ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
rhn35
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
32
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
10 Aralık 2019 11:57
Son Ziyaret:
42 dakika önce
Toplam Mesaj:
20 [0.05 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
17 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Erhan Özaydın
Doğum Tarihi:
Girilmedi
Yaş:
Bilinmiyor
İl:
Izmir
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Apistogramma macmasteri gold Apistogramma wilhelmi abacaxis Apistogramma borelli Apistogramma cacatuoides ‘Orange flash’ Apistogramma baenschi ‘Inca’ Erhan Özaydın

SON 10 MESAJI

Kakadu Yavru-yumurta
Yumurtaların serbest yüzüne geçmesi 8-9 günü buluyor; şu aşamada elzem değilse akvaryuma su değişimi vs müdahele etmemeni tavsiye ederim. Hala akvaryumda cüce vatoz varsa özellikle geceleri tehlike oluşturabilir.
Apistogramma Inka Akvaryumu
İnşallah yavrularını görür, güle güle büyütürsünüz. Benim de Harun Bey’den aldığım İnkalar yumurtladı iki kere ama çıkartamadım yavruları. Şimdi tetikte bekliyorum yakındır yeniden yumurtlaması.
Osmos Depolama Tankına Aktif Toprak İlavesi
Merhabalar, beslemekte olduğum cüce cikletlerin su değişiminde kullandığım 60 litrelik osmos depolama tankına file içinde 300 gram aktif toprak koymayı planlıyorum. Hazlihazırda kurulu akvaryumlarda JBL Manado kum mevcut. Mevcut düzeni bozmadan ve balıklar içindeyken akvaryum tabanına 1-2 cm aktif toprak ilavesini riskli bulduğum için böyle bir çözüm düşündüm.
Daha önce forumda Arif beyin dış filtreye aktif toprak ekleme konusundan esinlendim. Amacım osmos suyunu balıklar ve bitkiler açısından zenginleştirmek ve pHi düşürmek.
Konu ile ilgili olarak özellikle cüce çiller besleyen arkadaşlar düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz sevinirim.
O. Lithobates Tankı
Harika bir türün çok güzel temsilcilerine sahipsiniz güle güle besleyin. Az önce zamanda yolculuk yaparak 1997 yılına gittim; lise öğrencisiyim Ankara’da Erman Akvaryumda tanışmıştım otopharynx ve birçok kaliteli malawi ile. Henüz Malawi’ler yeni yeni piyasaya çıkmış; ırklar rafine ve bir o kadar güzel. Harçlıklardan biriktirdiğimiz parayla yeni doğmuş yavrularını alıp yavrulukta beslerdik otopharynx’in. Damızlıklara paramız yetmezdi zira tanesi o zamanlar 150-200 Marktı [:)] Arkadaşlarla o yavruların büyümesini izlemek, onların yavaş yavaş boylanarak erişkinliğe ulaşmasını görmek bambaşkaydı.
Sonuç olarak Üniversiteyi kazanıp İzmire gelince otopharynxler de benimle İzmire gelmiş oldu. Yüzlerce yavru elde edip türü İzmirde yaygınlaştırmış hatta 30 civarı genç boyu da İzmir’den getirip Erman abiye geri satmıştım [^_^] Daha sonra akvaryum hobisine ara verince tür elimden çıktı ve maalesef İzmir’de arada tek tük kırma temsilcilerini görüyorum ve içimi hüzün kaplıyor.
Apistogramma Kakadu Hareketsizlik
Tedavi sürecinde kullanılacak ilaçlar sonucu akvaryumunuzun biyolojik dengesi bozulacaktır. Bu riske girmemeniz için karantina akvaryumu önermiştim. Elinizde nitrivec vb bakteri kültürü varsa tedavi sonrasında kullanarak döngüyü tekrar başlatabilirsiniz. Dediğim gibi forumda yazılmış olan detaylı tedaviler ve süreçler size yardımcı olacaktır.
Apistogramma Kakadu Hareketsizlik
Merhaba iç parazit gibi duruyor, forumda iç parazit tedavisi ile ilgili arama yaparsanız detaylı ve bilgilendirici yazılar var. İlaç tedavisi için karantina akvaryumu gerekecektir.
Tanganyika Cyprichromis Leptosoma
Öncelikle geçmiş olsun. Akvaryumunuz için gayet uyumlu türler seçmişsiniz. Ben de yeni kuracağım akvaryuma benzer bir kombinasyon düşünüyordum: Leptosoma ve Kilesa. Malesef yaşadığınız kum kelebeği kayıplarınız benim de gözümü korkuttu umarım başka kayıp yaşamazsınız.
Tanganyika Yeni Kurulum
Güle güle besleyin, seyir zevki yüksek bir akvaryum olmuş.
Lepistes Fiyatlarındaki Gereksz Artış!
[QUOTE=Ömer t][IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/224533/191220202338271.jpg[/IMG]
Balığa gelemedik henüz 40tl ye otocat×5ad
25tl pigme cory×8, nerite salyangoz'u 100tl×5 ortalama 1.000tl temizlik ekibi..[:x][/QUOTE]

