ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
CerkesTetra
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
136
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
31 Ocak 2019 22:08
Son Ziyaret:
11 Ocak 2020 20:04
Toplam Mesaj:
97 [0.27 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Emir Şen
Doğum Tarihi:
14 Eylül 2002
Yaş:
17
İl:
Zonguldak
Meslek:
Öğrenci
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Emir Şen

SON 10 MESAJI

Bettam
[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/212780/230720191620161.jpg[/IMG]
Betta balığım.
Koi Balıklarının Stresi
[QUOTE=lemur]Balıklar 8-10 cm falansa büyüyene kadar o hacimde besleyebilirsiniz. tabi balıklarınız hiçbir zaman 45-50 cm olmayacaktır. Güdük kalacaktır.[/QUOTE]
Yeterince büyüdüklerinde köydeki ördek havuzuma salıcam. Akvaryumda koi büyütemeyeceğimi biliyorum. Benim sorum akvaryumda bakılır mı değildi. Bir balık alırken şartlarını araştırırım. Sadece neden bu kadar panik olduklarını merak ettim.
Koi Balıklarının Stresi
[QUOTE=lemur]Adaptasyon hikaye. Bunu uygulayan akvaryumcu sayısının %1 bile olduğunu sanmıyorum. Uçakla gelen ithal balıklara falan yapılır adaptasyon. Akvaryumcu eline geçen balığı hemen satmaya bakar, satılmayanların çoğu da ölür zaten. Ayrıca o balıklar orda 1 ay bile tutulsa adapte olamazlar. Şanslıyım ki ben balıklarımı direkt üreticinin havuzundan görerek alabiliyorum.

Bir akvaryumcuya canlı iadesini kabul ettirebilmeniz için sürekli müşterisi falan olmanız lazım. Diyecektir ki: "Canlının garantisi olmaz, iadesi de olmaz". Bu iş teknolojik marketten cep telefonu almaya benzemiyor. Hem balığın ürkek olması bir kusur değil, doğasında var. Sen tonlarca suyun içinde yüzlerce binlerce balık arasında yetiş, sonra getirsinler 100-150 litrelik akvaryuma atsınlar. Bir de iki de bir de cama yapışıp seyretsinler, hareket çeksinler. Ben olsam ben de ürkerim. [:D]

Esas konu bu değil. Yukarda belirttiğimi tekrarlıyorum: KOİ havuz balığıdır. Akvaryumda bakılması özel şartlara bağlıdır. Bu şartları forumda okuyabilirsiniz. Sırf ben yaptım oldu demek için bakılmasını ben önermiyorum. Ama merak edip yapanlar var. Aynı kangalı apartmanda beslemek örneğinde olduğu gibi.

Gerisi gereksiz ikili tartışmaya girer. Ben konuyu açan arkadaşın durumunu detaylı açıklamasını bekliyorum.[:)][/QUOTE]
340 litre 9 koi var. Başka bir canlı yok.
Koi Balıklarının Stresi
İki gün önce aldığım koi balıklarım inanılmaz derecede panik halindeler. Odaya girer girmez cama çarpıyorlar sudan atlayanı oluyor. Tek tek baktığımda balıklarda bi panik yok ama biri kaçınca sürü psikolojisi ile hepsi kaçışıyor. Hiçbiri de durmadığı için kısır döngüye giriyorlar. Kısacası çok panikler ve stresliler. Öğrendiğime göre akvaryumcuya da balıklar geleli daha 1 hafta olmamış. Şuanki halleri sizce normal mi? Yani alışamadan tekrar akvaryum değiştirdikleri için mi böyleler?
Dış Filtre Önerisi
[QUOTE=Quersian]

Yorumunuz için çok teşekkür ederim, çok açıklayıcı yazmışsınız... YouTube da genelde iki filtre içinde ses problemi diye arttığımda pek fazla sorun yaşayan görmedim ay sonunda büyük bir karar vereceğim...Hangi modelini kullanıyorsunuz? [/QUOTE]
603-B
Dış Filtre Önerisi
Sunsun kullanıyorum 40*40*50 akvaryumda. Ve zerre ses yok. Bazen çalışıyor mu diye suya bakıyorum. Kesinlikle önerirşm.
Yavru Bettalar Hakkında
Herkese selamlar. Geçen hafta perşembe günü bettalarım yumurtladı. Cumartesi yavrular yumurtadan çıktı. Birkaç saat önce de yavrular serbest yüzmeye geçtiler. Ben de erkeği ayırdım. Şu an derinlere çok inmemek şartıyla (bazı cesaretliler kesin erkekler, iniyorlar 😁) yüzeyde geziniyorlar. Merak ettiğim konu okuduğum bir yazıda ışığı sakın kapatmayın yazıyordu. Bu kural erkek alınana kadar mıydı? Işığı geceleri söndürebilir miyim? Bir de artemia çıkaramadım nasıl beslememi önerirsiniz. Şöyle bir şey yaptım. Kuşbaşı et ve muz kabuğunu bir kaseye suyla birlikte koydum. Yine okuduğum kadarıyla suyun üzerinde beyaz bir tabaka oluşuyormuş. Onu verebilirmişim. Bu konu hakkında da bilginiz var mı. Şimdiden çok teşekkürler.
Betta
[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/212780/250420191911191.jpg[/IMG]
Fil Kulak Betta
[8)][QUOTE=cinarciko]Fil kulak betalara karşı aşırı bir zaafım var, çok heyecanlanıyorum görünce. Normalde bu kadar güzel bir balık görünce de heyecanlanırım zaten, üstüne bir de fil kulak beta, yetmedi onun da üstüne aylardır aradığım balık renkleri! Yerimde duramadım, kalbim resmen patlıyordu! Koca laptopu aldım odanın içinde kucağımda laptopla dolaşıyorum heyecanımı bastırmak için. Bu balığın benzerini falan nereden bulabilirim? Resmen bütün petshopları, internet sitelerini talan ettim bulamadım, gel şimdi karşıma çık! Fazla güzel bunlar, ben de bir tane alırsam benzerinden geceleri gözüme uyku girmezdi herhalde ona bakmaktan, sağlıklı büyütün [:nazar:] Bir de nereden aldınız? [/QUOTE][QUOTE=cinarciko]Fil kulak betalara karşı aşırı bir zaafım var, çok heyecanlanıyorum görünce. Normalde bu kadar güzel bir balık görünce de heyecanlanırım zaten, üstüne bir de fil kulak beta, yetmedi onun da üstüne aylardır aradığım balık renkleri! Yerimde duramadım, kalbim resmen patlıyordu! Koca laptopu aldım odanın içinde kucağımda laptopla dolaşıyorum heyecanımı bastırmak için. Bu balığın benzerini falan nereden bulabilirim? Resmen bütün petshopları, internet sitelerini talan ettim bulamadım, gel şimdi karşıma çık! Fazla güzel bunlar, ben de bir tane alırsam benzerinden geceleri gözüme uyku girmezdi herhalde ona bakmaktan, sağlıklı büyütün [:nazar:] Bir de nereden aldınız? [/QUOTE]
Öncelikle betalara her şeyden önce bir canlıya bu kadar ilgili olmanız beni çok sevindirdi. Zonguldak Ereğlide yaşıyorum. Buradan aldım balığı.
Fil Kulak Betta
[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/212780/230620191703541.jpg[/IMG]

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.