ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
RES hayranı
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
4
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
13 Ocak 2022 18:55
Son Ziyaret:
20 Ocak 2022 23:02
Toplam Mesaj:
5 [0.38 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
5 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Lazım değil
Doğum Tarihi:
Girilmedi
Yaş:
Bilinmiyor
İl:
Istanbul
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Lazım değil

SON 5 MESAJI

Ödevim İçin Tecrübelerinizden Faydalanmak İsterim.
Bir de emar avm de bir akvaryum vardı İstanbul akvaryum gibi ama daha küçük.önce değişik tuzlu su balıklarını sonra kaya ile dekore edilmiş gibi biryerdeki tatlı su balıklarına bakıp galiba ahtapotun olduğu silindir tanka geliyordun ve deniz anası bölümüne ya da son yer olan tuzlu su timsahı bölümüne gidiyordun.unutmuş olabilirim. Akvaryum fikrini desteklemiyorum.Özellikle dev gouramiyi yaklaşık 100 lt bir tankta gördükten sonra.Umarım ödevini başarı ile tamamlarsın
Ice Man Ve Sarı Prenses Birlikte Olur Mu
Iceman tek seferde 20-80 sarı prenses 50 ye kadar verebilir ama emin değilim.boy bunu etkileyebilir.
Greenterror
Sakin ol önce bu normal. Balığın stres ve duygusuna göre değişir. Bu siyah nokta green terror unun mutlu olduğuna ya da tanka yeni girdiği için stresli olduğundan olabilir. Bu leke kaybolursa da pek sıkıntı olmaz zamanla azalıp geçebilir. Bir hastalık ya da ölümcül herhangi bir şey değildir.Büyük ihtimalle yeni tanka konduğu için.

Green terror ve oscar tankını kaç litre?
Benim de öyle bir planım var da
[EDIT]RES hayranı,2022-01-13 20:12:25[/EDIT]
Ice Man Ve Sarı Prenses Birlikte Olur Mu
Merhaba.
Öncelikle söylemek isterim ki ice anlar hakkında çok bilgi sahibi değilim ama bildiğim kadarıyla çok agresif değiller (auratus gibilerine göre)
Cikletler kumu ve içinden geçebilecekleri mağara gibi kayaları severler. (kum olması ve kaya olması en iyisi olur.) afrika cikletler için karma tank olacak ise hibritleşmeyi engellemek için her türden dişi erkek ya da bütün hepsi erkek bir tank güzel olur. Hibritleşmeyi renk çeşitliliğine çok renk kaybına yol açabilir.
Malawi gölü cikletleri için 1 erkek/5 dişi oranı idealdir. Tankınıza saklanma alanı koyun (gerçek kayalardan oluşan mağaralar gibi) ve daha az agresif olan balıklarınızı daha büyük alın. Barışı korumak için alacağınız türleri daha çok küçükken (genelde 3-4 cm) alın ve beraber büyütün. Bu tankta agrasyonu oldukça düşürebilir ama bu taktik her zaman işe yaramayabilir.

Uzun lafın kısası evet tankına en azından 10-14 afrika ciklet atabilirsin

Ama tankını zemini kum vb. maddeden olmalı, tankına keskin olmayan kayalar olursa en iyisi olur(mağara gibi yaparsan çikletler saklanabilir.

İdeal su sıcaklığı 25-26 derece

İdeal pH 8

Sertlik :sert

Max boylarında iceman ve sarı p. arasında pek fark yok ama akvaryumun malawi gölü çikletlerine hazır olsun.

