White Top'um(pulpican)


Kategorinin Diğer Katılımları

mustafa coşar

Açıklama

300 Litre tankımda yaşayan 2erkek 4dişilik kolonimin baskın erkeği, düzenli su değişimi yapılmakta ve diyetine uygun beslenmekte umarım beğenirsiniz.

Katılım Tarihi: 05 Kasım 2010

 

Yorumlar

aycan kurt - 28 Kasım 2010 15:44

İkinci ve üçüncü fotolardaki beyaz dengesi sorunu fotoğraflara ve balığa pozitif yönde etki etmiş. İkinci foto biraz dar kadraj olmuş. Üçüncü fotoda geleceğe dair potansiyel görüyorum. Daha iyi olacaktır.

Aycan Kurt

kasva - 28 Kasım 2010 20:35

Birinci fotoğraf başka ikinci ve üçüncü fotoğraflar ise bir başka balık fotoğrafları.

melik çimen

cgrcsr - 29 Kasım 2010 16:29

Melik çimen Bey uygun zamanda gelip görebilirsiniz balığı.1. fotoğraf gündüz flashlı. 2. ve 3. fotoğraf gece flashsız ve Grolüx florasan altında çekilmişlerdir. Nasıl başka diye emin konuşuyorsunuz anlamak güç. Eğer emin olmak istiyorsanız akvaryum tanıtımı konuma da bakabilirsiniz.

M.Çağrı COŞAR

kasva - 29 Kasım 2010 17:48

Birinci fotoğrafta sırt yüzgeci sona doğru sivri ikinci ftoğrafta ise oval buna bakarak kesin ve emin konuştum.

melik çimen

cgrcsr - 29 Kasım 2010 19:47

Bu fotoğrafların hepsi aynı gün çekilmiş fotoğraflar değil. Yüzgeç deformasyonu sonucu böyle birşey oluşmuş olmalı.Balığın bantlarına bakarsanız aynı balık olduğunu anlarsınız. Anlamak isterseniz.

M.Çağrı COŞAR

RADALI - 01 Aralık 2010 13:12

Çok acımasızca yapılan kırıcı bir yorum olmuş Melik bey. Yarışmaya 3 fotorafla 21 günlük süre içerisinde katılıyoruz. 3 Fotoraf zorunlu değil ve her biri aynı zamanda çekilecektir diye bir mecburiyette yok. Dolayısıyla yüzgeçte deformasyon olmasından tutun balığın hasta olmasına kadar her türlü olumsuz sonuç doğması mümkün. Ben balığın 0 aynı balık olduğunu söyleyebilirim.

Raif ADALI

cgrcsr - 02 Aralık 2010 13:36

Balığın yüzgecinde deformasyon yokmuş arşivime bakınca farkettim aynı gece çekilmiş diğer fotoğraflara bakınca. Balığın üst yüzgeci yukarıya doğru kıvrık dikkatli bakınca belli oluyor. Kuyruğuda kıvrık.Objektif yorumunuz için teşekkür ederim RAİF bey.

M.Çağrı COŞAR

YORUM YAZIN

İpucu: Sol sağ tuşlarını kullanarak, önceki ve sonraki katılımları görebilirsiniz. Fotoğrafların soluna ve sağına tıklayarak önceki ve sonraki fotoğrafı görebilirsiniz.

Yarışmaya katılmak için üye olmanız gerekmektedir.

İlk 3'e giren katılımlara plaket ve Aquaforest su düzenleyici, bakteri kültürü veya NEWA Anti-Nitrat

