Fosforlu Güzel:)


Kategorinin Diğer Katılımları

onur demirbala

Açıklama

Balığım akvaryumun en güzel rengine sahip canlısıdır,şu anda yeni eşiyle yumurta denemelerinde.

Katılım Tarihi: 14 Kasım 2010

 

Yorumlar

freeasabird - 28 Kasım 2010 03:49

Balığı birebir pek çok kez gördüğüm için buradaki resimler balığı göstermemiş bile. Canlı görüntüsü bu resimlerden kat kat daha güzel. Tekrardan tebrikler, başarılarının devamını dilerim.

Serkan Dostel

omardaing - 28 Kasım 2010 09:30

Balığın formuna ve rengine bayıldım. Keşke balığın büyüklüğü ve yaşıda yazılsaydı.

ömer kaya

dogangk - 28 Kasım 2010 16:15

Bu fotoğraf her ne kadar 1. seçilmiş olsada açıkcası beni pek cezbetmedi. Canlının her ne kadar orjinalini görmemiş olsamda fotoğraflarda renk doygunluğu çok fazla sebebini anlayamadım photoshopta bir işlem uygulandımı acaba ?

Doğan Gözükara

bjkalley - 28 Kasım 2010 21:23

Balık oldukça güzel, muhtemelen dişi, eğer bu kategoride katılım yapmasam fotoya 7 puan verirdim. 2. foto bir garip, balığın sağındaki ve solundaki kum yüksekliği birbirini tutmuyor ve kumun camla birleştiği nokta plastik yanığı gibi :). Biraz da netlik problemi var.

Refet Ali Yalçın

skartal - 28 Kasım 2010 22:44

Çok müdehale edilmiş fotoğraflar. 2. resimdeki balığın arka ve sırt yüzgecindeki benekler nedense ilk fotoğrafta gözükmemekte. 2. fotoğraflada 3. fotoğraf arası kırmızı farkı çok yüksek. 2. fotoğrafdaki fon uygulaması bence vasat. Bunlarin dışında balik çok sağlıklı ve orantılı gözükmekte.

Şafak KARTAL

onurdemirbala - 28 Kasım 2010 22:52

Herkezin yorumları için teşekkürler.

onur demirbala

dogangk - 28 Kasım 2010 23:17

Bu fotoğraf üzerinde dekupede yapılmış gibime geliyor :S

Doğan Gözükara

ERKAN EFE - 29 Kasım 2010 12:49

Derecesini fazlasıyla hakeden çok güzel bir balık,tebrikler.

erkan efe

ERKAN EFE - 29 Kasım 2010 12:49

Derecesini fazlasıyla hakeden çok güzel bir balık,tebrikler.

erkan efe

cgrcsr - 29 Kasım 2010 16:27

Daha önceki discus 1.lerinin yanında bence sönük kalmış.

M.Çağrı COŞAR

E_C_N - 30 Kasım 2010 08:35

Harika bir forma sahip balık. 10 puanı fazlası ile haketti. Onur, tebrik ederim.

Ercan Akyüz

Levent BEŞTEPE - 30 Kasım 2010 10:12

İkinci fotoğrafta netlik sorunu var ve oynama yapılırken sanırım zemindeki kum seviyesi hesaba katılmamış. Yinede başarılı bir çalışma. Tebrikler.

Levent Beştepe

sprwon - 30 Kasım 2010 11:57

Güzelliğin ne derecede göreceli bir kavram olduğu bu yarışmayla birkez daha açıkca anlaşılmıştır. Bu fotoğraf için söylenebilecek birkaç şey balık harika olabilir resim mütiş detaylarlada çekilmiş olabilir asla bir itirazım olamaz ama bana göre ilk 5 içinde olabilir birincilik belki daha sonraydı.

ferit şenel

Demasonilover - 01 Aralık 2010 10:07

Şaka gibi, inanilmasi güç güzellikte bir discus bana göre. Fosforlu cevriye uygun bir isim olur sanirim diSi gibi görünüyor resimlerden. Sahibini tebrik etmeden geçmek olmaz.

Bahri Ayaz

E_C_N - 01 Aralık 2010 15:41

Onurcum, bu da bir önceki Discus gibi harika formu var. İmrenmemek elde değil. Allah nazarlardan saklasın!

Ercan Akyüz

onurdemirbala - 06 Aralık 2010 00:00

Herkeze çok teşekkürler.

onur demirbala

YORUM YAZIN

İpucu: Sol sağ tuşlarını kullanarak, önceki ve sonraki katılımları görebilirsiniz. Fotoğrafların soluna ve sağına tıklayarak önceki ve sonraki fotoğrafı görebilirsiniz.

Yarışmaya katılmak için üye olmanız gerekmektedir.

