Elegance Naso lituratus


ÜMİT AKBULUT

Açıklama

( Nam-ı diğer NAZLI )

Katılım Tarihi: 01 Nisan 2016

Bu katılım 256 oy almıştır.
 

Yorumlar

ENGİN06 - 30 Nisan 2016 09:47

Ben bu balığın bakışına kurban olurum, çok sevecen bir canlı, 50mm lens ile fotoğraflarsanız bu canlı padişah gibi ilk sırada yerini alır

ENGİN SAĞLAM

yagmurlugeceler - 30 Nisan 2016 12:04

Valla bir fotoğraf makinesi olsa neler yapıcam da telefonla anca bu kadar oluyor.Birde şunu anladım burda canlı yarışması değil fotoğraf yarışması oluyor.

ÜMİT AKBULUT

Kubilay Sakarya - 30 Nisan 2016 15:45

Yine olmadı, bu balığın neyi beğenilmiyor anlamadım. Ben yinede tebrik ederim sizi ümit bey bayılıyorum bu balığa.

Kubilay Sakarya

Thebus - 30 Nisan 2016 20:10

En şaşırdığım sonuç bu balığın bu sırada olması, kesinlikle daha yukarıları hakediyor

Ebubekir

yagmurlugeceler - 01 Mayıs 2016 11:50

Yani anlamiyorlar demek baliktan. Super fotoğraf makinesi olsun normal bir balik yeterli derece icin.Yarisman tarihi boyunca birtane ayni baliktan olsa gam yemiycem.Neyse cok konusulacak sey var ama malum fotograf ve arkadas yarismasi oldugunu anladim

ÜMİT AKBULUT

sorceres - 02 Mayıs 2016 13:14

Ümit Bey, 20. , 30., ve 54. akvaryum canlısı yarışmalarının 1. lerine bakarsanız Naso Tang i görürsünüz. Sizin balık da şahane ama sunum da biraz sıkıntı var. Güzel fotoğraflar ile 1. olacaktır, nazar değmesin maşallahı var.
Her ne kadar fotoğraf yarışması değil canlı yarışması denilse de fotoğraf kalitesi göz ardı edilemez. Sonuçta oy verenler puanını balığın fotoğrafına bakarak veriyor.

Melih AYDIN

yagmurlugeceler - 02 Mayıs 2016 14:04

Doğru söylüyorsunuz 20 yarışma katılım aynı balık 10 cm küçüğü ona eyvallah haksızlık etmişim.Fakat 30 yarışma ve 54.yarışma katılım farklı balıktır ismi naso fakat balık farklı ırktandır. Birde dikkatimi çekti yarışma katılım koşullarında dereceye giren balık bir daha yarışmaya katılmaz deniyor .Fakat arkadaş aynı balıkla iki kere birincilik almış.Bu da enteresan değil mi ? Neyse çok uzatmaya gerek yok denedim olmadı bir daha yarışmaya katılırsam arkadaş çevremi geniş tutar bir fotoğrafçıya çekim yaptırırım.Nasılsa balık değil foto yarışması

ÜMİT AKBULUT

YORUM YAZIN

İpucu: Sol sağ tuşlarını kullanarak, önceki ve sonraki katılımları görebilirsiniz. Fotoğrafların soluna ve sağına tıklayarak önceki ve sonraki fotoğrafı görebilirsiniz.

Yarışmaya katılmak için üye olmanız gerekmektedir.

İlk 3'e giren katılımlara plaket ve Aquaforest su düzenleyici, bakteri kültürü veya NEWA Anti-Nitrat

