ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
GokKurt
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
294
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
16 Ekim 2018 11:46
Son Ziyaret:
4 Saat 7 Dakika önce
Toplam Mesaj:
211 [0.16 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
58 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
ibrahim atalay
Doğum Tarihi:
Girilmedi
Yaş:
Bilinmiyor
İl:
Istanbul
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

İbrahim A.

SON 10 MESAJI

Planaria Çüzümü
[QUOTE=Cem Altay][IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/204774/180520220817531.jpg[/IMG]

Linkten bu çıktı,Canlı petshop bunu yem diye satıyorsa şaşırmamak lazım aslında.
Ben daha çok elden çıkarmak amacıyla satışa sunulmuş yosun tutmuş bir moss parçası görüyorum.Ya da çok cahilim böyle bir yemin varlığından haberim yok [:)))]

Bu arada,aynı satıcı farklı bir amaç için aynı yosunu(yemi) satışa sunmuş canlı doğuran üreme yosunu diye farklı bir sitede[:)]
Almayın gerek yok.
Kullandıkları ürün fotoğrafı bile Uzakdoğu sitesinden alıntı.Ne yollayacakları meçhul.

[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/204774/180520220828381.jpg[/IMG][/QUOTE][QUOTE=Cem Altay][IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/204774/180520220817531.jpg[/IMG]

Linkten bu çıktı,Canlı petshop bunu yem diye satıyorsa şaşırmamak lazım aslında.
Ben daha çok elden çıkarmak amacıyla satışa sunulmuş yosun tutmuş bir moss parçası görüyorum.Ya da çok cahilim böyle bir yemin varlığından haberim yok [:)))]

Bu arada,aynı satıcı farklı bir amaç için aynı yosunu(yemi) satışa sunmuş canlı doğuran üreme yosunu diye farklı bir sitede[:)]
Almayın gerek yok.
Kullandıkları ürün fotoğrafı bile Uzakdoğu sitesinden alıntı.Ne yollayacakları meçhul.

[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/204774/180520220828381.jpg[/IMG][/QUOTE]
Ha bu yosun, spagetti alg'e benzemiyor mu?
Sunsun 603 B İçine Sera Siporax Konulur Mu?
[QUOTE=oyundakiadam][:)] [:iyi:]

:) O zaman bu filtreyi almanın bi anlamı kalmaz :) siyah plastiğin altındaki alan çok fazla değil ya o nedenle siporax ı koyarsam boşluk kalmayacağı için sızma ya da debi düşüklüğü olur mu Yada çok az bir kaç tane mi koysam sadece ona emin olamadım henüz...siyah plastiğin altındaki alan çok fazla değil ya o nedenle siporax ı koyarsam boşluk kalmayacağı için sızma ya da debi düşüklüğü olur mu? Yada çok az bir kaç tane mi koysam sadece...

Peki süngerlerden hangisini çıkarsam daha uygun olur o halde? En alttakini mi?[/QUOTE]
O boşluklara hiçbir şey koymamanızı öneririm. Dış Filtrenin anlamı, içinde gelen süngerler değil, kişiselleştirilebilmesidir. Ha ben olsam iki süngerin arasına nispeten suyun daha durağan olduğunu düşündüğüm yere koyardım. Suyun çıkış kısmına da olabilir ama ben olsam o süngerleri kullanmazdım, kullanmıyorum, kullanmayacağım. :)
Sunsun 603 B İçine Sera Siporax Konulur Mu?
Alt ve üst süzgeç boşluklarınıza herhangi bir şey koymanızı önermem. Debi düşmesi sorunu yaşatır. Süngerlerden birini çıkarabilirsiniz keza 4 yıldır kullandığım filtredir 603b, kendi süngerlerini hiç kullanmadım, suyun girdiği yere elyaf, sonrakilere bio filtre medyaları kullanarak hem suyu sıkıştırmayarak debiyi artırıp ön filtre ile mekanik temizlik yapıyorum, hem de pipo filtre ile mekanik temizliğe destek oluyorum.
Kurduğum Nana Akvaryumlardan Bazıları
Aquascaping çok iddialı bir söylem hocam. Başarılı çalışmalar var, tebrik ederim.
Oksijen Tüpü Hak.
co2= karbondioksit, o2=oksijen
Beta Tank.
[QUOTE=Atay KUMBAR]İbrahim Bey, konuyu tüm yazıları okuyarak anlamaya çalıştım. Bu durumdan çıkarabileceğim sonuç şu, iki tarafın da haklı yönleri var ancak kendi yaşımdan yola çıkarak söylüyorum, akranım size adres vermiş ve sizden yanıt gelmemiş size yazmasına rağmen. Bu durumda bir art niyetten şüphelenmesi normal. Korkmuştur. Biraz alttan alsanız yaştan dolayı. Burda işine gelince insanlar yaş konusunu açıyor küçüksün bilmem ne diye ama alttan almayı da bilmiyorlar. Madem karşındaki ile eşit olmadığını düşünüyorsun o zaman ona göre davran. Yanlış mıyım. Keyifli hobiler...

