ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
gokkurt
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
11
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
16 Ekim 2018 11:46
Son Ziyaret:
10 Saat 17 Dakika önce
Toplam Mesaj:
18 [0.14 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
18 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
ibrahim atalay
Doğum Tarihi:
Girilmedi
Yaş:
Bilinmiyor
İl:
Istanbul
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

ibrahim atalay

SON 10 MESAJI

Salyangoz Türü ?
bir süre sonra doğal düşmanları olmadıkları için çok üreyecekler ve bu aşamada helena ( katil ) salyangoz ekleyip doğal bir ekosistem kurabilirsiniz bu canlıların aşırı çoğalmasına tedbir olarak. onun dışında akvaryum ve habitatı için faydalı canlılardır. tek dezavantajı çok ürerler :)
Akvaryumun Suyu Kaç Gün Beklemeli ?
kovada durmasındansa bakteri kültürü oturmamış akvaryumda bulunması daha sağlıklı gibi geldi bana. nitrivec benzeri bakteri kültürleri ile bakteri dengesi oluşumunu hızlandırabilirsiniz. yalnız içinde balın varken çok uygulamayın, az doz kullanmanızı öneririm.
En Yavaş Hava Motoru
HB'de 25-30 liraya bir hava motoru almıştım. inanılmaz sessiz adını hatırlamıyorum çin işi bir şeydi. hava çıkışı gayet güçlü ama hava ayarlı bir valf alarak (2-3lira) bunu çözebilir tanka istediğiniz kadar hava verebilirsiniz. 3'lü hava valfi bağladım hem yavru tankı pipo filtreye hem artemiaya hem de hava taşına yeteri kadar güç üretebiliyor. valf sayesinde de gücünü ayarlayabiliyorum ama bu mavi şeffaf olan çin işi hava motorunun kullanıcı yorumlarında çok ses yaptığı yazıyordu.
Beta Balığı
vida mı o?
Hmpk Karantina Ya Alındılar 😉
[QUOTE=sedatyagci] Dişi araştırma yapıyorum şuan. Satılık lar illaki yapacağız. Zaten yarışmalarda derece yapmış türleri açık arttırma ile alıyorum 15 günde bir Türkiye'ye giriş olacak. Buradan paylaşırım [/QUOTE]
hocam merakla takipteyim. yavrularından muhakkak edinmek isterim.
Küvette Canlı Doğuran Üretmek
keşke yerim olsa :) bende plastik büyük çocuk havuzu alarak aynı şeyi yapmayı düşünürüm hep ama ha bu istanbul denen memleketlerde ki evler hep küçücük..
Taban Bitkilendirme
kumunuz şimdiden telef oldu bilginiz olsun :) daha yakınlarda denedim tohum işini ve siyah kumu en az 1 saat yıkamama rağmen 2 defa akvaryumu bozup tekrar kurmama sebep oldu :) nereden oluyosa o tohumlar taban malzemesinden çıkmıyor ve yeni kurulumuzda sanki hiç o kadar kuru halde bakmamış ışık su vs. vermemişsiniz gibi yeşeriveriyor. örneğin bir önceki kurulumumda bahsettiğim gibi kumu ılık suda 1 saat boyunca yıkadım kurulumu yaptım 2 gün sonra seyrek seyrek 10 tane buzağı girmiş ova gibi yemyeşil ve seyrek bir şekilde tabanı kapladılar ve kökleri tam sağlam olmadığı için balıkların hareketleri ile bile köklerinden kurtulup dış filtrenin emiş borusuna hücum ediyorlar. son kurulumumda bile ala 8 10 tane o tohumlardan yeşeren bitkilerden görüyorum neyse ki kökleri sağlam çıkmıyorlar topraktan :)
45lt Akvaryum Sorunları Çözemiyorum
[QUOTE=Mtf50]

berraklık oluşmadı aksine bulanıklık biraz daha arttı gibi.
2) iç filtreyi çıkardım yerinepipo filtre bağladım.
3) heralde bütün suyu değişicem içme suyu ile komple iş ona gidiyor bir türlü tutmadı bu iş.
4) suyu komple değişince balıkları kovaya alıcam umarım yaşar. 5 gündür bu suda yaşıyolar[/QUOTE]
yaptıklarımı anlatayım belki örnek olur.
taban malzemem yetersiz olduğu için ilave yapmam gerekti ve aşağı yukarı aynı hacimdeki akvaryumumdan bir miktar su sakladım bakteri kültürü açısından ve dış filtredeki suya hiç dokunmadım.
tankı boşalttım ve yeni su koydum gece. su rakı beyaz renge kadar bulanıklanmıştı ve sabah kalktığımda suyun cam gibi olduğunu gördüm.
balıkları daha fazla kova içerisinde bekletemeyeceğimden ötürü 24 saat sonra canlıları tanka ekledim ve bakteri döngüsü aksamaya uğrasa da 1 haftadır herhangi bulanıklık ve canlı kaybı yaşamadım. formlarında düşüş olan bitkilerim bile eski dallarını çürütüp yeni filizler vermeye başladılar.
tankın içerisinde doğal olmayan hiçbir malzeme yok bu arada.

eksiklik filtrasyon, direk gün ışığı alması, canlı yükü gibi durumlar olabilir ama çözülemeyecek şeyler değil.
dinlenmiş su ile %50 su değişimi yapın akabinde bakteri kültürünü ekleyin ve 12-24 saat arası bekleyin. filtrenizin debisine göre bir süre sonra akvaryumun rengi açılacaktır.

hatta şöyle söyleyim, elektronik sigara kullandığımdan ötürü odamda hep bir sis bulutu vardır ve akvaryumun berraklığı, bulunduğu odadan daha net
;)
Kurmaya Başladığım Ufak Beta Akvaryumu
yalnız betta'yı eklemeden önce o filtreyi çıkarmayı unutmayın. bettalar durgun su severler. o filtre strese sokacaktır bettayı.
45lt Akvaryum Sorunları Çözemiyorum
bakteri kültürünü uyguladıktan sonra ortalama 10-12 saat içerisinde bulanıklığın gitmiş olması gerek. gece yatmadan uyguladığım nitrivec 'in bulanıklığı sabah olduğunda yerini berrak suya bırakmıştı. bakteri döngüsü oluştuktan sonra su değişimlerinde ilave kültüre pek gerek yok bana kalırsa ama muhakkak yapmanız gereken o yapay şeyleri çıkarmak ve mümkünse daha uygun bir filtrasyon kurmanızdır. DIY olarak iç filtreyi geliştirebileceğiniz gibi elinizdeki malzemeler ile hamburg filtre de yapabilirsiniz.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,620,351 Mesaj
  • 384,241 Konu
  • 91 Forum
  • 133,721 Forum Üyesi
  • 1,402 Özel Forum Üyesi
  • 28 Kıdemli Akvarist
  • 1,498 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.