1. Yarışmaya katıldığınız canlının kendi canlınız, akvaryumun kendi akvaryumunuz olması gerekmektedir. Aynı zamanda gönderdiğiniz fotoğrafların da size ait olması gerekmektedir. Örneğin satın aldığınız bir balığın eski sahibinin çektiği fotoğrafla yarışmaya katılamazsınız.
2. Her kategoriye en çok 1 katılımda bulunabilirsiniz.
3. Derece alındığında veya yönetim tarafından gerek görüldüğünde katılımın katılımcıya ait olduğunun kanıtlanması istenecektir. İleride canlıyı satma, kaybetme gibi ihtimallere karşı katılımcının; balığın önüne el yazısıyla ismini yazdığı bir kağıtla beraber balığın fotoğrafını çekmesini öneririz.
4. Katılım yapıldıktan sonra üye talebi üzerine katılımın silinmesi veya fotoğrafın farklı bir fotoğrafla değiştirilmesi talebine yönetim karar verir.
5. Daha önce yarışmaya katılmış ve birinci olmamamış bir akvaryum veya canlı tekrar yarışmaya katılabilir.
6. Daha önce yarışmaya katılmış ve birinci olmuş bir akvaryum tasarımı aynı tasarım ile yarışmaya katılamaz. İlkini andırmayacak tasarım ile tekrar katılabilir.
7. Yarışma oylamaları; üyeliğini cep telefonunu onaylatmış ve sitemizde paylaşım yapan forum üyeleri, forum özel üyeleri, kıdemli akvaristler ve yönetici üyelerin oyları ile seçilmektedir.
8. Forum üyelerinin oyları 1, özel üyelerin ve yöneticilerin 3, kıdemli akvaristlerin 5, jürilerin oyları ise 20 ile çarpılmaktadır. Örneğin özel üyenin pusulasındaki birinci katılıma, 10 puan değil 30 puan eklenir. Bir üye birden çok kategoriye dahilse en çok katsayısı olan değer hesaba katılır.
9. Puan eşitliği durumunda önce katılan yarışmacı avantajlı olur.
10. Katılımlar her ayın 1'inde başlar, 21'inde saat 23:59'da biter. Oylama ise; 22'sinde başlar, 30'unda saat 23:00'da biter. Sonuçlar oylamanın bitmesinin ardından duyrulur.
11. Sonuçlar duyurulana kadar balığın kimin olduğu ve katılımın o ana kadar aldığı oy görünmez.
12. Oylama gizlidir, verilen oylar diğer üyeler tarafından görülemez.
13. Akvaryum kategorisinde akvaryumun en az bir genel görünümü olması zorunludur.
14. Yarışmaya en çok 3 fotoğraf eklenebilir ancak 1 veya 2 fotoğrafla da katılınabilir.
15. Canlı kategorisindeki katılımlara bir canlı katılabilir ve tüm fotoğrafların aynı canlıyı içermesi gerekmektedir. Koloni katılamaz. Örneğin sarı prenses kolonisinin erkeğinin ayrı, dişisinin ayrı fotoğrafı ile aynı yarışmaya katılınamaz. Aynı karede birden çok balık bulunabilir, hatta ağız ağıza kavga eden, yumurtlayan, yavrusuna bakan yani birbiriyle ilişki içindeki canlıları içeren fotoğraflar etkileyici bile olacaktır ancak yarışmaya katılan asıl canlı her fotoğrafta bulunmalıdır.
16. Yarışmada Photoshop gibi çekim sonrası müdahale programlarının kullanımı serbesttir ancak balığın dış görünüşüne, vücut yapısına müdahale (yırtık yüzgeç rötüşü, yara kapatma vb.) yasaktır.
17. Yarışmaya katılan fotoğraflar forumlarda kullanılabilir ancak yarışma sonuçlanmamışsa o fotoğrafın paylaşıldığı konuda yarışmada yarıştığı söylenemez, ima edilemez, üyelerden oy istenemez.
18. Profesyonel olarak akvaryum canlısı ticareti yapan üyeler yarışmaya katılamazlar.
Ödüller 3'er yarışmalık gruplar halinde gönderilir. Örneğin ocak, şubat ve martın kazananlarının ödül ve plakerleri nisan ayı içerisinde kargolanır.

Jürilerimiz
Serkan ÇETİNKOL (serkan_cetinkol)
Tarık BAKICI (nikon_)
Ufuk UÇAR (u.uçar)
Ömer KAYA (omardaing)
Batuhan BAYRAM (batuhanbayram)
Mustafa ERDOĞAR (mustafaerdogar)
Ebubekir ATAR (Ebubekir ATAR)
Uğur Ruşen DOĞAN (BiotopeDogan)
Engin SAĞLAM (ENGİN06)

Jüriler, foruma üyelik tarihlerine göre sıralanmıştır.