Not: Ben uzman eminim ki benden daha iyi bilenler vardır çünkü afrika ciklet tankımı flowerhorn tankı yaptım (güzel balık)
Takımdaki 3 Garip Davranış
Akvaryum umuda 2 garip durum var. Sebebini hala anlamış değilim. Tank 300 lt (79,24 galon). İçinde sadece 13 balık var tank neredeyse boş gözüküyor. (çoğu balık küçük ya da dip balığı) 1. Sorun tank taki balıkların kişilikleri normalden acayip farklı. Mesela papağanlar pleco dan daha utangaç (tanka neon atsam yemez o derece) , blue gourami lerim tank taki baskın tür. Nasıl ve neden bilmiyorum ama yumurtlamamış olmalarına rağmen papağanları kovalayıp kovalayıp baya dövüyorlar. Ve garip olan da papağanların gouramilerden 2 kat büyük olması. Ve balon convict kerime de dalıyorlar (bilmeyenler için balon convict papağan - convict hibriti) genelde kimse kazanamıyor. Tankın sağında convict ler sağında gouramiler ve bol saklanma yeri olduğu için öbür balıklar solunda. 2. Durum da 4 balon convict im var (bir erkek 2 dişi 1?) bir tanesi tankın solunda, biri ortadaki kafatasında (yumurta veya yavru yok) ve kalan ikisi (anne baba) en sağdalar. Geçen çok garipsediğim bir durum oldu anne olan ve kafatasında dişi çene kilitlediler ve kapıştılar ama beklenmedik olan erkek olanın baya baya kavga edenleri ayırmaya çalışmasıydı. Hem eline hem de öbürüne daldı ve onları ayırın a yeniden çene çeneye girmesinler diye aralarına girdi sonra yine kavgaya başladıklarında erkek bana yardım et dermişçesine baktı. Ama sonra iki dişi yoruldu ve ayrıldılar görünürde fiziksel bir hasar yok. Sizce erkeğin bu davranışı normal mi? 3. Durum da papağanların makrakanta lar için olan mağaraya girmesi. Daha da garip olan her dip balığının mağaraya girmesine izin vermesi. Günün çoğunu mağarada geçiriyorlar ve bundan mutlu gibiler. Bazen tankta papağan olduğunu unutup sonra hatırlıyorum. Bu davranışın sebebinin bizden korkması olduğunu düşünüyorum ama yine de şüphelerim var. Papağanlar Bayadır bizimle. Önceden çok rahattılar sonra bir gün bir şey değişmediği halde mağaraya girip uzun süre çıkmadılar. O zamandan beri yakında insanlar varken çıkmamayı tercih ediyorlar. Bazen çıkıyorlar. Yemeleri için yemi atıp ışığı kapatıyoruz. Sizce ne yapmalıyız? Umarım metni atlamadan okuyan bilgili bir arkadaş yardımcı olabilir.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

KULLANICILAR

  • 314 Online Kullanıcı, 171 Üye

Online Kullanıcılar

ercansever17, 26mrt77, darksider, demer, -akaanb-, sametyildiz, bilentungul, BÜNYAMİN, DeepWater, Charlie_, bugurdag, Baranmeng, FiratOzcan, Psmst61, Kınayu, Mikail Erdoğan, atiryaki, flow34, SECKINGOKBAY, halikarya, ozgur0681, hakanyildiz06, eyupburak, mertalnak, emrekrt, Sercan10, rasit2009, Mussa, bandirmali, tablet, iwagumi, cubebash, cagansatar, extuin, Apistogramma12, ciii87, fatoyano, beyazgul, Mrl4stromance, mrtdmn, baranashi, masum, Mert Menteş, fzkdevil, isersan, Fthank, osman-01, Heinzen, dede79, Alikubuk, BurtayTugayARTAR, ersin ün, egedin, yelpeli, emir_exeee, RyMeeSs, BoraBerkol, İsmail YILDIRIM, Balik Sever32, Fatih ÇE, DeviLLe, cengiz han, muratsehirlis, erent43, oguzburcin, tolgaemir, EmreCev, khanks, AkvaristAhmet58, Canerkartal, Berkant, GAZİBEYLİ, Khepri, nakkas__45, Ahmdrm, oturhanoglu, Parzival, Yas400, Quaan, mstf37, Çağataş, mguner, gorgorot, fuat_acar78, Bilinmeyen nnn, Bu kullanıcı adı, ecomod, Gökhan1907, ali1996, Baphomet, muratyarici, ecelci, mburakag, MiSoSiKiaN, omerali06, M£HM£T, ahmet_gonenc, SBoztepe, curuf, ysnilker, Aqua malawi, bugrahans, Gokhanhoca, Redko, melancholyic, Selim802, osmanylc, mustafayurdakul, Denizs, erdemkaraman35, Cem Öcal, M_R_T, Tuna Kemal Başol, Mehmetpoad, voltran, senolerdivan, alper_64, blckjan, muspar, Abakvaryum, berkant68, AC-72, oguzkiy, serhan16, Ugurtt, selahattinfidan, kanarya27, Yusufkaan2011, Griffin, hanil, lazy46, Sugosu, omercetin, mucahitcesur, AquaPlantAndFish, FurkanYnk, TURAN03, OrhanBc, akvaristferit, abunil, Tufan3737, merlin1123, teksel, Zaferayz, Ufuk0667, ademakci, ArdaLepistes, Erva Deniz, Can9karagoz, frontosahane, Mu5a, Arkhe, JapoJupo, kdrackgz, StaraZagora, jesusarrow, Tugisi, WaveRider, Erdem_İzmir, alisbht, çulsuz, yedili, Barbaros CEYLAN, huseyiin.077, Seagod99, Agnetuta, Cryx, ogurcay, yucesoy83, ahmetbjk1903, hokia386, Foae,

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.