Bu gözler 100₺ye salyangoz da görmüş oldu. Gerçekten bazı balıklar/canlılar karaborsa oldu, ancak bu kadar abartı bir fiyata denk gelmemiştim.
Bettarmy: Bir Beta Üretimi Girişimi
Harika görünüyorlar, hikaye tadındaki bilgilendirmeleriniz için teşekkürler. Betalar hakkında çok güzel bir veritabanı olacak.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

KULLANICILAR

  • 289 Online Kullanıcı, 157 Üye

Online Kullanıcılar

Superozo, ahmdkrks, Zafermehmed, mehmethakan, myscandium, tatalevo, yedili, Enes Demir, Tlgdmrci, G_can, xSHUSHx, aliy, servetonur, Noyes, Hoper, Raditz, gsx1300rhayabusa, independent, bahoca, Sevketvarol, Emre Yaman, aXarayli, Hasan117, trophhor, BoraBerkol, Aeran, ÖĞRÜNÇ, EhlenvSehlen, Savas AYDIN, radenko, AHZ, Avcoskar, Aşk-ı semek, dream07, Ebubekirlsd, ulukaya84, MERTER161616, shiroii, ka2n, TolgahanA, Cancan59, Ejder Günaydın, MetinSungu, cyhn84, brk55, giyotyn, Menfa, DeviLLe, birold22, ternapi, AdnanKaya, Milkamm, mesagac, mrtmct58, asimozcan, aysun99, isorak, Starion, k3rp3t3nn, bago, BlackGoat, ApistoAqua, Kınayu, arapaima, vendetta99, Vitilig, SinanBULBUL, soylu, Agnetuta, erkanmazici, gizemli16, gececihan, zeyna1, Borika53, erimgorgulu, tablet, dreamxx, burakuccan41, Muga, ys34, SonOfWolf, Burakt122, Ayhan K., kaminari19, gattar5050, Zeynep, EdizBulut, muyat, Furkanbaba76, yagiz1907, Zeiss, Aplot, Ilkay54, bysempathic, ahmedfeyzi, yabulahan, Ahmtkr, FurkanYnk, erhanozcan71, UfukVural, Woland, osmanyc, lazy46, Tropikalbalık, Ecem, Onurbasbi, H.e.k, engin045, Hasann1903, Murathan Kurt, BuR0cK, Cem Altay, ARMONYS, Saussure, MustafaDalkiran7, Kader Nur Tekin, atanur1, lojistisyen, selfish, i_gulistan, metekaan, Mycnr, Alp43, Hobilenyum, mttari, Onexxi, CevdetSERBEST, Arkasia, Ahmet Haşim, yemrekyunus, Süleyman şenkurt, burakaksoy1903, HarunYldrm, CagriTURK, UmutSzp, Laetacara, mertcan_60, MeteHan80, kurtyy, Neothauma, HobiKlander, Ugur79, EXPER, FuaTKaya, barxbull, TSevil, Bora Bey, Emircansarı, Sercan10, AhmetCans, mightymurat, Quersian, WaveRider, emree06, agbaglama, Fuat.52, Gihot, ademh,

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.