ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
rhn35
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
49
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
10 Aralık 2019 11:57
Son Ziyaret:
13 Saat 30 Dakika önce
Toplam Mesaj:
30 [0.04 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
1 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:
1

BİLGİLER

Ad Soyad:
Erhan Özaydın
Doğum Tarihi:
Girilmedi
Yaş:
Bilinmiyor
İl:
Izmir
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Apistogramma macmasteri gold Apistogramma Trifasciata Apistogramma cacatuoides Apistogramma baenschi ‘Inca’ Apistogramma sp Tefe Blue Erhan Özaydın

SON 10 MESAJI

Aulonocara Baenschi - Sarı İmparator
[QUOTE=cnkrsln]

Hayırlı uğurlu olsun Talha Hocam. Balıklar Ankaradan İstanbul'a transfer oldu. Özelden sürekli yeni fotoğraf isteyen arkadaşlar vardı.
O iş sizde artık Talha Hocam [:)))] Yeni konu bekliyoruz. [/QUOTE]

Hayırlı olsun, kırmızılar da transfer oldu mu?
Aulonocara Baenschi - Sarı İmparator
Maşallah renkleri oturunca da yakın çekim foto bekleriz. Bu türün özellikle de kuyruklardaki desenleri beni büyülemiştir. Yine böyle güzel balık fotosu görünce; Ah benim 20 sene önceki “Maleri” lerim nerede diyorum.
Pleksiden Buhar Camı Yapımı
5mm kalınlık ve iyi yapıştırılmış desteklerle esnemeyi önleyebilirsiniz aksi takdirde esneme çok sıkıntı çıkarıyor
Lepistes İle Hangi Cüce Ciklet Daha Uyumlu
Borelli daha mülayim bir tür ancak bahsettiğiniz 3 balık türü de lepistesle ideal şartlarda sorunsuz Yaşar
Aulonocara Sp. Red Rubescens (güncel Fotoğraflar)
[QUOTE=cnkrsln]

Sanırım Kırmızı İmparatorum Türkiye'de tek. Bir çok platforma katıldım ancak bu saflıkta bulamadım. Sarı imparatorlarımın 3 nesildir fotoğrafları var. Konu açıp paylaşacağım yakında : ) Sarı imparator erkeğim, oğlu ve torunları form ve renk olarak kırmızı imparatorum kadar varlar : ) İlginiz beni çok mutlu etti. Umarım imparator türleri tekrar ülkemizde hak ettiği yeri bulur. Safkan türler yaygınlaşırlar : )[/QUOTE]
Merakla bekliyorum, malesef benim sarı imparatorlarla ilgili elimde foto vs yok neticede asırlar öncesinden bahsediyorum 😅 Malesef ülkece birçok konuda olduğu gibi Malawi balıklarını umursuzca tükettik, para uğruna soylarını melezleştirip bir sürü yoz balıkla piyasayı doldurduk. Bu tip kaliteli Malawi ırklarını görünce çok seviniyorum adeta geçmişe gidiyorum.
Aulonocara Sp. Red Rubescens (güncel Fotoğraflar)
Maşallah epeydir bu kadar güzel imparator görmüyordum gerek forumlarda gerek akvaryumcularda. Bir zamanların efsane türleriydi. Uzun yıllar önce Almanya orjinli (20 yıl kadar) A. Stuartgranti Maleri beslemiş biri olarak sarı imparatorlarınızı da merakla bekliyorum.
Erkek A.kakadu Yumurtaları Ağzına Alıp Tükürüyor
Merhaba,
Öncelikle erkek kakaduyu belirttiğiniz şartlara ayırmayın(fanus ve bidon) akvaryum boyutlarınızı bilmemekle birlikte ayırmak istiyorsanız en büyük boy tül ve pleksi yavruluk deneyebilirsiniz. Ancak yine de erkek üzerinde stres oluşturacaktır; zorunlu kalmadıkça önermem.
Yavrular için en büyük sorun coryler ve neonlar. Coryler yumurta larva aşamasında ve serbest yüzüşe geçen yavruların ağırlıklı olarak akvaryum tabanında bulundukları ilk bir iki günde sorun oluşturur.
Tam bir predatör olan neonlar ise çoğu yavruya yaşama şansı vermeyecektir malesef.
Apistogramma Hk.
Son durumu bilmemekle beraber, taşıma süreci ve su şartlarının değişiminden kaynaklı stres gibi duruyor. Aşılama sürecini daha uzun sürede ve her defasında düşük hacimli ekleyerek (damlacık yöntemiyle) yapmanız daha etkili olurdu. Umarım stresi atar, kayıp yaşamazsınız
Nano Apisto İnka Akvaryum Kurulumu
Maşallah, benim yavrular da henüz 1 günlük 🤣ancak gözlemlediğim kakadu yavrularına göre biraz daha küçükler ve az sayıda çıktılar. Kakadu dişim de inka dişim de boyut ve yaş olarak birbirinin dengi olmasına rağmen arada fark çok. Açıkçası kakadu daha iyi anaçlık yapıyordu. Yavruları sürekli bir araya topluyor sağa sola devriye atıyordu. İnkalar biraz daha free ebeveyn çıktı 😃

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.