ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
GokKurt
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
431
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
16 Ekim 2018 11:46
Son Ziyaret:
1 saat 35 dakika önce
Toplam Mesaj:
294 [0.20 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
68 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:
2

BİLGİLER

Ad Soyad:
ibrahim atalay
Doğum Tarihi:
Girilmedi
Yaş:
Bilinmiyor
İl:
Antalya
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

İbrahim A.

SON 10 MESAJI

Kerevitim Hamile Ne Yapmalıyım
Valla gönderme şansı varsa ben talip olurum.
Biolife Bora V-15
Kafaları karışık vallahi, reklam ve pazarlamaları ile bile beni bi uzaklaştırıyorlar. 5 yıl neden filtre süngeri yıkanmasın yav, çocuk olsa neredeyse okula başlar o süre zarfında. Bi zahmet süngeri eline alıp 2-3 kere sıkıver. Tövbe yarabbim. Her plastik kovanın üstüne kafa motoru takılsa buna benzer bir şey olurdu sanırım.
En güzel fotoğraflarınızı gösterin
[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/209881/291120221635291.jpg[/IMG]
[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/209881/291120221635331.jpg[/IMG]
3000 Lt Akvaryum Önerisi
Valla bu işin ciddi olma ihtimaline binaen yazıyorum, Oliver Knott'un 5.000LT bir low tech bitkili tankı var. Ona göz gezdirebilirsiniz tankın nasıl olması gerektiği konusunda, kaldı ki ciddi bir filtrasyona ihtiyacınız olacak. Ha bunu ister sump ile, ister asyalı abiler gibi birbirine bağlanmış variller ile yapabilirsiniz fakat benim size önerim kesinlikle low tech bir bitkili akvaryum olur. İlk başta yapacağınız sağlam bir kurulum ile minimum müdahale ile sürdürülebilir bir tank elde etmiş olursunuz.
Deniz akvaryumu ile o hacimlerde uğraşılmaz, maddi imkan bile israfa kaçacak şekilde ciddi boyutlara ulaşır, diğer türler de olabilir cihiclid ve benzerleri fakat oda bir süre sonra kabak tadı verebilir. Bitkili bir akvaryumda 20-30'lu gruplar halinde sürü balıkları, melek balıkları, guramiler güzel bir görsel yaratabilir. Kaldı ki balık ekleme çıkarma noktasında daha geniş bir yelpazeye sahip olursunuz.
Ha ben olsam yapar mıyım, asla o boyutlara çıkmam. 200-60-60 ideal bir rakam bence büyük tank için. Bahsettiğiniz ölçüler bildiğin havuz olur.

Ekleme: 15mm o genişlikteki akvaryumu kurtarmayabilir. Çünkü hem su basıncı, hem sizin mecbur kalıp o büyüklükteki bir tanka girmek zorunda kalacak olmanız gibi durumlar hesaba katılınca çok daha kalın bir cam öneririm. Bkz. yukarıda belirttiğim tank.[EDIT]GokKurt,2022-11-21 09:24:51[/EDIT]
Yüzey Filtresinin Balık Kapanına Dönüşmesi
Vallahi benim de merak ettiğim o co2 difüzör ne kadar başarılı? :) Epeydir radarımda olan ve teoride başarılı olduğunu düşündüğüm bir alet.
Atakanpetshop Ve Evcilal
Atakan - Piyasaya göre nispeten daha pahalıdır ama ürün yelpazesi ve bitki çeşitliliği güzeldir, güvenilirdir.
Evcilal - Bir kaç kez alışveriş yaptım sıkıntısız geçti, nispeten daha ucuzdur. Outlet kısmına mutlaka göz gezdirin.
Özelyem - Aralarında en uygun fiyatlı olanı ve şaşırtıcı derecede hızlı firma. Son siparişim daha dün elime geçti, 1 günde teslim yaptı kargo firması ve gelen ürünler büyük yem kovasına konularak gönderilmiştir. Ciddi anlamda hoşuma gitti, hem hasar görme riskini minimize etmişler hem de ıvır zıvır malzemeleri balkonda saklamak için fazladan bir kovam oldu. :)
Akvaryumekspress - Ürün yelpazesi epey dar fakat olur olmadık şeyler orada karşıma çıkıveriyor. :) Fiyatları da piyasaya göre epey makuldur.

Ekleme: Hepsinin de ortak sıkıntısı, pahalı veya ithal markalı ürünlerin açıklamaları sayfalarca olurken, nispeten isimsiz veya makul fiyatlı ürünlerde nedense zerre açıklama olmuyor. Haricen araştırma yapmak zorunda kalınıyor[EDIT]GokKurt,2022-11-17 08:58:19[/EDIT]
Co2 Siz Zemin Bitkisi Yetiştirmek Mümkün Mü
Zemin gübresi desteği ile birlikte subulatayı zemin bitkisi olarak kullanabilirsiniz. yüksek ışık altında zemine yayılmaya daha müsait oluyorlar. Dikildikten sonra ilk adaptasyonu biraz zaman alsa da, zemine oturduktan sonra çok hızlı şekilde yayılma eğilimine giriyorlar
Bazalt-demir-mıknatıs
Evvelki konularda çok konuşulmuş fakat hep yarıda kalmış konuşmalar.
Sormak istediğim tam olarak şudur;
Bazalt (Siyah-Haden) kumu mıknatıs çekiyor ise canlılara zararlı olup olmadığı hususunda kumun paslanmasını beklemek gerekli mi?
Bazalt (marka fark etmeksizin) kullanımı ne kadar riskli? Alternatifi ne olabilir?
Bitkili Goldfish
çok uzun zamandır kurmayı planladığım tank işte tam olarak bu fakat açık renkli kum tercihi hep tereddüte düşürüyor beni. Bazalt kum ile nasıl olur acaba?

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

KULLANICILAR

  • 242 Online Kullanıcı, 132 Üye

Online Kullanıcılar

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.