Oscar


Kategorinin Diğer Katılımları

Aycan Kurt

Açıklama

Bir numaralı balığım. Yarışmacı arkadaşlara başarılar.

Katılım Tarihi: 20 Kasım 2010

 

Yorumlar

skartal - 28 Kasım 2010 13:43

Benim ilk 3 favorilerimdendi bu fotoğraf...

Şafak KARTAL

aycan kurt - 28 Kasım 2010 15:28

Teşekkürler Şafak Bey. Siz de benim birincimdiniz ne yalan söyleyeyim.

Aycan Kurt

dogangk - 28 Kasım 2010 16:05

Benimde favorilerim arasındaydı bu fotoğraf ilk 3 e girmesine kesin gözüyle bakıyordum derece alamaması üzücü bir durum .

Doğan Gözükara

u.uçar - 28 Kasım 2010 17:06

Fotoğraf güzel ama balığı tam olarak yansıtmıyor.Balığın geri kalanının sağlıklı ve tam olup olmadığını bilemeyiz.Şöyle güzel çekilmiş, balığı tam gösteren bir iki fotosu daha olsaydı başa güreşirdi.

Ufuk UÇAR

Amazonia - 28 Kasım 2010 20:08

Derece alacağını düşündüğüm katılımlardan biriydi. Keşke balığı tam görebileceğimiz fotolarda olsaymış.

Sergen Tuncer

bjkalley - 28 Kasım 2010 21:36

Netlik çok iyi, balık da harika ama en üstteki 150 pixellik kısımda lekeler göze çarpıyor, ayrıca Ufuk Bey'in belirttiği nokta da önemli.

Refet Ali Yalçın

Really - 28 Kasım 2010 22:37

Beyaz dengesi dışında bir prob yok. Yarışmadaki en estetik foto. Balık tamamen görünmüyor ve tek foto var diye düşük puan verilmesi haksızlık olmuş. Yarışmada balık değil, foto yarışıyor.

Umut Gülengümüş

- 29 Kasım 2010 04:13

Çok güzel bir kare , ama tek fotoğraf olması daha çok puan almasının önüne geçmiş.3 farklı poz olsaydı eminim dereceye girerdi.

Alican Uluğtekin

cgrcsr - 29 Kasım 2010 16:39

Oylamaların tutarsızlığının sonucu. Dereceye girememiş olsa bile ben çok başarılı buldum tebrik ederim.

M.Çağrı COŞAR

YORUM YAZIN

İpucu: Sol sağ tuşlarını kullanarak, önceki ve sonraki katılımları görebilirsiniz. Fotoğrafların soluna ve sağına tıklayarak önceki ve sonraki fotoğrafı görebilirsiniz.

Yarışmaya katılmak için üye olmanız gerekmektedir.

İlk 3'e giren katılımlara plaket ve Aquaforest su düzenleyici, bakteri kültürü veya NEWA Anti-Nitrat

