yrd. Doç. bir hocanın [B]"Neon tetra dişileri bir kez yumurtlar, 1000 civarı yumurta yapar ve bir daha yumurtlamaz" [/B]demesi üzerine bir konu açıp değerlendirelim istedim. Sitemizde uzman tetra besleyenler mevcut. Fikirlerini/bilgilerini/paylaşımlarını faydalı olacağı kanısındayım.

Doğru mudur?
Kaplumbağa Akvaryumum
Karasal alanı azcık genişletin, derim. [:iyi:]
Bu Vatozun Türü Ne
İkinci vatoz ise "normal" vatoz denilen, boy olarak iri kıyım formlara ulaşabilen vatozdur. Formu kötü gözüküyor, dikkat.
Bu Baliklar Hakkinda Bilgi
Arama yapınız,
İlk balığınızı kırma [B]mavi prensese[/B] benzettim, ikinci olan [B]mücevher çiklit[/B] son fotoğraf ise [B]dişi saulosi[/B] gibi geldi?

*Koyu renkli yerleri yazarak site içinde arama ile detaylı konulara ulaşabilirsiniz. [;)]
Balığım Yavruladı Ve Büyümüyorlar
Balık büyütmede önemli üç etken;
1-Hacim 2-Su değişimi 3-Sık sık az az besleme. [;)]
Yeni Başlayacak Biri İçin Hangi Tür Önerirsiniz?
Beslersiniz. Yavru olarak en az 20 tane alırsınız. Büyütürken baskın erkek seçimlerini kararlaştırıp geri kalan erkekleri elinizden çıkarır 3 erkek 12-14 dişi yolu izlenebilir.

GÜNCEL 100 TANITIM

-
-

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,616,672 Mesaj
  • 383,736 Konu
  • 91 Forum
  • 133,433 Forum Üyesi
  • 1,398 Özel Forum Üyesi
  • 28 Kıdemli Akvarist
  • 1,309 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.