Genç Bir Kasakalawe


Kategorinin Diğer Katılımları

Erdal Karakuş

Açıklama

420 litrrelik akvaryumumda yaşayan 19 Tropheus Kasakalawe'den baskın erkek olma mücadelesi veren erkek balığım.

Katılım Tarihi: 07 Kasım 2010

 

Yorumlar

dogangk - 28 Kasım 2010 16:17

DSLR makinayla çekilebilcek sıradan bir fotoğraf en azından güzel bir an , farklı açı veya macro çekim daha iyi olabilirdi.

Doğan Gözükara

HB.TELLİ - 29 Kasım 2010 00:22

Kasakalweniz yavru olmasına rağmen türünün güzel örneği olduğu her halinden belli oluyor.Fotoğraflarınız gayet doğal ve hoş.Tebrikler.

Basri TELLİ

bahtiyar - 29 Kasım 2010 04:52

Tropheus gibi yerinde duramayan bir balık için oldukça başarılı çekimler. Tebrikler...

BAHTİYAR MUTLU

yellow1966 - 29 Kasım 2010 17:26

Tek kelime ile mükemmel ben şahsıma çok beğendim ödül almasını bekliyordum yanılmamışım sağlıklı balıklar dilerim.

ali ihsan olcay

Levent BEŞTEPE - 30 Kasım 2010 10:14

Netlik ve kadrajlama güzel. Fakat balıkla ilgili olarak sarı puanın toplu bir şekilde olması gerekir fakat fotoğraflarda dağınık görünüyor. Balığın küçük oluşundan da kaynaklanabilir. SLR bir makinayla daha iyiside yapılabilirdi. Sağlıklı bir balık tebrik ederim.

Levent Beştepe

Really - 02 Aralık 2010 14:01

Işığın az olması nedeniyle fotolar karanlık, en önemlisi balık kendini gösterememiş. Mavi arka plan ve bitkiler balığa uymadığı gibi dikkat dağıtmış. 3. fotodaki kum-cam arayüzü görünmemesi gereken bir şey. En azından o kadar fazla görünmemeli. Biraz post-processing le çok daha çarpıcı olabilirdi fotolar.

Umut Gülengümüş

fidangül - 02 Aralık 2010 23:26

Gayet başarılı bir çekin kasakalewede ir o kadar güzel

enver fidangül

cgrcsr - 03 Aralık 2010 11:58

2. Fotoğrafı çok beğendim, balığın formunu da tebrik ederim.

M.Çağrı COŞAR

serkan.canbaz - 14 Aralık 2010 00:19

Tebrikler. Gerçekten bu kadar hareketli balıkları güzel fotoğraflamak ustalık ve sabır gerektiriyor. Serkan CANBAZ

Serkan Canbaz

YORUM YAZIN

İpucu: Sol sağ tuşlarını kullanarak, önceki ve sonraki katılımları görebilirsiniz. Fotoğrafların soluna ve sağına tıklayarak önceki ve sonraki fotoğrafı görebilirsiniz.

Yarışmaya katılmak için üye olmanız gerekmektedir.

İlk 3'e giren katılımlara plaket ve Aquaforest su düzenleyici, bakteri kültürü veya NEWA Anti-Nitrat