İlk 3'e giren katılımlara plaket ve Aquaforest su düzenleyici, bakteri kültürü veya NEWA Anti-Nitrat

1. Yarışmaya katıldığınız canlının kendi canlınız, akvaryumun kendi akvaryumunuz olması gerekmektedir. Aynı zamanda gönderdiğiniz fotoğrafların da size ait olması gerekmektedir. Örneğin satın aldığınız bir balığın eski sahibinin çektiği fotoğrafla yarışmaya katılamazsınız.
2. Her kategoriye en çok 1 katılımda bulunabilirsiniz.
3. Derece alındığında veya yönetim tarafından gerek görüldüğünde katılımın katılımcıya ait olduğunun kanıtlanması istenecektir. İleride canlıyı satma, kaybetme gibi ihtimallere karşı katılımcının; balığın önüne el yazısıyla ismini yazdığı bir kağıtla beraber balığın fotoğrafını çekmesini öneririz.
4. Katılım yapıldıktan sonra üye talebi üzerine katılımın silinmesi veya fotoğrafın farklı bir fotoğrafla değiştirilmesi talebine yönetim karar verir.
5. Daha önce yarışmaya katılmış ve birinci olmamamış bir akvaryum veya canlı tekrar yarışmaya katılabilir.
6. Daha önce yarışmaya katılmış ve birinci olmuş bir akvaryum tasarımı aynı tasarım ile yarışmaya katılamaz. İlkini andırmayacak tasarım ile tekrar katılabilir.
7. Yarışma oylamaları; üyeliğini cep telefonunu onaylatmış ve sitemizde paylaşım yapan forum üyeleri, forum özel üyeleri, kıdemli akvaristler ve yönetici üyelerin oyları ile seçilmektedir.
8. Forum üyelerinin oyları 1, özel üyelerin ve yöneticilerin 3, kıdemli akvaristlerin 5, jürilerin oyları ise 20 ile çarpılmaktadır. Örneğin özel üyenin pusulasındaki birinci katılıma, 10 puan değil 30 puan eklenir. Bir üye birden çok kategoriye dahilse en çok katsayısı olan değer hesaba katılır.
9. Puan eşitliği durumunda önce katılan yarışmacı avantajlı olur.
10. Katılımlar her ayın 1'inde başlar, 21'inde saat 23:59'da biter. Oylama ise; 22'sinde başlar, 30'unda saat 23:00'da biter. Sonuçlar oylamanın bitmesinin ardından duyrulur.
11. Sonuçlar duyurulana kadar balığın kimin olduğu ve katılımın o ana kadar aldığı oy görünmez.
12. Oylama gizlidir, verilen oylar diğer üyeler tarafından görülemez.
13. Akvaryum kategorisinde akvaryumun en az bir genel görünümü olması zorunludur.
14. Yarışmaya en çok 3 fotoğraf eklenebilir ancak 1 veya 2 fotoğrafla da katılınabilir.
15. Canlı kategorisindeki katılımlara bir canlı katılabilir ve tüm fotoğrafların aynı canlıyı içermesi gerekmektedir. Koloni katılamaz. Örneğin sarı prenses kolonisinin erkeğinin ayrı, dişisinin ayrı fotoğrafı ile aynı yarışmaya katılınamaz. Aynı karede birden çok balık bulunabilir, hatta ağız ağıza kavga eden, yumurtlayan, yavrusuna bakan yani birbiriyle ilişki içindeki canlıları içeren fotoğraflar etkileyici bile olacaktır ancak yarışmaya katılan asıl canlı her fotoğrafta bulunmalıdır.
16. Yarışmada Photoshop gibi çekim sonrası müdahale programlarının kullanımı serbesttir ancak balığın dış görünüşüne, vücut yapısına müdahale (yırtık yüzgeç rötüşü, yara kapatma vb.) yasaktır.
17. Yarışmaya katılan fotoğraflar forumlarda kullanılabilir ancak yarışma sonuçlanmamışsa o fotoğrafın paylaşıldığı konuda yarışmada yarıştığı söylenemez, ima edilemez, üyelerden oy istenemez.
18. Profesyonel olarak akvaryum canlısı ticareti yapan üyeler yarışmaya katılamazlar.
Ödüller 3'er yarışmalık gruplar halinde gönderilir. Örneğin ocak, şubat ve martın kazananlarının ödül ve plakerleri nisan ayı içerisinde kargolanır.

Jürilerimiz
Serkan ÇETİNKOL (serkan_cetinkol)
Tarık BAKICI (nikon_)
Ufuk UÇAR (u.uçar)
Ömer KAYA (omardaing)
Batuhan BAYRAM (batuhanbayram)
Mustafa ERDOĞAR (mustafaerdogar)
Ebubekir ATAR (Ebubekir ATAR)
Uğur Ruşen DOĞAN (BiotopeDogan)
Engin SAĞLAM (ENGİN06)

Jüriler, foruma üyelik tarihlerine göre sıralanmıştır.