ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
pike4keeper
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
39
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
28 Ağustos 2011 10:12
Son Ziyaret:
Dün 08:22
Toplam Mesaj:
164 [0.04 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:
1

BİLGİLER

Ad Soyad:
Tuncay Pehlivan
Doğum Tarihi:
Girilmedi
Yaş:
Bilinmiyor
İl:
Bursa
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

--Tuncay Pehlivan--

SON 10 MESAJI

Beta Akvaryumu İle Alakalı Herşey
[QUOTE=3Dworldofficial]
Çok teşekkür ederim. Kan kurdlarını aldıktan sonra neyle beslemem gerekiyor? Kendi kendilerine çoğalırlarmı? Dere yada göllerde nerde bulunurlar? (Kenardamı yoksa akıntı olan yerlerdemi?[/QUOTE]
kan kurdu sivrisinel döngüsünün 2.aşamasıdır, yumurta-kan kurdu-pupa akabine sinek olurlar. sinekler tatlı su kaynaklarına yumurtalarını bırakırlar orada büyüler topladıktan sonra karanlık ortamda kalsınlar yeterli ek birşey yapmana gerek yok. ben bir kaba alarak küçük kepçe ile veriyorum (youtube de ; tuncay pehlivan yazdığında bi kaç video koydum oradan bakabilirsin.)
selamlar.
Beta Akvaryumu İle Alakalı Herşey
[QUOTE=3Dworldofficial]
Dereden aldıysam dere suyu ile beslemek. Sivris sinek basabilir demişsiniz kapağını açıncada sinekler dışarı çıkabilir bunu nasıl çözücem.[/QUOTE]
Şöyle dereden topladıysanız küçük bir kepçe ile kan kurdunu alıp balığı besleyebilirsiniz ( 5lt şişeyi geniş bir kaba döküp oradan besliyorum ben). 5lt şişe kapağını gevşek kapatın eğer komple açık olursa sivrisinek olanlar kaçabilirler, kapak gevşek kapalı olunca oluşmuş sivrisinek varsa onu dışarıda açıp uçmasını sağlayabilirsiniz.
Beta Akvaryumu İle Alakalı Herşey
[QUOTE=3Dworldofficial]
Kan kurdunu bulduktan sonra aynı sudamı beslemem lazım yoksa akvaryum suyuna alıştırıp besleyebilirmiyim? [/QUOTE][QUOTE=3Dworldofficial]

aynı suda beslemekten kastınız nedir? kan kurtlarını topladıgınız yerde ki sudan alınız 5lt bidonda serin yerde muhafaza edebilirsiniz (kapağı tam sıkı olmadan kapalı olmalı yoksa sivrisinek basabilir evi) beta akvayumuna da öğün başına 5-6 adet teker teker vermek en iyisi.
Beta Akvaryumu İle Alakalı Herşey
Tropical soft line serisi beta için mükemmeldir. Canlı kan kurdu tatlı su kaynaklarından bulabilirsin ama çok alıştırma başka yemiyorlar sonra.
Transgenetik Tetra Yan Duruyor
Gidiyor gitmekte olan. Üzücü.
Beta Balığı Yavrusu Boylandırma
Dişileri teklemen gerek yok yıllardır 10 adet ve daha fazlasını lepisterler ile karma tankta besliyorum ve gayet iyi anlaşıyorlar. Aldıgım balıklarda dikkat ettiğim şey balıkların teklenmemiş olması. Sende bu şekilde dişileri bırakıp erkekleri kavga başladığı zaman ayırabilirsin.
Tatlı Su Semenderi
[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/115299/050820211349081.jpg[/IMG]

Resimde görülen küçük semenderi dün akşam su kaynağına ışık ile bakerken farkettim, su kaynağında ciddi miktarda planarya var akşam onların aktifliğine bakmak isterken bu tatlı semenderi buldum. Cinsi "Latince adı'nı" falan bilen var mıdır?
Selamlar
Helena Bunları Yer Mi?
Helena her türlü yer ben doğadan adi salyangoz getiriyorum sürekli, bi ay sonra zemin boş kabuk doluyor.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.