1. Yarışmaya katıldığınız canlının kendi canlınız, akvaryumun kendi akvaryumunuz olması gerekmektedir. Aynı zamanda gönderdiğiniz fotoğrafların da size ait olması gerekmektedir. Örneğin satın aldığınız bir balığın eski sahibinin çektiği fotoğrafla yarışmaya katılamazsınız.
2. Her kategoriye en çok 1 katılımda bulunabilirsiniz.
3. Derece alındığında veya yönetim tarafından gerek görüldüğünde katılımın katılımcıya ait olduğunun kanıtlanması istenecektir. İleride canlıyı satma, kaybetme gibi ihtimallere karşı katılımcının; balığın önüne el yazısıyla ismini yazdığı bir kağıtla beraber balığın fotoğrafını çekmesini öneririz.
4. Katılım yapıldıktan sonra üye talebi üzerine katılımın silinmesi veya fotoğrafın farklı bir fotoğrafla değiştirilmesi talebine yönetim karar verir.
5. Daha önce yarışmaya katılmış ve birinci olmamamış bir akvaryum veya canlı tekrar yarışmaya katılabilir.
6. Daha önce yarışmaya katılmış ve birinci olmuş bir akvaryum tasarımı aynı tasarım ile yarışmaya katılamaz. İlkini andırmayacak tasarım ile tekrar katılabilir.
7. Yarışma oylamaları; üyeliğini cep telefonunu onaylatmış ve sitemizde paylaşım yapan forum üyeleri, forum özel üyeleri, kıdemli akvaristler ve yönetici üyelerin oyları ile seçilmektedir.
8. Forum üyelerinin oyları 1, özel üyelerin ve yöneticilerin 3, kıdemli akvaristlerin 5, jürilerin oyları ise 20 ile çarpılmaktadır. Örneğin özel üyenin pusulasındaki birinci katılıma, 10 puan değil 30 puan eklenir. Bir üye birden çok kategoriye dahilse en çok katsayısı olan değer hesaba katılır.
9. Puan eşitliği durumunda önce katılan yarışmacı avantajlı olur.
10. Katılımlar her ayın 1'inde başlar, 21'inde saat 23:59'da biter. Oylama ise; 22'sinde başlar, 30'unda saat 23:00'da biter. Sonuçlar oylamanın bitmesinin ardından duyrulur.
11. Sonuçlar duyurulana kadar balığın kimin olduğu ve katılımın o ana kadar aldığı oy görünmez.
12. Oylama gizlidir, verilen oylar diğer üyeler tarafından görülemez.
13. Akvaryum kategorisinde akvaryumun en az bir genel görünümü olması zorunludur.
14. Yarışmaya en çok 3 fotoğraf eklenebilir ancak 1 veya 2 fotoğrafla da katılınabilir.
15. Canlı kategorisindeki katılımlara bir canlı katılabilir ve tüm fotoğrafların aynı canlıyı içermesi gerekmektedir. Koloni katılamaz. Örneğin sarı prenses kolonisinin erkeğinin ayrı, dişisinin ayrı fotoğrafı ile aynı yarışmaya katılınamaz. Aynı karede birden çok balık bulunabilir, hatta ağız ağıza kavga eden, yumurtlayan, yavrusuna bakan yani birbiriyle ilişki içindeki canlıları içeren fotoğraflar etkileyici bile olacaktır ancak yarışmaya katılan asıl canlı her fotoğrafta bulunmalıdır.
16. Yarışmada Photoshop gibi çekim sonrası müdahale programlarının kullanımı serbesttir ancak balığın dış görünüşüne, vücut yapısına müdahale (yırtık yüzgeç rötüşü, yara kapatma vb.) yasaktır.
17. Yarışmaya katılan fotoğraflar forumlarda kullanılabilir ancak yarışma sonuçlanmamışsa o fotoğrafın paylaşıldığı konuda yarışmada yarıştığı söylenemez, ima edilemez, üyelerden oy istenemez.
18. Profesyonel olarak akvaryum canlısı ticareti yapan üyeler yarışmaya katılamazlar.
Ödüller 3'er yarışmalık gruplar halinde gönderilir. Örneğin ocak, şubat ve martın kazananlarının ödül ve plakerleri nisan ayı içerisinde kargolanır.

Jürilerimiz
Serkan ÇETİNKOL (serkan_cetinkol)
Tarık BAKICI (nikon_)
Ufuk UÇAR (u.uçar)
Ömer KAYA (omardaing)
Batuhan BAYRAM (batuhanbayram)
Mustafa ERDOĞAR (mustafaerdogar)
Ebubekir ATAR (Ebubekir ATAR)
Uğur Ruşen DOĞAN (BiotopeDogan)
Engin SAĞLAM (ENGİN06)

Jüriler, foruma üyelik tarihlerine göre sıralanmıştır.