Hayır bir de mesajları görmeseniz anlarım da görüp yazmamak bu işte bir kıllık olduğunu düşündürüyor. Bu durumda şüphelenilmesi bence çok normal. Niyetinizin iyi olduğunu son mesajınızdan anlıyorum ancak bundan öncesinde anlamak imkansızmış.[/QUOTE]
Estağfurullah, kargo gereği adres ve 'babasının' cep telefonu numarasını istedim ve verdi. Arkası sıra gelen mesajlarda kendisi kullandığını tahmin ettiğim numarasını da vermiş fakat dikkate almadım çünkü malum sosyal medya çöplüğü sebebi ile ne kendi numaramı vermek, nede bir başkasının numarasını alıp yazmak gibi bir alışkanlığım yok.
Yaş konusu benim nezdimde, bu yaşta bu dikkatle hobiye bakış açısının hoşuma gitmesinden sebeptir, bunun dışındaki durumları toyluğa veriyorum çünkü yaş aldıkça, hayatın getirdiği sorumluluklar, bir takım şeyleri göz ardı etmek zorunda bırakıyor insanları.
Kat'a yaşı küçük, benden alt tabaka veya aşağılamak gibi bir durum söz konusu değiş, en azından benim aklımdan geçmedi fakat yaş konusunun ehemmiyeti şudur, yaşın ve yani sorumlu olduğun insanların getirdiği sorumluluk yükü ve hayat gailesi insanı yalnızca bir kaç şey ile uğraşmaktan çıkarıp bir sürü şey ile mücadele etmek zorunda bırakıyor.

Keşke gönderme fırsatım olsa idi de şuan bana teşekkür mesajı atılıyor olsa idi fakat ne yazık ki vakten hiç müsait olamadım.

Elbette verilen söz çok önemli fakat bu durum sanki bir şey satmışım da karşılığını göndermemişim gibi algılanması beni ciddi şekilde üzdü. Bunu, arkadaşın heyecanına verip empati yapabiliyorum fakat neyse, kalpler kırılmasın. Çok uzatmak istediğim ve konuşmaktan zevk aldığım bir husus değil, gönül kırgınlığımı 1 mesajla yazmak istedim, 2 mesaj oldu.

İnsanların vaktini bu tür hoş olmayan şeylerle çalmaya pek sıcak bakmıyorum, cümleten kusura bakmayınız.


[EDIT]GokKurt,2022-03-07 23:11:15[/EDIT]
Beta Tank.
Hayretle okudum, rahatsız oldum.
Yaşça küçük olduğunu düşündüğüm arkadaşa kendimce yardım etmek istedim, bir süre konuştuk ve şehir dışına çıkacağımdan sebep, ertesi hafta içi kargo çıkarabileceğimi söyledim.
1 haftadır yaşadığım ailevi bir kaç sorun ( tayin, aile birliği mazeretli tayin talebinin reddi ve bu karara karşı istinaf yoluna gitmem) ve şehirler arası bol bol seyahat etmek zorunda kalmam sebebi ile bittabi kargo gönderemedim ve ara ara vakit geçirdiğim bir kaç foruma ve bu foruma göz gezdirip geçtim.
Anca pazar günü (dün) geç saatlerde evime dönebildim.

Arkadaşa ürün gönderdim demedim, hafta içi müsait olduğumda göndereceğim dedim. Kaldı ki herhangi bir menfaat yada çıkar güderek değil safi iyi niyet ile bu teklifte ben bulundum fakat nedense 1 haftalık süreç içinde kendimi dolandırıcı yerine konmuş, yönetime şikayet edilmiş, isnatlı geri bildirimlere maruz kalmış ve sıkkın sıkkın bu mesajı yazar halde buldum.

Hasılı, bir kaç gün içerisinde arkadaşa sözünü verdiğim bir kaç bitki ve yemi kargolarım,

Vaktini çaldığım insanlar da haklarını helal etsin lütfen.
Beta Tank.
Işık konusunda da ufak bir önerim olacak gördüğüm duruma istinaden. Işığı akvaryumun tümünü kapsayacak şekilde değil de en azından bir tarafına vuracak şekilde konumlandırırsan hem aydınlık hem yarı aydınlık bir konum yakalamış olursun. Akvaryum içinde şuan için balığın kendini sakınacağı veya ışığa çok ihtiyaç duyacak bir bitki yok çünkü.

kendini sakınacağı bir alan ***
Beta Tank.
[QUOTE=Erva Deniz]


Ne kadar teşekkür etsem azdır, kısa zamanda sizinle iletişime geçmek isterim. Beni ne kadar mutlu ettiğinizi anlatamam.
Yarın okuldaki arkadaşımın eski masa lambasını alacağım, çok güçlü bir ışık vermeyecektir diye umuyorum. Dal kaya konusu beni gerçekten heyecanlandırdı. Güzel yorumlarınız için de çok sağ olun.

Keyifli, sağlıklı hobiler dilerim. [:3][/QUOTE]

Usb'ye takılan masa aydınlatmaları bile kafi gelecektir, özellikle yüksekliği az olduğu için görsel anlamda da fayda sağlar bence, bir de ucuz tabi zorlamaz seni :)
Baktığımda naçizane tavsiyem, bence doğru adımlarla yürüdüğün için akvaryumu boğmadan kök yayılımı göstermeyecek bir kaç bitki ekleyebilirsin. Ufak dal parçalarına sarılı moss, anubias vs. gibi pek çok alternatif var. Hatta İstanbul'da senle bitki paylaşmak isteyecek bir çok hobici olduğuna bile eminim.
Perşembe, Cuma Şişli'de olacağım, bugün içinde istersen eğer sana elimdeki bitkilerden hediye edebilirim.
Anladığım kadarı ile yaşın küçük, umarım içindeki heyecan hep böyle devam eder [:iyi:]
İsravit Akvaryumda Beslenirmi
[QUOTE=darkblue2]

Burda geçen kilosu 15 TL di bence balıkçınizi değiştirin.
[/QUOTE]

Gecenin bir yarısı haykırarak güldüm, bir de hanıma hesap verdik hocam sayende, Allah iyiliğini versin. [:)))][:)))][:)))][:lol:]

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.