1. Yarışmaya katıldığınız canlının kendi canlınız, akvaryumun kendi akvaryumunuz olması gerekmektedir. Aynı zamanda gönderdiğiniz fotoğrafların da size ait olması gerekmektedir. Örneğin satın aldığınız bir balığın eski sahibinin çektiği fotoğrafla yarışmaya katılamazsınız.
2. Her kategoriye en çok 1 katılımda bulunabilirsiniz.
3. Derece alındığında veya yönetim tarafından gerek görüldüğünde katılımın katılımcıya ait olduğunun kanıtlanması istenecektir. İleride canlıyı satma, kaybetme gibi ihtimallere karşı katılımcının; balığın önüne el yazısıyla ismini yazdığı bir kağıtla beraber balığın fotoğrafını çekmesini öneririz.
4. Katılım yapıldıktan sonra üye talebi üzerine katılımın silinmesi veya fotoğrafın farklı bir fotoğrafla değiştirilmesi talebine yönetim karar verir.
5. Daha önce yarışmaya katılmış ve birinci olmamamış bir akvaryum veya canlı tekrar yarışmaya katılabilir.
6. Daha önce yarışmaya katılmış ve birinci olmuş bir akvaryum tasarımı aynı tasarım ile yarışmaya katılamaz. İlkini andırmayacak tasarım ile tekrar katılabilir.
7. Yarışma oylamaları; üyeliğini cep telefonunu onaylatmış ve sitemizde paylaşım yapan forum üyeleri, forum özel üyeleri, kıdemli akvaristler ve yönetici üyelerin oyları ile seçilmektedir.
8. Forum üyelerinin oyları 1, özel üyelerin ve yöneticilerin 3, kıdemli akvaristlerin 5, jürilerin oyları ise 20 ile çarpılmaktadır. Örneğin özel üyenin pusulasındaki birinci katılıma, 10 puan değil 30 puan eklenir. Bir üye birden çok kategoriye dahilse en çok katsayısı olan değer hesaba katılır.
9. Puan eşitliği durumunda önce katılan yarışmacı avantajlı olur.
10. Katılımlar her ayın 1'inde başlar, 21'inde saat 23:59'da biter. Oylama ise; 22'sinde başlar, 30'unda saat 23:00'da biter. Sonuçlar oylamanın bitmesinin ardından duyrulur.
11. Sonuçlar duyurulana kadar balığın kimin olduğu ve katılımın o ana kadar aldığı oy görünmez.
12. Oylama gizlidir, verilen oylar diğer üyeler tarafından görülemez.
13. Akvaryum kategorisinde akvaryumun en az bir genel görünümü olması zorunludur.
14. Yarışmaya en çok 3 fotoğraf eklenebilir ancak 1 veya 2 fotoğrafla da katılınabilir.
15. Canlı kategorisindeki katılımlara bir canlı katılabilir ve tüm fotoğrafların aynı canlıyı içermesi gerekmektedir. Koloni katılamaz. Örneğin sarı prenses kolonisinin erkeğinin ayrı, dişisinin ayrı fotoğrafı ile aynı yarışmaya katılınamaz. Aynı karede birden çok balık bulunabilir, hatta ağız ağıza kavga eden, yumurtlayan, yavrusuna bakan yani birbiriyle ilişki içindeki canlıları içeren fotoğraflar etkileyici bile olacaktır ancak yarışmaya katılan asıl canlı her fotoğrafta bulunmalıdır.
16. Yarışmada Photoshop gibi çekim sonrası müdahale programlarının kullanımı serbesttir ancak balığın dış görünüşüne, vücut yapısına müdahale (yırtık yüzgeç rötüşü, yara kapatma vb.) yasaktır.
17. Yarışmaya katılan fotoğraflar forumlarda kullanılabilir ancak yarışma sonuçlanmamışsa o fotoğrafın paylaşıldığı konuda yarışmada yarıştığı söylenemez, ima edilemez, üyelerden oy istenemez.
18. Profesyonel olarak akvaryum canlısı ticareti yapan üyeler yarışmaya katılamazlar.
Ödüller 3'er yarışmalık gruplar halinde gönderilir. Örneğin ocak, şubat ve martın kazananlarının ödül ve plakerleri nisan ayı içerisinde kargolanır.

Jürilerimiz
Serkan ÇETİNKOL (serkan_cetinkol)
Tarık BAKICI (nikon_)
Ufuk UÇAR (u.uçar)
Ömer KAYA (omardaing)
Batuhan BAYRAM (batuhanbayram)
Mustafa ERDOĞAR (mustafaerdogar)
Ebubekir ATAR (Ebubekir ATAR)
Uğur Ruşen DOĞAN (BiotopeDogan)
Engin SAĞLAM (ENGİN06)

Jüriler, foruma üyelik tarihlerine göre sıralanmıştır.