1. Yarışmaya katıldığınız canlının kendi canlınız, akvaryumun kendi akvaryumunuz olması gerekmektedir. Aynı zamanda gönderdiğiniz fotoğrafların da size ait olması gerekmektedir. Örneğin satın aldığınız bir balığın eski sahibinin çektiği fotoğrafla yarışmaya katılamazsınız.
2. Her kategoriye en çok 1 katılımda bulunabilirsiniz.
3. Derece alındığında veya yönetim tarafından gerek görüldüğünde katılımın katılımcıya ait olduğunun kanıtlanması istenecektir. İleride canlıyı satma, kaybetme gibi ihtimallere karşı katılımcının; balığın önüne el yazısıyla ismini yazdığı bir kağıtla beraber balığın fotoğrafını çekmesini öneririz.
4. Katılım yapıldıktan sonra üye talebi üzerine katılımın silinmesi veya fotoğrafın farklı bir fotoğrafla değiştirilmesi talebine yönetim karar verir.
5. Daha önce yarışmaya katılmış ve birinci olmamamış bir akvaryum veya canlı tekrar yarışmaya katılabilir.
6. Daha önce yarışmaya katılmış ve birinci olmuş bir akvaryum tasarımı aynı tasarım ile yarışmaya katılamaz. İlkini andırmayacak tasarım ile tekrar katılabilir.
7. Yarışma oylamaları; üyeliğini cep telefonunu onaylatmış ve sitemizde paylaşım yapan forum üyeleri, forum özel üyeleri, kıdemli akvaristler ve yönetici üyelerin oyları ile seçilmektedir.
8. Forum üyelerinin oyları 1, özel üyelerin ve yöneticilerin 3, kıdemli akvaristlerin 5, jürilerin oyları ise 20 ile çarpılmaktadır. Örneğin özel üyenin pusulasındaki birinci katılıma, 10 puan değil 30 puan eklenir. Bir üye birden çok kategoriye dahilse en çok katsayısı olan değer hesaba katılır.
9. Puan eşitliği durumunda önce katılan yarışmacı avantajlı olur.
10. Katılımlar her ayın 1'inde başlar, 21'inde saat 23:59'da biter. Oylama ise; 22'sinde başlar, 30'unda saat 23:00'da biter. Sonuçlar oylamanın bitmesinin ardından duyrulur.
11. Sonuçlar duyurulana kadar balığın kimin olduğu ve katılımın o ana kadar aldığı oy görünmez.
12. Oylama gizlidir, verilen oylar diğer üyeler tarafından görülemez.
13. Akvaryum kategorisinde akvaryumun en az bir genel görünümü olması zorunludur.
14. Yarışmaya en çok 3 fotoğraf eklenebilir ancak 1 veya 2 fotoğrafla da katılınabilir.
15. Canlı kategorisindeki katılımlara bir canlı katılabilir ve tüm fotoğrafların aynı canlıyı içermesi gerekmektedir. Koloni katılamaz. Örneğin sarı prenses kolonisinin erkeğinin ayrı, dişisinin ayrı fotoğrafı ile aynı yarışmaya katılınamaz. Aynı karede birden çok balık bulunabilir, hatta ağız ağıza kavga eden, yumurtlayan, yavrusuna bakan yani birbiriyle ilişki içindeki canlıları içeren fotoğraflar etkileyici bile olacaktır ancak yarışmaya katılan asıl canlı her fotoğrafta bulunmalıdır.
16. Yarışmada Photoshop gibi çekim sonrası müdahale programlarının kullanımı serbesttir ancak balığın dış görünüşüne, vücut yapısına müdahale (yırtık yüzgeç rötüşü, yara kapatma vb.) yasaktır.
17. Yarışmaya katılan fotoğraflar forumlarda kullanılabilir ancak yarışma sonuçlanmamışsa o fotoğrafın paylaşıldığı konuda yarışmada yarıştığı söylenemez, ima edilemez, üyelerden oy istenemez.
18. Profesyonel olarak akvaryum canlısı ticareti yapan üyeler yarışmaya katılamazlar.
Ödüller 3'er yarışmalık gruplar halinde gönderilir. Örneğin ocak, şubat ve martın kazananlarının ödül ve plakerleri nisan ayı içerisinde kargolanır.

Jürilerimiz
Serkan ÇETİNKOL (serkan_cetinkol)
Tarık BAKICI (nikon_)
Ufuk UÇAR (u.uçar)
Ömer KAYA (omardaing)
Batuhan BAYRAM (batuhanbayram)
Mustafa ERDOĞAR (mustafaerdogar)
Ebubekir ATAR (Ebubekir ATAR)
Uğur Ruşen DOĞAN (BiotopeDogan)
Engin SAĞLAM (ENGİN06)

Jüriler, foruma üyelik tarihlerine göre sıralanmıştır.